Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Пише да 29ка иде до Трга, али опет јутрос окреће на Славији. :D
 
гнд":1hq408ig je napisao(la):
Пише да 29ка иде до Трга, али опет јутрос окреће на Славији. :D
Możda ne može da "preskoči" 21?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
mozda opet prave tribine za utakmicu u sredu ?
sta god bilo opet neki satori a tu su i agregati da cure i flekaju trg...
 
Oće evo već 7 godina nas siluju, Beograđani su i dalje u dubokoj anesteziji, da ne kažem neku drugu reč pogrdnu više adekvatnu. Ej bre pa da u Parizu probaju tako da zezaju Parizane pa ovi bi novu revoluciju napravili. Sramota je da sačica diletanata siluje Beogradjane tu, imaju hiljadu kafića po Beogradu, imaju stadion nek idu uživo na meč da gledaju, a ne da prave od trga cirkus. Vesicu ma****

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 


Bukvalno su za par sati sve postavili. Ali, zato su juče prepodne ogradili Trg. Znači 24h je Trg bio blokiran, a ista situacija je bila i u petak i subotu,

Pa jbt, mogli su da plate treću smenu da uradi sve to večeras i da u četvrta uveče sve to ukloni i imali bismo slobodan Trg preostala 4 dana.

No nema se para, organizacije, volje.

ps: Država opet donirala Beograd. Sa jedne strane govore da je nikad puniji gradski budžet, ali opet im se još malo dosipa...
 
I ponoviću, ovo sve dokazuje da ta priča "pa dobro majkumu, jel možete da pohvalite nešto kad valja? Otvoreni prostor trga je kvalitet plus, jel teško da se to pohvali?" nema smisla...

Pa ne, oni su odabrali "otvoreni trg" samo zato što u takvoj varijanti mogu da organizuju ovakve brljotine i sa marketinškim agencijama i firmama zarade i operu pare.
Pri tome kad kažem "zarade" mislim na to da oni lično zarade!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Слободан простор да би се искористио, а не да би био слободан...
 
Ponoviću ono što su govorili stručnjaci na vlasti kada su otvarali trg - "Trg je predat građanima". Očigledno nije nama predat jer se na svakih par dana okupira više od 50% površine trga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676973#p676973:701fen0t je napisao(la):
SerbPacker » Danas, , 18:25[/url]":701fen0t]I ponoviću, ovo sve dokazuje da ta priča "pa dobro majkumu, jel možete da pohvalite nešto kad valja? Otvoreni prostor trga je kvalitet plus, jel teško da se to pohvali?" nema smisla...

Pa ne, oni su odabrali "otvoreni trg" samo zato što u takvoj varijanti mogu da organizuju ovakve brljotine i sa marketinškim agencijama i firmama zarade i operu pare.
Pri tome kad kažem "zarade" mislim na to da oni lično zarade!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Naravno, svakome sa minimalnom gramazom mozga je jasno sta je bio cilj i poenta ovakve "rekonstrukcije". Ne da mi dobijemo lepsi prostraniji trg nego da nam ga otmu sto i jesu. Zardinjere sa klupicama i fontana su im smetale za ovakve performanse pa su ih maknuli. Okupacija trga odgovara okupaciji drzave. Nadam se da ce sto pre da se "odkupira" to jest oslobodi i jedno i drugo.
 
Ja mislim da je vreme da politicari i mi ovde na forumu polako predjemo na drugo gradiliste.
Lepo se zavrsi Slavija , trg , Obilicev iToplicin venac, pasarela i dr radovi.Vreme je da ponovo pocnemo trcati za svojim repom kao macka .
Mogli bi da se prebacimo na Savski trg i da ponovo pocne medijska i sva druga igra i da pocnu istu pricu nezavisne arhitekte i svi koji idu uz to ili da jednostavno pustimo ljude da rade posao kako najbolje znaju.
Jer kako god okrenes oni svoje rekonstrukcije zavrsise neke da budemo posteni uspesno.
E sad ko se u celoj prici igra sa narodom a ko ispunjava svoje ciljeve nije tesko zakljuciti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677002#p677002:3inqe7u9 je napisao(la):
angry bird » Pon Nov 04, 2019 8:20 pm[/url]":3inqe7u9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676973#p676973:3inqe7u9 je napisao(la):
SerbPacker » Danas, , 18:25[/url]":3inqe7u9]I ponoviću, ovo sve dokazuje da ta priča "pa dobro majkumu, jel možete da pohvalite nešto kad valja? Otvoreni prostor trga je kvalitet plus, jel teško da se to pohvali?" nema smisla...

Pa ne, oni su odabrali "otvoreni trg" samo zato što u takvoj varijanti mogu da organizuju ovakve brljotine i sa marketinškim agencijama i firmama zarade i operu pare.
Pri tome kad kažem "zarade" mislim na to da oni lično zarade!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Naravno, svakome sa minimalnom gramazom mozga je jasno sta je bio cilj i poenta ovakve "rekonstrukcije". Ne da mi dobijemo lepsi prostraniji trg nego da nam ga otmu sto i jesu. Zardinjere sa klupicama i fontana su im smetale za ovakve performanse pa su ih maknuli. Okupacija trga odgovara okupaciji drzave. Nadam se da ce sto pre da se "odkupira" to jest oslobodi i jedno i drugo.
Kakva "država" takva i okupacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677005#p677005:2jpdyaiy je napisao(la):
Darko78 » Mon Nov 04, 2019 7:40 pm[/url]":2jpdyaiy]Ja mislim da je vreme da politicari i mi ovde na forumu polako predjemo na drugo gradiliste.
Lepo se zavrsi Slavija , trg , Obilicev iToplicin venac, pasarela i dr radovi.Vreme je da ponovo pocnemo trcati za svojim repom kao macka .
Mogli bi da se prebacimo na Savski trg i da ponovo pocne medijska i sva druga igra i da pocnu istu pricu nezavisne arhitekte i svi koji idu uz to ili da jednostavno pustimo ljude da rade posao kako najbolje znaju.
Jer kako god okrenes oni svoje rekonstrukcije zavrsise neke da budemo posteni uspesno.
E sad ko se u celoj prici igra sa narodom a ko ispunjava svoje ciljeve nije tesko zakljuciti.

Blago nama sa njima, ja barem nemam amneziju oko Slavije, pasarele i ovog oko trga šta se izdešavalo, a unazad i sa Ruzveltovom (prošetajte i uživajte u onom raspadu), a trenutno sa 4 bulevara u rekonstrukciji.
 
Pa kako je urađena Slavija, trg, Ruzveltova. To je sve jedno jeftino šminkanje, u prevodu drži vodu dok majstori odu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nemojte da se zavaravate, istorija je pokazala da sa svakom promenom bilo koje vlasti, svaki sledeći nastavljaju sa istom praksom, tako da ovaj tip okupiranja Trga će se nastaviti i dalje ma ko bio na rukovodećim mestima.
Sad ima mesta za neku veliku jelku koja će da košta kao rekonstrukcija trga...
Mene više interesuje kad stegne vreme kako će da se ponaša ovaj rekonstruisani trg u praksi tj. koliko će da klizi i kako će da reaguje na bacanje raznorazne soli da se odledi... i naravno kako će silikon između kocki da reaguje na tu istu so.
 
Darko78":10m7upvm je napisao(la):
Ja mislim da je vreme da politicari i mi ovde na forumu polako predjemo na drugo gradiliste.
Lepo se zavrsi Slavija , trg , Obilicev iToplicin venac, pasarela i dr radovi.Vreme je da ponovo pocnemo trcati za svojim repom kao macka .
Mogli bi da se prebacimo na Savski trg i da ponovo pocne medijska i sva druga igra i da pocnu istu pricu nezavisne arhitekte i svi koji idu uz to ili da jednostavno pustimo ljude da rade posao kako najbolje znaju.
Jer kako god okrenes oni svoje rekonstrukcije zavrsise neke da budemo posteni uspesno.
E sad ko se u celoj prici igra sa narodom a ko ispunjava svoje ciljeve nije tesko zakljuciti.

Zanimljiva definicija "završiše" i "uspešno"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pa zavrsili su mnoge ali kako to je pitanje .
Po meni uspesno Toplicin venac i brojne fasade.
To i nije poenta celog teksta nego samo jedna jedna cinjenica ali smisao svega je veoma jasan .
A sta je postignuto sa onakvim predstavama za javnost ( cirkusom) definitivno ništa to je smisao mog pisanja.
A zasto sami sebe saplicemo , slucajno ja u to ne verujem i imam pravo na svoje misljenje.
Jedino bi izdvojio jedan pokret koji mi deluje potpuno iskreno i ako se u mnogo cemu ne slazem sa njima ali kapa dole za istrajnost .
 
Nego meni sad nije jasno, ako je postavljanje kocki sluzilo da se uspori saobracaj, sada koliko vidim, sa ovim novim kockama ta funkcija otpada?Vozila ne usporavaju...
 
Функција коцки је чист шминкерај. Требали су или да поставе стандардну коцку у шеми лепезе која добро подноси оптерећење или просто да асфалтирају а за успоравање саобраћаја да искористе неке од познатих метода (тзв. лежећи полицајци, издигнути пешачки прелази, попречне вибрирајуће траке...).
 
Ljudi, i obrnute kocke (hrpava strana gore) bi radile svoj posao da je podloga kakva treba da bude. Kada vozilo pređe preko ovih kocki, svaka "radi" i zato je bilo toliko truckanja.

Možda bi trebalo da su cepane strane malo "ispeskirane", ali sve je u podlozi. Vesić esteta i arhitekta je hteo da spreči fijasko tobož brigom za bicikliste i motore, ali fijasko ostaje (i sa ukidanjem 28-ice).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677164#p677164:zu7f9kjv je napisao(la):
Дошљак » Uto Nov 05, 2019 10:17 am[/url]":zu7f9kjv]Функција коцки је чист шминкерај. Требали су или да поставе стандардну коцку у шеми лепезе која добро подноси оптерећење или просто да асфалтирају а за успоравање саобраћаја да искористе неке од познатих метода (тзв. лежећи полицајци, издигнути пешачки прелази, попречне вибрирајуће траке...).

Ееее мој ти, па за лепезу треба умети! .. плус што на средини коловоза је права калдрма уздигнута мало има "трбух" да би се вода сливала по странама.. какви ови мајстори данас нису ни принети некадашњим.
 
Bilo je dovoljno naručiti kocke koje su lomljene, ali se stepenom neravnina u lomu koji je manji od ovoga. To je bio posebno specificiran parametar u projektu.

Međutim, tu postoji i jedna opasnost. Upravo mi je palo na pamet da je kod kocki sa neravnom gornjom površinom stepen prijanjanja točka za kocku DALEKO veći nego kad je kocka relativno glatka. Kad je kocka glatka, a vozilo ubrzava ili koči, onda točak u jedenom trenutku prosto donekle prokliza, pa su horizontalne sile prenete na kocku manje. Ali kad je površina hrapava, ništa ne proklizava nego se bukvalno SVA horizontalna sila kočenja ili ubrzanja kompletno prenosi na onu jednu kocku koja je trenutno u dodiru sa točkom (jednu, zato što su ove kocke velike, za razliku od standardne male kaldrme). Drugim rečima, upravo je to izrazito dobro prijanjanje točka na veoma neravni granit ("lepljenje" točka za podlogu) prouzrokovalo ovako brzo "razmrdavanje" kocki, koje su zatim zbog čestih horizontalnih (i vertikalnih") pomeraja i vibracija, koje su nužna posledica velikih masa vozila, počele da izbacuju pesak ispod i između njih, pa onda i da tonu. Pa je i to dakle još jedan od PRAVIH razloga za prevrtanje kocki (uz nedostajuću drenažu podloge puta i previše sitan pesak u osnovi). Hteli su da povećaju stepen proklizavanja točkova po podlozi i tako smanje sile koje brzo rasklimataju kocke.
 
Nema opravdanja u 21. veku za losu kaldrmu i kocke koje tonu. Ako nema majstora koji umeju da rade posao mogli su se platiti strani majstori... naravno tu ne bi mogli da pokradu tolike pare nego bi se one zaista i ulozile u ljudski trg koji bi potrajao decenijama. Nismo mi nikada izmisljali toplu vodu ni stilove i tehnike u kojima su izgradjene zgrade po Beogradu pa smo gledali sta rade bogatije zemlje i oni koji su vec znali i umeli. Danas ocigledno nema ni najmanje volje da se bilo sta odradi da traje i bude lepo i funkcionalno a sa narodom koji sve prihvata pognute glave vlasti su se osilile i rade onako kako je u njihovom interesu.
 
Ima majstora, ali oni koštaju. Pisao sam na temi o Karađorđevoj proverenu priču da su ljudi iz firme koja je prodala materijal predložili proverenu firmu za slaganje kocki, ali su Gradu bili preskupi, pa su na kraju preko nekog podizvođača uzeli osobe koje nikada to nisu radile. Kada je inžinjer iz firme koja je prodala materijal video kako nemaju pojma, morao je lično da im pokaže kako se kocke slažu i kako se koristi njihov materijal.
 
Vrh