Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Biće zanimljivo, ako ovo bude trebalo da se energetski sertifikuje/klasifikuje...
 
Ne znam da li je bilo ovde - Ali Kesten (kafana u Bezaniji) izbetonirao skroz onu slepu ulicu u kojoj je do skoro imao nelagalnu basitcu i sada ima trajni objekat.
Da ne pricamo o nelegalnoj bastici koja 100% zakljanja trotoar sa druge strane.
 
Moram da podelim sa vama ovo...
Čovek je za Novu Godinu isekao stablo na parkingu i zabetonirao rupu...valjda da ne gazi u blato kad se parkira..! Pretpostavljam da je lokal (u pozadini) njegov jer se tu odvijaju građevinski radovi..
Nisam skoro naišao na veći bezobrazluk i prostakluk od ovoga..!
Ne znam da li se treba obratiti Zelenilu ili upravniku zgrade za početak ali ovo ne sme da ostane neispraćeno..!
U pitanju je zgrada u Metohijskoj, zadnji ulaz-iz Nikole Stefanovića...
Pogledajte prilog 185458
Prijavljuj nadležnima, šalji u medije, piši BG hronici kao gledalac reporter...
 
Moram da podelim sa vama ovo...
Čovek je za Novu Godinu isekao stablo na parkingu i zabetonirao rupu...valjda da ne gazi u blato kad se parkira..! Pretpostavljam da je lokal (u pozadini) njegov jer se tu odvijaju građevinski radovi..
Nisam skoro naišao na veći bezobrazluk i prostakluk od ovoga..!
Ne znam da li se treba obratiti Zelenilu ili upravniku zgrade za početak ali ovo ne sme da ostane neispraćeno..!
U pitanju je zgrada u Metohijskoj, zadnji ulaz-iz Nikole Stefanovića...
Pogledajte prilog 185458
Meni je suludo da je ovde bilo drvo. Ili je mozda sirina ova dva parking mesta uzela u obzir drvo, ali po ovoj deonici reklo bi se da nije. Mislim u moru svega ostalog ovo je onako, blaga bahatost.
 
Meni je suludo da je ovde bilo drvo. Ili je mozda sirina ova dva parking mesta uzela u obzir drvo, ali po ovoj deonici reklo bi se da nije. Mislim u moru svega ostalog ovo je onako, blaga bahatost.
Nije suludo, cela ulica je tako urađena... Ima dovoljno mesta i kada je drvo većeg obima, starije... Ovde je bilo u pitanju tek posađeno drvo, pre sezonu-dve...ali je i takvo ''smetalo''..!
Ne smeta mi što dolaze odakle god, ali što donose neke bangave navike i drže se njih...ne emancipuju se nimalo!
Pre desetak godina, čovek u sred bela dana izašao u papučama sa sekirom i krenuo da seče drvo! Jedva smo ga sprečili, kaže ''onako, došlo mi..'' Ludaci sve...
 
Kafana "Proleće" je ogradila pešačku stazu staklenom ogradom i probušila granitne ploče.
prolece_2024-01-04_17-20-47-034.jpg
 
Porazno u svakom smislu. Pokvarise i ovaj lijep ugao. I to ne neki fensi kafic, nego ova kafana.
A sto je najgore, ovaj dio je jako kvalitetno i ukusno uradjen. Mislim da sam vidio fotografiju Jovina, kako diriguje radnike dole kod Pevca.
 
Kafana "Proleće" je ogradila pešačku stazu staklenom ogradom i probušila granitne ploče.Pogledajte prilog 185584

Izgleda kao klasično ugostiteljsko fazno oduzimanje prolaza... Prvo se diskretno stave zardinjere, posle toga idu ovakvi "privremeni" paneli da bi na kraju zastaklili skroz. Ne vidim koja je svrha ovakvih panela, ako to neće ići na kompletno zatvaranje i proširenje prostora za hladno vreme.

Pritome, grad ne zanima funkcionalnost ili estetika, već primarno taksa za baštu. Tako da izdaju svakakve dozvole, samo da bi uvećali prihode od taksi. Viđali smo bašte po parkimg mestima i slične nebuloze.

Najgluplji su ovi što sede i jedu u takvim sklepotinama.
 
Ponadali se da ce rekonstrukcija ulice urediti bašte oni jednako bahati ako ne i vise ...
 
Ovo u Carice Milice je vrhunac bahatosti, ako ovo prođe onda mogu da rade bukvalno šta hoće.
 
Vrh