Šta je novo?

Референдум 16. јануара

Beograd je za sada NE ali vecina Srbije DA.

Ako referendum prodje i to ovako kilavo najvecu odgovornost za to ce snositi Dragan Djilas i Vuk Jeremic koji su pozvali na bojkot.

Oni koji god rezultat bude treba ili da krenu sutra da ruse vlast posto su eto pobedili, jer vecina je ostala kuci, pa ce ih oni valjda izvuci na ulice, ili da se povuku iz politike.

Ocigledno je da raznorazni internet pocasti i desne i leve i liberalne orijentacije, imaju veci uticaj na javnost nego to sto se naziva demokratskom opozicijom i i dalje zivi u 90im…

Na zalost, u pravu si. Ljudi ne razumeju Srbiju. Vecina ovde ne zeli nikakvu pravnu drzavu.
 
Izlaznost je na kraju bila oko 30% cini mi se, jer je Otac nacije malopre izgovorio da je glasalo - ako sam dobro cuo - oko 1.890.000 ljudi. A pravo glasa imalo je 6.500.000.

Ono sto je bitno je sam odnos glasova. S obzirom da je SNS mogao - i verovatno jeate - pokrenuo svoju masineriju od 700.000 goveda (+njiihova rodbina) da oduvaju ovo. A ipak je odnos na kraju bio 3:2.

To govori nesto. To govori da jeste naprdni talog isterao svoje, ali govori da su isterali za 20% vise. Ne za 50. I da nije ipak cela Srbija njihova.
A podatak iz Beograda, gde je odnos 55:45 govori da ipak ovo nije njegova prcija i da ima jos velike mase koja mu ne da da od zemlje napravi svoju sektu.
Dodajte na to jos oko minimum 20% koji su protiv SNS ali sad nisu izasli iz xy razloga (neki prosto nisu shvatali sta biraju) i to govori nesto. Govori da vrhunac SNS prolazi. I ovi rezultati ce ostati upisani i kad god se SNS busa "ma nasa je skoro cela Srbija" samo im se pokazu rezultati o izlaznosti na izborima ili recimo odnos glasova na referedumu u Beogradu, i pokaze se da ipak nije cela zemlja njihova.

Kazem, da ce isterati svoje, to smo svi znali. Ali izlaznost je na kraju ipak bila nesto veca nego sto sam ocekivao (30%) i poruceno je da ipak ovo nije Srbija sa vecinski SNS - Pink stanovnistvom, nego da je ta vecina jako jako upitna i relativna. To je posebno bitno u ovom slucaju, jer je cela majmunarija i izvedena da bi se SNS dokazao Evropi. Ovako sa ovakvom podelom medju izaslima, salje se poruka da vlada podela i da ima vise verzija istine, a ne ono sto Psihousna i SNS sekta raportiraju.

Meni je najbitnije i najdraze da iz dana u dan vidim potvrde u raznim oblicima da vrhunac moci SNS prolazi. Pa pali su mnogi pre njih, pa pasce jednog dana i oni.
 
Ko ce da ceka 5 godina da oni padnu.
Za mene je ovo tragedija, odekivao sam vecinsko NE barem u Beogradu
 
Da ovi rezultati pokazuju da imaju sve manju podršku. Iako mi se ne sviđa što su neke opozicione stranke pozvale na bojkot, pa ako izlaze na izbore šta sada glumataju i kalkulišu, evo sad se pokazuje da su samo malo pogurali kampanju za NE i izveli dodatnih 10% mogli su da obore referendum i dobiju dobar zamah za izbore.
 
Da ovi rezultati pokazuju da imaju sve manju podršku. Iako mi se ne sviđa što su neke opozicione stranke pozvale na bojkot, pa ako izlaze na izbore šta sada glumataju i kalkulišu, evo sad se pokazuje da su samo malo pogurali kampanju za NE i izveli dodatnih 10% mogli su da obore referendum i dobiju dobar zamah za izbore.
Oni to nikada ne bi uradili jer njima upravlja EU. Oni rade u interesu kolonizatora, kao i SNS.
Mislim da onda jedino za Cutu ima smisla glasati.
 
Ko ce da ceka 5 godina da oni padnu.
Za mene je ovo tragedija, odekivao sam vecinsko NE barem u Beogradu
Ne moze (jos) vecinsko NE odnosno "SNS mars sa vlasti" dokle god Ljiga drzi 700.000 vojnika koji i dalje imaju koristi ili obecanja od njega a od tih 700.000 nekoliko desetina hiljada prijavljenu adresu (i) u Beogradu. I dokle god je opozicija ovakva kakva je.

Ali bice i to jednom, kao sto rekoh, ovo je znak da im vrhunac prolazi. I Rimljani su mislili da ce vladati i tlaciti doveka, pa su se udavili u sopstvenoj pohlepi i bahatosti.

Ima jos ljudi poput Cute u srpskoj politici. Samo ih treba izvuci i motivisati da istupe i bore se. Ali najpre - treba im dati priliku. Odnosno glas i paznju. Inace dzaba nam i 100.000 Cuta ako nijedan nije u Skupstini.

A i narod (onih preostalih 5.800.000) treba da prestane da ceka dete Isusa Hrista i Milunke Savic pa da pocnu da daju nekome glas ili poverenje i izlaze na proteste i blokade. Ne glasa se odavno za idola i heroje, ta vremena su nazalost prosla (zato svet i jeste ovakav kakav je). Nego se glasa samo da jedno zlo nema svu moc. To je sve sto je bitno.

Kao sto je uzalud cekati Majku Terezu da vam ponudi npr telekomunikacione usluge na jednom jako malom trzistu, nego je bitno raditi i birati tako da jedan igrac ne drzi celu zemlju... tako isto je i u politickim biranjima bitno samo da se dejstvuje tako da jedna politicka grupa ne drzi celu zemlju i moc.
 
Poslednja izmena:
Trebalo je da opozicija bojkotuje izbore u aprilu, ovako ce narednih 5 godina pokloniti lopovima.

Пошто иначе неће владати ако опозиција бојкотује изборе

Иначе изгубили су Београд, то је сада дефинитивно

Мислим да уједињена опозиција има доста добре шансе да победи на београдским изборима. Свакако ћу ту гласати за њих па макар и Тепићка била градоначелница јер нема простора за неку велику штету а у овом тренутку буквално је све боље од Весића
 
Ono kad zaključuješ na osnovu podataka Vučićevaca brata lažova. Prvo trebaš verovati da su ikad imali Bg da bi ga sad izgubili. Drugo trebaš verovati da Izbori ni tad ni sad nisu namešteni. Treće, čak i ako gledamo nameštene rezultate, to ne znači da bi izgubili Bg već ga dogovorno predali u skladu za instrukcijama Zapada koji je Vučića isto tako i doveo na vlast (lik nije imao 2% podrške). Ukratko, cela Izborna predstava je za one koji veruju. Zato Vučić i kaže da jedino što se ne sme je da se na Ulici menja vlast. A prava Opozicija, nešto što znači 180° suprotno, bi onda je baš tamo i menjala.
 
Čitam jutros Tviter i ne mogu da verujem da i dalje postoje ljudi "kako smo opet izgubili kada je Beograd pobedio i svi koje znam su glasali za NE" ?
I naravno pominju krađu...

Krađa je apsolutno trenutno nepotrebna. Jeste bilo nepravilnosti po manjim mestima gde se glasalo bez lične karte i za porodicu, ali to se reši sa kontrolorima. Ali zabole opoziciju da se bavi mali selima, bitan im je Beograd i Novi Sad. A čak i taj Beograd ima Grocku, Barajevo, Sopot gde nema šanse da se pobedi.

Blagi sam optimista za sledeće lokalne izbore, samo da ljudi shvate (kao što Bender gore napisa) da ne postoji savršen kandidat i da postoji šansa da nas i taj novi zezne, ali za narod je najvažnije da svaki političar bude svestan da može da izgubi na sledećim izborima, a dobar kandidat će se valjda pojaviti posle par izbornih ciklusa.
 
CItam kako je izmedju 18h i kraja glasanja, juce, n abirackim mestima dosla mas aljudi i glasala za "DA". Meni je jedani insajder iz Borce rekao da se tako kod njih radi vec godinama na svim izborima, samo sto ne dolazi masa ljudi nego dolaze ljudi koji zaokruzuju u korist vlasti.

Na taj nacin izbori mogu da budu lako pokradeni.
I Vodja se pojavi uvece i kaze da je trijumfovao.

Moze li bilo sta da ga spreci?
 
Može da ga spreči samo ponos čoveka koji će odbiti da glasa jer mu je priprećeno gubitkom radnog mesta sa platom od 300 evra. U Srbiji ponos odavno ne postoji.
 
CItam kako je izmedju 18h i kraja glasanja, juce, n abirackim mestima dosla mas aljudi i glasala za "DA". Meni je jedani insajder iz Borce rekao da se tako kod njih radi vec godinama na svim izborima, samo sto ne dolazi masa ljudi nego dolaze ljudi koji zaokruzuju u korist vlasti.

Na taj nacin izbori mogu da budu lako pokradeni.
I Vodja se pojavi uvece i kaze da je trijumfovao.

Moze li bilo sta da ga spreci?
Može. Još veći broj ljudi koji će glasati protiv njega.

Podsetiću da pre svega 6-7 godina ne samo da nije moglo ništa u javnosti da se čuje protiv SNSa, nego je imao i apsolutnu hegemoniju, kako na izborima tako i u glavicama prosečnih srpskih zlatnih ribica odnosno glasača. Danas, em se sve više i jače čuje nezadovoljstvo među narodom, em o unutrašnjim sukobima i tenzijama u SNSu, em je pokazano više puta i na više načina da to što narod i dalje ne zna većinski za koju opoziciju da glasa (čuveni čekači Isusa), ne znači da ne uviđa dokle su stvari otišle.


Lik je esencija lukavosti i pokvarenštine i intelekta primenjenog u pokvarene svrhe. A kao kontrast, vlada armijom glupih tocila koji (većinski) slepo slušaju šta im se kaže. Naravno da za skidanje takvog kancera sa vlasti treba vremena i strpljenja. Ali poenta je da kad se pogleda tok njihove smradavine, da se vidi promena u odnosu na ranije i da im je vrhunac definitivno prošao.
 
Zanimljiva je ova trut oppzicija, koja neka,o uvek racuna da oni koji sede kuci su bas za njih. Meni su ti koji su juce pozvali na bojkot isti kao Vucic.

Kada vidimo ko je pozvao na bojkot to su uglavnim ostaci nekadasnje Demokratske strane. Dok su neke novije opcije bilo Ne davimo Beograd, bilo Dveei, bilo Dosta je bilo izaslimi glasali NE…
 
Bojkot je debilna opcija u situaciji kada Vučić ima podršku sveta.

Mora se ići po selima i predgrađima. Gde god SNS postavi svoj štand, neko iz opozicije mora da postavi svoj.
 
U vezi sa ovim što Dule kaže: Prijavljujte se za kontrolore. To je sada najbitnije. Nebitno koga simpatišete ili ne simpatišete, nebitno što niste članovi stranaka, obuke kreću za koji dan, sada treba da se prijavljujete.
Ja se prijavio.
 
Избори су покрадени и то је очигледно.
Где год није било контролора опозиције излазност је преко 60% (негде и преко 90) а "ДА" је победило више него убедљиво...
Невероватне су разлике у резултатима за људе који живе у истој улици...а гласају на различитим бирачким местима , тамо где је било контроле и тамо где није било - резултати су невероватно другачији...
Ево овде је гласало 121 од 130 бирача...за ДА 116,,,
viber_image_2022-01-17_10-39-00-223.jpg
 
Da bi to dokazao, potrebno je priložiti i listiće sa biračkih mesta u blizini kao i neki dokaz ko je bio i u odboru.
 
Kome da dokazujes Dule o cemu pricas? Da dokazujes lopovima gore koji su krali da su krali? Pa s tom tvojom logikom oni bi mogli krasti doveka, ti im se kobajagi zalis sto kradu a oni se mnogo uznemire pa prestanu da kradu...:rolleyes:
 
To i dalje nije dokaz. Ali ako imaš kontrolore na tim mestima i uneseš prigovor da je bilo nepravilnosti, onda već imamo nešto. RIK će verovatno odbiti prigovor, ali onda se ide dalje (do Strazbura, jer imaš dokaz).
 
Vrh