Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Bina važnija od Spomenika i Muzeja.

1997. je na dočeku Srpske bilo više ljudi nego što sada može da se skupi na svim trgovima, a bina je bila skromnija.

srpska 1997.jpg
 
Због ове вашаризације нису презентовали остатке Стамбол капије како доликује.

Što je najgrđe danas su sa te bine išle pesme Sandre Afrike, Karleuše itd..
Bukvalno su mi mušterije prilazile i pitale šta se dešava i kakav je ovo koncert?!

Nemam ni pojma da li je to organizovano, jer su na bini pevali neki tinejdžeri, katastrofa za onog koji je dopustio takav vašar usred centra grada.
A pritom ja slušam narodnjake, ali ovo je i za mene bilo degutantno.
 
Nekada je doček Nove godine bio na 4 bine i prosto nisi mogao da se odlučiš koga ćeš da propustiš, jer fizički nisi mogao sve da ispratiš zbog preklapanja, a danas čim čuješ izvođače, bez razmišljanja se odlučiš da preskočiš. Sandra Afrika i Breskvica (jedni od izvođača za NG) su dno dna, ali eto, takve pevaljke i kojekavi Ceraci se promovišu kao neki uzor za našu omladinu, te ni ne čudi što nam je jedan deo omladine, u nedostatku adekvatnog izraza, uspešno "sistematski zatucavan".​
 
Беше пред изборе Др Шапић најавио дочек НГ без ватромета због животиња, а сада у најави са Африком, Бресквицом и др. имамо и најаву ватромета?
 
Да се подсетимо, па да видимо вечерас.

 
Tj, prošle godine se Vučić hvalio kako je super vatromet što je organizovao kod BNV, a sad odjednom to nisam ja...
 
*BINA NA TRGU REPUBLIKE

2. januar 2024. godine - Di džej žurka – performans uličnih artista na bini :renomirani srpski di džej Mihajlo i ulični artisti "Ineks teatar";
Početak: 18 časova;
4. januar 2024. godine - živi prenos operete "Slepi miš" na ekranima bine (Narodno pozorište);
Početak: 20 časova;
5. januar 2024. godine - koncert džez muzike (JivJans Gudački kvartet i duvački trio);
Početak: 18 časova;
6. januar 2024. godine - Badnji dan na trgu: dečji hor i hor odraslih izvode duhovne horske kompozicije;
Početak: 12 časova;
7. januar 2024. godine - Božić na trgu: dečji hor i hor odraslih izvode duhovne horske kompozicije;
Početak: 17 časova;
10. januar 2024. godine - živi prenos baleta "Krcko Oraščić" na ekranima bine (Narodno pozorište);
Početak: 20 časova;
13. januar 2024. godine - doček nove godine, koncert izvođača popularne muzike: pevačica iznenađenja i Aleksandar Saša Matić);
Početak: 22 časa

 
Očigledno se kod nas poštuje nepisani zakon o baštama kafića koji kaže da se 31 decembra uklanjaju bašte kafića, a 1 januara ponovo postavljaju. :D
 
Да буде сам асфалт, без коцки. Ипак је ово модеран трг, окружен већином модерним зградама, изузетак су само музеј, позориште и хотел.
 
Vrh