Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Znaju dobro kako da izmuzu gradski budžet preko svojih privatnih burazerskih firmi, ovo sve pretpostavljam Grad plaća a nekome će leći lepe pare na račun za celu ovu skalameriju.
 
Inace, kao da ostoji nekakava patoloska mrznja prema Trgu Republike od strane vlasti, samo ne mogu da shvatim zbog cega.
 
Дракче, на цртежу је споменик кнезу Михаилу усмерен у правцу Народног позоришта,
32162805_1699976816760968_3827480511220023296_n.jpg

сада зашто..

Да ли због саме композиције, симболике, ко зна.
 
Poslednja izmena:
Mozda je umetnik svojom kompozicijom hteo nesto da sugerise tadasnjim vlastima, kao sto ovde mi pravimo foto montaze u "paralelnom Beogradu".
 
E sada, evo još privremenih slavoluka:
20220224_090913.jpg


A obzirom da je lep dan, odlučio sam da ipak podelim sa vama kako izgleda glavna pešačka komunikacija preko Trga:
20220224_092145.jpg

Na preostaloj praznoj površini Trga dominiraju kontejneri a ima i toaleta:
20220224_092159.jpg

Ispred Narodnog muzeja za narod nema mesta:
20220224_092213.jpg

Ali, ima za štroku svih boja i agregatnih stanja, kablove, ograde, mašine, agregate, creva, još ograda i još đubreta:
20220224_092225.jpg

Može da se posmatra i kao umetnička instalacija, doduše samo po ovako lepom danu i dok ne radi. Pravi ljubitelji mazohističke umetnosti mogu da posete po tmurnom danu, bljuzgavici i dok mašinerija zadovoljava svoje iskonske potrebe:
20220224_092234.jpg

Ko je bio u Narodnom muzeju, osim što na izlazu gleda u dupe konja, ima svašta da vidi:
20220224_092252.jpg

A ko nije bio, nego je samo u prolazu, onda samo i prolazi:
20220224_092318.jpg

A na putu ka Suncu (i Kolarčevoj ulici, imate samo po pola metra širine sa strane bici žvrljoke:
20220224_092326.jpg

I to tako sve dok se ne suzi na skoro ništa, pa morate na kolovoz, a ja tamo nisam hteo da idem.
 
Inace, kao da ostoji nekakava patoloska mrznja prema Trgu Republike od strane vlasti, samo ne mogu da shvatim zbog cega.
Nije nikakva mržnja prema Trgu republike, već se koristi upravo zbog onoga zbog čega su ga i rekonstruisali, da bude jedan veliki prazan prostor koji će služiti u svrhu iznajmljivanja. Žao mi je što ste razočarani ovime, ja nisam, jer sam znao čim su počeli radovi da će ovako biti dobrim delom godine. Ali mnogi tada nisu mogli ni da zamisle da je tako nešto moguće. Par puta sam spomenuo da slobodno tražite da bude više ovakvih prostora, samo posle da ne kukate kako nemate kuda da prođete. Isti važi i za proşirenje pešačke zone. I da dodam da sam i dalje pri stavu da sam protiv velikih praznih prostora dokle god je situacija (praksa) ovakva kakva jeste.
 
Nece niko da ide na Savski Trg, nema tu profita.
Slazem se @solecar Trg je poplocan da bi bio vasar.
Ipak mislim da postoji neka patoloska mrznja zbog prostesta koji su se redovno odrzavali na Trgu, kao i zbog gnusanja od svega sto je gradjansko. Takodje, "centar" zele da presele u BGnaVodi, to je cesto naglasavano. I tako.
 
Ово је просто вашарска филозофија пословања. Некада се Београдски новогодишњи вашар одржавао на сајму и то је било сасвим ок. Данас се сваки педаљ користи за профит. Зато нису ставили стакло изнад остатака Стамбол капије. Зато су дрвореди накарадно постављени. Ово би морало да се промени са новом влашћу.
 
Ово је просто вашарска филозофија пословања. Некада се Београдски новогодишњи вашар одржавао на сајму и то је било сасвим ок. Данас се сваки педаљ користи за профит. Зато нису ставили стакло изнад остатака Стамбол капије. Зато су дрвореди накарадно постављени. Ово би морало да се промени са новом влашћу.
Kako kada je u planu njegovo rušenje zbog projekta BNV 2. ;)
 
Evo, danas sam konačno prošao i onim delom Trga koji je najviše trpeo zbog vašarišta:
20220228_132422.jpg

Deluje da ne mogu dva čoveka komotno da prođu:
20220228_132438.jpg

Ali, ipak mogu - nisu se nešto preterano iscimali:
20220228_132454.jpg


Nagradno pitanje: Koja još evropska prestonica baštini mobilne toalete na sred centralnog gradskog trga?
 
Ako je nesto dobro onda je to sto ce ova vlast kao i svaka druga da ode a ostace nam Trg. Moj predlog nekoj od drugih opcija, predlozite da cete da zabranite spektakle, vasare i skalamerije na Trgu i imate moj glas dok se budete bavili politikom.
 
Ne moze se odbaciti komercijalizacija Trga Republike. Jer donosi i zivost i pare. Ali nista sto zahteva ogradjivanje da se pesaci ne mogu provuci izmedju. Nazalost ovo kako je sada jeste ruglo. Ali postavlja se pitanje kuda s klizalistem? Ako se izmesti s Trga Republike, onda gde, a da bude u centru? Mislim da je ipak pravo mesto na Trgu Nikole Pasica: fontana leti, klizaliste zimi.
 
Poslednja izmena:
Ово је деградација простора. У свету имамо примере монтажних клизалишта без тои-тои ограда, шатри клозета и агрегата.
А што се тиче питања куда са клизалиштем, ето може да иде где има више деце, у Миријево, у Батајницу, у Сурчин, у Дибановце, на мали Калемеган и у Доњи град, може било где на НБГ, можемо да имамо десет-двадесет мањих клизалишта широм града ближе деци.
 
Vrh