Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Tamo negde 2040. Željko Mitrović zove Sraleta Popovića da mu pokaže novi ukras za dvorište što je nabavio
- Srale, vidi šta sam nabavio
- Šta...? Neeee seeee*iiii! Jel to ono što mislim da jeste?
- Aha. Pobednik!
- Do jaja brate. Odakle ti?
- Istekla mu zaštita i status kulturnog dobra™ pa sam ga kupio na aukciji i preselio ovamo. Hahahahahaha

z761q.jpg

Pobednik prodat.jpg
 
Онда ти фале кафићи и уџерице зидане од блокова па назиђиване
 
Sve mi se cini da ce naprave neku štetu na zgradi Nbs tokom radova
Inace to gore na budućoj zgradi su 3 povučena sprata malo bre bilo jedan daj 3 premasili su konkurs za koliko kvadrata nagurano jos ....
 
Srbija pre ovog projekta: Pogledajte na sta lici Slavija, udzerice i prizemljuse u 21.veku, nikad to nece biti trg, treba nas raseliti nismo za bolje...

Srbija sa ovim projektom: Rusi se deo istorije, Beograd gubi dusu, zar nisu mogli da sacuvaju svaki zgradu visu od 3 metra, kakvi smo to ljudi postali....

Kao sto je vec vise puta receno, da nije bilo Drugog svetskog rata danas bi cela Slavija bila u zgradama od 10+ spratova, i ne bi imalo o cemu da se kuka ovde.
 
Да али би то било стилски прихватљивије, нпр. зграде у Светозара Марковића би нарасле на висину грађанске штедионице, а ка Краља Милутина би остале стамбене зграде генерала Недића где је сад НБС и био би низ са овом сада накарадно усамљеном вишом предратном зградом.
 
Srbija pre ovog projekta: Pogledajte na sta lici Slavija, udzerice i prizemljuse u 21.veku, nikad to nece biti trg, treba nas raseliti nismo za bolje...

Srbija sa ovim projektom: Rusi se deo istorije, Beograd gubi dusu, zar nisu mogli da sacuvaju svaki zgradu visu od 3 metra, kakvi smo to ljudi postali....
Београд не може наћи меру између онанисања на уџерице и мењања свега картонкама
 
Ako je ovo "najgori primer", to znaci da postoji dobar primer? Ja ga nisam video... Bar ne u Srbiji.
Ovo je najgori primer, zato sto je ministar odbrane, kompletno srusio zgradu pod vazecom zastitom zavoda i dozvolio da sponzor vladajuce stranke, odlivke pokojne zgrade, zalepi na staklenu fasadu. Ne znam za slicne primere u Srbiji, ali gore od ovoga ne moze. U inostranstvu postoje primeri, gde je stara zgrada u potpunosti sacuvana, a iznad nje je dodata konstrukcija.
 
I opet bi bila tranzitni trg na kome se zadržava samo ko mora ili ko tu radi. 😄
Kao što će i ostati, koliko god je natovarili kulčinama i fenserajem.

Takođe, zahtevanje od pešaka da prave zvezde od 350 metara da bi prešli razdaljinu od 100 m isto ne pomaže...
To niko ne spori, samo cemo morati da menjamo vlast da to promenimo, ova ne zeli da gradi podzemne prolaze ili bolja saobracajna resenja ;) Ali nije Deki bas jednako vlast, jesam iz crveno-bele porodice pa mi je posebno drag, ali nije on sasvim los da ga napadamo kao one sektase.
 
Slavija septembra 1963. godine. Naši preci nisu imali hrabrosti da se izbore sa ljutim udžericama zato su sada došli neki novi koji nemaju nikakve kočnice osim finansijskog interesa.
Tužna je ovo zemlja ekstremizma gde se mora boriti da rešenja ne budu tako radikalna i jednostrana.

Slavija septembar 1963.jpg
 
Koje su ovde 'male ulice'? Da li je prostor na Slaviji mali? Ili čistina sa druge strane koja uključuje park Manjež?

Ovaj blok nije 'ugušen' ni sa jedne strane, a uz to već sadrži jednu 'mastodont zgradu'.
radujes se sto ce investitori da uniste jos nesto?
Pa ceo centar je ugusen.

Ili nikad nisi bio na Slaviji?
 
To niko ne spori, samo cemo morati da menjamo vlast da to promenimo, ova ne zeli da gradi podzemne prolaze ili bolja saobracajna resenja ;) Ali nije Deki bas jednako vlast, jesam iz crveno-bele porodice pa mi je posebno drag, ali nije on sasvim los da ga napadamo kao one sektase.
Ni to što ti kažeš niko ne spori, samo ne morate toliko strastveno da podržavate i navijate za svaku skarabudževinu koja ova vlast i njeni isprdci ovde izgrade.

Beobuild u 90% vremena podseća na slučaj onih stanara na Karaburmi kojima je došao dobri čika investitor - u ovom slučaju teta investitorka - i rekla da će da im preporodi zgradu i izgradi lift ako joj daju potpise da napravi svoju grozotu na krovu zgrade. Stanari oduševljeni, vele dobiće nešto za džabe, brže bolje skupe potpise. Ovo đubre im na kraju izgradi nakazu na zgradi a umesto propisnog lifta im da montažnu kutiju sa nečim što liči kućne radinosti na lift iz Afrike.


I taj fenomen stalno viđam, kako u Beogradu, tako čak i ovde na Beobuildu, gde ljudi za sebe vole da misle da su informisani, obrazovani i bog zna kako uzvišeni.
Kako se pojavi neki novi megalomanski projekat, osim ako nije baš ''in your face'' kao što je Beograd na vodi, tako se odmah sjati ista grupa ljudi koja piše kako će biti fenomenalno i kako je super što se ''Beograd napokon izgrađuje'' (a do sada je inače bio prazan i pust). I svaki put se to izjalovi i svaki put investitori uzmu više nego što su obećali, ili upropaste nešto, i svaki put se ta jedna BB ekipa iznova čudi i šokira. Samo da bi sledećeg puta opet sve ponovila po starom.

Sama činjenica koliko ljudi ovde odbija da prizna i afirmiše da je ovaj kompleks prešao regulacionu liniju i da će smanjiti vizuelnu širinu ulice i visiti iznad ljudi na trotoaru kao da se radi o nekoj turbo južnjačkoj čaršiji... govori koliko su neki ljudi ovde ili slepi, ili bezobrazni (da priznaju da su pojeli g..no i ispali b...le) ili tvrdoglavi u nekoj nameri da isteraju inat i ekskomunikaciju nad likovima ispred dragstora kao što sam ja, koji već godinama vide, beleže i upozoravaju kuda sve ovo ide, ali džaba sve to, jer na Beobuildu nije bitno ŠTA je neko rekao, nego KO je to rekao.

Dakle na stranu jbni golubarnik gore. Na to sam se već i navikao, to je slika i prilika SNSovske Srbije i Beobuilderske megalomanije. Recimo da mi taj golubarnik ne smeta. Zato sam lepo napisao, VIŠE PUTA, da bi bilo bolje da daju gmazinama da na celoj površini kompleksa idu do 12 spratova, a da zato sjašu sa regulacione linije i vrate zgradu u normalne gabarite po pitanju širine. Ne. Fak det. Fak Bendera boodalu i trolčinu, on lupeta napamet ili priča kontra iz hejta, bolje da imamo golubarnik koji stoji ko piletu s.se i Južnjačku čaršiju nad trotoarom centra grada. I tako će na kraju i biti. I opet će investitori i vlast da izigraju sve, i opet će dodatno da naruže ovaj grad, i opet će ista ekipa Onanija koji se lože na izgradnju i kulčine i golubarnike posle da se čude i šokiraju ''tjeeee 'bt jel moguće da su nam ovo uradili? Ajme mene, majko mila i Srbijo međ' šljivama!'' I već sutradan će na forumu da nađu sledeću temu od koje će da naprave novu fiksaciju i religiju, i sledećeg investitora koga će da obožavaju i podrže, dok ih i on ne ispali. I tako u krug i u krug.

Živi bili pa videli.
 
Poslednja izmena:
Ni to što ti kažeš niko ne spori, samo ne morate toliko strastveno da podržavate i navijate za svaku skarabudževinu koja ova vlast i njeni isprdci ovde izgrade.

Beobuild u 90% vremena podseća na slučaj onih stanara na Karaburmi kojima je došao dobri čika investitor - u ovom slučaju teta investitorka - i rekla da će da im preporodi zgradu i izgradi lift ako joj daju potpise da napravi svoju grozotu na krovu zgrade. Stanari oduševljeni, vele dobiće nešto za džabe, brže bolje skupe potpise. Ovo đubre im na kraju izgradi nakazu na zgradi a umesto propisnog lifta im da montažnu kutiju sa nečim što liči kućne radinosti na lift iz Afrike.


I taj fenomen stalno viđam, kako u Beogradu, tako čak i ovde na Beobuildu, gde ljudi za sebe vole da misle da su informisani, obrazovani i bog zna kako uzvišeni.
Kako se pojavi neki novi megalomanski projekat, osim ako nije baš ''in your face'' kao što je Beograd na vodi, tako se odmah sjati ista grupa ljudi koja piše kako će biti fenomenalno i kako je super što se ''Beograd napokon izgrađuje'' (a do sada je inače bio prazan i pust). I svaki put se to izjalovi i svaki put investitori uzmu više nego što su obećali, ili upropaste nešto, i svaki put se ta jedna BB ekipa iznova čudi i šokira. Samo da bi sledećeg puta opet sve ponovila po starom.

Sama činjenica koliko ljudi ovde odbija da prizna i afirmiše da je ovaj kompleks prešao regulacionu liniju i da će smanjiti vizuelnu širinu ulice i visiti iznad ljudi na trotoaru kao da se radi o nekoj turbo južnjačkoj čaršiji... govori koliko su neki ljudi ovde ili slepi, ili bezobrazni (da priznaju da su pojeli g..no i ispali b...le) ili tvrdoglavi u nekoj nameri da isteraju inat i ekskomunikaciju nad likovima ispred dragstora kao što sam ja, koji već godinama vide, beleže i upozoravaju kuda sve ovo ide, ali džaba sve to, jer na Beobuildu nije bitno ŠTA je neko rekao, nego KO je to rekao.

Dakle na stranu jbni golubarnik gore. Na to sam se već i navikao, to je slika i prilika SNSovske Srbije i Beobuilderske megalomanije. Recimo da mi taj golubarnik ne smeta. Zato sam lepo napisao, VIŠE PUTA, da bi bilo bolje da daju gmazinama da na celoj površini kompleksa idu do 12 spratova, a da zato sjašu sa regulacione linije i vrate zgradu u normalne gabarite po pitanju širine. Ne. Fak det, fak Bendera boodalu i trolčinu, on lupeta napamet ili priča kontra iz hejta, bolje da imamo golubarnik koji stoji ko piletu s.se i Južnjačku čaršiju nad trotoarom centra grada. I tako će na kraju i biti. I opet će investitori i vlast da izigraju sve, i opet će dodatno da naruže ovaj grad, i opet će ista ekipa Onanija koji se lože na izgradnju i kulčine i golubarnike posle da se čude i šokiraju ''tjeeee 'bt jel moguće da su nam ovo uradili? Ajme mene, majko mila i Srbijo međ' šljivama!'' I već sutradan će na forumu da nađu sledeću temu od koje će da naprave novu fiksaciju i religiju, i sledećeg investitora koga će da obožavaju i podrže, dok ih i on ne ispali. I tako u krug i u krug.

Živi bili pa videli.

Odlican post.
Mislim da je osnovni razlog za ovo neka vrsta mentalne zaostalosti kod vecine gradjana (kao i ovde na Beobuild-u).
Cak i zivotinje mogu da nauce nesto, ako se odredjena situacija ponavlja.
 
Sama činjenica koliko ljudi ovde odbija da prizna i afirmiše da je ovaj kompleks prešao regulacionu liniju i da će smanjiti vizuelnu širinu ulice i visiti iznad ljudi na trotoaru
Hajde da sacekamo i vidimo, jos nisu ni poceli da zidaju, ako bude tako prelazim na tvoju stranu. Zivi bili pa videli kao sto kazes.
 
P.S.
Štaviše, kad smo kod svega ovoga, u skladu sa pisanjima koje sam takođe nedavno čitao ovde na forumu, mislim da bi bilo fer i logično da sledeće veće gradilište na Slaviji uključi izgradnju i neke velike kulčine tako da ona bude komplement takozvanoj ''Kapiji centra grada'' koja se uveliko gradi u Kneza Miloša 90a.

Tako da, pored kule Geneks kao zapadne kapije Beograda i kule Rudo kao istočne kapije, ubuduće moramo da imamo i kule Skyline kao južnu kapiju u centar Beograda (Zašto? Zbog sira i vojne muzike), a zatim i neki novi klaster kulčina na Slaviji kao istočna kapija u centar Beograda. Logično, nakon toga da se prione na razradu studije i projekta za nove kulčine u vidu zapadne kapije centra Beograda kod Brankovog mosta.

E jedino ne znam kako ćemo i gde ćemo za severnu kapiju centra Beograda. :unsure: Možda da se posade dve kulčine tamo na uglu Venizelosove i Dušanove na Dorćolu, ili tako nešto...


Ali sve u svemu, Beograd mora imati svoje kapije. Kula-kapije. I na ulazima u grad, ali i na ulazima u centar grada.
 
Poslednja izmena:
Sudeći po trenutno aktuelnim renderima, trotoari i profil ulice će nakon izgradnje izgledati ovako:
Pogledajte prilog 170365

Realno, bolje nek im daju da grade na celoj površini do visine NBS nego da prave onaj golubarnik i da prave ovako istureno iznad trotoara. Bićemo ko južnjačke čaršije na steroidima.
Beogradjani su zasluzili tako.

"Lepo je", govorice gradjani i gradjanke.
 
slučaj onih stanara na Karaburmi kojima je došao dobri čika investitor - u ovom slučaju teta investitorka - i rekla da će da im preporodi zgradu i izgradi lift ako joj daju potpise da napravi svoju grozotu na krovu zgrade. Stanari oduševljeni, vele dobiće nešto za džabe, brže bolje skupe potpise. Ovo đubre im na kraju izgradi nakazu na zgradi a umesto propisnog lifta im da montažnu kutiju sa nečim što liči kućne radinosti na lift iz Afrike.


Nisam hteo u off da zalazim, ali jel ovo realno....
 
Hajde da sacekamo i vidimo, jos nisu ni poceli da zidaju, ako bude tako prelazim na tvoju stranu. Zivi bili pa videli kao sto kazes.
Evo odmah da ti napišem, i da ostane ubeleženo i arhivirano na forumu - ako se ispostavi bolje nego što sam očekivao, kao što se desilo sa Merriotom na Trgu republike, ja ću da dođem ovde (ili neka me neko podseti i taguje) i napisaću ''e priznajem, ovo je bolje nego što sam očekivao''.

U Beogradu na svakih 20 većih stambenjačkih ili poslovnih projekata koji ga unište, nađe se i po 1 koji nešto vredi i ispadne korektno. Ja to ne sporim. Samo, ne mislim da će to biti slučaj sa ovim, koji je od starta dizajniran tako da krade i uzurpira javne površine i širine ulica, koje svi plaćamo i izdržavamo. A ljudi ovde u ekstazi zbog toga. Eeeeeuuueee gradiće nam golubarnik po uzoru na onaj u Kolarčevoj. Eeeeueueeeee suziće Kralja Milana još malo i trotoare učiniti još tesnijim eeueueeee...

Sačuvaj me bože.

Jedino crnje od toga je što koliko god puta takvi mozgovi ispali glupi, oni će sutradan naći novi način i novog prevaranta da ih ponovo ispali i prevari. Fascinantno.

A ako ovo njesra prođe ovako, i izgradi se ovako, računajte da će golubarnici po Beogradu u narednim godinama nicati u duplo većoj meri. Mislim i na legalne (u sklopu projekata) i na ilegalne. Pogotovu sada pred EXPOOUUUU kada je SNSu u interesu da se grad što više izgradi i popuni, ne bi li barem čistom veličinom i prenaseljenošću zamaskirali u koliko im je drugih aspekata grad zapravo na nivou selendre i palanke iz doba Turskih pošasti. Čak i onaj Beograd 90ih kome je falilo sve i svašta, pa čak i ulice, je bio skladniji grad za svoje vreme i uslove nego što će ovaj sada ikada biti. Koliko god praznih stanova, kulčina, betona i tržnih centara natrpali u njega.
 
Najfascinantnije nije cak ni to sto se mogu naci oni koji vole investitore i njihove projekte.
Najfascinantniji je podljudski nivo vecine koju nista ne znaima i nista ne razume.
 
Nisam hteo u off da zalazim, ali jel ovo realno....
Narvno da je realno. Puna je Srbija takvih primera i takvih gluperdi od ljudi. U zgradi blizu moje se desilo nešto slično. Bogati stanar koji se od juče doselio tu, došao sa vrećom para, obećao svojim komšijama kule i gradove ako mu daju da uzurpira ceo podrum da bi napravio svoj biznis. Oni mu potpisali, on sredio hodnik i lift (jer i njemu treba, a i da ne bi izgledali ružno njegovim klijentima) ali im zato zgradu pretvorio u mešavinu kluba i železničke stanice (izraz za mesto na kome nemaš mira jer ti stalno stranci proleću okolo).

Sada pola zgrade ne priča sa njim. A njemu vrište loptice do neba. Dobio šta je želeo. Gajbu u super zgradi, visoko na spratovima, a dole svoj biznis koji cveta i rastura se od para.


E toga je puna Srbija. Po Beogradu isto tako lično znam još nekoliko primera kada bi Grad i investitori izjahali ceo kolektiv. Bude i nešto ljudi zdravih u glavu koji od starta upozoravaju protiv toga, ali džaba ako nisu u većini, džaba ako mase vole svetlucave rendere i slatka obećanja.

Tako će i ovi koji padaju od oduševljenja za ovo nad Slavijom da ''ne pričaju više sa investitorima svega ovoga'' a ove će taaaaaaaako da svrbi zbog toga. :LOL:
I opet će sutradan da se pojavi ili izabere novi megalomanski projekat koji će da postane nova privremena religija i sveta krava foruma. Dok ih i on ne ispali. I tako u krug, u večnost.
 
Vrh