Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

^^^nazovite me ludim,ali meni se te zgradica nekako cini kao veoma zanimljiv kontrast.Ja bih je sredio i ostavio. :cool:
 
c338b27f74.jpg


Jel vi to pričate o ovoj višespratnici? .. mogla bi jedna reklama na onaj zid sa strane. :)
 
i meni se dopada taj kontrast..treba je okreciti i dodati jos jednu zgradu te visine do nje...ili bar staviti reklamu na taj zid ako nista drugo ..
 
ceo taj kvart u kome je nbs bi sredio tako sto bih srusio te stare kucice i maksimalno dozvolio gradnju trospratnica, tako da bih srusio i ovu zgradicu :D
 
Evo nisam znao gde da stavim ali nekako mi ovo ide uz Slaviju:

dakle, znamo da se izgradio ovaj svemirski brod na uglu ivana milutinovica i marsala tolbuhina (haha di se setih tog naziva:) ) , e pa za one koji ne znaju ovaj plac sto sam ja na brzinu uspeo da uslikam iz kola je dugo bio meta spora izmedju investitora i nekog cikice koji je ziveo u jednoj od ovih kuca u ovom malom bloku i to je tako stajalo napola 3/4 vec 20 godina.. izrasla trava , siblje.. :) izgleda da su uspeli da ga ubede mocni kapitalisti jer ce i taj blok dobiti neko fino zdanije, nadam se lepse od ovih klozetskih IKEA zgrada :)


17042008393.jpg
 
U pravu si. Ta lokacija je stvarno godina bola oci. Posto se sada i dijagonalno zavrsava ona zgrada, na kraju ce to bas biti lepa raskrsnica! Odlicno!
 
dziggy hvala ti za ovu sliku!! da li se rusi onaj kucerak pored gde je pekara??

e da, ako zelis mozes da udjes u ove velike crvene zgrade gde je parkic prekoputa i popnes se na krov-terasu zgrade i slikas celo ovo uzas dvoriste i sta se rusi..pogled je fantastican :)

tu nije samo siblje izraslo..tu su i cigani ziveli u dvoristu i skupljali djubre..totalno nehigijenski...a jedan deda je tu leti palio djubre u svom dvoristu ni manje ni vise (cak ni na selu se to vise ne radi) i taj dim se toliko sirio da npr.hram sv.save nije mogao da se vidi..cc..pravo u corku ih treba strpati.
 
To mora da je onda bio taj deda sto su ga na kraju iselili. PItam se koliko li takvih lokacija u Beogradu ima, cije privodjenje nameni sprecavaju kojekakve NEurbane price.

Meni je i dalje velika misterija onaj niz placeva u Bulevaru Oslobodjenja, sa leve strane gledano od Slavije ka Autokomandi. Godinama stoje zapusteni i u raspadnom stanju.
 
I meni je grozan taj deo bulevara koji se uopste ne sredjuje..drvece pokriva ruznocu..hvala bogu.
 
Sta mislite o ideji da se vrati izgled Terazija od pre Drugog svetskog rata?

Terazije9.jpg
 
Ako bi se od Slavije do Trga Republike sve zatvoriloi za saobraćaj, imalo bi smisla (bilo bi lepo da se uvedu tramvaji koji bi išli od Slavije do Cvijete Zuzorić), u suprotnom je apsolutno besmisleno. Uostalom, već postoje podzemni prolazi, a ako bi se dodatno smanjili trotari na Terazijama bio bi apsolutni haos.
 
Ovaj izgled, iz 30-tih, I TO SAMO IZ OVOG UGLA, bi podrazumevao da se Terazijska cesma ponovo premesti u Kosutnjak. Ova fontana, verzija 2 od posle 2 Sv rata, posle one prve verzije, i Miloseva Cesma nikad nisu istovremeno stajale na Terazijama. Kao sto vidis, nema mesta za jedno i dugo.
Trotoar bi se "suzio" - sta sa postojecim podezmim prolazima?
Pet bandera, levo i u dubini slike, na kojima su nemci obesili petoro ljudi avgusta 1941 je unisteno kada su ukradene sa Novog groblja i isecene za staro gvozdje.
"Biser moderne arhitekture" - ono stakleno+resetkasto cudo do Atine bi moralo da se rusi.
Koliko znamo, ma mestu ostataka zgrade pored Moskve, novi vlasnik Mile Dragic planira da prosiri hotel. Ne spominje se rekonstucija.
Fontana je netragom nestala, morala bi da se napravi nova.
Izbaciti trole i vratiti tramvaje - sto se mene tice ok, ali onda bi prakticno trebalo skroz izbaciti trole iz GSP-a - opet ok po meni, ali svi potezi govore da se to nece nikada desiti.

A druga strana ulice? RK Beograd, ulaz u Nusicevu, povezanost Prizrenske, Balkanske i Nusiceve? Opet se menja rezim saobracaja u centru. Kad sve to bude postalo pesacka zona, tada ce moci, ali grad, sta god oni pricali, u praksi sve cini da "upumpa" sto vise automobila u centar. Zgrada bivse Invest Banke, na mestu prelepe trospratne zgrade srusene 1944?
A Kasina?

I meni se ovo mnogo vise svidja, ali je nerealno...
 
Понедељак, 28. јул 2008.
Пројекат уређења простора на Славији у септембру
Пројекат уређења простора на Славији, за који је група уметника из Италије и Србије израдила идејно решење, биће представљен у септембру.

Према идејном решењу предвиђено је да се околни простор нове зграде Народне банке Србије повеже са једним од најстаријих и најзначајнијих тргова у Београду, у нову, савремену, амбијенталну целину. Идејно решeње уметника из Италије и Србије Славију види као оригиналан, атрактиван, мултимедијалан и отворени простор, намењен свим Београђанима и посетиоцима главног града.

На реализацији пројекта заједнички ће радити представници града, општине Савски венац, Народне банке Србије, Италијанског културног центра из Београда, Центра за истраживање музике из Рима и Програма „Публик Арт”, као и Архитектонског факултета из Београда.
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1322206
 
Pa, kakvo je to pitanje. .. da neko ima te slike, već bih ih okačio. .. juče. :)
 
Odlicno! za novi projekat trga na Slaviji, ne mogu zamisliti novi projekat bez velelepne fontane i vanserijskog polocavanja istog! sve ostalo bilo bi krpez!
 
Ljudi, relax, to je idejno resenje... a inace sve informacije prostornog lana trga Slavija imate ranije u ovom threadu.
 
Ja sam iskreno bas nestrpljiv. Jasno je da ce prostor izmedju bankei Slavije biti javne namene, ali kako ce to izgledati, ostajemo da vidimo i da se uzdamao u balkansku kreativnost i italijanski stil :)
 
Homer Jay":1v7hqcfx je napisao(la):
Ja sam iskreno bas nestrpljiv. ..... da se uzdamao u balkansku kreativnost i italijanski stil :)

Trg koji saoseća sa prolaznicima

Celina u obliku školjke sa muzikom i svetlom na prostoru pored zgrade Narodne banke Srbije
predlog je italijanskih i domaćih arhitekata za uređenje dela Slavije

ceo text : http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Trg-koji-saoseca-sa-prolaznicima.lt.html

9ac10a9d4c.jpg

................................................ ...........................................

Trg Slavija će zasvirati!
Projekat uređenja prostora na Slaviji, za koji je grupa umetnika i arhitekata iz Italije i Srbije uradila
idejno rešenje, biće predstavljen u septembru. Projektom je predviđeno da se prostor od oko devet ari
oko nove zgrade Narodne banke Srbije poveže kao celina s Trgom Slavija.

758d11782c.jpg


Ipak, ovaj kapitalni projekat biće najčudniji do sada, jer je predviđeno da parcela od devet ari zasvira
i zasvetli kad neko pređe preko nje!
Italijanski kulturni centar dao je ideju za ovaj projekat pre šest meseci. Preko celog poda Narodne banke
biće napravljen specijalni “čaršav”, odnosno dve ploče od kojih će prva biti na vodenoj površini, a između
njih biće LED-diode koje svetle.
Kurir : http://www.kurir-info.rs/clanak/beograd/kurir-30-07-2008/trg-slavija-ce-zasvirati
................................................... ...............................................

Umetnički projekat na Slaviji koji reaguje na vaše emocije
Ako se Beograđanima bude dopao projekat uređenja prostora na Slaviji, koji će biti predstavljen u septembru,
kod nove zgrade Narodne banke Srbije biće postavljeno umetničko delo koje će proizvoditi zvuk i svetlost, kao
odgovor na vibracije i raspoloženje Beograđana!

Neobična konstrukcija plutaće na vodi koja će menjati boje u plavo, ljubičasto, crveno i mnoge druge, u
zavisnosti od melodije i raspoloženja onih koji se nalaze na tom mestu.
- Na prostoru može da bude jedan čovek, ali i grupa ljudi. U slučaju kada je grupa ljudi, melodija će imati
tonalitet koji je kompromis njihovih osećanja. U svakom slučaju, treba da proizvede dobra osećanja čak i
ako niste dobro raspoloženi. Sama činjenica da se oko vas dešava nešto lepo, delovaće optimistički - kaže
za „24 sata” Tomislav Đorđević, predsednik opštine Savski venac.

Zvuk koji se bude proizvodio neće biti jak, a na njemu trenutno radi Centar za istraživanje muzike iz Rima, čiji
stručnjaci matematički proračunavaju rezonantnu strukturu. Konačni sud o projektu daće Beograđani koji će
od septembra imati priliku da vide maketu u opštini Savski venac, u Italijanskom kulturnom centru i N.B Srbije.

Putem javne rasprave, koja će trajati mesec dana, Beograđani će odlučiti da li će umetnički projekat
na Slaviji zaživeti.Ovaj projekat proistekao je iz dugogodišnje saradnje italijanskih i naših umetnika.
http://24sata.co.yu/vesti.php?id=31129
 
Kako to cita raspolozenje?
lazu Talijani.
To, satro , oglasavanje raspolozenja kroz tonove, video sam ove godine u Hong Kongu. Ko zna Hong Kong, to je bila neka umetnicka urbana postavka na setalistu kod Interkontija, to je ono setaliste uz zaliv gde ima statua Bruce Lee-a .
Popnes se na neki podijum od jedno 2 ara, a tu su neke budze , oko 100 kom, prizme 20 x 20 cm x 2,5 metra, svetle u razlicitim bojama i pustaju neki cudan zvuk. Kad ides izmedju njih , stvarno dobijes neku muziku. Interesantno je , ali ovo za raspolozenje, seru.
 
Vrh