Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

Čekaj, gde okreću? Gde stoje busevi kada čekaju red vožnje na terminusu? Zbunjen sam. Nema nigde saopštenja o tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430865#p430865:2fapho7y je napisao(la):
direktor » January 30th, 2017, 10:21 am[/url]":2fapho7y]Otkud 23 tu
To joj je stanica već godinama.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430874#p430874:2fapho7y je napisao(la):
vucko » January 30th, 2017, 11:46 am[/url]":2fapho7y]Čekaj, gde okreću? Gde stoje busevi kada čekaju red vožnje na terminusu? Zbunjen sam. Nema nigde saopštenja o tome.
Tamo gde piše da je "polazno stajalište" , stoji zakačena tabla sa redom vožnje. Gde tačno čeka vreme ne bih znao , ali najverovatnije putnike izbaci tamo gde sam napisao "izlazno stajalište" , pa se onda okrene oko onog velikog razdelnog ostrva i tu negde čeka vreme.
 
Tuda prolazi 23 ali kako si stavio ispalo je da joj je tu okretnica nece to skoro
 
Do danas nisam primetio okretnicu na Starom sajmistu, preko puta pumpe, gde se sada okrecu 35, 27E i verovatno jos neki. Ko se toga setio, svaka mu cast. Verovatno ste vi pisali o tome, ali nisam pratio.
 
da budes u toku .... njenim proširenjem
ta okretnica je idealna da preuzme na sebe kompletnu okretnicu Zeleni venac :)
 
Ali linije 23 , 37 i 58 nisu dovoljne da podrze presedanje sa tih linija.
 
odnosi se na okretnicu Staro sajmište za preuzmanje saobracaja okretnice Zeleni venac
jer pored dobre komunikacije sa ostalim bus linijama
ima dobru vezu i sa tramvajskim linijama , oslobadja se cemtar grada plus dr. poz. efekti :D

Umesto sa Zelenog venca dostupnosti korišcenja jednog (Brankovog )mosta
sa okretnice Staro sajmište lako su dotupni gotovo svi Savski mostivi
što je nepobitno dobro i korisnije za sav Bgsaobracaj u svakom smislu
:sesir:
 
Okretnica "Zvezdara" , trenutno stanje , nakon "završenih" radova. Ulica izgleda kao da je deo staze F1. Vozila se mkreću tako što se naizmenično propuštaju , dok autobusi i trole staju na sreed ulice , zbog problema sa zaobilaženjem.

DSCN5977.jpg


DSCN5978.jpg


DSCN5979.jpg
 
Код Звездарске пијаце је одавно требало направити помоћни терминус за трамваје, још 2010. До сада би безброј пута био коришћен. Ако се неко жали на простор, могао се направити и тако да се окретање врши са маневрисањем са кретањем у назад.
 
A sta je sa onom starom par stanica dalje kod. Kluza ? :roll:
 
Ona je u funkciji , i ne nalazi se kod Kluza nego jednu stanicu dalje , kod bivše Radio industrije , ali problem je što je deo od Cvetka do Ustaničke u lošem stanju , pa kad se na tom delu desi kvar , onda bi pomogla okretnica kod Cvetka.
 
ваљда ће средити ту окретницу када буду радили тај део Булевара
 
Na koju okretnicu misliš? Novu kod Cvetka ili postojeću kod Radio industrije?
 
Радио индустрија, она постоји. мада треба направити и код Цветка, да се ту окрећу трамваји док раде остатак Булевара
 
Logično je tu praviti okretnicu ali je neće biti jer je na cvetku planiran kružni tok a i podzemni prolazi
 
Taj koji je smislio da tu budu podzemni prolazi , bolje da odma' vrati diplomu , ničemu mu ne služi. Podzemni prolazi su prevaziđeni , to niko više ne pravi u svetu. Ipak gradski oci najbolje znaju. :)
 
Ako je planiran kruzni tok,on sam po sebi moze da funkcionise kao okretnica,kako za tramvaje tako i za autobuse.Ali onda dolazimo u kontradiktornu situaciju,da cemo bukvalno u rasponu od 50 metara imati 3 okretnice.Ne znam koji je konkretan plan za taj skver tu,ali ako je bilo kakav kruzni tok predvidjen na tom mestu,onda postojece okretnice za 309 i 55 gube smisao.Za ovo sam sad prvi put cuo,od nekoga od vas,izvinjavam se sto ime nisam zapamtio,ali svakako je nov momenat u pitanju,pa treba videti sta time dobijamo a sta ne....
 
"Кула" није скорашњи, већ стари и једини исправан назив за високе зграде.

Реч "солитер" уопште не означава високу, већ "усамљену" зграду, тј. ону која није калканским зидом повезана са неком другом зградом (fr. solitaire = осамљен, усамљен) . Подизање "солитера" било је стандард у насељима грађеним по принципима Атинске повеље, тј. модернизма. Тако и на улазу у осмоспратницу на Новом Београду (Париске комуна 6 и 8, са стране улице) и дан данас пише "Солитер Ц-12". Зграде "Б-типа" у истом блоку, осим солитерима, називане су пре пола века и кулама, с обзиром на већу спратност.

Извињавам се за оф, али смо превише загадили језик неправилним коришћењем речи, а уз "дубиозу" (сумња), "солитер" је вероватно најчешћа грешка.
 
Ja sam celog života učen da je soliter visoka zgrada stambenog tipa , a da su kule obično mesta gde su bile straže po dvorcima i zamkovima ... Druga stvar je što su nas neke stvari učili tako kako su nas učili.

Sad kad krenu pojedinci da kidišu na moj komentar , sa sve zidićem ...
 
Нема потребе да било ко кидише на твој коментар, јер данас огромна већина Срба погрешно употребљава појам "солитер". Као што реч "дубиоза" и наши министри финансија користе да означе рупу у буџету, а већина мисли да "опскурно" значи исто што и "бизарно". Има још колико хоћеш примера и могао би се подужи научни рад о томе написати.

Мислим да смо, заправо, шампиони у кварењу језика.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436607#p436607:335ncs1n je napisao(la):
solecar » February 28th, 2017, 10:09 pm[/url]":335ncs1n]Okretnica "Zvezdara" , trenutno stanje , nakon "završenih" radova. Ulica izgleda kao da je deo staze F1. Vozila se mkreću tako što se naizmenično propuštaju , dok autobusi i trole staju na sreed ulice , zbog problema sa zaobilaženjem.
Neko je spominjao kako novine ne pišu o ovome , ali vidim da je pomenutio post obrisan. Pisao sam novostima i poslao im slike , pa obratite pažnju sutra u novinama i / ili na njihovom sajtu da li je nešto objavljeno.
 
Vrh