Šta je novo?

Проблем неодговорних власника паса

Na čipu nema podataka o vlasniku več samo opisne karakteristike psa
,,- Ujeo nas pas ,, ....
Sa čipa odmah utvrdice se da je dlakavi četvoronožac, sa oštrim zubima .i dr. karakteristikama. Ko da ne znamo šta nas je ujelo. O vllasniiku na čipu nema podataka .
Takvo čipovanje je kučkaraska podvala za izbegavaanje odgovornosti.
 
Od kad to? Nekoliko strana unazad sam pisao da sam imao staforda koji je bio cipovan i u cipu se nalaze podaci o vlasniku.
 
Ne,
U odvojjenoj eviidenciji je vlasnik🤮
,, .... Mikročip se može očitati pomoću specijalnog čitača (skenera). Nakon toga treba samo pronaći identifikacioni broj u bazi podataka i vratiti životinju vlasniku.... ,,

Treba samo, može a i ne mora...

Čak i pristup toj bazii je ogrraaniičen samo na tri službe
naravno i komunalnaa policija nema pristup ,🤮
,, ... Pristup bazi ima svaka veterinarska stanica, ambulanta i zoohigijenska služba... ,,
Eto
Kučkarska podvala ,😂
 
Poslednja izmena:
@boca-ica
У праву су али треба да поставиш извор ког цирираш да се избегне беспотребна дискусија
 
Našao ko će da mi priča o odgovornosti, a kada sam pokušao preko njih da udomim mače koje je imalo smrskan deo šape i koji je trebalo da se ukloni, dobio sam odgovor od neke žene da su dali lažan broj telefona kako ih nebi smarali ljudi, pa su njima napravili problem. U pitanju je bila neka škola, ako se dobro sećam.​
 
Rezimirajmo
Nakaradno postavljena pravna i tehnička regulativa, zamaskirana ,,dobrom,, namerom.
Te nije ni čudo što je i rašireno nakaradno ponašanje vlasnika pasa a sve na štetu savesnih držaoca pasa i ostalih gradjana

Sasvim normalno je da ti komunalni policajac pregledava ispravnost vozne karte u autobusu al zato u parku i na dečijem igralištu NE može da utvrdi išta oko psa i njegovog vlasnika. Niti može da proveri stanje dr. (tropskih) ljubimaca
Cela ova loša situacija (hajka) na žalost naj više pogadja ispravne i savesne držaoce ljubimaca
Namerno kažem ljubimaca
jer niko nemože reći ni približan broj raznih gmizavaca ,ptica i ostalih koj završe ,,pušteni,, na Adi i sl mestima a ljubimci su.... :(
Ukratko potrebno je nanovo sročiti pravnu i tehničku regulativu za suživot ljubimaca u urbanoj sredini.
Pa, hoće li ?
Naravno da ne, jer ovako smutljivcima naj više odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kako je ovde vlasnik psa kriv, odnosno šta si hteo tačno da kažeš.
 
Volim kako se posle svakog incidenta sa prebijanjem ili ubijanjem nekog kera od strane NEKOG/NEKOLIKO POJEDINACA na planeti od 8 milijardi, uvek jave horde kuškara i lažnih humanista i svetaca koji po portalima pišu komentare u fazonu ''ljudi su kancer planete'', ''čovečanstvo treba pobiti'' i slične baljezgarije.

Tako je čak i sa onim kretenskim vestima o keru koji se provozao autobusom, ili keru koji sedi u dvorištu i čeka svog gazdu koji je preminuo.
Čim vide takve vesti, eto odmah hordi kučkara i tih plačipaćenika da pišu narikačke autošovinističke komentare. S' mi se više od toga.
Kad bih bio milioner, napravio bih veliku humanitarnu akciju da se svakom od njih podeli... pribor za okončanje svih muka, sa sve uputstvom kako ga upotrebiti.
Lepo njima, lepo nama, i mirna Bačka.
 
Još 30-tak dana a možda i pre , fokus sa pasa prelazi na ,,iznenadjujuce,, bezbrojne horde rojeva komaraca 😂
 
Naše službe koje su neverovatno spremne, k'o zapete puške, za svaku priliku i godišnje doba, uvek se iznenade kada se desi ono što je predviđeno da se desi u tom godišnjem dobu. :D
 
Као што сам већ писао тренутно један од највећих безбедносних проблема Србије су луди кучкари.
 
Проблем је што су пси сива зона у нашем систему са мало одговорних.
 
Како незванично сазнајемо, само је једна од неколико локација у Београду на којима се организују илегалне борбе паса. Кривични Закон је јасан и предвиђа затворску казну до три године и новчану казну. Тешко је ући у траг организаторима, међу којима, како смо сазнали, има и жена. У 2016. години у Србији је поднето 423 кривичне пријаве, али је поражавајуће да су епилог добиле само две пријаве.

 
Apsolutno razumem da ima ljudi koji preterano vole zivotinje, kao sto neko voli neke druge stvari i uziva u njima. Ali sve te stvari koje volimo, u ovom izolovanom slucaju je manje bitno da li su ziva bica ili ne, su direktno nasa odgovornost. Možete vi nesto da volite, ali ne možete nikoga da ugrožavate sa time.

Za životinje kao kucne ljubimce, naravno da zakon mora da bude stroziji. Znam da bi to bilo nepravedno prema ljudima koji se rpema svojim ljubimcima ponasaju odgovorno, ako i prema okolini u smislu tih ljubimaca, ali vecina nije takva.

Kada u parku, gde se igraju deca, uvedete psa, koji se mota i skace oko dece, ja to ne mogu da anzovem drugacije, nego da hocete da izazovete problem. To je zivotinja, kojoj ,,neka zica u glavi" moze da se otkaci za cas. Ili ce iz zelje da se igra povrediti neko dete. Ona to ne razume - to je zivotinja, koliko god da ste je vi dresirali.

Naravno, misljenja sam da treba da postoje parkovi za pse i ostale stvari, kako bi se tim ljudima obezbedilo da mogu da uzivaju sa svojim ljubimcima, a da nikoga ne ugroze, namerno ili nenamerno.

I ponavljam: Ne može psa da ima svako ko može da ga kupi. Za psa je potrebno mnogo više od novca kojim ćete ga kupiti.

Nikada necu reci da je bu**** neko ko kupi pomeranca i plati ga 2, 3...5 hiljada evra i upoređivati sta je mogao da kupi za te pare. Ima covek, njegov novac, njegov zivot, njegova stvar. Prosto, ta roba toliko vredi na tržištu, to što meni nije jasno zašto vredi toliko je već moj problem. I stvarno mi nije jasno. Ali dok taj njegov pas, majmin, krokodil ili šta već ima za ljubimca, ne ugrožava mene, drugo me ne zanima.

Ali imam i tek kako protiv neodgovornog komsije, čiji pas izleće na ulicu i ja nabadam kocnicu da ne udarim njegovg psa, a dete vezano u sedistu mi se cima pozadi. U u toj prici je nebitno sve ostalo u vezi tog psa. A da sam ga udario, izašli bi i on(komsija) i njegov brat, zet, mama, tata, sestra, snajka i hteli bi da me lincuju, zbog svoje neodgovornosti, ako ne bi mogao da se odbranim.
 
Poslednja izmena:
У оној емисији са Н1 човек из удружења одгајивача је лепо објаснио како постоји обука за социјализацију паса где се исти уче како да ходају, како да се понашају у разним ситуацијама (сусрет са људима, сусрет са децом, сусрет са бициклистима, сусрет са возилима, сусрет са другим животињама). Мислим да би град морао да захтева такву обуку за све псе који се изводе у шетњу без обзира на расу. Неки мали бишон, малтезер, чивава или пекинезер може подједнако да истраумира неко дете као и расе које се сматрају за опасне.
Такође, власници паса у двориштима би морали да их држе строго у дворишту. И све то би морао неко да контролише. Комунална милиција није дорасла том изазову, а ветеринарска инспекција је малобројна.
 
Ветеринарска инспекција није задужена само за псе већ и све остале домаће животиње тако да обим посла ког они треба да обаве не може да се реши бројношћу већ великим казнама и доследним спровођењем истих.

Интересантно је ро да су све остале домаће животиње уредно означене јер се за то добија субвенција. Дакле кад треба узети субвенцију одједном се сви успеју да се снађу на рачунару (пријаве су у дигиталној форми и постоји дигитални регистар).

Када би хипотетички постојала субвенција за псе сигурно би сви то сазнали и уредно се пријавили.
 
Pre neki dan kada je bilo toplo sa detetom od tri godine sam bio u parku kod slavije. Neke dve devojčice su izvele da prošetaju neku telad, jedno na povocu drugo nije. Ovo što nije bilo na povocu se isralo u travi pored igrališta. Na moje pitanje da li će to da pokupi je prevrnula očima i nastavila dalje, navodno kao da će skupiti ali nije. Posle je svojoj drugarici prokomentarisala "ljudi su st***".
 
Vrh