Šta je novo?

Референдум 16. јануара

Da li osobe koje nisu primile poziv za referendum mogu da izadju na isti?
Znam mnogo takvih.
 
Мислим да могу, само да провере које су гласачко место на интернету.
 
Ako se Referendum ne organizuje i na teritoriji Kosova i Metohije, tj na celoj Srbiji, on je nelegitiman. Referendum na delu zemlje, ili u zgradi stanara, nije Ustavan za Srbiju.
 
FJKOHJyXEA4qNE1.jpg
 
Izašao sam jutros na referendum. Izlasno je bila smešna jer sam oko 9 bio jedini na glasačkom mestu.
 
Srbija je uvek imala korpus ljudi koji je porede sa Svajcarskom i Izraelom. To se najvise vidi u temama vezanim za vracanje vojnog roka, ili slicnim temama i forumima gde se cesto poteze argument "Svajcarska i Izrael su uspesne a samostalne zemlje. Obe imaju obavezni vojni rok a Svajcarska je primer direktne demokratije koja nama treba. Treba da budemo kao Svajcarci!"

Sada, kada Srbija ima jedan mali dogadjaj nalik onim u Svajcarskoj, odnosno kada narod ima priliku da se protokolarno izjasni i odluci o necemu bitnom, i da makar na kratko i u necemu bude kao ta Svajcarska, siguran sam da svi ti najglasniji likovi sede kod kuce jer "meh mrzi ih"...

Neverovatno je koliko ljude danas boli uvo za sve ne samo izvan njihovih zidova, nego i izvan njihove koze. Otud i ovako mala i sramotna izlaznost.

Ovo se naravno ne odnosi na ljude koji izlaze na izbore i referendume i glasaju i ovim putem pozdravljam sve koji su danas obavili svoju gradjansku duznost. I kojima je zapravo stalo do necega u zivotu.
 
Oko 10 h bila, izlaznost nepostojeća, onako formulisano referendumsko pitanje ne znam kako može da prođe, ''Da li ste za promene ustava'', niti promene ustava u kojoj oblasti, opušteno mogu da spakuju listiće i izvade za bilo koju narednu promenu ustava. Glasala sam Ne.
 
Sada, kada Srbija ima jedan mali dogadjaj nalik onim u Svajcarskoj, odnosno kada narod ima priliku da se protokolarno izjasni i odluci o necemu bitnom, i da makar na kratko i u necemu bude kao ta Svajcarska, siguran sam da svi ti najglasniji likovi sede kod kuce jer "meh mrzi ih"...
U Svajcarskoj se i o banalnoj temi vodi debata u medijima ako imamo referendum nedeljama pre toga. Ovde se na TV prave emisije gde nam 3 ucesnika govore zasto da izadjemo i zaokruzimo DA. Vecina onih koji su izasli ne znaju ni za sta glasaju.

Da je opozicija htela da rusi ovu vlast, mogli su prvo da se ujedine oko ovog referenduma, ali niko od njih nem muda da se zameri EU… Da su organizovali bilo kakve proteste referensum ne bi prosao. To bi onda mogli da koriste kao municiju za sledece izbore i uzmu Beograd i jos poneki veliki grad. To bi bio povetak kraja SNS.

Ovako ce ostati na margini gde im je i mesto…
 
Poslednja izmena:
Da je opozicija htela da rusi ovu vlast, mogli su prvo da se ujedine oko ovog referenduma, ali niko od njih nem muda da se zameri EU… Da su organizovali bilo kakve proteste referensum ne bi prosao. To bi onda mogli da koriste kao municiju za sledece izbore i uzmu Beograd i jos poneki veliki grad. To bi bio povetak kraja SNS.
Opozicija ne zeli da sruse SNS. Oni zele kohabitaciju, odnosno tako zele gazde iz EU.
 
Glasao sam oko 7. Bilo je ljudi vise nego sto sam ocekivao. Clanstvo je dobilo poziv. Unezverene babe i dede koje su dosle da glasaju za nesto, ali ni sami ne znaju sta…

A mladi nemaju vremena da se bave tim. Oni brinu za najvecu nepravdu u istoriji covecanstva koja je naneta nasem vitezu Djokovicu. Do pre par dana su brinuli za Hrvata koji se udavio u Savi…
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zaista su mogli da nastupe kao jedinstveni front protiv Sns i da iskoriste zajednicko NE kao pripremu za rusenje vlasti u aprlu. Ali opozicija je jos uverljivije razocarala narod koji i ovako nije imao velika ocekivanja od njih, osim da imaju bar jedan jasan stav o nekom drustvenom pitanju. Zelim im sve najbolje na izborima i glasacu za jednu od stranaka ali nisam optimista, najblaze receno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ја сам убеђен да пола људи није ни било свесно о чему је реч ни како их дотиче па није изашло
 
Glasao sam oko 7. Bilo je ljudi vise nego sto sam ocekivao. Clanstvo je dobilo poziv. Unezverene babe i dede koje su dosle da glasaju za nesto, ali ni sami ne znaju sta…

A mladi nemaju vremena da se bave tim. Oni brinu za najvecu nepravdu u istoriji covecanstva koja je naneta nasem vitezu Djokovicu. Do pre par dana su brinuli za Hrvata koji se udavio u Savi…
Bas tako. Mlade generacije sve sa internetom i digitaolnom pismenoscu nisu nista politicki pametnije od penzionera. Samo im se pristupana drugacji nacin. Veoma uspesno to rade.

Fascinantna je ta prica o Vitezu Djikovicu. Koga hoce da spale "samo zato sto je Srbin".
Covek je vrhunski sportista i milioner. Zivi u Monaku, koliko mi se cin, tamo placa porez.
On sa nama nema u stvari nista. Njegovi uspesi su njegovi, a nas uzasni neuspeh je samo nas.
Ali populus je beznadno glup.
 
Poslednja izmena:
Na svakom biračkom mestu okače rezultate kad prebroje. Uvek se prošetam posle zatvaranja biračkihmesta da vidim kakav mi je komšiluk.
 
Ako SNS bude porazen na referendumu (dominantno NE) to ce posluziti za homogenizaciju birackog tela.
 
Beograd je za sada NE ali vecina Srbije DA.

Ako referendum prodje i to ovako kilavo najvecu odgovornost za to ce snositi Dragan Djilas i Vuk Jeremic koji su pozvali na bojkot.

Oni koji god rezultat bude treba ili da krenu sutra da ruse vlast posto su eto pobedili, jer vecina je ostala kuci, pa ce ih oni valjda izvuci na ulice, ili da se povuku iz politike.

Ocigledno je da raznorazni internet pocasti i desne i leve i liberalne orijentacije, imaju veci uticaj na javnost nego to sto se naziva demokratskom opozicijom i i dalje zivi u 90im…
 
O

Vučić: Za „da“ glasalo 60,48 odsto izašlih građana​


Ovako ce biti i u aprilu. Vucic ce objaviti... njegova volja ce biti isitina.
Trebalo je da opozicija bojkotuje izbore u aprilu, ovako ce narednih 5 godina pokloniti lopovima.
 
Vrh