Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Ali mesec dana ne žele da uklone ovaj krš nakon što je klizalište prestalo sa radom, bez sumnje će sve to biti naplaćeno.
 
Posejdone / Vračarac - prijateljski savet - svojim postovima ovde samo obaraš rejting SNS-a. Čak i one neodlučne odbijaš od svoje stranke. Radi to na nekom portalu gde su ljudi manje inteligentni, ovde ti je taktika kontraproduktivna.
Nije mu taktika kontraproduktivna, nego pogrešna. Ovo je forum gde se bavimo time da nam grad izgleda bolje i funkcionalnije, pa shodno tome kritikujemo svakog ko to zasluži. Isto tako i pohvalimo svakog ko to zaslužuje. A kako smo ovde baš kritički nastrojeni, u pozitivnom smislu, parola "dela govore" je baš ono što je u suprotnosti sa onim što forum zastupa. Ova parola je primenljiva na sve i to se i vidi u načinu razmišljanja i pisanja nas forumaša, jer gde još možeš da nađeš forum gde se istovremeno kritikuju i aktuelna vlast i bivša vlast i pretendenti na vlast.
 
DSC_0005.JPG
 
Džabe se trudiš kolega Goje, trg je lep i sviđa se Beograđanima. Veruj mi, videćeš za dve nedelje ;)
 
Džabe se trudiš kolega Goje, trg je lep i sviđa se Beograđanima. Veruj mi, videćeš za dve nedelje ;)
Ti i tvoja sekta nikad niste u stanju da prihvatite nijednu kritiku.
Vi ste svi rodjeni savrseni i nepogresivi. I jedini ste koji treba da imate pravo glasa i misljenja o bilo cemu.
Jel tako?

Btw, jel su ovi tvoji iznad svesni u kakvom su stanju plocici u: Kolarcevoj, Knez Mihailovoj, Cika Ljubinoj, Zmaj Jovinoj...? Ocete da vam slikam ako ne verujete?
Jos par meseci da vreme uradi svoje i jos par nedelja na prolece kad krenu Vrapci da prelaze preko toga i bice katakombe.I tako cete docekivati turiste na leto?

Ozbiljno pitam, jel ste videli skoro plocnike na navedenim lokacijama? Jel nameravate da uradite nesto povodom toga? Ako ne zbog svog grada i ljudi (ja se Vrapcadima ne vozim),onda bar zbog turista kojima povladjujete i podredjujete ceo Beograd.
 
Ploče u Čika Ljubinoj kod Boss-a su katastrofa to je istina. Bila je ekipa danas ispred Mažestika da namešta. Nadam se da će brzo da pređu ovamo.
 
E falim te boze, jednom neko iz SNSa da prizna gresku/primedbu i oslusne sta se zapravo govori.

Inace nije samo Cika Ljubina. Na temi Trotoari kacio sam fotografije sa lokacijama u njoj, u Zmaj Jovinoj, i cini mi se u Knez Mihailovoj.

Trotoar u Kolarcevoj je takodje propao na par mesta. Konkretno, propale su (i izvadjene) kocke ispred Albanije kod Skroz dobre pekare. Kako, ne znam, izgleda da je neko bio dokon ili mu trebalo za ogradu baste. Ili je nesto radjeno pa nije vraceno. Bas se onako vidi, i iz dana u dan su sve gore, kako ljudi u hodu zakace ili izvrnu. Slikacu ovih dana i to mesto.

Takodje dosta kocki (ne ploca nego i samih kocki) u K Mihailovoj iskace iz onih linija odnosno spojeva izmedju ploca. Rasklimavaju se, i mic po mic izlaze iz lezista a onda ih prate i ploce jer nemaju sta da ih osigura i sabije.
 
Poslednja izmena:
Džabe se trudiš kolega Goje, trg je lep i sviđa se Beograđanima. Veruj mi, videćeš za dve nedelje ;)
Ja nisam politički angažovan, ovaj anticivilizacijski čin je mnogo više od politike. Protiv toga se borim. Ima li konkretnog razloga što je Toi Toi izložen ovako na Trgu, a ja moram da ga obilazim?
 
Ti i tvoja sekta nikad niste u stanju da prihvatite nijednu kritiku.
Vi ste svi rodjeni savrseni i nepogresivi. I jedini ste koji treba da imate pravo glasa i misljenja o bilo cemu.
Jel tako?
@Bender Rodriguez ništa gore nego čovek neuk, a mnogo samouveren. Ne uvaženi član, već ekipa koja je okupirala vlast.

Stvarno je sramota kakvu je uzurpaciju javnog prostora pravila ona skalamerija za klizanje.
 
Ima jedna stara narodna poslovica koja kaze "kada ne znas kako da oblatis nesto sto je drugi sredio a ti nisi onda potenciraj na toi toi glupostima."
Tako kaze poslovica sta znam...
 
Čoveče jel ti sebe čuješ? 19. mart je, devetnaesti mart, a mi i dalje imamo klizalište na glavnom gradskom trgu. I to ne čak funkcionalno klizalište, nego ograđenu polu-rasformirani skalameriju sa montažnim toaletima. Alo bre čoveče, daj saberi se malo.
Ja, recimo, nisam osoba koja oplakuje stari trg, i nemam ništa protiv rekonstrukcije koja je odrađena, čak mi se i dopada. Ovo što se sada dešava je, bez obzira na to, skandalozno.
 
Tрг је ок поблочан, мобилијар је осредњи, стубови расвете су неприкладни амбијенту, зеленило је могло бити боље осмишљено, електроинсталације су очајно осмишљене, али је коришћење са оваквом естетиком клизалишта крајње погрешно, дегутантно и деградирајуће.
Eво како то изгледа по свету, без Тои тои клозета и ограда, без генератора, без развучених каблова, цеви и црева, палета и пластичних канистера, са новогодишњим украсима.

1647682836354.png
1647682910232.png
1647682931837.png
1647682949850.png

Ево како то раде у Москви.
1647683005627.png
 
Ima jedna stara narodna poslovica koja kaze "kada ne znas kako da oblatis nesto sto je drugi sredio a ti nisi onda potenciraj na toi toi glupostima."
Tako kaze poslovica sta znam...
Ima još jedna poslovica koja kaže da ako nisi u stanju da šakom i kapom deliš hvalospeve na račun aktuelne vlasti (uopšteno), za sve što rade, onda ti nisi za politiku, nego si za Beobuild. ;)
 
Sad u aprilu na trg ide bina i video za teniski turnir. :p (pročitao u nekoj najavi) Ne bi me začudilo da naprave mini stadion za lajv prenose.
 
Vrh