Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Стварно чудно да у приземљу нису осмислили неки локал.
 
Sa Twittera, Srebrnicka uluca, kako rezervisati parking

EfKaF3ZWAAEVZIx

EfJxeYCWAAEeXMF

EfJwUizXkAYdzbL


https://twitter.com/milicabozic
 
Tу беше била паркирана она Дијана напуњена сликама?
 
Dijana i jos jedan auto napunjeni slikama su parkirani malo nize u Zadarskoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765414#p765414:112ebwiz je napisao(la):
varos kapija » 12 Aug 2020 12:17 pm[/url]":112ebwiz]Sa Twittera, Srebrnicka uluca, kako rezervisati parking
Bas su mi tu jednom isekli gume jer sam se parkirao. Stanujem blok iznad Pop Lukine i parkirao se cesto u Zadarskoj jer je bila zona II (bas tu kod zelene Dijane) ali neki put i to vrlo vrlo retko sam ostavljao kola u Srebrnickoj kada vise nije bilo sanse da se parkiram bilo gde, ali sam u sustini izbegavao jer ta ulica nije bila zonirana... Valjda po njima nisam smeo da se parkiram tu, jer, jelte - to je njihovo vlasnistvo!! Tako da mi je neko krvnicki isekao dve gume...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765414#p765414:b85tqz8a je napisao(la):
varos kapija » Sre Avg 12, 2020 1:17 pm[/url]":b85tqz8a]Sa Twittera, Srebrnicka uluca, kako rezervisati parking

EfKaF3ZWAAEVZIx

EfJxeYCWAAEeXMF

EfJwUizXkAYdzbL


https://twitter.com/milicabozic


VESICU! Daj bre covece vise resavaj ovo parkiranje na Kosancicevom vencu, ovo je tuga gledati. Izgradite jednu j.... garazu u neposrednoj blizini i zabranite parkiranja na istom!
 
Zatvoriti KV za parking rasčistiti ostatke pume u pop lukinoj zatim iscrtati 30 pm sa potapajucim stubicima priazom na ocitavanje tablice za stanare dok ne bude garaza uradjena prosto ....
 
Мало је то Дишо, ту код пумпе паркирају и станари из Поп Лукине, Топличиног венца и дела Бранкове улице. Треба ту да се направи већа гаража.
 
A ima i garaza na Obilicu...reci ce neko to kosta, ali batice ako hoces da zivis na toj lokaciji onda se otvori i kao gospodin zakupi mesto a ne kao poslednji kokosar da se guras na bivsoj pumpici ili jos grdje po ulicicama na KV
 
Па поседовање гаражног места, у личној или јавној својини би требало да буде предуслов употребе сваког возила, као и кретање само одређеним улицама у градовима, који су густо насељена животна средина, а не да се разливају свуда и по свим улицама, тротоарима, стазама, природним целинама...Али за ту размаженост постоје јаки, не и оправдани разлози.
 
Од Косанчићевог венца до гараже на Обилићевом венцу има 800 метара колима и 500 метара пешке. Да ли и ви паркирате на пола километра од места становања? То је буквално раздаљина два стајалишта јавним превозом (Бранков мост-Зелени венац). Бетон хала је од Косанчићевог 600 метара колима а пешке 450 али преко степеница. Онда замислимо некога да треба прво да препешачи 500 метара до аута па да провоза 800 метара да би нпр. покупио жену са малим дететом које треба да вози до лекара. Није леп призор паркираних аутомобила по Косанчићевом, али није ни леп призор по једносмерним улицама Врачара, Вождовца и Звездаре када паркирају по целом тротоару са обе стране улице иако је паркинг исцртан само са једне стране пола на коловозу пола на тротоару, па нисам приметио да неко каже да неко из Тетовске треба да паркира у Устаничкој.
 
Dosljak postavi WC solju na ulicu ili vesmashinu, pa ako je ne odnesu, onda postoji i univerzalno pravo za garantovano parking mesto na javnom mestu.

Utuvite u vase komunisticke glavice da javni parking pripada gradu a ne stanarima. 20000 evra pa kupi sebi parking, tj zagarantovanih 8m2 samo za vas.
 
Ако су на Косанчићу могли да направе теретне лифтове пре више од века, зашто не би и данас. До Бетон хале и паркинга на њој би се тако лакше долазило. А и ходање од 500 м је здраво, а коме је то немогуће, да ли уопште може и кола да вози ? За хитне потребе постоје возила посебне намене и њима је приступ допуштен...
 
Ок, само желим да кажем да је глупо да постоје дупли аршини, и да се на Косанчићевом венцу пљује на сав глас што се паркира, а да на Лекиним брду може да се паркира са обе стране иако то није предвиђено, и да онда немамо тротоар уопште. Нека паркирају лепо људи у устаничкој. 500 метара није проблем, али замислите некога ко долази из веће набавке, или некога са више деце. Мени лично није проблем пошто кола немам, али знам какве су перипетије људима који их имају.
 
Ko dolazi iz vece nabavke, moze da istovari to iz auta, za 10 minuta odnese robu do stana i onda odveze auto na parking. Znaci eventualno bi se za vlasnike stanova moglo dozvoliti neko zadrzavanje do 15 minuta po principu SMS poruka. Ali to nikako ne moze biti opravdanje za siledzijsko ponasanje i postavljanje barikada na parking mesto da tu ne bi mogli drugi da parkiraju. Stvar je u tome da su ljudi koji to radi, po svojoj prirodi agresivni i da oni mogu ici i dalje, na primer da izgrebu auto koji se parkira na "njihovo" mesto, da se pobiju sa vozacem i tako dalje. To parking mesto pripada svima. Za postavljanje barikada bi u bilo kojoj normalnoj drzavi bili kaznjeni.
Ono sto drzava moze ponuditi kao resenje, godisnji zakup parking mesta koji bi kostao par hiljada evra ili parking zonu za maksimalnim zadrzavanjem od 15 minuta. Preko 15 minuta odnosi pauk.
 
Не оправдавам барикаде. То је свакако дивљаштво. Али сам град је крив што није изградио јавну гаражу на месту бивше пумпе.
 
Ne znam po kom osnovu bilo kome sleduje parking mesto od drzave, pogotovo ako za isto nije platio.
 
Не следује, али град треба да се развија према потребама његових становника и самим тим и инфраструктура. Косанчићев венац је развијен као стамбена четврт, а не боемска што се сада форсира, и игром случаја су се ту одржали стара калдрма и одређени стари објекти. Решење није у срозавању квалитета живота том становништву. Предпостављам да град толерише паркирања и на К. венцу, као и у Фрушкогорској, на месту бивше пумпе и код самог моста испод парка из разлога што неће да решава реалан проблем овог краја града.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765648#p765648:2089rddp je napisao(la):
Дошљак » Čet Avg 13, 2020 1:06 am[/url]":2089rddp]Од Косанчићевог венца до гараже на Обилићевом венцу има 800 метара колима и 500 метара пешке. Да ли и ви паркирате на пола километра од места становања? То је буквално раздаљина два стајалишта јавним превозом (Бранков мост-Зелени венац). Бетон хала је од Косанчићевог 600 метара колима а пешке 450 али преко степеница. Онда замислимо некога да треба прво да препешачи 500 метара до аута...
Reci mi da se salis...500m peske mnogo? Pa to je manje od 10 min hoda. :bash: :bash: a auto ti na Obilicu barem van domasaja raznih umobolnika, ne cistis sneg sa njega kad napada, ne moras da ga peres od izmeta ili ovih blatnjavih kisa koje se sve cesce kod nas...
 
Za početak ne bi bilo loše da se ukinu rezervisana parking mesta na ulici u A zoni. Jer ako stanari ne trebaju da parkiraju ispred ulaza u kome žive onda definitivno ne vidim po čemu bi zaposleni mogli ispred svojih firmi, raznoraznih državnih agencija, stranaka. Samo ukidanjem tih mesta u zoni oko Kosančića bi se dobilo desetine mesta što je dovoljno za stanare pa bi onda moglo da se zabrani parkiranje i bez garaže. Postojeći broj parking mesta na ulici (ne računajući Kosančićev) je sasvim dovoljan za sve koji žive u tom kraju. Suprotno mišljenju većine, problem sa parkiranjem postoji zato što ljudi dolaze kolima u centar i neće da plaćaju garažu a ne zbog stanara jer realno njih nema puno. To se najbolje vidi u sezoni odmora, praznika. Moja bivša zgrada je imala 20 stanova i 4-5 kola jer su u polovini stanova živeli stariji ljudi koji ne voze a ostali stanovi su bili firme, stanovi za rentiranje i slično. Veliku gužvu stvara i snimanje reklama, spotova, serija...Kad oni dodju zauzmu celu ulicu na par dana. Ta priča da ljudi hoće da parkiraju ispred prozora je stereotip ljudi koji nikad tu nisu živeli. Ja sam parkirao od Kosančića do Carice Milice pa gde prvo nađem slobodno mesto. I opustite su, ljudi koji žive u centru su obični ljudi, vaše komšije, nema tu tajkuna koji vam piju krv pa da bacate toliki hejt. Neće oni da žive u 100 godina starim zgradama.
I ako neko misli da garažu u tom kraju može da se kupi za 20000 neka mi javi gde je to video :)
 
Jesu li to odustali od garaze u pop lukinoj kad se vodi ova diskusija?
 
Vrh