Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Мени није јасно чему толико ишчуђавање нечему што је толико јасно као дан од самог почетка, а то је да се свако обраћа првенствено "својој" публици тј. гласачима. Није тај обилазак ни те "историјске" речи намењен нама овде, већ онима који не знају а верују у оно што им се говори.
 
Ne mogu da ne primetim da se dosta diskutuje o tome šta su evropski trgovi i kako ovaj naš mora da bude po tom nekom ugledu, šablonu kako bi i on bio "evropski".

Podržavam ideju da nam je za neke stvari uzor Evropa.

Međutim, ti evropski trgovi su rađeni davnih dana i Trgovi su generalno služili kao mesto razmene iliti TRGovine nekada.. Zato često u nazivima imaju Piazza, Markt itd... Svakako ne bih da nipodaštavam našu istoriju, očigledno je da je pravimo više nego što nam treba :D ALI ONO ŠTO ŽELIM DA PODSTAKNEM JE IDEJA O TOME DA RAZMIŠLJAMO KAO EVROPLJANI 21. VEKA. A to znači, hajde da budemo INOVATIVNO, ako već nešto pravimo ili rekonstruisemo... Hajde da OPTIMALNO iskoristimo prostor... Hajde da RESIMO PROBLEM.

Koji problem savremenog stanovnika smo mi ovom rekonstrukcijom dotakli? Sta je ovde inovativno?

ZASTO NE STAVLJAMO NA SVE TE TRGOVE ONE SOLARNE PUNJACE koje pritom pravi lokalna firma a vise ih prodaje van Srbije. Da su kojim slucajem to razvili u nemackoj, svaki grad bi ih imao na svakom trgu zemlje, hvalili bi se celom svetu kako cuvaju zemlju od zagadjenja itd.

Moramo da shvatimo DA NIJE POENTA DA IZGLEDAMO KAO EVROPA nego DA BUDEMO PRAGMATICNI KAO EVROPA (pre svega tu mislim na Holandiju, Skandinaviju i Nemacku)

Nisam previse vremena ulozio u pisanje ovoga, ali nadam se da necu biti pogresno shvacen.
 
Stigli štapići,čuj mene stubići.
1cf77edb89c605535de153992ede367d.jpg
23a1f502e57eea74352bee8ba2d90c14.jpg
9b8fb81aec5161dae865b7182432e15c.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Trg ovakav kakav je sad posle rekonstrukcije ima potencijal, nadam se da će to iskoristiti ili da ga u najboljem slučaju neće uništiti nekim fiks idejama.
 
Ljudi se ovde lože na trg kada neki političar kaže da će biti "pravi evropski trg" kao što se lože na sapun u radnji sa natpisom "nemački kvalitet" i slično...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645093#p645093:2azvbvwg je napisao(la):
Дошљак » Sub Avg 03, 2019 1:40 pm[/url]":2azvbvwg]Добро је ипак склањају сат, чита нас Весић :gobb:

Не само Весић него и Вучић, споменули су пар нових ствари и запажања која су била део дебате на форуму тако да се исплати труд овде предложити и образлагати разна решења. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645118#p645118:1aigwt8y je napisao(la):
Trejsi » 03 Aug 2019 02:47 pm[/url]":1aigwt8y]Trg ovakav kakav je sad posle rekonstrukcije ima potencijal, nadam se da će to iskoristiti ili da ga u najboljem slučaju neće uništiti nekim fiks idejama.
Naravno da će iskoristiti potencijal. Napraviće godišnji plan za svaku nedelju kome se izdaje prostor i za koliko para. Tačnije, preostali prostor, onaj za koji vlasnici kafana nisu platili da ga baštama zauzmu cele godine.
 
Zuma":s5uk518q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645118#p645118 je napisao(la):
Trejsi » 03 Aug 2019 02:47 pm[/url]":s5uk518q]Trg ovakav kakav je sad posle rekonstrukcije ima potencijal, nadam se da će to iskoristiti ili da ga u najboljem slučaju neće uništiti nekim fiks idejama.
Naravno da će iskoristiti potencijal. Napraviće godišnji plan za svaku nedelju kome se izdaje prostor i za koliko para. Tačnije, preostali prostor, onaj za koji vlasnici kafana nisu platili da ga baštama zauzmu cele godine.
Da, ovo ima najviše potencijala da postane jedna velika kafana, kao Obilićev venac.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645042#p645042:16atwk48 je napisao(la):
Pasarela » Sub Avg 03, 2019 11:05 am[/url]":16atwk48]Слушао сам Вучића на тргу јутрос, споменуо је Стакленац колико сам схватио биће реновиран и адаптиран.. ?
Renovirani Staklenac je verovatno za sve one koji misle da nisu mogli ruzniju zgradu da posade na Trg. E, sad cete da vidite da moze.
 
Ma neće renovirati Staklenac - na snimku Vesić kaže da će na njegovom mestu biti metro stanica, iznad garaža, a na površini objekat kulture..
 
Rekonstrukcija Trga bez resavanja ruznog Staklenca - nije dobro I kompletno odradjena rekonstrukcija. Kao I one divlje gradnje sa crepovima iza.
 
Prvi primer "korišćenja potencijala" oslobodjenog prostora. Jeste oslobođen, ali za koga?

Vlasnik kafane na ćošku je toliko ubeđen da mu ugao zgrade daje pravo da ima ogromnu baštu na OBE strane zgrade, da ga nije omela ni činjenica da mu je sa jedne strane veoma opterećeni pešački prolaz Čika Ljubine ulice. Bašta se zato posle jednog reda stolova i prolaza za pešake prosto nastavlja na "novooslobođenom" i "Evropskom" platou ka Spomeniku. Nema veze što ranije nije bilo moguće stolovima prići toliko spomeniku. Sad jeste pošto je trg "slobodan".


Ostalo će svako u svoje vreme zauzeti par šatri za prezentaciju Coca-Cole, Engleskog piva, parfema, cigareta, muzička bina, drvene kućice, veselog roštilja, plato za klizanje, veliki portabl točak, prezentacija prijateljske Severne Koreje i Kazahstana, stanica za punjenje trotineta, uspesi Kineskog "pojasa i puta", izložba Hunaveji kamera za nadgledanje, prepoznavanje lica i 5G opreme ... dalje nastavite sami.
 
Bar je stavljena tacka na sagu o "kockama i gumama". Kocke se bruse, tj. ravnaju. Jos ce dodatno vremenom da se uglacaju. Malo me zacudio podatak da je jedna kocka teska 25 kg.

Spominju se "pametne" klupe. Jel zna neko o cemu se tacno radi? Vidjao sam razne izvedbe "pametnih" klupa.
 
Ма то ће бити клупе са соларним пуњачем за телефоне и бежичним интернетом.
 
Gazi Bengazi":1nuhfyv4 je napisao(la):
Bar je stavljena tacka na sagu o "kockama i gumama". Kocke se bruse, tj. ravnaju. Jos ce dodatno vremenom da se uglacaju. Malo me zacudio podatak da je jedna kocka teska 25 kg.

Spominju se "pametne" klupe. Jel zna neko o cemu se tacno radi? Vidjao sam razne izvedbe "pametnih" klupa.
Nije stavljena tačka, nego vesić čita šta pišem ovde. Šteta što su se mnogi ovde radovali gruboj kocki i tuđoj nesreći.

Ovo za težinu kocke lupeta. Nije to crna rupa nego materijal koji je teži od vode 3 puta u istoj zapremini. Možda ima
3kg, ne znam kolika je kocka. Ploče su veće i one mogu imati 25kg jer sam video da viljuškarom nose pojedinačne ploče.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Sad vidim da mi je uspela slika sa 3 od 4 podloge na "evropskom" trgu.Na slici fale samo velike ploče kojim je popločan glavni trg.
Ove kaldrma kocke ne izgledaju toliko loše ali dali su baš za ovako prometnu ulicu to ćemo videti.I ostajem pri prvobitnom ubeđenju da će vožnja trolom izbaciti mnogo kamenja iz bubrega Beograđana(i bugarsko/kineskih turista koji imaju Bus plus).
f3a470122bedad4d46838b50ac9ba399.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Dosljak citav plato ispred Austrijiske ambasade je radjen sa kockom koja je brusena isto tako i trotoar pored kuce Mike Alasa i u Pop Lukinoj plato, sve je to bruseno jer je vrh kamena bio identican kao na Trgu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645181#p645181:24v75ffm je napisao(la):
Tikvica » Sub Avg 03, 2019 7:46 pm[/url]":24v75ffm]I ostajem pri prvobitnom ubeđenju da će vožnja trolom izbaciti mnogo kamenja iz bubrega Beograđana(i bugarsko/kineskih turista koji imaju Bus plus)

Jos jedna grana medicinskog turizma. :)
 
Trg je objektivno ispao veoma, veoma dobro i svaka izrazito negativna kritika prosto nije objektivna :pob: .

Kao manjkavost ostaju: stubovi rasvete koji ne odgovaraju ambijentu, razdelni stubići između samog trga i kaldrmisanog puta (ja bih lično više voleo da vidim kugle od brušenog granita), kao i neočišćen sam spomenik Knezu Mihailu. Naravno očekuje se i konačno rešenje Staklenca i obližnjih odvratnih nadogradnji u budućnosti.
 
Baš da vidim koliko će ovi stubići izdržati pre nego što se ne izvale. Dajem im ne više od godinu dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645226#p645226:1lx8amx1 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 03 Aug 2019 09:56 pm[/url]":1lx8amx1]Baš da vidim koliko će ovi stubići izdržati pre nego što se ne izvale. Dajem im ne više od godinu dana.
Ja bih ipak bio malo optimisticniji, dve - dve ipo godine. Mada moze neka st*** da ih overi i za nedelju dana i da to tako ostane da stoji u nedogled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645222#p645222:cbautyf5 je napisao(la):
Posmatrac » 45 minutes ago[/url]":cbautyf5]posle pljuska
file.php

A sada zamislite pogled na ovu zgradu sa izraslim drvećem :bash:

Po meni, ovakve zgrade, kao i Muzej i Pozorište ne smeju biti zaklonjene, tj, moraju postojati mesta odakle se vidi cela fasada.

Zar je toliko teško to uzeti u obzir kada se bira mesto za drveće (ako već mora da postoji na ovakvom mestu). Zašto mora drvored, tj, zid od drveća koji zaklanja pogled na lepe fasade. Zašto ne bi bilo na par mesta 10-ak stabala?
 
Vrh