Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Po svetskim gradovima ljudi se raduju kada dodju praznici, kod nas je to nocna mora.
Ovo moze jos nedeljema da stoji tu.
 
....Ovo moze jos nedeljema da stoji tu.....

Seljoberizacija ne moze preko jedne noci. i to je proces koj traje i trazi vreme...

Malogradjanstina i seljoberizacija Bgda je sve cesca i uoccljivija
te se radi - sve ucestalije po onoj narodnoj
,, videla zaba da se konji kuju... pa i ona digla nogu ,, :grand:

Mnogi elemeti na trgu su zzablji
na primer postvljanje ,,kamenih,, klupa bez sedalnih drvenih gredica
jeste cisto zzablje podizanje nogu

Jednosrtavno klupe nisu kao takve za ovo klimatsko podrucije jer ne moze se sedeti na golom kamenu osim preko leta , ostala godisnja doba a naj atraktivnija su prolece i jesena a tada temperatura nije za sedenje na golom ,, kamenu,,

Zzabljih podignutih nogu tj. primera jos sijaset ima na tom trgu
jednostavno nije se vodilo racuna ni o uslovima ni o potrebama a ni o mogucnostima
nista drugo no samo zzablji mozak :lol:
 
Većini ljudi ne smeta vašar na Trgu.
Većina ljudi nije putovala dalje od Halkidikija, Segedina i Temišvara.

Poslato sa telefona
 
Што би некоме сметало, нек се шарени. Западноевропски божићни маркети на српски начин. Видех по Кнезу пар кућица са натписима "Француски сиреви", уместо да пише Српски (Пиротски, Сврљиши, Златарски, Сјенички, Шарски, Ваљевски, итд). Даље, кувано вино је грозно, разводњено и презачињено. Треба порадити више на квалитету и смислу услуге, естетика мање више.
 
To i možeš da očekuješ od našeg čoveka, uzme balon vina i razblaži ga da ima što više, pa ga prodaje debelo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696288#p696288:3opl86zv je napisao(la):
abrines » Uto Jan 07, 2020 6:02 pm[/url]":3opl86zv]Што би некоме сметало, нек се шарени. Западноевропски божићни маркети на српски начин. Видех по Кнезу пар кућица са натписима "Француски сиреви", уместо да пише Српски (Пиротски, Сврљиши, Златарски, Сјенички, Шарски, Ваљевски, итд). Даље, кувано вино је грозно, разводњено и презачињено. Треба порадити више на квалитету и смислу услуге, естетика мање више.

Ne znam za nase ljude, ali sam siguran da stranci francuske sireve nece ni pogledati, ali bi kupovali kada bi pisalo srpski sirevi. Inace, poredjenje je isto kao sa sopskom I grckom salatom. Bez obzira sto je sopska svima ukusnija, u kaficima je nema jer to je nesto seljacki, dok grcku mozete svuda da nadjete jer to je fensi.
 
Nisu iste, razlikuju se mnogo.
A recimo.I da su iste, zasto ih onda u kaficima ne.prodaju kao sopske, nego.kao grcke?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696292#p696292:704kqzoq je napisao(la):
DraganSt » 07 Jan 2020 05:45 pm[/url]":704kqzoq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696288#p696288:704kqzoq je napisao(la):
abrines » Uto Jan 07, 2020 6:02 pm[/url]":704kqzoq]Што би некоме сметало, нек се шарени. Западноевропски божићни маркети на српски начин. Видех по Кнезу пар кућица са натписима "Француски сиреви", уместо да пише Српски (Пиротски, Сврљиши, Златарски, Сјенички, Шарски, Ваљевски, итд). Даље, кувано вино је грозно, разводњено и презачињено. Треба порадити више на квалитету и смислу услуге, естетика мање више.

Ne znam za nase ljude, ali sam siguran da stranci francuske sireve nece ni pogledati, ali bi kupovali kada bi pisalo srpski sirevi. Inace, poredjenje je isto kao sa sopskom I grckom salatom. Bez obzira sto je sopska svima ukusnija, u kaficima je nema jer to je nesto seljacki, dok grcku mozete svuda da nadjete jer to je fensi.
Slažem se za ovaj prvi deo. Svaki normalan turista, bilo gde da ode, pa i ovde, kupovaće i imaće želju da proba hranu grada/države koju posećuje. Gledam i po sebi, kada sam putovao negde jurio sam da probam lokalnu hranu, jer koja je poenta da jedem nešto što ima i kod nas. Ali za ovo drugo nisam baš siguran, u kojem god restoranu da sam bio ovde, uvek je na meniju bila šopska salata. I ja lično uvek biram između šopske ili neke sezonske, u zavisnosti od toga koje povrće je u sezoni u tom trenutku. Ali i koliko se slaže sa onom hranom koju naručujem, neću sigurno uzeti kiseli kupus ili sveži kupus ako jedem sarmu ili podvarak. :lol:
 
Nisam mislio na kafane I restorane, tamo naravno ima sopske, nego na one modernije kafice/ picerije, tamo obicno uvek ima grcka salata, ali nema sopske.
Da, I ja kad putujem uvek probam neku lokalno hranu a kad bi mi na Tajlandu nudili francuske sireve, sigurno da ih ne bi ni pogledao. Vecina ljudi kada putuje, zeli da proba nesto autenticno za tu zemlju: hranu, muziku, ples...
 
Eво ја никад нећу заборавити очево и моје разочарење када смо након два сата шетања по Солуну и обиласка беле куле сели у најближи ресторан код куле, а оно се испоставило да се ради о италијанској пицерији где немају грчка јела :(
 
problem je sto bi turisti kupovali srpske sireve a ovi nasi domaci dodjosi i beogradski dziberi francuske...vi procenite kojih vise ima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Само да додам да су сви бољи сиреви тамо по 40 и 50 евра.

Класичан паланачки менталитет (џаба живот у великом граду) и дух самопорицања без имало свести о значају куповине домаћег, наравно не по сваку цену.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696380#p696380:277a9nr6 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Уто Јан 07, 2020 11:08 pm[/url]":277a9nr6]problem je sto bi turisti kupovali srpske sireve a ovi nasi domaci dodjosi i beogradski dziberi francuske...vi procenite kojih vise ima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Жива истина. Зато се и прави гондола до Ушћа, и зато имамо разне фенси ресторане и кафиће дуж Кнез Михаилове, Трга и на Обилићевом, чак два Бутика у тој зони, а један Коларац и једну кафану знак ?.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696297#p696297:1s8p1xmi je napisao(la):
DraganSt » 07 Jan 2020 05:00 pm[/url]":1s8p1xmi]Nisu iste, razlikuju se mnogo.
A recimo.I da su iste, zasto ih onda u kaficima ne.prodaju kao sopske, nego.kao grcke?

Da nisi malo omanuo? Mozda si pomesao sa tursijom? :)

Sopska: paradajz/krastavac/paprika/sir domaci rendani/domaci luk po zelji (moze i mladi)
Grcka: paradajz/krastavac/paprika/sir feta/crveni luk+masline i origano

Paprika moze biti zelena ili crvena po zelji za obe salate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696381#p696381:2gvws5b2 je napisao(la):
Садко » 08 Jan 2020 12:14 am[/url]":2gvws5b2]Само да додам да су сви бољи сиреви тамо по 40 и 50 евра.

Класичан паланачки менталитет (џаба живот у великом граду) и дух самопорицања без имало свести о значају куповине домаћег, наравно не по сваку цену.
Nije toliko poenta u tome da treba da se kupuje domaće. Naš čovek će da uzima "domaće" vrste proizvoda u prodavnicama daleko češće nego što će da uzima nekakvu egzotiku. Ovde je već problem u tome što nema nikakve logike da u najvećoj pešačkoj zoni, samom centru grada gde ima verovatno najviše turista, da se prodaje nešto što ne predstavlja grad/državu. Kao kada bi prodavci na tezgama tamo na Kalemegdanu prodavali suvenire sa natpisima drugih država i gradova, stavljali magnete iz Beča, Londona, Pariza itd. Ko bi to kupovao, nije bitno, ali nema nikakve logike da se to prodaje.
Uostalom, sve ovakve tezge u gradu koje treba da prodaju takve "domaće" stvari su tu najviše zbog turista, a ne zbog ljudi koji ovde žive. Naš čovek čak ide i malo dalje u neku drugu dimenziju ove priče, pa čak su manje šanse da kupi npr. zlatarski na ovakvim tezgama ili u prodavnici, nego će da kuka kako je to veštački sir i da ne valja ako nije kupljeno direktno od seljaka sa Zlatara.
 
Suverniti bg sa zgradom novosadske poste i beckog tramvaja se uveliko prodaju i ne moze da se spreci uspio sam da izbacim iz tob radnje u knezu kad sam im donijo fotke toliko o suvenirima
Kucice se zakupljuju ko da vise bez kontrole sadrzaja i uticaj sadrzaja na iste sto je pogresno
Pa se prodaje i madjarski dimljak kolac ...nista od originalnosti nzm da li ima kuvana rakija u ponudi...
Da a ima toliko domaćih interesantnih sireva ...
Inace Sadko jesi ti to prepravio devizu dinastije Obrenović
Vrijeme i moje pravo
 
Разумем да није толико поента у куповини домаћег али сам морао прокоментарсити и тај аспект.
У сваком случају, једва чекам да прође Дан државности да више не гледам у центру шпорете, француске сиреве, шабачки вашар, а ла гранд украсе и све друге красоте који не приличе Београду.

Јесам Директоре, 4С ми је мало превише извикан и не буди увек лепе успомене а чини ми се да је у овој верзији спојена суштина као и 2 најпознатије државне односно народне крилатице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696276#p696276:hgdekyns je napisao(la):
astrodule » 07 Jan 2020 02:50 pm[/url]":hgdekyns]Većini ljudi ne smeta vašar na Trgu.
Većina ljudi nije putovala dalje od Halkidikija, Segedina i Temišvara.

To sto "vecina" misli da im ne smeta, nije razlog da postoji, nije ni neki objektivni kriterijum.
Kada bi "praznicno selo" bilo na Kalemegdanu, ne bi im ni to smetalo, ali bi zato Trg Republike mogao biti nakicen sa vise ukusa i sa merom. I "vecini" bi i dalje to bilo ok, mozda bi onda svima bilo ok.
Znaci, uvek ce postaojati neka vecina koja ce biti zadovoljna sa onim sto im ponudis za praznike, da ne pricam o drugim stvarima. To je u danasnjim prenaseljenim gradovima postalo univerzalno pravilo. Medjutim postoje mehanizmi, a to su strucni ljudi koji su u manjini, koji prepoznaju i sprecavaju to divljanje neukusa.

Obaveza gradskih celnika je da, u skladu sa mogucnostima, pokaze gradjanima koji nisu bili dalje od Segedina kako izgleda uredjenost "kao u svetu".
 
Upravo na to i mislim. Da se sluša "većina" na TV bi bili samo Maja Berović i Rijaliti.

Grad, Država, nacionalne frekvencije ne smeju da udovoljavaju prostoj (neobrazovanoj) većini jer je poenta unaprediti društvo, a ne degradirati ga vašarizacijom.

Zna se šta je selo, a šta je grad. Možda zvučim kao neko ko mrzi selo, ali mislim da svako sa par grama mozga razume šta hoću da kažem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696394#p696394:2lfvdwfy je napisao(la):
zexland » Sre Jan 08, 2020 1:51 am[/url]":2lfvdwfy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696297#p696297:2lfvdwfy je napisao(la):
DraganSt » 07 Jan 2020 05:00 pm[/url]":2lfvdwfy]Nisu iste, razlikuju se mnogo.
A recimo.I da su iste, zasto ih onda u kaficima ne.prodaju kao sopske, nego.kao grcke?

Da nisi malo omanuo? Mozda si pomesao sa tursijom? :)

Sopska: paradajz/krastavac/paprika/sir domaci rendani/domaci luk po zelji (moze i mladi)
Grcka: paradajz/krastavac/paprika/sir feta/crveni luk+masline i origano

Paprika moze biti zelena ili crvena po zelji za obe salate.

Ispod svakog intelektualnog nivoa je upustati se u raspravu sa nekim ko moze da izjavi da jajce na oko ima isti ukus kao I kajgana ( jer sastojci su identicni jajca I tamo I ovamo, a po tebi ukus se odredjuje ne culom ukusa nego sastojcima), ali evo odgovorio sam ti samo da bih te postavio na svoje mesto.Ti si upravo to izjavio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696380#p696380:187lq8zc je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sre Jan 08, 2020 1:08 am[/url]":187lq8zc]problem je sto bi turisti kupovali srpske sireve a ovi nasi domaci dodjosi i beogradski dziberi francuske...vi procenite kojih vise ima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najvise ima i jednih i drugih zajedno, pa ako ce mo vec o biznis modelu, logicno bi bilo da prodavci imaju u ponudi i strane sireve za nase dzibere, i srpske za strance.
Inace, nemam nista protiv stranih sireva, ali valjda je svrha ulicne prodaje u vreme novogodisnjih praznika da se pokaze neka tradicija, a ako nema tradicije, onda na ulici i ne treba prodavati. Upravo zbog toga i imamo situaciju da se na ulici prodaju sporeti.
 
Evo jedna arhivska

6TOC017.jpg
 
cak i s tim parkingom je izgledao bolje nego sada
 
Vrh