Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

cafs-and-restaurants-at-the-lilla-torg-old-town-square-in-the-old-city-of-malm-sweden-2RXK8T9.jpg

Maligni uticaj zapada...
Ti mislis samo zato sto je nesto sa zapada da je to nesto dobro?
1. i ovo u Svedskoj izgleda totalno glupo
2. Tamo je klima drugacija sa puno vise vetra i kise3.
3. ovo je na velikom trgu a ne na trotoaru, pesaci imaju puuuuno mesta da setaju
 
Konacno na moju zalost zgrada u kojoj zivim je dosla na red za nadogradnju, ja jedini protiv, svi ostali za. Ima li neko ideju kako ih spreciti?
Izvestaj o lokaciji kaze ne mogu se formirati nove stambene jedinice, oni kazu moze.
 
Konacno na moju zalost zgrada u kojoj zivim je dosla na red za nadogradnju, ja jedini protiv, svi ostali za. Ima li neko ideju kako ih spreciti?
Izvestaj o lokaciji kaze ne mogu se formirati nove stambene jedinice, oni kazu moze.
Da izboksujes da temelji ne mogu da izdrže nadogradnju
Da ne dobije dozvolu jer nema parkinga u okviru parcele
Da pokreneš neki sudski postupak kako bi onemogućio gradnju do završetka istog ...
Da nema kapaciteta za vodu struju kanalizaciju
Sta dobijate krečenje ulaza ulazna vrata interfon kameru lošu krov i mozda fasadu
 
 
Дивљи објекат на адреси Џона Кенедија 1Ц чија дивља доградња којом се узурпира јавна зелена површина је тренутно у току. Пријавио сам ово Беоком сервису и директно Комуналној инспекцији, а замолио бих још неколико форумаша да ураде исто то да би пријаве уродиле плодом.
IMG_20240202_224910.jpg
IMG_20240202_224928.jpg
 
Ovo nisu nelegalne nadogradnje. Svaki taj stanar na takozvanom 15 - om spratu mora da skupi dovoljan broj potpisa (čini mi se 2/3 stanova) da bi mogao da terasu pretvori u stambeni prostor. Te terase su, čini mi se velike kao polovina stana, koji i onako nije nešto bog zna koliko velik. Problem je što neko ko je radio na projektovanju solitera u samom startu pogrešno uradio (osmislio) taj poslednji stan. Jedino za keca (St. Filipovića 28) nisam siguran da li ima taj stan adaptiran. Sve ostale zgrade imaju.​
 
To sigurno nije izvorno bio stan u projektu vec neke zajedničke prostorije
Problem sto te adaptacija nisu uradjene da se uklapaju sa ostatkom solitera
Verovatno bez svih potrebnih papira...
 
Besmisleno je očekivati da ljudi rade fasadu od armiranog betona.
 
Доста тих социјалистичких зграда имају неке вешернице или оставе на крову, које су претворене у станове, мада не верујем да је то икад у било ком тренутку коришћено како је замишљено
 
@direktor je rekao da je trebalo da se fasada uradi kao što je i ostatak zgrade, na šta sam odgovorio kako sam odgovorio, obzirom da su zgrade od armiranog betona.​
 
Vrh