Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694196#p694196:22fqac3i je napisao(la):
Markoni1 » Today, 02:09[/url]":22fqac3i]Kad vidim kako su Slovenci okitili Ljubljanu I uporedim sa ovom kičericom u Beogradu, dobijem mučninu u želudcu. Usput na trgu bolje da su stavili neku podlogu kao na ovoj slici ispod, tako su u Ljubljani postavili ove kockice koje su polu pešačka zona, polu za gradski prevoz, mnogo elegantnije i i definitivno sa više šmeka i estetike. Kod nas je sve urađeno preko one stvari i nekvalitetno. P.s. kaldrma uradjena pod žilet, znači u milimetar uklopljena nema nigde ništa da štrči ili da, se ne uklapa.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
d4debe3d4d442078993c8a8fedc0d1d1.jpg
5e3a604b79fc72a22070737ed0af86af.jpg
9c9915c70a9b59129254fc1a2dab3a85.jpg

Već sam dosadan sa pohvalama Ljubljani, ali kada vidiš kako je njihov centar picnut, ne možeš drugačije da reaguješ- Za to vreme mi u Skadarliji imamo automobile i vašar na Trgu.
 
Meni je nesvatljivo reklamiranje smederevac šporeta u centru kneza

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je da će biti otvoren tender za rekonstrukciju Trga Republike u Beogradu.
On je za Pink rekao da je okvirna vrednost tendera procenjena na 930 miliona dinara sa PDV-om, da se nada da će radovi početi tokom avgusta i da je predviđeno da traju 420 dana.

"Kompleksna je rekonstrukcija, radiće se cevi, struja, kompletna instalacija, vodovod, kanalizacija, granitne ploče", kazao je Vesić.

On je kazao da će se Trg Republike raditi 24 časa, da je to jedan od uslova tendera, kao i da će građani u svakom trenutku moći da prate rekonstrukciju.

Prema njegovim rečima, saobraćaj će se odvijati i dalje, ali će biti zona usporenog kretanja vozila.

Koliko je od najavljenih stvari ispunjeno?

Ako neko misli da je plus što je cena ispala manja nego predviđena - to samo govori kako nemaju pojma. Omašili su cenu za jednu četvrtinu. To je isto kao kada je Mali predvideo da ćemo imati rast od 2%, a rast bio 4% (nisu tačne brojke, ali red veličina je tu negde).
 
Vesić: Konačna cena radova na Trgu Republike 6,4 miliona evra

"Radovi na Trgu Republike koštali su 744.427.624,47 dinara ili nešto manje od 6,4 miliona evra. To je za skoro 24 miliona dinara manje nego što je bio osnovni, već potpisan ugovor sa kompanijom 'Štrabag'", rekao je Vesić, a prenosi Beoinfo.
Sudeći po ceni po kvadratu, ljudi su ludi što ulažu pare u stanove - kvadrati ravnog gradskog trga izgledaju kao mnogo bolja investicija :wink:
 
Čini mi se da radi do 22h, a od kada, nisam siguran. Pretpostavljam od 10h.
 
....Vidi se red ispred, a klizalište prazno....
Koj degeni.... pa nikad mu ne bi usao ni da poklanja 100 e za ulaz

Ni jedan u tom redu ne stanuje na trgu ili blizoj okolini ...
te dovode decu sa dr. kraja grada
a mrzi ih da svrate na pravo klizaliste Tas Majdan koj je jednu bus stanicu udaljen od tog trga.... seljacizam u fulu
 
Tas se placa a ovdje je za dz. Tu je razlika zato tas gubi pare...
 
Grad renovirao Tas, a placa privatniku za mirko klizaliste kobajagi da bude djabaka
umesto da u cilju popularizacije Tasa prosiri besplatan ulaz u vreme praznika
a inace bazen i klizaliste uz djacku knjizicu u vreme ferija i jeste fraj ulaz
samo ima jednu manu ..... nema provzije
 
Glavni gradski trg nije zamena za vašarsku poljanu. Dakle to važi već i kao sasvim opšta i principijelna tvrdnja.

Pa zatim, potrebe za klizanjem imaju samo neki građani, a za trgom svi. Čak i kad bi trg bio prazan, a ne glavna raskrsnica pešačkih putanja, mesto sastajanja građana, turističko središte grada i slično, OPET bi i sam po sebi imao izvesne simbolične nacionalne vrednosti koje se ne smeju degradirati neodgovarajućim sadržajima i njegovim pretvaranjem u profitni centar i seoski vašar. To je pitanje kulture, nacionalne časti i obrazovanja.
 
Glavni gradski trg nije zamena za vašarsku poljanu.
+1 :kk:
tacnije receno
Glavni gradski trg nije zamena za seosku vašarsku poljanu.
:sesir:
 
Свуда су вашаришта неке периферије, евентуално у модерније доба по сеоским фудбалским теренима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695373#p695373:1fsi57p9 je napisao(la):
astrodule » 04 Јан 2020, 13:46[/url]":1fsi57p9]Je l' klizalište ima neko radno vreme ili pauzu svakih par sati da zamboni uglača led?



Vidi se red ispred, a klizalište prazno
file.php

ако се сећам добро, пауза је од 13 до 14 и 18 до 19 да би се очистио лед. а ради до 22, с тим да се клизаке издају до 21
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695461#p695461:18ck4p88 je napisao(la):
Zuma » 04 Jan 2020 04:22 pm[/url]":18ck4p88]Glavni gradski trg nije zamena za vašarsku poljanu. Dakle to važi već i kao sasvim opšta i principijelna tvrdnja.

Pa zatim, potrebe za klizanjem imaju samo neki građani, a za trgom svi. Čak i kad bi trg bio prazan, a ne glavna raskrsnica pešačkih putanja, mesto sastajanja građana, turističko središte grada i slično, OPET bi i sam po sebi imao izvesne simbolične nacionalne vrednosti koje se ne smeju degradirati neodgovarajućim sadržajima i njegovim pretvaranjem u profitni centar i seoski vašar. To je pitanje kulture, nacionalne časti i obrazovanja.
Konačno da neko iskaže suštinu problema, umesto besmislenih poređenja da li je seoska vrteška sa trga u Beogradu ista kao i seoska vrteška sa nekog trga u Nemačkoj. Sjajan post.

Inače, ne znam da li je bilo ali raspisan je tender za dodatne radove.
 
Javna nabavka tj. pregovarački postupak je objavljen u danu kada je vesić naveo cenu dodatnih radova 3. januara.

N1:
"Tokom radova je utvrđeno takođe da je neophodno raditi sanaciju i restauraciju onih kandelabra oko samog spomenika knezu Mihailu, to nije bio deo ugovora, to košta četiri miliona i 546 hiljada dinara. Ugovor je naravno bio dostupan svakome, ali pošto smo mi ozbiljni ljudi, ja sam hteo da sačekam da se završe svi radovi, da se sravni sve što treba da se sravni, i onda na kraju dobijemo troškove", kaže Vesić.
http://rs.n1info.com/Vesti/a557734/Vesi ... -sebi.html
 
Ekskluzivno:
Osoba: Gospodine Vesiću, gde treba da postavimo novogodišnje ukrase, reklame, ringišpil, klizalište, božićne kućice u zoni Trga Republike i Knez Mihailove?

Vesić: Da.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696022#p696022:3w2x08nq je napisao(la):
Igor » Pon Jan 06, 2020 5:25 pm[/url]":3w2x08nq]Javna nabavka tj. pregovarački postupak je objavljen u danu kada je vesić naveo cenu dodatnih radova 3. januara.

N1:
"Tokom radova je utvrđeno takođe da je neophodno raditi sanaciju i restauraciju onih kandelabra oko samog spomenika knezu Mihailu, to nije bio deo ugovora, to košta četiri miliona i 546 hiljada dinara. Ugovor je naravno bio dostupan svakome, ali pošto smo mi ozbiljni ljudi, ja sam hteo da sačekam da se završe svi radovi, da se sravni sve što treba da se sravni, i onda na kraju dobijemo troškove", kaže Vesić.
http://rs.n1info.com/Vesti/a557734/Vesi ... -sebi.html

38 000 eura da malo izglancaju 4 kandelabra? Blago nama.
 
Vrh