Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471953#p471953:2lrc7axx je napisao(la):
Njuškalo » 17 Aug 2017 08:06 pm[/url]":2lrc7axx]Zeks, + Škure sa tih kuća su skinuli i bacili na onu gomilu kamenja kod kuće sa bistom, gde je završio šut i razni prozori. Sa trulih prozora na toj gomili sam jedan dan šrafcigerom i čekićem izrovario i spasio 20-ak kitnjastih ženskih šarki. Elem, zaprepastio sam se da nisu te škure uredno odneli kod stolara da ima uzor pri izradi novih.

Sta reci sada na ovo...ustvari treba tuziti stanare tih kuca, odnosno one koji su zaduzeni za njihovo odrzavanje :bash:
 
Nije mi jasno zašto su ovde i trotoar uradili istim kamenom kao i kolovoz, a takodje i zašto su u istom nivou. Ovo okruglo kamenje do zgrade ružno izgleda. Generalno, ako planiraju da izgrade garažu i ovo postane pešačka zona, čini mi se da je ovakvo rešenje loše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471990#p471990:22xwspb0 je napisao(la):
Vox91 » 18 Aug 2017 08:04[/url]":22xwspb0]Nije mi jasno zašto su ovde i trotoar uradili istim kamenom kao i kolovoz, a takodje i zašto su u istom nivou. Ovo okruglo kamenje do zgrade ružno izgleda. Generalno, ako planiraju da izgrade garažu i ovo postane pešačka zona, čini mi se da je ovakvo rešenje loše.

Добродошли у нов умоболни изум градских власти: ПЕШАЧКО-КОЛСКИ ПРОЛАЗ

Да, вероватно сте шокирани, али таква ствар је предвиђена за хрпу малих улица које град неће да шири или због јер нема пара да откупи пола метра дворишта од људи или јер их мрзи да руше било шта што није приземно, те целу улицу само претворе у џиновски тротоар с ваљда малим ограничењем

Идиотлук!
 
Mislim da bi veća atrakcija za nas bilo obnovljena kuća Maratonaca (i spolja i iznutra) nego obnovljena Biblioteka.

Čija je to kuća trenutno?
 
@astrodule

Da znaš da u tome ima pomalo istine. Ipak su Maratonci prvi probili led sa sve Đenkom na čelu.
Biblioteke postaju sve neposećenije dok trotoari sve puniji starim knjigama.

Pre par dana sam prošla pokraj Lakijeve i Kristinine kuće, na Topčideru. Čini se da su duhovi u njoj. Zaboravih da je fotografišem.

@kivalo
Nećeš valjda posle jednog upisa da zbrišeš? Ne valja se, kažu :mrgreen:
 
Разлог зашто остају бандере са кабловима јесте тај да нису у могућности да провуку подземне инсталације због разгранатог корења кестенова. Једино решење је било да се посеку дрвореди, и посаде нови што би, признаћете - било дочекано скандалозно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472110#p472110:1shdnild je napisao(la):
stf » 18 Aug 2017 08:19 pm[/url]":1shdnild]Разлог зашто остају бандере са кабловима јесте тај да нису у могућности да провуку подземне инсталације због разгранатог корења кестенова. Једино решење је било да се посеку дрвореди, и посаде нови што би, признаћете - било дочекано скандалозно.

Mozda bi bandere mogle da se presvuku sa nekim dobrim dezenima od tekstila, ili da ih interesantno prefarbaju ? Ionako je ovo art district...samo da promene rasvetna tela...ali opet stavice i nove retro kandelabre...

EDIT:

Na ovo sam mislio...ali naravno drugi motivi...ovo je malo prejako za Kosancic...

 
Да ли је информација за бандере проверена или? :shock:
Чему служе онда оне инста.ације које изчазе из земље уз саме зграде? Ако су њих провукли, не знам зашто не би и остале каблове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472130#p472130:12b3fwmi je napisao(la):
gishko » 18 Авг 2017 09:31 pm[/url]":12b3fwmi]Да ли је информација за бандере проверена или? :shock:
proverena
 
Виђао сам по шпанским градовима у старим деловима који имају уске калдрмисане улице сличне Косанчићу да они те каблове не стављају на бандере него каче на зграде у једном нивоу у целој улици и маскирају каналицама које префарбају у фасадну боју. Можда би овакво решење било прихватљивије од останка бандера?
 
Steta ako se ti kablovi ne rese, nista gore nego kada tramvajska ili trolejbuska mreza i kablovi zaklanjaju pogled.

@fjeniric, ne razumem zasto se vama ne dopada spansko resenje?

@SRBO, precenjujes nasu vlast, daleko od toga da su oni izmislili pesacko-kolski prolaz. Inace resenje i te kako moze da uspe na Kosancicu - ni turista ni automobila tu jos nema milion.
 
Pa, mozete na bandere gledati kao na autenticnost prostora, slicno kaldrmi

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Onda i Skadarliju da rekonstruišemo kao blatnjavu ulicu gde se slivaju fekalije.

Lepo je ići na autentičnost, ali ne po svaku cenu.

A što se tiče korenja, nisam iz te struke, ali se razumem pomalo i u drveće i građevinu. Zar nije bilo moguće postaviti metalnu cev u podlogu za kaldrmu i kroz nju provući ove žice.

Pa čak i da su na nekim mestima presekli korenje (ako instalacije moraju na veću dubinu), ne bi se drvo isušilo i korenje bi se vremenom obavilo oko te cevi.

Bandera meni ne smeta, ali ti kablovi tako smetaju vizuelno.
 
Vrh