Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Koliko prepiske samo zato što je Vučić spomenuo sat :)
 
cenim da su to smislili u hodu i da uopste misu hteli da ga sklone...tako i deluje jer su imali prilike pre rekonstrukcije tog dela...

mada nista me ne bi iznenadilo da su sredili sve okoli pa kopali opet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Неколико слика од данас поподне, после кише:





Део улице испред Позоришта је доста узак, и под попречним нагибом је, што је необично; и део иза њега - изнад Француске - није водораван, има необичне нагибе на разне стране.
Стубићи су ружни, као за више торова један до другог - само фали танка жица под напоном између њих; раздвајање је требало да се уради друкчије, према Тргу, на пример, помоћу жардињера и клупа на метар-два од улице:



Доста воде је после кише остало на коцкама:



Спој с Васином улицом:



.........................

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645433#p645433:lcndny61 je napisao(la):
And7rey » Sun Aug 04, 2019 8:55 pm[/url]":lcndny61]Imaš sat i na Narodnom Muzeju i na ulazu u pozorište Boško Buha, ne razumem kome je ovde trebao taj sat kada je postavljen...
Može ovaj sat zajedno sa onim belim ispred Moskve na deponiju.
slazem se.
u ostalom ko se se godinama nalazio kod sata koji nije bio sat jer nije pokazivao vreme, sada moze da se nalazi kod Virtemberske ili Stambol kapije koja nije kapija :)
Nadjemo se kod Stambol kapije na trgu, bas je IN :mrgreen:
 
A gde se sad taxisti ispred narodnog pozorista da stoje, o njima niko da vodi racuna, to stvarno nema smisla... :D
 
Zuma, sat je tako upravno na trg i odmah poredzardinjere postavljen da sto manje smeta. Takodje zbog staklenih panela, njegov gabarit ne dolazi do izrazaja, meni nikad nije upadao u oko, nikad mi nije vizuelno skretao paznju.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645330#p645330:1szqq2od je napisao(la):
Pasarela » 04 Avg 2019, 11:46[/url]":1szqq2od]Хвала Богу да ће уклонити тај сат који је на тргу легао ко пилету с***. Пар пута сам и ја се налазио код тог сата на инсистирање других.. значи чекао сам 50 метара даље јер се ту налази хиљаду људи и сви стоје испод сата и гледају лево десно плус ови што пролазе и ови што седе по клупама.. благи хаос и вашар, а сат је апсолутно беспотребни вишак на и овако малом тргу начичканом столовима кафића.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645370#p645370:1szqq2od je napisao(la):
Pasarela » 04 Avg 2019, 14:10[/url]":1szqq2od]Много много практичније је да се договориш са неким да се нађеш испред Бухе нпр.. зашто ти је потребан сат на сред трга да би се пронашли ?? не видим никакав значај тог оријентира осим ако нису у питању особе слабовиде, ометене итд.

Pa eto vidis, na hiljade ometenih u razvoju svaki dan dodje na trg :D Nemoj da budes iskljuciv, grad mora podsticati inkluzivnost, prema tome, sat treba da se popravi i ostane tu :D :D

p.s Da se i ova diskusija ne bi pretvorila u klin-ploca i isla u nedogled, ja sam rekao argumente za koje smatram da su znacajni i da objasnjavanju moje vidjenje zasto taj sat teba osposobiti i ostaviti tu gde jeste. Nemam vise sta da dodam, samo bi se vrteli u krug.
 
Plan je bio, a i Vesić je više puta rekao, da će se pri ovoj rekonstrukciji Trga popločati, tj. srediti i Vasina do kraja zgrade Narodnog muzeja..

Prema ovim Sašinim slikama-ništa od toga, popločali su samo do Meriota..
 
По мојој слободној процени ово нису стубићи у коначном изгледу, делују као да на њих треба бити навучен метални или још један бетонски део.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645501#p645501:kesb6khn je napisao(la):
Vox91 » 05 Авг 2019, 10:20[/url]":kesb6khn]Plan je bio, a i Vesić je više puta rekao, da će se pri ovoj rekonstrukciji Trga popločati, tj. srediti i Vasina do kraja zgrade Narodnog muzeja..

Prema ovim Sašinim slikama-ništa od toga, popločali su samo do Meriota..
Pa i jeste do kraja, zavisi sa koje strane se gleda... :D
 
Ovo je do početka Narodnog muzeja, zapravo nisu ni ušli u Vasinu.. Plan je bio popločati Francusku do kraja zgrade pozorišta i Vasinu do kraja zgrade muzeja.
 
– Neće biti ničega što bi ometalo vizuelni identitet i imaćemo veliki slobodan prostor bez prepreka. Uz nova stabla koja smo postavili, postojaće i granitne klupe predviđene projektom, uz šest ili sedam „smart” klupa gde će građani i gosti našeg grada moći da dopunjuju baterije mobilnih telefona i povezuju se na bežični internet kao u svim većim gradovima u svetu. Kako bismo obezbedili dovoljno hladovine za prijatniji boravak, biće dodato i 12 manjih stabala u žardinjerama. Stabla koja su posađena biće kontrolisana u smislu visine i gustine krošnje nekoliko puta godišnje kako ne bi u potpunosti zaklonila Narodni muzej. „Deltin” sat će biti uklonjen sa Trga republike. Dugo smo tražili novu lokaciju i na kraju smo odlučili da bude premešten na plato „Štark arene” – istakao je Stojčić.

Da li je moguće da jedan Predsednik mora da primeti da sat u centru grada ne radi i da se treba ukloniti?

Ovih 12 stabala u saksijama me naročito brine jer je to takva nebuloza - DRVO U SAKSIJI. Jedino me teši da mogu da se lako premeste na neko drugo mesto, tj, da se posade u zemlju
 
Ako u saksijama budu palme - onda pozdravljam takvo rešenje..kad mogu u nekim kafićima da neguju i velika stabla palmi, moglo bi i gradsko zelenilo malo da se potrudi.
 
Upravo sada - koliko samo ova kafana bode oči....

b1c8e34ee0fb39f08ef2548a0554629c.jpg
a489b6046c240b1be7648d3ec47f19b1.jpg
f4927b760e8869b60826e4cb0f412b30.jpg
97d28976c65fba730f379f39ae4c6bf5.jpg
 
Mene brine izgled trga posle kise. Na slaviji i preko puta tj svuda gde su stavljali nove ploce na trotoare kad padne kisa svs ostaje u barama po sred plocnika. Stubici nisu dobar izbor ako ostanu takvi, za mesec dva dana ima svaki da se nakrivi na drugu stranu. Sat leti, to me raduje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645433#p645433:3l9ukrod je napisao(la):
And7rey » Ned Avg 04, 2019 9:55 pm[/url]":3l9ukrod]Imaš sat i na Narodnom Muzeju i na ulazu u pozorište Boško Buha, ne razumem kome je ovde trebao taj sat kada je postavljen...
Može ovaj sat zajedno sa onim belim ispred Moskve na deponiju.

Samo bih se jos nadovezao da ima jos jedan sat odlicno vidljiv sa Trga...Sat na Domu vojske. Da napomenem da se mnogo radujem uklanjanju Deltinog sata i pohvaljujem njegovu novu poziciju kod Beogradske (Stark) arene.
 
Поштовани,

Чујем од људи да их нервира обилажење ограђеног градилишта Трга Републике.
Чуди ме да се надлежни нису сетили да поставе привремени пешачки мост преко трга, да то избегну.

Тај пешачки мост, са распоном око 105м, би се након завршетка радова могао пребацити на Славију или другде, да помогне пешацима и тамо.
Претпостављам да није реално очекивати да се десе наведени сценарији.
Али мислим да нема штете од показивања било које идеје. Можда ова послужи при реконструкцији неког другог трга или подручја.

Хвала на пажњи.
 
Мене овакав трг испуњава неком тугом сада када лепо могу да се виде зграде са њега. Стакленац доста пљују али он је само врх леденог брега ружноће и архитектуре која се никако не уклапа у целину у коју су је на силу гурале покондирене архитекте у покушају.

Бар 90% зграда изграђених у последњих 80 година у Београду су архитектонски еквивалент сајтова који само копирају елементе успешног веб дизајна али без икаквог осећаја, оригиналности или талента па резултат буде сајт печењаре која личи на бледу копију сајта неког америчког елитног кафића. Неки отужни покушај креативности у модернистичкој архитектури али од стране очигледно неталентованих архитекти и сиромашних али покондирених инвеститора (како државе тако и приватника) па зграда више личи на тржни центар на 2 спрата у околини Чортановаца него на икакав репрезентативан примерак архитектуре једне европске престонице
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645748#p645748:m6um2qod je napisao(la):
Kailan » 05 Avg 2019 23:36[/url]":m6um2qod]Мене овакав трг испуњава неком тугом ....

+1
jbg. osta samo neka nostalgija ..... a moglo je i mnogo bolje
:sesir:
 
ja imam jednu zamerku samo...ovaj sareni granit mi se nikako ne uklapa..ne znam za vas ali meni je bas prepresareno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Уситину штрчи мало, посебно кад је влажно.
 
Vrh