Šta je novo?

Дисплеји на возилима градског превоза

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802088#p802088:3v88pblq je napisao(la):
Žika » Pet Dec 11, 2020 7:00 pm[/url]":3v88pblq]
Displej sa zadne strane nema nikakvu svrhu osim za izazivanje nevolja.
Kako da ne.
To možda tebi nema kao vozaču. Putnicima, pak, ima.

Treba da izvodim ragbi akcije kroz stajalište i izvijam vrat da bih video koji je koji autobus kad se naređaju na prometnim stajalištima samo zato što je tebe opsovao neki lik kad mu nisi otvorio vrata i zato što je ovaj drugi izvukao zaključak da se ljudi bacaju pod autobuse jer ih omami displej na zadnjem prozoru.
Ajd' ne lupajte.

P.S.
Nek neko javi saobraćajnim preduzećima od Aljaske do Australije da treba da poizbacuju brojeve i displeje na zadnjim stranama jer ako se ovako nastavi, ljudska populacija će se desetkovati za 5 godina od silnih incidenata i pogibija.
 
@Izmedju3i20karaktera, Žika

Gledajte malo u te linkove koje postavljam: http://s1.busphoto.eu/photo/02/68/55/268559.jpg

Pozadi ima kameru pa nek gleda ko mu kada odakle trči. Pre nego što iko počne da lupa sve može da vidi na ekranu, te može da stane. U suprotnom ga čeka disciplinski postupak. Dovoljno je samo da ga nezadovoljni putnici prijave.

Moj bato. Rekoh da su Poljaci značajno uznapredovali.

Izbliza se bolje vidi: https://i.ytimg.com/vi/fivTSp4SRuk/maxresdefault.jpg

Broj je desno do perona/stajališta, displej plitko postavljen tako da je vidljiv i kada drugi autobus stane iza veoma blizu. Čitki garažni brojevi sa logoom prevoznika postavljeni na crnu (kontrastnu) pozadinu sa suprotne strane. Na ovoj slici se vide i obe bočne kamere iz drugog ugla (otpozadi).

Sve u svemu osim unutrašnjih ima tri spoljne kamere, monitor, retrovizore pa nek nadgleda putnika kad stoji do mile volje.

Ponavljam, može da trči i kad ne vidi broj, bio displej ili tabla ili ne, a može da pogine i gledajući u autobus (i vozača i prednji displej) ukoliko prelazeći ulicu istrči ne obazirući se na nailazeća vozila. Ovo govorim jer je bilo udaranja prekoputa stajališta "Dom Zdravlja" (Požeška u smeru ka gradu). Jedna žena je letela nekoliko metara. Staklo na sve strane. Kad vidi 23 kako stiže na stajalište putnika može da udari bilo šta iz pravca grada. Mislim da je tada ženu udario autobus na liniji 88 dok je pokušala da pretrči da bi uhvatila driugi sa suprotne strane ulice. Ovo može da se desi i na pešačkom prelazu, posebno kada su ispred pomenutog parkirana dostavna vozila.

I šta sad, uzrok je prednji displej, uopšte displej i uopšte pokazivač pravca (mogao je biti zalepljen papir), hajde da ljudi pitaju vozače odakle dokle vozi. Besmislica.
 
Niko nece da se vozi...
#2105
q2yRuSY.jpg

nxjcVfu.jpg
 
@Bender
Duhovito. Sve je bilo na istoj strani, pa možemo da rekapituliramo. Ja sam napisao poruku koja može, a i ne mora biti smislena, nakon čega si ti uleteo sa drkadžijsko-sarkastičnim odgovorom. Što se mene tiče, ništa strašno, drkadžijski sam i ja uzvratio na početku druge poruke (čak sam to dovoljno jasno i naznačio), a onda pokušao da diskusiju vratim u okvire teme. Na to je usledio tvoj samozadovoljni traktat o tome kako si me prozreo kao kočničara reformi, uz upadljivo nebavljenje onim (većim) delom mog posta koji se tiče teme. Da, onda sam ja malo razradio tu tezu i razmotrio šta sve po istom kalupu može da se utrpa u nju (a može mnogo toga), ali ne pada mi na pamet da prećutim to što si napisao. Možda imam dvocifren broj postova, ali u uslovima pristupanja forumu nigde ne piše da zbog toga moram da budem nečiji poligon za učitavanje i priučeno psihologiziranje. Mislim, vidi se da si vešt u ovom gasiranju sagovornika. Sad, koliko je to nešto za ponos, ostavljam tebi da proceniš. Ti si verovatno uveren da raskrinkavaš. To je neizostavna osobina mnogog internet ratnika.

Ja se o uzrocima te nesreće nisam izjašnjavao i bilo bi OK da mi ne imputiraš da sam zastupao bilo kakve scenarije.

Da probam još jednom, kako bi ti normirao obavezu vozača na stajalištu prema putnicima koji su iza zadnjeg kraja vozila? Koga je dužan da čeka, koliko dugo?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802089#p802089:1vwc1atp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Dec 11, 2020 8:02 pm[/url]":1vwc1atp]Treba da izvodim ragbi akcije kroz stajalište i izvijam vrat da bih video koji je koji autobus kad se naređaju na prometnim stajalištima samo zato što je tebe opsovao neki lik kad mu nisi otvorio vrata i zato što je ovaj drugi izvukao zaključak da se ljudi bacaju pod autobuse jer ih omami displej na zadnjem prozoru.
Ovo što si napisao i dalje nije argument za postojanje displeja pozadi. Ti se već nalaziš na stajalištu i očekuje se da gledaš ulevo ka vozilu koje nailazi. Ukoliko čeoni displej nije uočljiv zbog odsjaja ili iz nekog drugog razloga, biće jedan do dva bočna, od kojih bar jedan ima ispisanu i destinaciju, ne samo broj. Ako si iza zadnje stene ili uopšte nisi na stajalištu - nisi putnik tog vozila i vozač ne bi trebalo da ima bilo kakvu obavezu prema tvojoj nameri da uđeš, ali možeš i njemu i sebi da napraviš problem utrčavanjem. Solidne su šanse da nećeš utrčavati ako nemaš pojma koji bus je napred. Da, ljudi često opravdano žure, ali žure i na drugim mestima, pa ne pravdamo pretrčavanje na crveno. Zahtev za uređenjem prometnih stajališta bi svakako bio na mestu, ali opet nema veze sa ovim. Ne bi smelo da se dešava da više od dva vozila vrši razmenu putnika tj. treće bi moralo da sačeka da se prva dva maknu i onda da odradi stanicu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802089#p802089:1vwc1atp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Dec 11, 2020 8:02 pm[/url]":1vwc1atp]P.S.
Nek neko javi saobraćajnim preduzećima od Aljaske do Australije da treba da poizbacuju brojeve i displeje na zadnjim stranama jer ako se ovako nastavi, ljudska populacija će se desetkovati za 5 godina od silnih incidenata i pogibija.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800501#p800501:1vwc1atp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Dec 07, 2020 4:20 am[/url]":1vwc1atp]Ne zanima me kako je u Nemačkoj.
Pritom, ja sam iskreno podržao ovaj stav na drugoj temi, a Žika se u tom trenutku nalazio na različitom stanovištu. Par dana kasnije svi se nađosmo na drugim stranama.

@Express: U teoriji da, ali u praksi ženu koja pretrčava s druge strane ulice da uhvati autobus u tome sprečavaju jasna i nedvosmislena pravila saobraćaja. Kod displeja pozadi ti putniku šalješ poruku da je OK da trči za vozilom i da je dužnost vozača da ga sačeka, a ne bi trebalo da bude. Treba vozač da čeka nekog ko dotrčava od kioska? Npr. može da se uspostavi pravilo da vozač, ukoliko vidi u retrovizoru da iza njega staje drugo vozilo, mora da se zadrži u stajalištu dok putnici ne pređu i da se u tu svrhu koriste kamere koje pominješ. Takvo pravilo mora ići ruku pod ruku sa produžavanjem turaža i prepravkama stajališta, a nisam siguran ni da bi sve putnike obradovalo. U manjim gradovima postoje i čekanja ukrštanja tj. prolazna vremena. To u dvomilionskom gradu nije izvodljivo.
 
Momci, vi ovde razvezli priče o displejima, a ono na svim stranama autobusa papirići sa ispisanim raznoraznim brojevima linija. :roll:

Putnici neka bacaju pasulj o kojoj se liniji radi.
Eto to je naša realnost javnog gradskog prevoza u Beogradu.

Što se kaže, nije žvaka za seljaka.
 
@Vladivoje, pročitaj sad ovaj post i biće ti jasno zašto sam se uhvatio za njegove predloge i ovu tematiku.

@Izmedju3i20karaktera

Moj sarkastičan odgovor je rezultat frustriranosti i umora da svakog dana nailazim na nove blesave ideje koje ljudi prosipaju i cementiraju bez ikakvog osvrta da li to što govore ima ikakvog smisla i razuma. Taman što je posle višenedeljnih rasprava jednom članu na drugoj temi napokon objašnjeno da automobili nisu uzrok što se zimi davimo u čađi, juče od tebe slušam ideju i tvrdnju kako si displeji i brojevi na zadnjim stranama vozila suvišni i bespotrebno izvoljevanje putnika, a danas na temi o protivpožarnoj zaštiti slušam trećeg člana koji priča kako se u Srbiji niko ne sklanja vozilima hitnih službi.

Ljudi, šta je bre ovo? Jel ovo neka buvlja pijaca besmislenih ideja i apsurdnih izjava? Koje nigde druge ne prolaze, pa ko veli daj da se bace na Beobuild, tamo će biti kupaca i interesenata za njih. Jel to? Mislite da ovi u Gradskoj i Republičkoj SkupSlini nemaju već dovoljno svoje gluposti i apsurdnosti, pa treba ovde da im se da još nenormalnih ideja i predloga? Sutra očekujem nečiji predlog da se u Srbiji dozvoli samo saobraćaj na dva točka jer eto... dvotočkaši zauzimaju manje mesta. Mislim znajući neke članove s foruma, samo je pitanje kad će im to pasti na pamet.

Ne zanima bre mene šta ti misliš o displejima i brojevima na zadnjim stranama. Bitno je ono šta većina misli i želi. I ako većina želi tako, onda će da budu displeji. Kao što će da budu i niski podovi. I motori nazad. I sve ostalo. Tebi ako smetaju ove ''novotarije'' i ''izvoljevanja'' modernih vozila, ti lepo čekaj i vozi se isključivo Ikarbusima i rešen problem.

Pišeš tu romane i referate, trpajući u istu čorbu i displeje, i vozače, i Beograd na vodi i sve redom... a ništa konkretno nisi rekao. Prdiš po tuđem trudu i radu da vizuelno predstavi nešto što je objašnjavao 5 puta ali džaba reči kad neki ljudi nemaju dovoljnu moždanu moć da zamisle to što im se priča... a sam kurblom nisi mrdnuo da obrazložiš bilo šta za, protiv ili kao dopunu svega toga.

Jeste, rekao sam na temi o ulasku na prednja vrata da me ne zanima kako je u Nemačkoj. Zato što pravila ulaska variraju od zemlje do zemlje. A ovde pričamo o tome da li u 2020. treba autobusi da imaju displeje pozadi jer po nekom tvom zaključku to povećava broj incidenata. Ma kako da ne. Ej čoveče, displeje pozadi koriste svi na planeti. Znate ko ih ne koristi? Zemlje poput Severne Koreje, Kube, Bocvane i tako tih rupčaga. Al ne zato što ih ne žele, nego što nemaju para ni za bočne. Ali da im pare nisu problem, i oni bi ih koristili.

Za sve ove godine bavljenja saobraćajem, nikad nigde nisam čuo tvdnju da su displeji i brojevi pozadi doprinoseći faktori nesrećama na stajalištima. Otvoren sam za razna razmišljanja i teorije, ali dokle god imaju veze s logikom i razumom. A tvrdnja da ljudi padaju pod autobuse jer ih omami natpis pozadi je ispod svakog nivoa. I uvek ću da se borim i obaram takve besmislene gluposti jer smatram da je moderna nauka već preopterećena i zatrovana enormnom količinom gluposti koje plasira kako ko stigne. Neko radi pažnje a neko radi publiciteta i karijere. Pa se prave čitave studije, doktorati i ''discipline'' na osnovu nečijih subjektivnih ideja sa nultom praktičnom primenom i potrebom.
 
@ Bendere, ti znaš da te ja neverovatno gotivim i da se najčešće u potpunosti i slažem sa skoro svim tvojim zdravorazumskim rezonima, o kojim god da su temama. :wink: :kk:

Međutim, nemam volje da se ovde preganjam sa bilo kim, a pogotovo zato što mi je do sada obrisano 50% postova na ovom forumu.
Ne želim da se trudim, kada mi je jasno da je taj moj trud često uzaludan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802089#p802089:2yd1kxso je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Dec 11, 2020 7:02 pm[/url]":2yd1kxso]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802088#p802088:2yd1kxso je napisao(la):
Žika » Pet Dec 11, 2020 7:00 pm[/url]":2yd1kxso]
Displej sa zadne strane nema nikakvu svrhu osim za izazivanje nevolja.
Kako da ne.
To možda tebi nema kao vozaču. Putnicima, pak, ima.

Treba da izvodim ragbi akcije kroz stajalište i izvijam vrat da bih video koji je koji autobus kad se naređaju na prometnim stajalištima samo zato što je tebe opsovao neki lik kad mu nisi otvorio vrata i zato što je ovaj drugi izvukao zaključak da se ljudi bacaju pod autobuse jer ih omami displej na zadnjem prozoru.
Ajd' ne lupajte.

P.S.
Nek neko javi saobraćajnim preduzećima od Aljaske do Australije da treba da poizbacuju brojeve i displeje na zadnjim stranama jer ako se ovako nastavi, ljudska populacija će se desetkovati za 5 godina od silnih incidenata i pogibija.

Pošto u zadnje vreme baš lupetaš al ajde prometno stajalište ti stojiš i čekaš , gde čekaš nedge daleko ispred stajališta i opet vozilo mora da prođe pored tebe i ako ne vidiš prednji veliki displej pa manje bočne onda stvaro ne vidim kako bih ti pomogao. Ne verujem da ti treba pored dva ili tri bočna displeja i zadnji kako bi ukapirao na kojoj je liniji vozilo. Van pameti .
Ajmo dalje stojiš napred kod staničnog stuba i kamo misliš da gledaš da se probijaš kroz ljude i trčiš između vozila.
Treći scenario stojiš negde pozadi na stajalištU nisi dovoljno sposoban da ukapiraš prednji i bočni displej a iza prvog je stao i drugi autobus i ti možeš da vidiš tek kada se probiješ kroz ljude i stanes bukvalno kod prostora između dva vozila, mislim na trotoaru mada ima pojedinaca koji i stanu na sred kolovoza.
I opet mi nisi jasan.
Izlaziš iz drugog autobusa guraš se među ljude i opet ne vidiš zanji displej jer je on u gornjem delu a prednje vetrobransko staklo autobusa je niže i opet ga ne vidiš dobro
Napravljeno samo za trkače koji će da izlete i prolete kroz ljude kko bi uleteli u vozilo.
Znači kao što sam i napisao izazivanja nevolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802138#p802138:3aozd2w9 je napisao(la):
Express » Pet Dec 11, 2020 8:54 pm[/url]":3aozd2w9]@Izmedju3i20karaktera, Žika

Gledajte malo u te linkove koje postavljam: http://s1.busphoto.eu/photo/02/68/55/268559.jpg

Pozadi ima kameru pa nek gleda ko mu kada odakle trči. Pre nego što iko počne da lupa sve može da vidi na ekranu, te može da stane. U suprotnom ga čeka disciplinski postupak. Dovoljno je samo da ga nezadovoljni putnici prijave.


U kom univerzumu neko treba da bilo koga čeka ko nije u stajalištu ? Neko ko trči slično ? Budi malo ozbilniji. Trčanje da bi se ušlo u autobus je nebezbedno. Znaš li šta kaže istrazni sudija kad dođe do povređivanja ? Ne ?
Jednu prostu rečenicu to nije bio putnik za tvoje vozilo već za sledeće.

Ponavljam, može da trči i kad ne vidi broj, bio displej ili tabla ili ne, a može da pogine i gledajući u autobus (i vozača i prednji displej) ukoliko prelazeći ulicu istrči ne obazirući se na nailazeća vozila. Ovo govorim jer je bilo udaranja prekoputa stajališta "Dom Zdravlja" (Požeška u smeru ka gradu). Jedna žena je letela nekoliko metara. Staklo na sve strane. Kad vidi 23 kako stiže na stajalište putnika može da udari bilo šta iz pravca grada. Mislim da je tada ženu udario autobus na liniji 88 dok je pokušala da pretrči da bi uhvatila driugi sa suprotne strane ulice. Ovo može da se desi i na pešačkom prelazu, posebno kada su ispred pomenutog parkirana dostavna vozila.

I šta sad, uzrok je prednji displej, uopšte displej i uopšte pokazivač pravca (mogao je biti zalepljen papir), hajde da ljudi pitaju vozače odakle dokle vozi. Besmislica.

Pa bolje onda da ukinu autobuse jer da nije bilo autobusa ona ne bi čekala i bila nestrpljiva. Ne bi ni tu bila.
Svakakvih gluposti se mogu načitati ovde.
 
Da da, svi lupetaju. Samo te gledam poslednjih par dana kako skupljaš simpatije uzduž i popreko. Svi ti redom smetaju. Od putnika pa do Srba generalno. Ja se još držim po strani dok se ti i Vladivoje prepirete, ko veli da ispoštujem obojicu. Da bih onda posle čitao kako šta god putnik želi, to ne valja. A šta god ti kažeš iz ugla vozača, to mora da se uzme kao Sveto pismo. Ma nemoj?

Mani me bre toga. Ili shvati više da to što si ti vozač ti ne daje pravo da govoriš u ime putnika, ili me zaobiđi i slobodno stavi na listu ljudi čije postove ne čitaš. Nakon onih izliva gluposti koje ste izneli za ulazak na prednja vrata, i nakon ovih idiotarija sa displejima na zadnjoj strani, nemam nikakvu nameru da traćim svoje vreme i živce da vama dvojici naopakih bandoglavaca bilo šta objašnjavam.

Pošalji pozivnicu ovom između3i20 za Nemačku vizu pa tamo krojite javni prevoz i putnike po svojoj meri. Čim vam Nemci to dozvolje (što će malo morgen).


Ajde bre više, 8 godina slušam da narod ništa ne valja, zadnjih 8 meseci slušam da se zbog naroda širi Kurona, a sad još treba da slušam da se taj isti narod baca pod točkove jer ga mami broj na zadnjoj strani vozila. Kako da ne. Idite pričajte to nekom drugom.

Brojevi pozadi mame putnike pa oni ginu po stajalištima. Kako vas bre nije blam da lupetate takve gluposti. Pokrijte se ušima bre i jedan i drugi.
 
situacija 1:
Stojim u autobus u blizini prvih vrata. Ispred je vozilo. Bacim pogled na displej sa zadnje strane, jer je dovoljno udaljeno da može da se vidi šta piše. Zaključim da mi ta linija ne odgovara i ne istrčavam iz vozila u kome se nalazim da bih ušao u ono ispred.

situacija 2:
Stojim u autobus u blizini prvih vrata. Ispred je vozilo. Nema zadnji displej. Istrčavam iz vozila u kome se nalazim, jer ne znam da li mi ono ispred odgovara ili ne. Kada konačno uspem da se dovučem do prednjih vrata iza kojih se nalazi bočni displej, i vidim da mi to vozilo ipak ne odgovara, trčim da se vratim u ono vozilo iza, u kome sam, i ako imam sreće, mogu da se vratim u njega.

situacija 3:
Približavam se nekom stajalištu. Paralelno pored mene prođe autobus. U brzini nisam stigao da vidim bočni displej, nego bacam pogled na zadnji displej i ako mi odgovara linija, požuriću da je stignem, a ako mi ne odgovara, pustiću ga da ode, a ja ću nastaviti normalnim hodom do stajališta.

situacija 4:
Približavam se nekom stajalištu. Paralelno pored mene prođe autobus. U brzini nisam stigao da vidim bočni displej, a kako nema zadnji displej, požurim da ga stignem. Kada konačno uspem da se dovučem do prednjih vrata iza kojih se nalazi bočni displej, i vidim da mi to vozilo ipak ne odgovara, zaključim da nisam morao da žurim da stignem vozilo, a ako mi odgovara, uđem u vozilo.

Objašnjenje za one koji sve shvataju bukvalno.
Hipotetički je napisano u prvom licu, znači nisam ja taj koji trči iz jednog u drugi autobus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802179#p802179:3uvqdtig je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Dec 11, 2020 11:19 pm[/url]":3uvqdtig]Da da, svi lupetaju. Samo te gledam poslednjih par dana kako skupljaš simpatije uzduž i popreko. Svi ti redom smetaju. Od putnika pa do Srba generalno. Ja se još držim po strani dok se ti i Vladivoje prepirete, ko veli da ispoštujem obojicu. Da bih onda posle čitao kako šta god putnik želi, to ne valja. A šta god ti kažeš iz ugla vozača, to mora da se uzme kao Sveto pismo. Ma nemoj?

Mani me bre toga. Ili shvati više da to što si ti vozač ti ne daje pravo da govoriš u ime putnika, ili me zaobiđi i slobodno stavi na listu ljudi čije postove ne čitaš. Nakon onih izliva gluposti koje ste izneli za ulazak na prednja vrata, i nakon ovih idiotarija sa displejima na zadnjoj strani, nemam nikakvu nameru da traćim svoje vreme i živce da vama dvojici naopakih bandoglavaca bilo šta objašnjavam.

Pošalji pozivnicu ovom između3i20 za Nemačku vizu pa tamo krojite javni prevoz i putnike po svojoj meri. Čim vam Nemci to dozvolje (što će malo morgen).


Ajde bre više, 8 godina slušam da narod ništa ne valja, zadnjih 8 meseci slušam da se zbog naroda širi Kurona, a sad još treba da slušam da se taj isti narod baca pod točkove jer ga mami broj na zadnjoj strani vozila. Kako da ne. Idite pričajte to nekom drugom.

Brojevi pozadi mame putnike pa oni ginu po stajalištima. Kako vas bre nije blam da lupetate takve gluposti. Pokrijte se ušima bre i jedan i drugi.

Vidiš ti si me prvi uzeo u usta pa prema tome dečko sjaši.
Nije ti se svidelo što ne možeš pored svih svetlećih dioda da ukapiraš na kojoj liniji radi autobus pa si zato drčan ?
Niti jurim niti mi trebaju simpatije niti pišem da bi se nekom svidelo.
Samo realno .
To što nećeš nešto ni da razmisliš to je tvoj problem i pričaš neke stvari bez iskustva.
To ne može znaj da može i da lepo funkcioniše. To ne može zvuči kao razmaženo derište ili neko ko bi i dalje da ne plaća kartu.

Za koronu si sve nalupetao i ovde nije tema.
 
Forum postao mesto nepristranih, realnih i najpametnijih ljudi. :D
 
Ja bi displej stavio i sa suprotne strane od one gdje su vrata i ispisivao liniju i redni broj vozila na liniji ....mislim da to ima u zg ...
Displeji svi na vozilu treba da su ispravni i tacni povezani sa bus plus sistemom kraj price...
Gsp bagrovi treba da imaju par ljudi ili firmu pod ugovorom koja ce održavati sve displeje ispravnim ...prosto...
 
Ја да сам директор ГСПа наредио бих да се сваки дисплеј заменити папиром, свако пластично седиште заменити дрвеним и да се сваки грејач и сијалица уклоне из возила. Размажени људи не заслужују луксузан превоз какав данас имају у Београду.
 
A zašto stati tu? Zašto ne tražiti potpuno ukidanje gradskog prevoza? Pokazali smo za vreme vanrednog stanja da smo sposobni da preživimo i bez gradskog prevoza. Ovime rešavamo probleme prenatrpanosti državnih službi, manjak vozača, žalbe određenog broja ljudi na preskupe karte u gradskom prevozu u odnosu na pruženu uslugu, te se tako ratosiljavamo BUS PLUS - a, a takođe i tramvajske i trolejbuske infrastrukture koja je samo ružila Beograd, poboljšavamo fizičku i zdravstvenu kondiciju građana, te tako sprečavamo i povećanje broja zaraženih kovidom, a samim tim se smanjuje i pritisak na bolnice, te se posledično i kriva zaravnjuje, pa opet možemo opušteno da se posvetimo oporavku ekonomije...
 
Београд би данас био много бољи град да у њему живе захвални људи а не незахвални пород комунистичке буржоазије који хоће да све буде по његовом а да он прстом не мрдне. А тако не може! Квалитетан превоз се новцем стиче а новац се стиче радом!
 
Од тебе сам све и свашта прочитао на овом форуму, да није твој проблем што две милијарде људи гладује, да су Роми криви што неће да се интегришу у друштво, да је инвалид који протестује због катастрофалног третмана у друштву размажен, да је Курона хистерија и још много што шта. Само чекам нови коментар и ново пробадање леда односно дна са твоје стране.
 
Ah pa drago mi je da tako pomno pratis moj lik i delo. :sesir:
Zavetujem se da cu nastaviti da budem glas razuma i u buducnosti. :)
 
Na dva displeja sam video da piše da 46 saobraća do Mirijeva 4. Da li je greška u pitanju ili linija produžena?
 
Лу(д)и травел зезно 1 број.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Vrh