Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

potencijalno moguci sudari pri ukljucenju autobusa u ulicu Vl.Popovica sa nove okretnice...jer mora autobus iz skroz leve da skrene preko sve tri trake kao i potencijalna guzva u maloj ulicici kod hajata...ne znam ko je ovo smislio ali ne vidim dobrobit od svega...
 
Сликано 25. јула 17:34.
Мајстор са жутим панталонама истреса бетон. Двојица окренути леђима дотрчали да га зауставе али мајстор сипа ли сипа.

Наишла осамдесеттројака па не знам како се завршило.
 
@Чика Брано, бетон је требало да се истресе уз овај полукруг са леве стране твоје слике, како би радницима било много лакше да га узимају због изградње тротоара који треба да буде попречно постављен. Уствари он је већ урађен.
 
Слике 30.07.2016.

Радови напредују и окретница поприма своје основне обрисе.
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Сви ивичњаци су постављени, а данас је почело са постављањем и бехатон плоча на тротоарима окретнице. Бехатон плоче су из Параћина.
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
На већем делу тротоара се још увек поставља песак који се касније утабава/набија.
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Набијање песка са вибарционом машином за набијање. У кадар ми је упао :D и чувени Икарбусов аутобус са гб 448 на линији 83, чувени захваљујући нашем члану Бексу89 :wink: .
Pogledajte prilog 8
Прво „острво“, где се сад налази приколица извођача радова, ће бити озелењено са ниским растињем.
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Друго „острво“, где се сад налази овај мобилни вц, ће бити поплочано бехатон плочама и ту ће бити и део за путнике и део за кућицу за запослене.
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Део где ће бити аутобуси
Pogledajte prilog 1
Асфалтирање окретнице почиње у уторак, 02. августа.

До следеће недеље

Хвала на пажњи :sesir:
 
A gdje je tu cesma za putnike :kafa: a zasto nisu stavili bjele ivicnjake zna li se ko je pristedio
Gaga + :sesir: Da li su uradili temelje za stajalisne nadstresnice
 
@Директоре, за чесму не знам да ли ће бити, питаћу. Стављају сиве ивичњаке јер је тако предвиђено пројектом који је радио Шид Пројект. Пропуст је пројектанта, јер у конкурсној документацији пише који ивичњаци треба да се уграде тј. бели и који типови.

Наравно да су урађени темељи за стајалишне надстрешнице. Означио сам ти на цртежу стајалишта под 1, 2 и 3, а на две слике и окружио места где се виде.
Pogledajte prilog 3
Број 1, на острву
Pogledajte prilog 1
Број 2, на тротоару до леве траке улице Владимира Поповића
Pogledajte prilog 2
Број 3, на тротоару до десне траке улице Владимира Поповића. Овде ти нисам окружио место јер се добро види
 
Koja traljavost niko nije radio reviziju projekta plus kad su vidjeli da se razlikuje od konkursne dokumentacije i od okoline kako se niko nije zapitao genjalci jedni uh
Plus svi okolo ivicnjaci su bjeli
 
Čudi me da nije beton, ima da ode asfalt, doduše ne znam koliko će biti opterećen terminus
 
Ево неке на брзака. Сликано 04.08.2016. око 13:50
Усликани део тротоара је благо таласаст. Шта ће бити касније када га понеки аутобус нагази?
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Постављена надстрешница као да је половна, скинута од негде и постављена овде. Штрафте на три поља прозирног стакла су у различитим нивоима. Очекивао сам да ће ту бити кућица за отправника и трафика за продају карат са надстрешницом која би покривала цело острво а не ова јадна надстрешница за пролазна стајалишта. У једном од ранијих постова сам се и ја питао да ли ће бити можда бетон на коловозу. Овако лети ома да настану удубљенја у асвалту у којима ће се зими стварати лед, а у јесен и пролеће баре за прскање путника.
 
Слике 05. август 2016.

Окретница у блоку 20 је практично завршена, остали су мањи радови да се ураде који ће потрајати још који дан. Све је асфалтирано, на већем делу су постављене предвиђене бехатон плоче, постављена су и два стајалишта.
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
На предњем-чеоном делу окретнице је остало још да се на тротоару од стајалишта до крајње ивице поставе бехатон плоче, а такође и на другом крају тј. улазу у окретницу, али много мање површине. Ови радови ће бити урађен у понедељак, а радове иначе обавља подизвођач. Након тога ће се засадити планирано растиње. Такође на острву, где стоји чувена извођачева приколица, ће се исто засадити зеленило.
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Бехатон плоче су постављене на већем делу тротоара, остао је мањи део као што сам већ горе написао.
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
И на једном делу острва, где је једно од стајалишта и где ће бити кућица за особље тј. отправника и за продају карата, је остао још један део да се поставе бехатон плоче. На другој слици по реду се види дрвени стубић на кога је наслоњена црево са чесмом. Ту ће бити кућица, а по пројекту није предвиђена чесма за путнике.
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
У равно острва, на коме је стајалиште и где ће бити кућица за особље, тј. отправника и за продају карата, а на тротоару поред леве траке Владимира Попивића је трабало да буде још једно стајалишта, али је по налогу Дирекције за јавни саобраћај, то стајалиште није постављено.
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
На слици се види једно од шест места где ће бити постављени електрични расветни стубови. Биће на сваком ћошку по један и по средини на свакој страни. Расветни стубови ће бити исти као и ови улични, као овај што се види на слици.
Pogledajte prilog 3
Иначе извођач радова АР-Градња је почела да премешта машине са овог градилишта на следеће тј. на будућу окретницу на Ушћу. Тамо радови почињу у понедељак/уторак.

Хвала на пажњи народе :sesir:
 
+1 Gago za lepu fotoreportazu. ;)

Ali ipak sve ovo izgleda mnogo socijalno za jednu od najvaznijih okretnica u gradu.
 
Pa mislim da ona nece opsluzivati mnogo putnika da ce vise biti bas to sto kazes okretnica tek da okrenu negde autobusi i da vozaci imaju gde da naprave pauzu.
 
Хвала Спатио, можда ти изгледа "социјално" из разлога што још није све завршено. Кад се постави још кућица за особље, озелене површине, постави осветљење, разне обавештајне табле, итд. и мало "заживи" сама окретница, онда ће бити како треба.

Друго, ова окретница неће бити најважнија окретница у граду, то ће бити будућа окретница у Дунавској улици. Што каже Игор, ова окретница у блоку 20 неће имати толико пуно путника, колико знам биће ово окретница за три линије.

Ако си већ споменуо реч "социјала" онда ми на то личи окретница 65-ице овде на Бежанијској коси. Нигде ништа нема, ко у недођији, осим Новог Бежанијског гробља 1, пошто је окретница баш код будућег главног улаза у ово гробље.
 
Firmi iz sabca koja je projektovala naplatiti sve greske i boju ivicnjaka i sto nema cesme za putnike
Da vidimo kako ce izgledati infotable i informatika za putnike
Izvodjacu svaka cast kad bi stavili jednu cesmu u dogovoru sa bvk kao donaciju ili tako nesto
Gago +
 
Kod ovih "socijalnih" terminusa u nedođiji (65 kod groblja i ova nova) obavezno bih stavio što više klupa sa hladovinom. Trafike ne znam koliko bi bile isplative. Kod BK groblja još i može jer je taj terminus presedački, ali ovde u Bloku 20 samo treba obezbediti šoferima kućicu sa frižiderom (i WC-om)
 
Хоће ли сад ова окретница неколико месеци празна чекати аутобусе или већ имају у плану коју линију ће и кад изместити ту?
 
U igri su sledeće linije: 27 , 27E , 96 , E9 , elektrobus linija , 601 ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400049#p400049:1yl88o2q je napisao(la):
Гага » Pet Avg 05, 2016 11:08 pm[/url]":1yl88o2q]
file.php



file.php


file.php

Kako će biti rešeno uključivanje autobusa sa okretnice ?
Semafor ili samo saob. znaci ?
Kako vidim biće tu malo problema sa preglednošću.
 
Vrh