Šta je novo?

Проблем неодговорних власника паса

Па зато комунална полиција или ти милиција и јесте нефункционална формација за запошљавање по партијској линији. А требала би да буде оспособљена и обучена да се бави и кучићима који подпадају под комунални ред.
 
U Americi, gledao na Animal planet, postoji policija za životinje, i tamo u 90% slučajeva gde su pit bulovi, stafordi i sl. , šalju obavezno po jednog ili dva muškarca sa mišićima kao bodibilderi, jer takvi mogu da obuzdaju pomenute pse.​
Da li imaju neku zastitu? Oklope itd?
 
Nemaju oklope, ali imaju štapove se nekom vrstom mobilnog lasa, čime mogu bezbedno da uhvate životinju i uspostave kontrolu nad njom, a da istu ne povrede. Nakon što umire životinju, ukoliko procene da je potrebno meću im neku vrstu brnjice preko vilice.​
 

Uhapšeni vlasnici opasnih pasa koji su napali ženu u Boru


Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru uhapsili su K. D. (24) i M. J. (40) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.

Oni se sumnjiče da su, sinoć, na terenu za male sportove u Homoljskoj ulici, pustili dva psa bez povoca i zaštitne korpe, koji su napali tridesetsedmogodišnju ženu i više puta je ujeli po glavi i telu, saopštio je MUP.

Povređenoj ženi pomoć je ukazana u borskoj bolnici nakon čega je puštena na kućno lečenje.

Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Boru, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni tužiocu.

Aktivistkinju za zaštitu životinja iz Bora Tamaru Novaković napala su u četvrtak uveče dva vlasnička staforda, koja su bez povoca i korpe bila puštena na javnom prostoru. Žena je zadobila povrede po licu i glavi, a na lice mesta je izašla i polcija koja je uspela da stigne vlasnike koji su se posle napada dali u bekstvo, napisala je Novaković na svom Fejsbuk nalogu.

 
Nazalost uvek se reaguje kad se vec nesto desi. Kad je neko kaznjen zbog toga sto nepropisno drzi pse. Posle svakog napada se ispostavi da to nije nesrecan slucaj nego posledica neodgovornog vlasništva koja bi se desila kad tad
 
Pa kada bi komunalni policajci / beli malo protegli noge i prošetali se gradskim parkovima i pisali kazne za sve što nije po zakonu - možda bi se nešto promenilo.
 
Ako se osrvnem na statistiku iz svog ličnog života, video sam da su psi napali mnogo više ljudi nego ljudi pasa. Zapravo video sam na desetine takvih napada sa namerom da se završe krvlju, a nikada da je čovek namerno pustio krv psa. 10:0. Odatle je jasno da su psi zla bića u odnosu na ljude. Ja se slažem da na privatnom imanju vlasnik sme imati pravo posedovanja oružja u vidu Zveri (ako mu je već slobodno naoružanje zabranjeno) ali isto tako mora odgovarati za pokušaj ubistva ako njegovo oružje pusti krv drugom čoveku. Ova zadnja stvar Pravde izostaje u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
 
Стафорди за које власници тврде да су „мирни и да спавају са децом” Тамару су изуједали по темену, раздерали аркаду и нанели више повреда.
Čest problem kod vlasnika, ne razumeju da to što su pitomi sa vlasnikom nije garancija da ne mogu da vide pretnju u drugim ljudima sa kojima nisu svakodnevno.
 
Upravo tako. Imam druga koji ima malino vučjake. Ranije je imao ženku koja mi nije dala prvi put da uđem, jer me nije poznavala, ali kada je videla da sam prijatelj, posle toga sam mogao da radim sa njom šta god sam hteo i čak bi se provlačila kroz ogradu i gurala glavu da je mazim, dok su je motori, moltokultivatori i sl. vozila, užasno nervirali i uvek bi lajala na njih. Isto tako nije baš volela poštara, i jednom prilikom ga je uhvatila za rukav uniforme. A kako sam čuo od drugara, poštar nije samo proturao ruku da ubaci poštu u sanduče koje je sa unutrašnje strane ograde, nego bi se nageo i telom preko ograde. I posle se žalio na kuče, na šta mu je drugar odgovorio da ga niko ne tera da se naginje, a i da je jasno označeno na kapiji da je unutra pas i da postoji mogućnost da će da ujede.

Takođe, kada god neko treba da mu dođe u goste, pre nego što ih pusti unutra, zaključa pse u njihov kavez, bezbednosti radi svih prisutnih. Ja lično, i još par drugara, nikada nismo imali problem sa njegovim psima, tako da kada smo mi tu, zna da ih pusti da slobodno šetaju dvorištem.​
 
– Пре неколико вечери сам са својим псима који су били на повоцу шетала Ташмајданским парком. Пришао ми је комунални милицајац и апаратом очитао чипове на псима. Како се једном од паса теже чита чип, хтео је да ми напише казну. Ја сам реаговала, показала му број који носим у ташни и напоменула му да се недалеко од нас налази питбул који је већ у парку напао куче, а власник га шета и без повоца и без корпе. Комунални милицајац ми је је само рекао: „Ма ко ће њега да контролише” и отишао – испричала нам је суграђанка Јулија Т.
Изгледа да се акција комуналне полиције своди само на псе који не представљају већу опсаност. Наравно и они треба да се воде на повоцу али овако се неће решити проблем опасних паса. Статистика ће бити боља јер ће бити мање растргнутих пудлица али ликови који шетају стафорде ће се још више осетити недодирљиво.
 
Rešenje je jednostavno
Za sve kucne ljubimce
Dodatni porez ili taksa po kg
sa izuzetkom oslobadjanja iz medicinskih razloga
Jbg ko ima zlatnu ribicu platice god ili mesecno 0,5 dinara a ko ima slona nek se preračuna dal je voljan da plati za strah sugradana pri mimoilaženju da im slon ne stane na mali prst
Samo po djepu, i gradski problem ce bitno biti umanjen
 
Изгледа да се акција комуналне полиције своди само на псе који не представљају већу опсаност. Наравно и они треба да се воде на повоцу али овако се неће решити проблем опасних паса. Статистика ће бити боља јер ће бити мање растргнутих пудлица али ликови који шетају стафорде ће се још више осетити недодирљиво.
237503_shutterstock-425006065_ff.jpg

Manje vise,to im je redovna praksa,cuo sam to dok sam i ja bio'kuckar'. Imao sam ovakovog staforda davno,ima desetak godina,pa 'ajd da napisem koju.
Iz nekog mog iskustva,najvise je ipak do ljudi(vlasnika). Neki znaju,a mozda ne znaju a verovatno se prave ludi kad tako postupaju sa psima te je svaki vid kazne opravdan.
Posto sam se na vreme inforimisao o cemu se radi kad sam ga nabavio,tj. da se ovi psi moraju na vreme socijalizovati sto sa sa drugim psima sto sa nepoznatim ljudima. Tako sam radio jos dok je bio malo stene i nisam imao nikakvih problema. Pekinezer na Bulevaru laje na njega,on nista,macke po dvoristu ne konstatuje. Vodio sam ga cesto i u onaj park na Tasu,nikad se nije dzapao sa drugim psima. Setam ga oko Gradske bolnice i lik prelazi ulicu,ja reko ma nece on,covek odgovara 'cim nisi celav i ne nosis tresu znam da nece '.
 
Poslednja izmena:
Rešenje je jednostavno
Za sve kucne ljubimce
Dodatni porez ili taksa po kg
sa izuzetkom oslobadjanja iz medicinskih razloga
Jbg ko ima zlatnu ribicu platice god ili mesecno 0,5 dinara a ko ima slona nek se preračuna dal je voljan da plati za strah sugradana pri mimoilaženju da im slon ne stane na mali prst
Samo po djepu, i gradski problem ce bitno biti umanjen
Треба прво регистровати све животиње, а то није случај ни са свим псима који имају власнике. Држање животиња је код нас и даље тешка сива зона.
 
У предгаћу је хаос потпуни. Нико није регистровао пса и постоје два типа власника: први имају псе који су пуштени и који су полулуталице који углавном не нападају све код не створе чопоре, кад постају непредвидиви. Друго су власници који имају псе свезане на ланцу, који се само нахране, кад се отргну са ланца направе хаос.

Чак и кад неко жели да прописно држи пса то је немогуће јер се од ових првих не може нормално пас шетати на повоцу.
 
И град баш брига да уведе икакав комунални ред у тим насељима.
 
Naravno da ih nije iskreno briga...
Bitno je da mere CO2, i dr hemiske čestice prisutne u vazduhu ... ali da li iko meri biološke štetne-opasne čestice u vazduhu koj svi udišemo ?
Naravno da ne
Još malo pa ce toplije vreme uciniti da se ,,kerecak,, a posejan svud po gradu, brže sušiti i fekalne suve čestice vetar
razneti u svaki gradski kutak .

Te tako gradjani svih uzrasta, od naj mladih do naj starijih udisti rasejane fekalne kerece čestice

Pokupe svoje tudje ili od lutalica ne, i gde je tu stvarno boljitak ?
Pa zapravo i nema ga ☹️
 
Poslednja izmena:
Baš pre neki dan, park Šumice, deo koji je namenjen za pse. Nekoliko pasa bilo unutra i samo u jednom trenutku vidiš bul-terijera kako reži i napada druga dva psa, a ta dva mu normalno prišli da se igraju. Gazda je uspeo da ga odvoji od druga dva psa i krenuo da izlazi. Dok je izlazio, dobacio vlasnicima pasa da će doći drugi put, kada njegov pas bude bolje volje.​
 
Eh da to važi samo za opasne kerove...

Deca, vozačka dozvola, pravo glasa...
 
Да ли неко има информацију у чему је конкретно проблем и зашто се чопори паса луталица не уклањају са улица српских градова
 
Naravno da su uzrok ljudi
Grad se iz našeg budjeta koj se puni od onih koj nemaju pse i od onih koj ih i imaju , naplacao mnogo otšteta, u ime grupe gradjana koj imaju

Prvo, protiv sam da ,, ne opadni,, psi nose brnjicu.
Drugo
tu otšteti za ujed i štetu koju načine psi , treba da snose gradjani koj ih i imaju a ne iz zajedničke kase
Prema tome
Rešenje je jednostavno
Za sve kucne ljubimce
Dodatni porez ili taksa po kg težine ljubimca a sa izuzetkom oslobadjanja iz medicinskih razloga

Da se zakrpi rupa ma putu jeste zajednički interes gradjana al nije zajednicki interes da se od te svote placa otšteta za ujed ljubimca koj pripada bitno manjinskog dela ,,kučkara,,
jer nemaju svoj fond vec se šlepaju na ledja svih nas
Prirodno i jednostavno je uredba
Za sve kucne ljubimce
Dodatni porez ili taksa po kg a izuzetkom oslobadjanja iz medicinskih razloga
 
Vrh