Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Popločani evropski trgovi vode tradiciju popločavanja kamenom iz 14. veka, a popločavanje savršeno prohodnog trga uvoznim kamenom je otimačina i neznanje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Steva":29eo41pg je napisao(la):
@dejjan

ne radi se ceo bulevar sa kaldrmom nego par stotina metara ulice gde ionako saobraćaj mora biti usporen. A tvoja reakcija je van svake mere.

Snaćićemo se sigurno na trgu, vozićemo sporije, niko neće nešto značajno izgubiti u životu ako provoza par sekundi sporije nego inače na trgu. Biće bezbedniji saobraćaj za sve.
Zašto mora saobraćaj biti veštački usporen, kada i onako 50% vremena vlada saobraćajni kolaps? Da bi se vozili ovi električnim trotinetima ili...??? Ali neće moći ni električni trotinet po kaldrmi :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644540#p644540:2xf8eyev je napisao(la):
Vox91 » 02 Авг 2019 02:55[/url]":2xf8eyev]Poslednjih par strana ove teme ispunjeni su uglavnom nebuloznim komentarima, iznošenjem zamerki koje ne stoje, čime se tema guši i obesmišljavaju realne primedbe.
Уместо одговора, цитат. Манимо се бесмислених коментара и споредних тема.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644518#p644518:xo1p6d6v je napisao(la):
Nurko7000 » Čet Avg 01, 2019 6:29 pm[/url]":xo1p6d6v]Париз Јелисејска поља
Pogledajte prilog 1
file.php

Ili npr. ista avenija sve do Trijumfalne kapije... KOCKA do KOCKE KOCKICA:

Pogledajte prilog 1



Pravda za kocke! :gobb:

P.S. Kakvi gradovi mediterana bi bili da umesto kocki hodamo po asfaltu koji, moramo priznati, mora zadovoljiti i estetske kriterijume a ne samo tehničke i tome sl.

Ne mogu iz Nurkovog posta izbaciti fotografiju koju sam postavila. Igoreee, upomoć! :gobb:
Ne radi spoiler
1369909122.gif
 
streetwanderer":1a03k3ux je napisao(la):
Postavljena ograda, ali i dalje može da se prolazi trgom.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Još malo pa da proslavimo godinu dana početka rekonstrukcije

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ако су Трг и улице које га оивичавају у истом нивоу, што је ново и веома занимљиво решење, мислим да је коцка на улици бољи избор, јер је онда материјал уједначен (иако је површина изабране коцка грубља него што је потребно):
- ради бољег изгледа (површина Трга и површине улица су од камена који се разликује по боји и текстури),
- због звука који точкови праве преко њега па се надолазећа возила чују и када имају електрични погон.

Овај Трг је, истина, необичан у односу на многе европске који су наведени за пример у претходним објавама - окружен је зградама с две (и по) стране, а с треће је - према паркићу - празан, као да је проваљен с те стране. О озлоглашеном делу према Стакленцу да не говоримо.

Ево данашњих слика из Македонске и Коларчеве улице:







































У овом делу Коларчеве враћају старе ивичњаке:



...........................

Прошао сам данас и поред Пашићевог трга. Слажем се с онима који не би ништа на њему мењали - сем плоча која се пропале. Велике жардињере уз његове ободе одлично служе и за оно што постаје све потребније готово свуда у савременом свету - заштита од возила која могу да улете на трг.
 
Ne razumem zašto svima smeta staklenac, zašto je ozloglašen i zašto je trg provaljen sa jedne strane. Opet, subjektivan je utisak da je lepše nešto ako je od kamena. Meni je lepše kada je sve asfaltirano i crno. Nekako elegantnije deluje.

Elem, na prvoj fotografiji mi se čini da se vidi novo autobusko stajalište u kolarčevoj prema trgu? Jel to zato što je sužen trg na po jednu traku pa ne mogu da se naprave autobuske stanice u suprotnim smerovima jedna prema drugoj na samom trgu?

Dalje, vidim Strabag natpise. Pretpostavljam da znate da je Strabag i u matičnoj Austriji sinonim za korupciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644663#p644663:7fgzj1n8 je napisao(la):
dejjan » Pet Avg 02, 2019 12:34 am[/url]":7fgzj1n8] Meni je lepše kada je sve asfaltirano i crno. Nekako elegantnije deluje.
Opskurno nikako ne može biti i elegantno osim ako nije na ženi.
I da, potpuno si u pravu, sve je subjektivni dožvljaj pa tema skoro da postaje opskurna.
 
Jeste opskurno kada niko na građevinskom forumu ne poznaje fizičke i hemijske karakteristike matrijala koje svakodnevno viđamo...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644642#p644642:1jhz7z1e je napisao(la):
Саша » 02 Авг 2019 06:36[/url]":1jhz7z1e]
Прошао сам данас и поред Пашићевог трга. Слажем се с онима који не би ништа на њему мењали - сем плоча која се пропале. Велике жардињере уз његове ободе одлично служе и за оно што постаје све потребније готово свуда у савременом свету - заштита од возила која могу да улете на трг.
Баш тако. Пашићевом тргу је потребно само редовно одржавање. Безброј је других места у граду где је потребнија темељна реконструкција, о каквој размишљају на Пашићевом тргу.
 
Drzimo se teme dok o Pašićevom trgu imamo zasebnu temu.
 


Odma pored trga ulicica, fuseraj najgore vrste. Imam osecaj da ce i na trgu da se razdrmaju kocke. Mislim sta reci na ovo??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A znaš šta je najjadnije od svega? Do pre par meseci tu su redovno na kafu navraćali trutovi iz Blackwatera (Komunalne policije) do Informbiroa. Misliš da se ijedan od njih prevario pa prijavio Beokomu ovo rasulo od pločnika? Jok. Nije to njihova nadležnost. NIŠTA nije njihova nadležnost... Osim reketiranja i partijskih akcija.
 
"Radovi na Trgu Republike u Beogradu biće završeni do septembra"

Beograd -- Radovi na Trgu Republike u Beogradu biće završeni do 1. septembra, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.


On je zajedno sa gradonačelnikom Beograda Zoranom Radojičićem i njegovim zamenikom Goranom Vesićem posetio radnike na Trgu Republike.

Do septembra bi trebalo da budu završeni i radovi u Karađorđevoj ulici, na Topličinom vencu...

Vučić je rekao da je 2012. godine u Srbiji bilo 1.530 javnih gradilišta, a danas ih je više od 40.000.

"Srećan sam što mogu da razgovaram sa ovim divnim radnicima, ljudima koji vredno rade u više smena da bi naš glavni grad konačno dobio jedan trg koji zaslužuje da liči na evropske i svetske metropole", kazao je Vučić.

Vučič je rekao da je bio posebno zadovoljan kvalitetom radova i materijala koji je upotrebljen.

Na Trgu su postavljene granitne kocke, teške 25 kilograma, koje su, kako je rekao jedan od radnika Stojan (78) gotovo večne, odličnog kvaliteta, i koje mogu da izdrže veliku težinu.

Istakao je da se u poslednjih godinu dana radi više nego u prethodnih 20 ili 30 godina u Beogradu i u drugim gradovima Srbije.

Pohvalio je gradonačelnika Beograda Zorana Radojičića i njegovog zamenika Gorana Vesića.

"Meni pomažu Zoran Radojičić i Goran Vesić i svi ovi pristojni ljudi koji se bore", rekao je.

Najavio je da ima važnu vest za stanovnike Ovče, Borče, Krnjače:

"Krajem marta ćemo početi da gradimo kanalizaciju posle decenija obećavanja. Našli smo izvore finansija. To je neverovatno skup projekat od oko 25 miliona evra. Hoću da se i ti ljudi osete jednako važni ne samo (oni) u centru grada i vide koliko pažnje i poštovanja poklanjamo njima", rekao je Vučić.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=08&dd=03&nav_id=1573406
 
Ja ne znam u kom to paralelnom univerzumu on vidi radnike koji su vredno radili u vise smena?
Razumem da neko moze da laze ako je ono sto radi skriveno od ociju drugih. Ja mogu da kazem da sam vredno radio na velikom spremanju kuce a ustvari sedeo ceo dan pred TVom i sat vremena pospremio. Trg u centru pored kog dnevno prodje hiljade ljudi je bio prazan cele godine uz pokojeg radnika tu i tamo, licno sam sigurno 20 puta tuda prosao ovih meseci od kako se "radi" u razlicita doba dana i verujem da ukupno nisam video 10 radnika da nesto zaista i rade. Misle da smo mi kolektivno sisali vesla. Sram ih bilo
 
Слушао сам Вучића на тргу јутрос, споменуо је Стакленац колико сам схватио биће реновиран и адаптиран.. ? и споменуо је зграду изнад Беоизлога и назвао је ругобом хаха :))) где се посебно обратио подређенима да виде ко је власник и да се фасада среди ако треба и град да помогне да се то уради.
 
Pa ako radnik ima 78 godina kao sto pise u tekstu, za tog radnika i jesu radovi na trgu bili nadljudski napori, e sad sto to nama izgleda sporo i slabo, to je druga prica. Kada imamo radnike od 80 leta, ne cudi sto posao ode traljavo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645032#p645032:1493lqc0 je napisao(la):
marone » 03 Aug 2019 10:17 am[/url]":1493lqc0]
Vučić je rekao da je 2012. godine u Srbiji bilo 1.530 javnih gradilišta, a danas ih je više od 40.000.
Ovo je lako. Ako se na papiru predvidi da je rok završetka dva puta duži zato što radi dva puta manje radnika, onda u svakom pojedinom trenutku automatski ima dva puta više gradilišta "za iste pare". 4 puta duži, 4 puta više gradilišta. Itd.

Pa onda, ako se radi kozmetika, a ne prava i trajna rekonstrukcija, opet se dobija više gradilšta za manje para.

Pa onda, ako se ugrađuje jeftinji materijal, opet se dobija više gradilšta za manje para.

Pa onda, ako gradilište finansira stranac ili naš tajkun zato što je dobio zemlju, prostor ili stimulaciju ispod realne cene, opet broj gradilišta raste, mada ne i društvena korist od njih.

Itd, u kombinaciji ovih faktora funkcija (broj gradilišta) raste veoma brzo.
 
14:23, Vesić: "Ovaj sat što ne radi sklanjamo", Vučić: "Dobro popravite ga pa kod arene"
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zXxL5IMPxeQ[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645039#p645039:27fbeuo4 je napisao(la):
Gollum » Sub Avg 03, 2019 11:49 am[/url]":27fbeuo4]Ja ne znam u kom to paralelnom univerzumu on vidi radnike koji su vredno radili u vise smena?
Razumem da neko moze da laze ako je ono sto radi skriveno od ociju drugih. Ja mogu da kazem da sam vredno radio na velikom spremanju kuce a ustvari sedeo ceo dan pred TVom i sat vremena pospremio. Trg u centru pored kog dnevno prodje hiljade ljudi je bio prazan cele godine uz pokojeg radnika tu i tamo, licno sam sigurno 20 puta tuda prosao ovih meseci od kako se "radi" u razlicita doba dana i verujem da ukupno nisam video 10 radnika da nesto zaista i rade. Misle da smo mi kolektivno sisali vesla. Sram ih bilo

Ah pa postoje veliki broj ljudi pogotovu starijih koji ni ne zalaze u centar pa ne znaju pravo stanje i koliko se radi. Cuju na tv-u da se radi u 3 smene i stvore dobar utisak
 
Al te vecite izjave i nastupi u fazonu "prvi put posle XX godina", "nikad pre ovako nije bilo", "najvece dostignuce do sad"...

Ekipa koja je u stanju i kolski prilaz Klinickom centru dugacak 150m da predstavi kao gradjevinski poduhvat decenije... :roll:


@Zion williamson, odlicno zapazanje! :)
 
Добро је ипак склањају сат, чита нас Весић :gobb:
 
Ovaj Vučićev jednočasovni obilazak je takva lobotomija da vam preporučujem da ne kontaminirate mentalne kapacitete. Ajde on, ali količinu gađenja koje u meni budi odvratno, budalasto ulizivanje kreatura je zaista jezivo. A te kreature je instalirao na najbitnijim pozicijama.
 
Vrh