Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Baš sam pre mesec dana pitao Nikolu iz prodaje u vezi tog placa, navodno to je u vlasništvu grada i planirana je gradnja škola ili vrtića. E sad koliko je ovo tačno, nisam siguran...
Nema tu mesta za školu, a ni vrtić (jedino neki mini). Bio sam uveren da je parcela Energoprojektova
 
Zna li neko gde je zapelo sa gradom i ulicom oko kvarta? Kazu ceka se dozvola od oktobra, sve papire imaju ali grad ne radi svoj posao, a bez ulice nema useljenja, tako da su opet najavili probijanje rokova.
 
Pozdrav,

Da li imate neki info šta je ostalo od slobodnih stanova, pratim njihov sajt, i čini mi se da on uopšte nije ažuriran od kad sam poslednji put gledala (npr. Januara )?

Isto tako, kad se očekuje završetak i useljenje i u Blok B I u A ?
 
Pozdrav,

Da li imate neki info šta je ostalo od slobodnih stanova, pratim njihov sajt, i čini mi se da on uopšte nije ažuriran od kad sam poslednji put gledala (npr. Januara )?

Isto tako, kad se očekuje završetak i useljenje i u Blok B I u A ?
Sajt nije azuran, najbolje pozvati prodaju. Datum koji imamo za B blok je 30.6.2024. Poslednji info od pre par nedelja je da nemaju pojma kada ce biti useljenje i sve završeno, ne mogu čak ni okvirno reći. Sumnjam da će biti za zgradu B pre jeseni i to u najboljem slučaju. Zgrada A još kasnije...
 
Sajt nije azuran, najbolje pozvati prodaju. Datum koji imamo za B blok je 30.6.2024. Poslednji info od pre par nedelja je da nemaju pojma kada ce biti useljenje i sve završeno, ne mogu čak ni okvirno reći. Sumnjam da će biti za zgradu B pre jeseni i to u najboljem slučaju. Zgrada A još kasnije...
Auuu...
Hvala @nekidrmr .
 
Последњи незваничан инфо је да примопредаје неће бити пре краја августа.
 
Јуче (четвртак) сазнадох да ће саобраћајнице у овом насељу да се г/раде током јуна/јула. Значи Срђана Алексића, блоковска улица Балтичка и улица која ће спојити Срђана Алексића и Магеланову.

Коса кварт_блок 24-део А и део Б.jpg
 
Јуче (четвртак) сазнадох да ће саобраћајнице у овом насељу да се г/раде током јуна/јула. Значи Срђана Алексића, блоковска улица Балтичка и улица која ће спојити Срђана Алексића и Магеланову.

Pogledajte prilog 196602
Hvala za informaciju. Potvrdili su mi i u Energoprojektu da kreću sledeće nedelje sa trafostanicom i saobraćajnicama i da navodno za objekat B ostaje poslednji iskomunicirani rok za useljenje (30.6.).
 
Оплемењује се наша Бежанијска коса :) Биће још једна основна школа, још један вртић, још један велики тржни маркет, дом здравља,нове саобраћајнице,,,,и свашта нешто;)
Eto, baš lepo. Gde će to i kada da bude? Sve te stvari se pominju odavno, neke 15-ak, a neke 10-ak godina, pa ako vi (ili neko drugi) znate preciznije za kada je planirana izgradnja tih objekata i na kojim parcelama (može i opisno) - bio bih zahvalan.
Al' da ne bude: rekao taj i taj pred izbore🙂
Извињавам се што касно одговарам, али ево ортофото где сам обележио шта ће где бити. Изборе заборави, немају никаве везе са овим.
Вртић у блоку 4 у III.м.з., Основна школа у блоку 6 у II. м.з., Дом здравља у блоку 5 у II.м.з., т.ц. Лидл у блоку 8 у II.м.з. (https://forum.beobuild.rs/threads/lidl-beograd.3079/page-186#post-1216155)

вртић, основна школа, дом здравља, т.ц..JPG
 
Poslednja izmena:
Pomalo je suludo, makar meni, srusi trzni cetar metcatora, srusi mc donalds i sve sto ima u tc i onda gradjani koji su tamo pazarili godinama moraju da cekaju minimum tri godine da bi imali opet takav sadrzaj dok se novi TC ne napravi. Blesavo mi zvuci iskreno. Taj TC mi deluje kao znacajn za taj kraj jer je jedini koji objedinjuje vise neophodnih radnji tipa market, apoteka, drogerije, stvari za kucu, perionica, sportska radnja, kinezi itd.
 
Tu je problem što to nije merkatorov TC, nego MPC Properties. Zvanični naziv je Immo Center Two. Očigledno je njima isplativija prodaja i to je to.
 
Tu je problem što to nije merkatorov TC, nego MPC Properties. Zvanični naziv je Immo Center Two. Očigledno je njima isplativija prodaja i to je to.
To je jasno, kapitalizam, bitno je samo sta je nekom privatniku isplativo. Potrebe i navike gradjana koji gube taj shoping deo su nebitne.
Ali zvuci mi pomalo bizarno srusicemo TC i posle 3 god napravimcemo TC na istom mestu.
Nadam se da ce bar biti veci i znacajno moderniji.
 
To je jasno, kapitalizam, bitno je samo sta je nekom privatniku isplativo. Potrebe i navike gradjana koji gube taj shoping deo su nebitne.
Ali zvuci mi pomalo bizarno srusicemo TC i posle 3 god napravimcemo TC na istom mestu.
Nadam se da ce bar biti veci i znacajno moderniji.
Pa pogledaj recimo Enjub. Ceo je prazan jer je jako lose socijalisticki projektovan. Kada bi ga srusio i napravio novi mall verujem da bi bio daleko profitabilniji i uspesniji.
 
Pa pogledaj recimo Enjub. Ceo je prazan jer je jako lose socijalisticki projektovan. Kada bi ga srusio i napravio novi mall verujem da bi bio daleko profitabilniji i uspesniji.
Više od 70% je popunjen, barem pre par meseci kada sam bio. Ima najviše kancelarija i frizera, pekara, krojača.

Generalno nije isti tip tc kao ovaj idea super na Bežaniji koji je ipak drastično manji a dovoljno moderan. Ima kapacitet proširenja i renoviranja.
 
Više od 70% je popunjen, barem pre par meseci kada sam bio. Ima najviše kancelarija i frizera, pekara, krojača.

Generalno nije isti tip tc kao ovaj idea super na Bežaniji koji je ipak drastično manji a dovoljno moderan. Ima kapacitet proširenja i renoviranja.
Spolja funkcionise kao blok manjih prodavnica. Unutra je jeziv a pogotovo na spratu, gde je fakticki napusten.
 
Vrh