Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669678#p669678:sl57kod3 je napisao(la):
Ventilator_BGD » 14 Окт 2019 08:40 am[/url]":sl57kod3]Ja mislim da je ta nasa druzeljubivost malo precenjena. Oslo je petkom uvece (hladan mentalitet) bilo punije nego beograd. Isao sam od kafica do kafica nisam mogao da nadjem mesto bukvalno i to na relaciji dugoj par km. Cak po snegu su pune i baste, gde sede pusaci.

Skoro bio na nekoj svadbi rodbine, sedeo pored bliskih rodjaka koje prvi put vidim u zivotu i nisam rec progovorio s njima, osetio ogromnu k___bolju sa druge strane. Sa jako bliskom rodbinom gube se kontakti ne samo kod mene nego i kod drugih svi su postali kritizeri i niko nikog vise ne tolerise. Nedo bog da neko nekome pomogne - ima ali retko. Ljudi cestitaju vazne dane preko vajbera mrzi ih i da okrenu telefon i da imaju prisniji kontakt. Da ne pricam o prevrtanju ocima na svadbe i rodjenja dece jer je to stvarno postao ogroman trosak na nase bedne budzete. Takodje ljudi sve relativizuju odmahuju rukom, sve ih mrzi i niko nece da narusava ni elementarni komfor zbog nekog drugog.

Sori pomesao sam edit post sa reply i napravio visak postova.

То сам и ја приметио...
 
To je tako u svakom selu, bilo to Balkan ili Evropa.

Što se tiče gradova, kada smo bili u Kopenhagenu, imali smo smeštaj u stambenoj zgradi (AirBNB) i pošto oni uglavnom nemaju zavese, baš smo primetili da se često ljudi druže, ali to su uglavnom večere gde sve stoje za stolom, pijuckaju, jedu i pričaju.

Ima i do standarda, jer je priprema obroka (ili izlazak u restoran) za više osoba skupa stvar, jer za takva druženja ne praviš prebranac ili punjene paprike. Zato je kod druženje uz kaficu ili pivo, a u inostranstvu je to pre neki obrok.

Nismo mi nikakav specijalan narod (osim po sportu). Dižemo mi sebe u nebesa sa raznim mitovima (evo, npr. današnji tekst http://www.politika.rs/scc/clanak/43972 ... -jorgovana ), a glavna poslovica nam je Samo sloga Srbina spašava (što nije baš pohvalno).

No, kada sam standard poraste, počećemo više da putujemo, jedemo u boljim restoranima i shvatićemo šta smo sve propustili zbog idiota na vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669693#p669693:1m6cz0fb je napisao(la):
astrodule » 14 Окт 2019 09:45 am[/url]":1m6cz0fb]To je tako u svakom selu, bilo to Balkan ili Evropa.

Što se tiče gradova, kada smo bili u Kopenhagenu, imali smo smeštaj u stambenoj zgradi (AirBNB) i pošto oni uglavnom nemaju zavese, baš smo primetili da se često ljudi druže, ali to su uglavnom večere gde sve stoje za stolom, pijuckaju, jedu i pričaju.

Ima i do standarda, jer je priprema obroka (ili izlazak u restoran) za više osoba skupa stvar, jer za takva druženja ne praviš prebranac ili punjene paprike. Zato je kod druženje uz kaficu ili pivo, a u inostranstvu je to pre neki obrok.

Nismo mi nikakav specijalan narod (osim po sportu). Dižemo mi sebe u nebesa sa raznim mitovima (evo, npr. današnji tekst http://www.politika.rs/scc/clanak/43972 ... -jorgovana ), a glavna poslovica nam je Samo sloga Srbina spašava (što nije baš pohvalno).

No, kada sam standard poraste, počećemo više da putujemo, jedemo u boljim restoranima i shvatićemo šta smo sve propustili zbog idiota na vlasti.

Нема то везе са селом, већ са нашим менталитетом и обрасцем понашања. Моји су из градских (грађанских) породица, па примећујем поремећен однос међу људима у нашој средини. Пошто сам скоро шест година живео ван земље и кретао се по различитим срединама, могу слободно да приметим да код нас недостаје и најелементарнији ниво културе, поштовања и учљивости. И много смо нервозна нација. Увек се најежим када ми неко у иностранству из наше средине приђе. Одмах знам да ће бити нека за*ебанција.
 
Ajde još malo pa da prekinemo sa ofom. Po mom mišljenju familija je precenjena kategorija. Trpiš neke budale samo zato što su ti rod, i svi nešto prećutkuju zarad mira u kući. I onda prestaneš da se viđaš sa nekim ujakom, stričem, tetkom i proglase te za crnu ovcu, ali tebi tek tada svane jer shvataš koliko te je taj neko gušio i crpio energiju. Isto tako i za neke prijatelje. Pa koliko je samo ljudi prestalo da se druži sa mnom zato što sam isticao činjenice na vreme, a posle kada se ispostavilo da sam u pravu, ponos im ne da priznaju da sam bio u pravu.

Naravno, ima i poremećenih odnosa van familije (razmislite koliko ljudi ima u zgradi u kojoj živite i šta znate o njima).

Meni je bolje da imam 5 dobrih prijatelja sa kojima sam opušten, par ljudi iz familije takođe, nego da sam kobajagi super sa celom familijom i sa svima iz srednje škole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669703#p669703:9xcmp490 je napisao(la):
astrodule » 14 Окт 2019 10:15 am[/url]":9xcmp490]Ajde još malo pa da prekinemo sa ofom. Po mom mišljenju familija je precenjena kategorija. Trpiš neke budale samo zato što su ti rod, i svi nešto prećutkuju zarad mira u kući. I onda prestaneš da se viđaš sa nekim ujakom, stričem, tetkom i proglase te za crnu ovcu, ali tebi tek tada svane jer shvataš koliko te je taj neko gušio i crpio energiju. Isto tako i za neke prijatelje. Pa koliko je samo ljudi prestalo da se druži sa mnom zato što sam isticao činjenice na vreme, a posle kada se ispostavilo da sam u pravu, ponos im ne da priznaju da sam bio u pravu.

Naravno, ima i poremećenih odnosa van familije (razmislite koliko ljudi ima u zgradi u kojoj živite i šta znate o njima).

Meni je bolje da imam 5 dobrih prijatelja sa kojima sam opušten, par ljudi iz familije takođe, nego da sam kobajagi super sa celom familijom i sa svima iz srednje škole.

Генерално су поремећени односи. Ово што помињеш, као и Ventilator_BGD, су појединачни аспекти једног великог, свакако ширег, проблема у нашем друштву.
 
Све сте одлично приметили. Односи међу комшијама су у Србији најхладнији, вероватно, у читавој Европи. Мом другу је у Паризу француски министар, комшија изнад, чувао дете. Такође сам овде доживео да сестра од тетке неће са мном и са мојом женом да проговори две речи на свадби брата од тетке - нисмо се видели дуго, па јој "глупо". Генерално, кад у Србији одемо у излазак, разговарамо само са онима из наше групе, а не дај Боже да неко заподене разговор у градском аутобусу, гледају га ко идиота. Жене су нам апсолутни број 1 по надрнданости, посебно оне динарске провенијенције фарбане у плаво. Могуће је да се зато ни не размножавамо, ко ће га знати.

А можда и због мањка присности и дружељубивости, ни трг као урбанистичка категорија није заживео у савремених Срба... (ето, нисмо ни у офф-у:)
 
Ima jedna pesma, dobro, vise zurla nego pesma, ali ima jedan poucan naziv "sirotinja ljude svadja".

Pogledajte jedan od "najnebitnijih" parametara kao sto je gdp(per capita ili ppp, nije ni bitno). Ko je od evropskih zemalja iza nas? BiH, Makedonija, Albanija. Sto su ujedno i jedine 3 drzave za koje sam siguran da su kaubojstina podjednako kao nasa.

Siromastvo je od nas stvorilo naciju mitomana i mozda i najzavidniju(da se ne frljamo tezim izrazima) naciju na planeti zemlji. Otudjeni smo do maksimuma.

Dok se odredjene grupice na vlasti vrte u krug i otimaju basnoslovne sume novca i zive kao carevi. Sin nekog ministra nece sigurno da udje u springfildovu radnju i da na odgovor prodavca na pitanje "Koliko vam je ovaj duks?" uzvrati pitanjem "Do kad radite veceras?" i okrene se i ne udje u tu radnju narednih 5 godina.

Zato se i sa ovim Trgom razbacuju, kao da ga rade od tudjih, a ne od nasih para. I kao da ga rade za "neke" ljude, a ne za sebe. Oni su se u ovom sistemu dokopali kase i na tome im zavidi ostalih 7 miliona ljudi. Ali dzaba i ta kasa kada ce zauvek ostati mali nezasiti strumfovi kao sto su bili i pre te kase.
 
Evo ja se upravo vraćam iz Beograda, bio sam na trgu, puno ljudi, ne znam sta da kažem za trg ispao je onako prosečno ne računajući fijasko sa kaldrmom. Moralo je to i moglo mnogo bolje, imam neki utisak da namerno urade i polu završe stvari onako fuserajski. Imam neki gorak ukus, ceo grad izgleda izrovareno, svi trotoari su prekopani i krpljeni, Vukov spomenik izgleda horor, po celom gradu plastične kese i djubre, pitam se jel neko čisti taj grad ili smo mi toliko prljav narod, ne znam odakle dolaze te silne kesetine. Definitivno treba zabraniti te plasticne kese i uvesti neku eko taksu. I djubretari puno grad prljaju, jer kad prazne kontejnere dosta im toga ispadne pored, naravno nikad ne pokupe, onda to posle vetar, mačke, a bogami i romi sve odnesu. Ne znam, treba taj grad malo bolje da se sredi, ali i plato kod skupštine je svinjac, i tamo je izvaljen trotoar, kad politicarima ne smeta svinjac u svom dvorištu onda je valjda jasno kako se brinu o državi. Bolje da naprave neku cleaning akciju, ja mislim da bi jedno 200 tona đubreta skupili. Treba definitivno ukinuti plastične kese, u uvesti reciklažu i sortiranje đubreta.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Plastične kese se navodno do 2020. zabranjuju u Beogradu, samo ne znam po kojoj logici kada prodavnice, barem za sada, ne bude nikakvu alternativu. Doduše ljudi se već nekako navikavaju da nose torbe od kuće, ali treba zameniti plastične kese papirnim, a do tada značajno povećati cenu plastičnih kesa na 20+ dinara. Isto i po gradu treba raširiti svest o reciklaži i odvajanju otpada, barem da se napravi navika kod ljudi da razdvajaju. Ali očigledno da im to nije na umu, s obzirom da i na Trgu nema nikakvih kanti za razdvajanje otpada, pa nigde u gradu.
 
Primetio sam da kad odeš u pekaru i kupis burek, zu zu, I pitu od višnje za svaku stvar dobijes po plastičnu kesu. Svuda ih ima, i naravno izmet pseci, definitivno smo st*** kao narod. I samo vodaju po 2-3 dzukele, bolje decu da prave i umiremo kao nacija oni vode te dzukele. Ceo grad je zapisan od njih, nema ivicnjaka I fasade a da nije zapisana.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666536#p666536:2fxhrxei je napisao(la):
astrodule » Pet Okt 04, 2019 6:10 pm[/url]":2fxhrxei]Nego, šta ovi umetnicii rade?

Izvor Fejs Dragoljub Zamurović
86dc4580d2be40f0be9f43a46a3ac353.jpg


Poslato sa telefona
Video sam u nedelju o čemu se radi
Mažu unutrašnjost fugi prajmerim pre nego što sipaju ispunu. Padi se o hemikaliji "SIKA PRIMER-3 N"
...jednokomponentni osnovni premazi sa sadržajem rastvarača koji se koriste u sistemu zaptivanja spojnica kao prajmer za impregnaciju površina koje se zaptivaju.
Litar te hemije je oko 4000 din. Što neko reče, neće nas ništa koštati
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669814#p669814:9zyb7ub0 je napisao(la):
Markoni1 » Today, 16:15[/url]":9zyb7ub0]Primetio sam da kad odeš u pekaru i kupis burek, zu zu, I pitu od višnje za svaku stvar dobijes po plastičnu kesu. Svuda ih ima, i naravno izmet pseci, definitivno smo st*** kao narod. I samo vodaju po 2-3 dzukele, bolje decu da prave i umiremo kao nacija oni vode te dzukele. Ceo grad je zapisan od njih, nema ivicnjaka I fasade a da nije zapisana.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Pa neka koriste te kese da pokupe g**a za svojim ljubimcima.

Nisu problem kese, već đubre koje leti iz đubrijera i kontejnera koji su otvoreni i koji se ne prazne redovno.

Ukidanje kesa je populistička mera koja državu ne košta ni jedan jedini dinar. Napravi Interceptor pa se hvali nečim u 21. veku. Sredi neku deponiju, a ne da sve daješ strancima. End off
 
U ruandi nedeljom su svi obavezni, vrsi se popis stanovnistva, koje mora da izadje na ciscenje svog rejona. Inspekcija ide i lupa kazne celom naselju ako zateknu neko djubre bez obzira ko ga je napravio. Zabranjene najlonske kese, za 10 godina, zemlja cista ko suza, bez obzira sto je beda, al i tu su nam za petama.
 
Pa to je upravo ono što mi laici, a i stručniji stalno pišemo. Mora nešto tečno da prodre do dna i da se to posle stegne i da bude čvrsta veze sa okolnim kockama.

21. vek je, postoje materijali, saobraćaj je teži i kaldrma se više opterećuje. Mada bi ovde i rešenje sa početka 20. veka radila posao, ali previše je "stručnjaka" na bitnim mestima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670007#p670007:2xkswvvk je napisao(la):
Peter » Uto Okt 15, 2019 9:15 am[/url]":2xkswvvk]https://www.youtube.com/watch?v=n0XhDpSGZ3k
Zasto jednostavno kad moze i komplikovano? :)
 
Opet neko dešavanje na Trgu. Mislim da je u pitanju nešto vezano za košarku.



Ponavljam da nemam ništa protiv ovakvih stvari (trg i služi za to), ali što stalno nabijaju na centar Trga pored toliko mesta. Videćemo da li će bar malo promeniti lokaciju kada se ukloni ograda.

A još uvek nije kasno da sprovedu struju na par mesta, a ne da uvek dovoze agregat. Naravno, prvo mora neko da prizna da je bio glup što nije predvideo tu struju, ali to je mala cena. Naravno, onaj koji iznajmljuje aregat zadovoljno trlja ruke.
 
Kad je u pitanju đubre, potrebo je više kanti za đubre (proporcionalno koncentraciji ljudi) i da se one dovoljno često prazne. Čim vidite punu kantu za đubre (ili ako je nema uopšte) od tog trenutka nadalje građani više nisu krivi ako đubre leži na ulicama. Tako da je ipak važno koga kad treba kriviti.

A nanošenje primera slikarskim četkicama na kaldrmu je ipak malo previše glupo. Tako nije moguće postići ravnomerno i potpuno pokrivanje na velikim površinama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670049#p670049:22udg2rp je napisao(la):
astrodule » 15 Oct 2019 10:33 am[/url]":22udg2rp]Opet neko dešavanje na Trgu. Mislim da je u pitanju nešto vezano za košarku.



Ponavljam da nemam ništa protiv ovakvih stvari (trg i služi za to), ali što stalno nabijaju na centar Trga pored toliko mesta. Videćemo da li će bar malo promeniti lokaciju kada se ukloni ograda.

A još uvek nije kasno da sprovedu struju na par mesta, a ne da uvek dovoze agregat. Naravno, prvo mora neko da prizna da je bio glup što nije predvideo tu struju, ali to je mala cena. Naravno, onaj koji iznajmljuje aregat zadovoljno trlja ruke.
file.php
Zato sto svaka ova kvazi-manifestacija sluzi za pranje i otimanje para iz gradskog budzeta. Svaka ova budalastina strpne iz gradskog budzeta 1-2 miliona dinara za neku fantomsku SNS firmu i sve ide u predizborni budzet mafije na vlasti. bice ovakvih "manifestacijado kraja marta , jedno 30-40 komata, cirka 100ak miliona crnih dinara u stranackoj kasi za izbore.
I sta se vise svi pravimo naivni kao da ne znamo sa kim imamo posla. gola mafija.
 
Sto se tice djubreta istina je da nam fali kanti. Bukvalno nekad setam po 300-400 metara gradom i nemam gde da bacim pikavac ili kesu, limenku ili sta vec, nego vucaram sa sobom. Verujem da je vise ljudi koji u takvim situacijama radije bace na ulicu nego da setaju gradom s djubretom i rukama. Cesto kante prelivaju pa i kad bacis djubre na vrh gledas kako pada pored itd... Bez preterivanja ja ne pamtim da je ikad bilo vise djubreta i u Beogradu i u Srbiji generalno, mislim da je bolje bilo i devedesetih.

A sto se tice trga, znali smo i pisalo se o tome i dok su radovi bili u toku, da cemo stalno imati neke manifestacije i desavanja koje okupiraju pola povrsine trga.
 
Upravo tako, meni nije problem da nosim sa sobom neki otpad, bilo flašica od soka/vode, kesica od neke grickalice ili čips, šta god. Problem se javlja kada ima ljudi koji to uopšte ne žele da rade, ili im je teško da to nose na duže staze. Nekima je čak i "fuj" da nose otpad po džepovima. Zato je važno raditi na preventivi, dakle edukacija i postavljanje više kanti, kao i redovno pražnjenje istih.
 
onaj ko mrtav 'ladan baci smece na ulicu moze i zube da ne pere 3 dana, to je to plemensko stanje svesti
 
I kako idu te kocke sada, jel su zavrsili postavljanje i cementiranje? Kad ce da puste to u saobracaj, bas me zanima koliko ce da izdrzi.
 
Vrh