Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

A ne, to je jedna od osnovnih karakternih osobina ovog naroda - preterivanje i isključivost. Mislim da bi trebalo izneti predlog da se donese zakon o postojanju samo dve boje (koje to, zapravo, i nisu) - crne i bele - i shodno tome, strogo zabrani upotreba svih ostalih. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696836#p696836:2ftemv89 je napisao(la):
MC_ » Чет Јан 09, 2020 12:48 pm[/url]":2ftemv89]cak i s tim parkingom je izgledao bolje nego sada
Е сад се пр**** за све паре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696651#p696651:2m2q67f5 je napisao(la):
Otis.Driftwood » Сре Јан 08, 2020 7:55 pm[/url]":2m2q67f5]
6TOC017.jpg
Занимљива слика! Нема још зграде Југодрва преко пута НМ и НП, дрвећа испред Музеја има исто колико и сада; мислио сам да је зграда у којој је сада хотел "Музеум" у Чика Љубиној надограђена знатно касније а она се бели као да је управо саграђена!
Иако је тада, претпостављам, било много мање аутомобила по глави становника, у овом делу града је било много више улица и места за паркирање за њих; може се закључити да је с повећањем њиховог броја било све мање простора који им је на располагању. Кад се ради о паркирању, до изградње јавних гаража.

Трг је сада неупоредиво бољи, само да нису наџогерили клизалиште током зиме.

..................

Што се тиче барака у пешачкој зони, оне доприносе разноврсности и живости атмосфере, једнако као и улични светлосни украси, веселије је и лепше с њима. Храна је потребна, веома је практично кад сте туриста да поједете тако нешто с ногу, на улици, не губећи време. Тако је и у већини градова широм Европе. Могло би све да буде лепше и боље организовано, али, то је наш домет за сада, изгледа. Слажем се да би било боље да се наши сиреви (и сухомеснати производи) продају уместо француских (на три места!). Али, Град постављање штандова наплаћује много, тако да многи не могу да исплате трошкове. Знам једну жену која је две године била ту (с украсима, лаванда), ове године није. Разговарао сам пре две године с двојицом (делили су исти штанд) који су продавали домаће производе на Тргу (сухомеснато, сиреви, квалитетни џемови, ајвар, вино, ракија ...), жалили су се да им се не исплати, тада је било знатно мање странаца. Један је био дошао из Шведске, имао је и продавницу на Врачару, није му се исплатило, гњавиле су га бројне дозволе и инспекције, распродао је робу и вратио се у иностранство. Да би исплатили трошкове морају да имају високе цене, као сада, а њих могу да плате махом странци. Рецимо, тзв. "београдски оџак-колач" је 250 динара, а пре осам година у Прагу на Вацлавским намјестима се продавао у противредности данашњих 100 динара, ако се добро сећам.

Првог јануара је било много људи у КМ и према Тргу, чекало се у редовима за пљескавице.
 
Ma то је немогуће. То је монтажа. Такве ствари постоје само у "Србистану".
 
Već smo obajsnili šta je problem, a to se i vidi na priloženoj fotografiji iz, pretpostavljam, zapadne Evrope, a to je potpuno odsustvo stila i smisla za dekoraciju kod nas i svedenost i smisao "u svetu".

Već sam koristio termin babe i miljea koja na svaki slobodan prostor stavlja milje i koja se plaši praznog prostora.

I pored svega toga, oni na retku preostalu slobodnu površinu na Trgu postave karusel sa slikama hrvatskih gradova. Shvatate li vi taj nivo neznanja i nepostajanja stila na više niova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698150#p698150:22jbgjyx je napisao(la):
astrodule » 13 Jan 2020 10:53 am[/url]":22jbgjyx]Već smo obajsnili šta je problem, a to se i vidi na priloženoj fotografiji iz, pretpostavljam, zapadne Evrope, a to je potpuno odsustvo stila i smisla za dekoraciju kod nas i svedenost i smisao "u svetu".
Upravo tako isto ali toliko razlicito. U pitanju je mislim dizeldorf, cak nije stavljen ringispil na centralni deo marketa nego iza katedrale.
Idemo dalje
Predgradje Londona
carousel.jpg

lower-market.jpg

cabin.jpg


Francuska
shutterstock_635169380.jpg


Evo malo i istocna evropa da ne bude samo zapadno g***o ukusno
shutterstock_1211529499.jpg


Idilična Firenca
shutterstock_1241381917.jpg

i manje idilicni Rim gde se opet provlaci ringispil
dreamstime_xl_28142304.jpg


I na kraju malo preko bare, Montreal, gde sevidi šatra kao na našem trgu
curiocity_xmasmarket-30.jpg



Suma sumarum, nisu kod nas izmislili nista novo , samo su gomilu stvari videli na internetu, usemili se za novac i nabacali ih gde im mesto nije.
 
Deci bi bilo lepše da su i karusel i klizalište u nekom parku ili na nekoj od livada uz Savu ili Dunav. Eno livada kod brda za sankanje kod Juge, a imamo i gomilu sličnih livada u Blokovima uz Savu.
 
Истина, деце данас најмање има на Старом граду. Више би се деце обрадовало на Миријеву, Жаркову или у Батајници.
 
Ove slike trga sa ove stranice najbolje docaravaju katastrofalno stanje u kom se ideja i kreativnost mogu naci, mada kad se bolje razmisli cije su to ideje, onda ni konacan rezultat ne cudi.

To su oni ljudi kojima kad kazes park zamisljaju klackalice , ljuljaske , pesak i tobogan. Btw pesak i tobogan vise ne prave, ne znam zasto.
 
Тои-тои ограде са штампаним платнима су врхунац наше празничне естетике.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698591#p698591:17b3o7m5 je napisao(la):
direktor » Uto Jan 14, 2020 4:31 pm[/url]":17b3o7m5]Kad se sklanja klizalište i kucice sa trga ...

Ne znam tacno kada, ali morace do 18 februara jer pocinje izlozba pasa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698224#p698224:2o3zhnut je napisao(la):
JohnnyLee » 13 Jan 2020 09:17 am[/url]":2o3zhnut]битно је да се деци свиђа карусел. а за њих је и постављен
Hmmmm...

Onda postaviti i tobogan i kutije s peskom.
 
Ovde na slikama se vidi da su 4 kocke potonule. Meni je iskreno i drago što opet tonu jer su i estetski i upotrebno čista katastrofa.
 
Vrh