Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Bilo bi kuknjave Beki, ali ako hocemo da budemo veliki grad cak i lepa kuca kao nas Mekic na Slaviji bi morala pod mac jednog dana. Neka ostane fasada ako mora, kao na onom Dorcol centru ili kako se vec zove. Bice Slavija kao bombona jednog dana.
 
Slavija.jpg

villa-jovan.jpg


Investitori u Brlogradu prešli igricu kad se radi o nalaženju načina da uzmu javne površine na legalan način.
 
Ako dobijemo lepe zgrade u Miticevoj rupi i parkingu preko puta, uz renoviranje dva hotela dobijamo 3/4 trga kompletirano. Sasvim solidno za pocetak.
 
@Sweet Dee

Pa, eto, ostavio sam Mekić (za Nokija) i gore nadogradio xD

Inace, preteruje se stvarno i svasta se radilo pa smo sa pravom osetljivi na rusenje bilo cega starog.

Ali mnogo toga su jednostavno tipski projekti tog doba, imaju neki ukras ili stubic, sto im ne daje ne znam kakvu vrednost.

Kao da neko za koju deceniju kuka zbog rusenja Filmskog grada ili tako nekog Stankomovog projekta.

Preteruju obe strane, no zato tu i treba da postoje zakoni da ne bi svako radio kako on misli da treba i sta je po njegovom ukusu.

Ovde je realan problem jedino Svetozara Markovica i o tome se moralo misliti.

Ne znam kako bi na primer izgledalo da je su ostavljene sve zgrade u Svetozara Markovica, da su obnovljene, nekima dodati spratovi da budu iste visine, popunjene rupe, pa onda napravljene ulica izmedju pa onda ovaj projekat. Verovatno tako necim treba/je trebalo usloviti Stankovica.
 
Generalno nemam ništa protiv ako se ruše one supe u kralja Milana ali zašto nama bodu oči male zgrade kao u Svetozara Markovića. To mora da se ruši pa neznam šta da je. Isto tako u resavskoj, misarskoj, hotel dom itd. Non stop čujes od zavod, stojcica ....."nema vrednosti".

Dok ne napravimo svemirski brod od zgrade ništa nismo napravili.

Pa kako u Metropoli kao što je Moskva ne pada nikome na pamet da ruši u ulici Bol'shaya Ordynka i okolini. I to je odmah iza kremlja. To važi i za bezbroj malih zgrada u Talinu, Lodzu, Lijevu Bukuresti itd
 
Realno amaterski im izgleda taj golubarnik gore. Izgleda kao zgrada nekog preduzeća kojoj su 80ih nadogradili par spratova gore kad se proširilo.

A i sa zemlje će izgledati kao da samo što ne pukne, pošto će da se preliva preko trotoara i regulacione linije. Ali dobro, ljudi sada vole to.
 
@ Beki

Bilo na televiziji gde je Marko Stojcic izričito rekao da neće da se ruše zgrade u Svetozara Markovića međutim bog bi ga znao šta se posle toga desilo . Znam da su se i glumci bunili zbog zgrade restorana. Mislim da su Stojce i Vesko mnogo bolji sarađivali nego sada Stojce i Gangula.

Ali i Deki Stankovic ima jaku vezu gore tako da jednostavno možemo mu se.
 
Ne shvatam zamenu teza. Zgrada koju navodiš je težak promašaj, a sagrađena je 1970. godinei ne opravdava u 2023. godini divljanje investitora uz pomoć gradske vlasti na Slaviji.
 
Svi u ekstazi oko izgradnje i popunjavanja Slavije. Niko da se pozabavi time kako će pešaci da se kreću između svih tih prelepih zdanja. Klasika. 😁

Takođe bi bilo interesantno proveriti koliko ljudi ovde zapravo prolazi kroz Slaviju često, a i od tih prolazaka, koliko je pešaka. Jer evo ja na primer prolazim redovno, pa su mi izgled i popunjenost Slavije bitni u životu taman koliko i, ne znam, boja sedišta u vozilu javnog prevoza. Slavija je odavno tranzitni trg, i po svemu sudeći, to će i ostati.

Biće samo veselo posmatrati kako se gomilaju i uvećavaju problemi pešačkih a i generalno saobraćajnih tokova na Slaviji kako se budu povećavali i gomilali sadržaji i kulčine oko nje.
Mada... ako će tovarenje na Slaviji značiti da će investitori manje da kidišu na ostale delove nesrećne desne obale Save, onda što da ne, podržao bih to. Neka im, nek se igraju na tom tranzitnom trgu a ljudi nek se gužvaju na ovakvim trotoarima ako tako vole.
 
Mislim da svi negde racunamo da nece njihovo trajati vecno. A ti problemi su resivi.

A Slavija pre ili kasnije mora krenuti ka jedinom putu ka kome moze krenuti da bi ikada licila na nesto. I bolje pre nego kasnije.
 
Milion puta ću (se) ponoviti:
Pored ovakve opozicije, za mali ljudski život, može se vrlo lako činiti da će njihovo trajati večno.
 
Pa, eto, ostavio sam Mekić (za Nokija) i gore nadogradio xD
:ROFLMAO:
Inace, preteruje se stvarno i svasta se radilo pa smo sa pravom osetljivi na rusenje bilo cega starog.

Ali mnogo toga su jednostavno tipski projekti tog doba, imaju neki ukras ili stubic, sto im ne daje ne znam kakvu vrednost.

Kao da neko za koju deceniju kuka zbog rusenja Filmskog grada ili tako nekog Stankomovog projekta.
Upravo tako.
Generalno nemam ništa protiv ako se ruše one supe u kralja Milana ali zašto nama bodu oči male zgrade kao u Svetozara Markovića. To mora da se ruši pa neznam šta da je. Isto tako u resavskoj, misarskoj, hotel dom itd. Non stop čujes od zavod, stojcica ....."nema vrednosti".
Ta zgrada jeste jako lepa, ali u ovom slucaju je morala da se zrtvuje da ne dobijemo novu zgradu Frankestajn kao ona kod Kalemegdana. Meni se i ta zgrada dopada ali njen oblik je van svake pameti, vijuganje izmedju parcela i mnogo manjih objekata. Ovde cemo imati osnovu koja je skoro pravougaonik.
 
@Igor: Bilo bi korisno da se postovi na temu nove zgrade objedine u jednoj temi, ovako je malo jurenje levo-desno.
 
Bolje se vi bavite malo tim nesrećnim trotoarima okolo ili time kako sprovesti podzemne prolaze, čiju je izgradnju pre par godina grupa šarlatana i plaćenika minirala.

Inače ćete sa dizanjem kulčina tu a zadržavanjem ovakvih trotoara, vrlo brzo dobiti situaciju kao recimo onaj nesrećni degenerisani nehumani prolaz između Maršala Birjuzova i Brankove. U kome se ljudi sudaraju jedni u druge, jer nema gde da se prođe.

Svi bi samo da se izgradi. Niko ne razmišlja kako će to posle da funkcioniše. Niti da li je imperativ da se izgradi toliko u visinu.
Uostalom, za koga? Za koje ljude? Za 30 miliona novih Srba koji se rode svake godine? Za 30.000 novih firmi koje dođu u Srbiju svake godine?
I ko će da plaća kvadrate i zakup na takvim lokacijama? Koliko u Srbiji ima firmi koje toliko zarađuju i kojima je neophodan takav i toliki prostor?


Mada slažem se sa napisanim da je trebalo da im se dozvoli da idu više u visinu. Onda ne bi bilo ovog glupog golubarnika, a možda, moooooožda, ne bi imali ni potrebu da zidaju nad trotoarima i da celu zgradu učine da izgleda kao da se prejela.


P.S.
I o parkinzima nek se razmišlja naknadno, tek pošto se sve izgradi. Ili možda neko misli da će ljudi i firme koje bi plaćale paprene zakupe u svim tim kulčinama na Slaviji koje predlažete, dolazili na posao Katicama i biciklima? Aha, bi bi...
 
Udjem na Novu i lepa vest, zgrada bolje izgleda od prvobitnih predloga, rusi se i mala zgrada pored NBS, meni je odlican ovaj projekat Remorkera:

Udjem na Novu i lepa vest, zgrada bolje izgleda od prvobitnih predloga, rusi se i mala zgrada pored NBS, meni je odlican ovaj projekat Remorkera:

Слажем се, одлично. Једино што ће до реализације мутирати десетак пута и на крају ће бити још једно велико разочарање.
Једино голубарник треба дотерати.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se, jako loše sam skontao šta je tu šta, mislio sam da je Hilton deo kompleksa, tako da sam Kralja Milana "pojeo".
 
Vrh