Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

@LolaBa
Cuce se ali verujte to je sve stvar navike. Nista nije preglasno, niti uznemirujuce, a postoji neki dalji plan da se trasa sletanja i poletanja u buducnosti promeni ali kako je to ni malo jednostavno verujem da ce do toga proci jos dosta vremena. Svakako ne brinite i uzivajte u novom kvartu. :)

@Kepmes
Postoji i ta lokacija ali i jos jedna na par stotina metara dalje koju svake godine nesto rasciscavaju ali nista konkretno.
Takodje, postoji i lokacija na kojoj je trenutno centar za dnevno boravak dece sa posebnim potrebama.
 
Pozdrav svima.Mozete li mi reci,ko vec tu zivi u blizini,da li ce se cuti avioni u KK?Rezervisali smo stan,o tome nije niko razmisljao.Imam tetku na Ledinama i tamo je bas glasno.
Чује се као и на лединама ако сте директно испод трасе +-. Када сам се тек био доселио нису прелетали преко насеља и били су увек у даљини и тада бих само ноћу успео да чујем једва а после сам се навикао. Онда су пре неких 7/8 година почели и изнад БК. Прве две недеље сам искакао из кревета (прво јутро сам мислио да је или земљотрес или бомбардовање) јер су се тресли прозори. После се навикнете па и ако те пробуди док спаваш само се окренеш на другу страну постане као звук фрижидера/ пуцкетање радијатора кад се греју ујутру итд. Пар пута када је нешто са ваздухом па је звук јачи и чујеш даље (чујем сирену воза а најближа места где пролази су железничка земун или жел тошин бунар а ја сам живео две раскрнице од КК) мислиш да ће ти падне на главу. Ал то је једном у месец и по пар сати
 
Ne plasi ljude bre! :D
Elem, vec u par navrata primetih oglase sa prodajom stanova u kvartu, a sa vecom cenom. Ljudi ocigledno preprodaju ali da li stvarno ti stanovi i bivaju prodati pitanje je.
 
Pa ako je neko kupio kao sto pise po 2750 itd,sad moze da proda po 3 bar.I to je nesto.Inace nije puno ni ostalo slobodnih za kupiti.
 
Vidjao sam da se prodaje za preko 3k eur. Znaci stan koji vise nema povrat pdv-a, a u startu je cak i nesto skuplji. Eventualno moze da se spusti cena na nivo cene po kojoj prodaje i investitor ali opet zasto kupovati tako. Jedino ako se bas zeli konkretn stan u kvartu, a nije se ranije bilo u mogucnosti....ko ce ga znati.
A pogotovo npr. kada se stan useli i nakon dve godine iz nekog razloga se oglasi za prodaju, sve cesce vidjam oglase gde pise NOV NOV. Jeste stan nov u smislu da nakon 2-3 god zivljenja u njemu nema nekih tragova koriscenj ali to svakako nije nov stan. Da ne govorim da je gotovo postalo standard da stan dobija etiketu LUX samo zato sto ima walk in tus i "visecu solju".
 
Nakon 2g ja se nadam,nov ili koristen,da ce cijena ici preko 4 :)
 
To je opšta praksa kod novogradnji da neki vlasnici preprodaju po jačim cenama odmah od početka. Ako neko juri određenu strukturu/sprat/poziciju, a toga nema više kod investitora npr.
 
Zavisi od sprata, lamele, da li je preko kredita ili ne, ali to sve utice samo par procenata. Generalno, skoro 3000e po kvadratu sa uracunatim PDV-om je bilo pred praznike.
 
Ovi stanovi još uvek ne mogu da se preprodaju (koliko znam), te cene od nešto preko 3k eur u oglasima su sa pdv-om, a one od oko 2.75k eur su bez pdv-a.
 
Pozdrav svima,

Da li neko ima informaciju o poslednjim rokovima za zavrsetak? Pre par dana smo culi da ce biti pomeranja jos za 3 meseca za oba bloka (B blok na jun, a A blok za septembar). Razlozi su isti kao i prethodnog puta vezani za prikljucnice, ulice koje ce biti oko naselja. Da li ima neko od vas jos neku informaciju vezano za rokove.

Hvala puno unapred!
 
Mi smo bili pre dva dana da pogledamo keramiku za blok A, i dobili smo, nažalost, istu informaciju vezano za pomeranje rokova🙁. Rekoše nam da uskoro kreće ugradnja kupatilske keramike u bloku A, a spoljna fasada će krenuti da se postavlja verovatno početkom marta. Objekat B je pri samom kraju, vidim da su postavljene i spoljašnje jedinice klima..
 
Mi smo bili pre dva dana da pogledamo keramiku za blok A, i dobili smo, nažalost, istu informaciju vezano za pomeranje rokova🙁. Rekoše nam da uskoro kreće ugradnja kupatilske keramike u bloku A, a spoljna fasada će krenuti da se postavlja verovatno početkom marta. Objekat B je pri samom kraju, vidim da su postavljene i spoljašnje jedinice klima..
Hvala puno na informaciji, takodje i smo birali keramiku pre par dana i tada dobili informacije! Da li mozda znate kada mozemo ocekivati 80% zavrsenosti za blok A?
 
Hvala puno na informaciji, takodje i smo birali keramiku pre par dana i tada dobili informacije! Da li mozda znate kada mozemo ocekivati 80% zavrsenosti za blok A?
To je teško predvideti s obzirom na okolnosti i ovo kašnjenje izgradnjom ulica i infrastrukture, ali moja neka procena je da neće biti pre juna..
 
Hvala puno na informaciji, takodje i smo birali keramiku pre par dana i tada dobili informacije! Da li mozda znate kada mozemo ocekivati 80% zavrsenosti za blok A?
Ako birate keramiku, pazite da imate dokaze preko emaila i slikajte plocice koje ste odabrali i sve to priložite u e-mail. Nama su umesto bež stavili pločice koje vuku na sivo iako je suprotno dogovoreno. Nikola iz prodaje Energoprojekta je tad počeo da radi i sve je pomešao. Da bar prizna grešku a ne da nas pravi ludim. Nažalost, nismo imali prepisku sa slikama pa nam ostaju i te sive.
 
Zdravo ljudi, imam jednu dilemu koja me muci u vezi sa stanom u Kosa Kvartu. Supruga i ja razmatramo kupovinu stana u B bloku(koji se uskoro zavrsava) i ono sto mi je privuklo paznju kod gledanja stana jeste broj radijatora koji pokriva grejnu povrsinu. U dnevnoj sobi postoji samo jedan vertikalni radijator(190cm po mojoj proceni, sa 3 rebra), i u spavacim sobama po jedan manji horizotalni ispod prozora. Sveukupno 3 radijatora na skoro 90 kvadrata. U stanu od 82kvm koji je na skroz drugoj strani u drugom bloku u dnevnoj su pak dva vertikalna i jos dva u sobama. Decko iz prodaje kaze da je to radjeno po proracunu i da ce biti dovoljno, i da razlog zasto u vecem stanu ima samo jedan u dnevnoj(koji pokriva i kuhinju, trpezariju i hodnike) je navodno sto ta strana nije na udaru vetrova te je po proracunu zakljuceno da ce to biti dovoljno.
Je l neko iz iskustva svog moze da kaze da ovo ima smisla i da je uradjeno kako treba? Kapiram ja da je bitan polozaj, da je stan sa svih strana okruzen drugim stanovima, maltene u sendvicu, ali mi nekako, bar na oko, 3 radijatora deluju nedovoljno. Mozda samo umisljam.
 
Ne brini, dobra stolarija i izolacija, plus sto je stan u sendvicu govore da ce ti i ta tri biti mnogo.
 
Zdravo ljudi, imam jednu dilemu koja me muci u vezi sa stanom u Kosa Kvartu. Supruga i ja razmatramo kupovinu stana u B bloku(koji se uskoro zavrsava) i ono sto mi je privuklo paznju kod gledanja stana jeste broj radijatora koji pokriva grejnu povrsinu. U dnevnoj sobi postoji samo jedan vertikalni radijator(190cm po mojoj proceni, sa 3 rebra), i u spavacim sobama po jedan manji horizotalni ispod prozora. Sveukupno 3 radijatora na skoro 90 kvadrata. U stanu od 82kvm koji je na skroz drugoj strani u drugom bloku u dnevnoj su pak dva vertikalna i jos dva u sobama. Decko iz prodaje kaze da je to radjeno po proracunu i da ce biti dovoljno, i da razlog zasto u vecem stanu ima samo jedan u dnevnoj(koji pokriva i kuhinju, trpezariju i hodnike) je navodno sto ta strana nije na udaru vetrova te je po proracunu zakljuceno da ce to biti dovoljno.
Je l neko iz iskustva svog moze da kaze da ovo ima smisla i da je uradjeno kako treba? Kapiram ja da je bitan polozaj, da je stan sa svih strana okruzen drugim stanovima, maltene u sendvicu, ali mi nekako, bar na oko, 3 radijatora deluju nedovoljno. Mozda samo umisljam.
Mi sada živimo u slično pozicioniranom stanu od 75 m2: od 5 radijatora zimi uključimo 3 i to ne do kraja. Još ako je taj stan koji gledate na prvom spratu sigurno neće biti hladno.
 
Prošao danas pored gradilišta, par slika objekta B..
20240329_122355.jpg
20240329_122351.jpg
20240329_122336.jpg
20240329_122053.jpg
20240329_122035.jpg
20240329_122037.jpg
20240329_122355.jpg
20240329_122351.jpg
20240329_122336.jpg
20240329_122053.jpg
20240329_122035.jpg
20240329_122037.jpg
 
По мени би било идеално да се та улица уопште не направи већ да се само остави приступ гаражама са северне или јужне стране, а остатак простора искористи као зелена површина.
 
По мени би било идеално да се та улица уопште не направи већ да се само остави приступ гаражама са северне или јужне стране, а остатак простора искористи као зелена површина.
Pa da. Inače po prvobitnom projektu ulaz u garaže bio je iz spoljnih ulica, a prostor unutar bloka je bio skroz bez saobraćaja kao i u okolnim blokovima. Šteta što su izmenili.
 
Screenshot_2024-03-29-21-28-59-336-edit_com.android.chrome.jpg

Da li neko zna šta će biti ovde, vidim da su skinuli ogradu oko tog placa?
 
Vrh