Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Stvarno mi je žao ljudi koji moraju ovuda da prolaze i ovo da gledaju. Posebno ljudi koji žive iza Cvetka do Boleča i koji moraju ovim Mumbaijem da prolaze i gledaju takvu ružnoću oko sebe. Ja ne znam, mrtva je trka da li im je bolje da žive u zatvoru i gledaju ćelije, nego ovo. Ko je u ovom kraju živeo - ni pakao mu neće teško pasti.
 
Oni su zgradu u tekstu nazvali neboder? :laugh:

b-z-knez_620x0.jpg
 
Zovi je kako hoces. Investitor je krenuo i sa desetom etazom. Tih pet spratova viska treba da lete zajedno sa investitorom, nadleznom ekipom gradjevinske inspekcije i predsednikom opstine na celu. Oni sto su kupili stanove mimo dozvole neka tuze investitora za prevaru. Nije mi ih zao. Dok je njih i takvih, bice i alavih investitora i korumpiranih opstinara :kafa:
 
da se kladimo da ce se ovaj objekat lepo legalizovati, za jedno mesec dana i da ce cela ova pricha nestati, kao da niko ne pamti. ne gradi taj cak tri ili cetiri sprata vishe da ne zna da je platio kome treba da se plati i da ce sve zavrshiti po njegovom planu, uprkos celoj predstavi za narod. U drzavi gde se tolerishe i legalizuje gradnja na savskom nasipu a rushi jedino ako ste nepovezani ili povezani sa pogreshnima (npr zgrada na uglu toshinog bunara kod Studentskog grada) ova pricha je smeshna.
 
Ma znam da ce to da odradi sa kim vec treba. Vise me zanima statika objekta. Da se samo jednog dana ne poklopi i naslaze ko reform torta.
 
mradulovicu, naravno da ce se legalizovati i cela prica ce da legne kao da je nije ni bilo pa nije ovo prvi slucaj da su dzepovi drzavnih kriminalaca dobro popunjeni ... Ko je lud da zida dodatne spratove uz stvaran i realan rizik da ce biti sruseni ili da vec nije popio po koju casicu (ili flasicu) Jack Danielsa sa partnerima iz gradske uprave?

Inace "neboder" je jos dodatna zakuska celoj prici i pokazatelj kakve sve retardirane pojave danas rade u novinarstvu i sebe predstavljaju novinarima. Da sam na mestu urednika taj bi popio otkaz bez ijednog ali ili mislio sam itd jer srozava novine za koje radi. Medjutim kao sto ce ovaj "neboder" ici na skracivanje tako ce i taj "novinar" dobiti odkaz jer su i jedno i drugo produkt jednog idiotskog sistema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502525#p502525:ruih0f9e je napisao(la):
tzoran1 » 21 Dec 2017 07:29 pm[/url]":ruih0f9e]Ma znam da ce to da odradi sa kim vec treba. Vise me zanima statika objekta. Da se samo jednog dana ne poklopi i naslaze ko reform torta.

ne bih se brinuo za statiku uopste, jer sam 99,9% siguran da je prorachun statike uradjen sa ukljucenih, tih tri ili cetiri sprata. Od starta
 
Sto naravno vodi zakljucku da su neki od nadleznih u startu, kod dobijanja dozvole za pet etaza, znali da ce baja da tera duplo vise...i mudro su cutali dok nije odradio.
 
Dabome. Tu su tzv. Ćutolozi (latinski naziv Curva Corruptus). Najzastupljenija vrsta u ekosistemu zvanom Državna služba.
 
prolazio sam juce Gajevom ulicom (petak 22 decembar) i majstori rade punom parom na ovom objektu. Nema ovde nikakvog reda i sistema i niko nece/ne sme/ne moze da stane na put kriminalu i korupciji u ovoj zemlji. I price o Beogradu kao velegradu i ostale bajke koje nam pricaju i koje sami sebi pricamo padaju u vodu kada vidimo kako ovakva i slicna divljastva prolaze nekaznjeno. Velegrad nije samo skup zgrada, javnih povrsina itd velegrad je i skup pravila i propisa koji se primenjuju i cije krsenje se sankcionise. Toga ovde jednostavno nema.
 
Nema brate ovo je jedna tragikomedija od drzave, ovo nema nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504562#p504562:pku3jtb1 je napisao(la):
Nebojsa » Sub Dec 30, 2017 10:37 pm[/url]":pku3jtb1]Nema brate ovo je jedna tragikomedija od drzave, ovo nema nigde.

pa ima al u nekim favelama u riu ili nekim predgradjima po bangladesu
 
A komsije se nisu bunile cudi me da nije ueadjena i druga polovina zgrade
 
Ili je vlasnik podelio par koverti po gradskim službama i potkupio sve da mu se ne penju na vrat, ili je bila ona priča ''a pa to je neki dobri čika koji će da nam sredi zgradu za džabe, aj mu damo potpise i biće sve ok''. I onda uzme pa izvrda stanare i istera svoje.

U svakom slučaju najčešće se sve vrti oko gluposti/naivnosti kolektiva i/ili oko ku**obolje nadležnih.
 
Dobro ukopani stubici trazite pred izbore ima da urade i jedni i drugi
 
Poslacu slike pre svega Ganguli mada on to sve odavno zna samo coveka mrzi da se pokrene, mator jbg razumem ga ja
 


[/quote]


у самом средишту блока 70 се налази то место, којим људи пролазе најмање 4 деценије и даље никоме не пада на памет да би ту очигледно требало да се засади стаза од само неколико метара, јер то је природни наставак две асфалтне стазе. Иако изгледа као врт, а у врту стазе могу да имају ток који је намењен шетњи у слободно време, на овом месту људи га користе као и сваку улицу, при одласку у куповину, на посао, и природно је да траже најпречи пут. У истом блоку и још више у блоку до њега, 70а има више таквих места која захтевају стазе од тврде грађе. Како је у близини употребљаван ломљени камен за неке стазе, било би добро да га употребе и ту.

Други свеж пример из истог краја, су зановљена игралишта између двоспратница и платоа на насипу. Широка поплочана стаза води од коловоза, који није предвиђен за пешаке, а та нова широка стаза зе зауставља до игралишта уместо да се настави још неких десетак метара до стаза које иду према платоу и насипу, то јест шеталишту на Сави.
Било би добро да поред те стазе и тих бетонских површина игралишта и засаде нешто.
 
Da li vi vidite trag preko tog mesta? Isto kao i na prethodnim slikama trag je od automobilskih guma! i da postave staze na tom mestu st*** ce i dalje tu prolaziti automobilima, jos bi im i napravili uslugu da ne prljaju gume!
Haos u bloku 70 je poceo sa Kineskim centrom a potom i sa stokom koja je pocela da hrli i pravi rasulo. Takodje st*** dovozi i odvozi decu iz skole ulazeci kolima u blok i koristeci pesacke staze, to je uglavnom popodne, a u blizini je i stari mali zanatski centar pa tu dolaze i kombijima. Da vidite na sta lice parkinzi izmedju zgrada i okolina kontejnera. Konjske zaprege donose dodatnu idilu. I nikom zivom ne pada na pamet da blok 70 dovede u red a koliko znam to je pre svega nadleznost opstine.
 
Ипак чини ми се да је 70ти још и напредовао, како је изгледао пре 10ак година, али 70а се систематски упропаштава већ 10ак година. Можда је решење да се сви заједно иселимо у Белвил и А блок...
 
Na osnovu cega je blok 70 napredovao? blok 70 ima sve elemente mesnog vasara iz unutrasnjosti. Samo da kazem, ovih par slika iz bloka 70 ne opisuju blok u celosti, ima takvih slika na sve strane. Isto tako svi Savski blokovi su unazadjeni na isti nacin, od Ivana Ribara pa do Belvila znaci destrukcije su na sve strane. Ova drzava NEMA nameru da radi svoj posao, to je skup politikantskih kancelarijskih moljaca koji uzivaju sedeci ceo dan u foteljama primajuci dobre plate dok sve propada a povremeno se bave sminkanjem ovoga ili onoga kao sto je npr. ova nova pumpa u bloku 45! (a odma pored nje je jedna zapustena poljana koja sluzi za parking kamiona kupusara umesto da bude uredjena zelena povrsina ili nesto drugo privedeno nameni i koja ce ostati tako u nedogled).
Najveci problem svih savskih blokova je parkiranje, od toga proizilazi sve a takodje i katastrofalna neefikasnost gradske cistoce i tzv. komunalne policije. Savski blokovi se moraju planski preurediti i rekonstruisati jer ce vremenom biti sve gore.
 
Савски блокови су по много чему најлепши део Београда , а цео један део града од стотинак хиљада становника са величанственом обалом, пуно природних саджаја, који највише личи на град који се прожима са природом, не напредује.Нема унапређења диверзитета, не саде се нове и разноврсне врсте поред бројних стаза близу обале и изузетних предела.Штета је што не постоји и неко брдо са кога би поново као некад могла да се види Сава и предели на њеним обалама.
 
Kod mene iza Infostana ima takva zemljana staza kojom svi hodaju (na sreću ne mogu kola tuda).
Pisao sam Zelenilu pre 2 godine da tu naprave stazu i rekli su da je zahtev opravdan i da će to uraditi sledeće godine. Godina prođe, a staza i dalje ne postoji.



Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh