Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Korupcija cuda cini uzeo pola trotata na divlje
Vidis da u resavskoj ne ruse divlje prodavnice na trotoaru
 
Sto vise prijava za istu stvar to bolje mozda nesto i urade...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629117#p629117:gysh09bt je napisao(la):
nekianonimnilik » Уто Јун 11, 2019 12:50 am[/url]":gysh09bt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628448#p628448:gysh09bt je napisao(la):
Михаило » Pet Jun 07, 2019 9:29 pm[/url]":gysh09bt]Ja samo čekam da se sad pojavi neko i tu napravi zgradu od 10 spratova :D

zato treba da se uvede neki pravilnik da ne sme da se gradi nista novo u naseljima gradjenim za vreme socijalizma, cak ni nadogradnje, naselja kao sto su konjarnik, razni nbgd blokovi, miljakovac, banjica, vidikovac.... su oaze planske gradnje, sa dovoljno parkinga, kvalitetnom gradjevinom, prosto covek tu kad zivi zivi normalno, za razliku od ostatka grada nad kojim se legalno izivljavaju tako sto grade zgrade do ivicnjaka, nenormalne spratnosti, bez garaza...

i neka socijalisticka naselja su vec prenatrpana, npr savski blokovi, tako da je gradnja one zgrade gde bese u 70 ili 45 apsolutno izivljavanje nad gradom i makar pola grada bili beskucnici, ne sme se dozvoliti takvo zapisavanje, unistavanje, omalovazavanje... jednog projekta kao sto je nbgd, tih ljudi, pametnih inzinjera i arhitekta koji su sve projektovali, dece koja su radila na radnim akcijama



На жалост ниси довољно обавештен, јер то што се сад ради дуж Гагариновог булевара је по плановима тих назови паметних урбаниста и архитеката. Ти планови су предвиђали највишу спратност између садашњих солитера и улице, а у остварењу их је спречавао далековод. Пошто га ипак у 45 блоку нема, као ни са друге стране улице у 61. почели су прво тамо да ређају кутије. Још би требало да смо срећни што нису по плановима тих некадашњих - неке још више !
 
Није вам довољно што сте пола Београда уништили социјалистичком градњом сад хоћете за вјек вјекова да спречите и нову на том простору
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630752#p630752:36qoc8r0 je napisao(la):
Kailan » 16 Jun 2019 10:52 pm[/url]":36qoc8r0]Није вам довољно што сте пола Београда уништили социјалистичком градњом сад хоћете за вјек вјекова да спречите и нову на том простору

Ta социјалистичка градња је бољи део Београда... што више нажалост говори о томе какав је остатак... посебно овај анархо-капиталистички из последње 3 деценије.
 
Za sve koji u osmoj godini vladavine obrijanih radikala, 19 godina nakon pada Miloševića i 28 godina nakon raspada SFRJ i dalje za sve krive "komuniste" i svugde ih nalaze... ljudi lečite se!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630665#p630665:3m5613xa je napisao(la):
Trejsi » 16 Jun 2019 04:24 pm[/url]":3m5613xa]Prijavio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630656#p630656:3m5613xa je napisao(la):
direktor » 16 Jun 2019 03:45 pm[/url]":3m5613xa]Sto vise prijava za istu stvar to bolje mozda nesto i urade...

Prijavio.
 
Tikvica":1o4v1wo4 je napisao(la):
direktor":1o4v1wo4 je napisao(la):
Fotkano iz vojvode brane a NLO se nalazi preko dimitrijale moracu sa zemlje da obidjem to cudo ....
Dišo,evo da ne cepaš cipele do tamo.


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Čovek završio zgradu.Ispod nje,bliže Ruzveltovoj niče još jedna.
fd41b57d620fdcc16834fc96e60146b8.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
I ja sam se iznenadio otkud on da slaže nešto.Evo je slika te ispod.
7a973340c82752f10905edd1acc40be7.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Moze li mi neko molim vas reci da li je ovo legalno i dozvoljeno? Ja sam vlasnik stana na ciju terasu se prilepila nova zgrada Beomarketa. U mom stanu sunca vise nema, a inace je dolazilo preko terase i prozora u popodnevnim satima. Stan sam kupila zbog pogleda na Hram, ali sada bez sunca razmisljam da li u njemu da ostajem. Takodje sa zadnje strane zgrade vise nemam svetla i u kupatilu vlada apsolutni mrak, a imala sam prirodno svetlo. Ne razumem kako je moguce da su u celoj ulici samo oni izasli 5m vise od ostalih i da ne uzimaju u obzir stanare susedniih zgrada. Nisam slikala slike iz stana ali mogu da zakacim sutra kada se lepo vidi cela apsurdna situacija. :bash: :bash: :bash:
 
Zaista neverovatno koja divljina. I jos bezbroj primera istih po gradu. I kome se zaliti. Nehumano, ruzno, odvratno. Pu!
 
Ulica je Sime Igumanova broj 33, a evo i pogleda sa terase gde se nalazi skela i sa boka i sa zadnje strane zgrade.
Ne razumem se u gradjevinkske poslove ali nisam sigurna da li ovde preko cigle treba da ide izolacija za koju nema mesta? Izmereno od mog prozora do coska novosagradjene zgrade ima 4m plus terasa. Sa zadnje strane sada takodje nema izvora svetla s obzirom da su sve zazidali :D.
 
Oluk zazidan za sva vremena...
A interesantno će biti i rešenje za fasadu u tom ćošku...

...
3dc263b000f61217d5a08c8f9c6e4169.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Sto niste prijavljivali kad su pocinjali sa gradnjom
Postoji li gradjevinska tabla na gradilistu ...
 
Verovatno zato sto ljudi pocinju da se bune tek kad nesto dodje do njihovog prozora, a dotle je sve u redu i ne smeta im. Tokle god je takva svest ljudi desavace se ovakve situacije.
 
Iskreno ja sam inspekciji prijavila gradiliste i to 2 puta cim smo mogli da zakljucimo gde se nalazi zid od zgrade s obzirom da zbog ogradjenog prostora i radova nismo bas imali poptupni uvid dok je sve bilo u rupi, ali se nista nije po tom pitanju desilo. Prvi put su mi rekli da ako imaju dozvolu http://beomarket.co.rs/wp-content/uploa ... ozvola.jpg onda ne mogu nista da urade a drugi put su ipak notirali. Nema ni ko da se zali jer komsije nisu zainteresovane zato sto se dosta stanova izdaje, 3 mozda i 4 od 7 na vertikali pa su vlasnici odsutni ili su isuvise stari. Na gradilistu se nalazi tabla, pise Bel market ali to je Beomarket sto se moze videti i ulaskom na njihov websajt. Naravno da su radnici od pocetka gradnje bez ikakve zastitne opreme kao i na ostalim gradilistima :notok: . Dobila sam jos jedino preporuku da sastavim zalbu u odseku za gradjevinske poslove sto cu i da uradim, iako znam da od toga nece biti nista. :lol:
 
Nije moguće da imaju gradjevinsku dozvolju za gradnju preko regulacione linije, trebali ste da se bunite kada je već niklo prizemlje sada je malo kasno verovatnoća da će to neko rušiti je ravno nuli.
 
Vrh