Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541580#p541580:2twxd574 je napisao(la):
Гага » 30 May 2018 11:28 pm[/url]":2twxd574]:sesir:
@Пиглет се сигурно неће љутити што смо му променили/допунили име подтеме :wink:

Nema Piglet ništa protiv: samo furajte! :kk:

Inače redovno prolazim predmetnom lokacijom i zgrožavam se divljoj urbanizaciji predmetne lokacije.Uskoro ćemo imati još jednu Kaludjericu.
Frapantno je koliko vlasti neće da se bave svojim poslom, a frustrirajuće za one koji uredno čekaju gradjevinske dozvole i obezbedili su sve projekte jer ispadaju magarci... :bash:
A struka, struka može samo da se pokrije ušima.
 
Калуђерица је вала Бог и батина за ово што се данас дешава

Мада све те дивљакуше ће да ишчезну првог тренутка кад пресуше велики плацеви распалих фабрика - тад ће ови озбиљни инвеститори да дођу и купе цео блок било да су зграде старе годину дана или не, мада већина новоградње поготово те дивље и полудивље (без дозволе али придржава се плана) се већ круне фасаде и иду дођавола, да не причам о томе како огавно изгледа малтене све направљено пре 2015
 
Nikakavih znacajnih desavanja, ali ajde samo da odgovorim sam sebi na prethodno postavljena pitanja;
Ono sto se kopalo duz surcinske, jos uvek se radi i nastavlja se ka Bezaniji - u pitanju su kablovi za struju.
Dakle, duzinom surcinske pa ka Bezaniji, razvuceni su novi kablovi, sto preko bandera, sto ispod zemlje.

Takodje, ono sto se pravi pored Holivuda je parking, koji ima tablu sa nazivom Aerodrom Parking. U pitanju je izgleda privatni parking sa nesto manjom cenom parkiranja nego sto je parking na aerodromu.
 
Citam ovo da bi sledece godine trebalo da se krene sa nacionalnim stadionom u Surcinu. Da li mislite da bi ovo moglo da pogura zavrsavanje ovih saobracajnica pre svega mislim na t6 i uredjivanje tog ulaska na Ledine?
 
Gde si to pročitao? Ja sam nedavno na TV - u video reportažu o tome da će biti u Ostružnici.
 
Da malo izvadim temu sa dna kutije.Ovo je slika kraja Grčke ulice danas.

Sa istog mesta pogled malo u levo ka okretnici.


Ne smem ni da pomislim kako li je ovim ljudima koji žive u zgradi pored okretnice.Od pogleda ka groblju preko pogleda u daljinu na Ledine do komšiluka i buke od autobusa.I ni jednoj vlasti nije u interesu da ovo sredi
 
Jedno veliko S R A M O T A!!!
Degradcija i poniženje Novog Beograda, i ovo i ono u Ljubinke Bobić...

Kako su rešili one favele na mestu nove BUS stanice....kad hoće...može, ali NEĆE... :bash:
 
Meni je neverovatno da je toliki problem da se reši pitanje svih ovih divljih karton naselja, a tamo država gradi stotine stanova za mup, dajte prvo rešite da niko više u Srbiji ne živi po šupama.
 
Pa mislim da nije problem naći domaćinstvo na selu za pet hiljada evra, ali jeste problem oterati ove da žive tamo. Nisu oni tu što moraju, nego što hoće, a raseljavanje Karton city-ja je kako se te stvari rešavaju. Humano, ali bez razbacivanje našim novcem.
Što se tiče Grčke, mislim da je to sjajan primer kako vlast (svaku do sada) apsolutno zabole za ljude. Nema nikakvih prepreka da se spoje Surčinska, Grčka i Vojvođanska, nema objekata na trasi, nije potrebna eksproprijacija, dalekovod može bez problema da se zaobiđe... Ali ne, oni kaobajagi čekaju da se izmeste dalekovodi, da se proširi groblje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817877#p817877:1i32k2hs je napisao(la):
johnny_s » Sre Jan 27, 2021 11:59 pm[/url]":1i32k2hs]
Što se tiče Grčke, mislim da je to sjajan primer kako vlast (svaku do sada) apsolutno zabole za ljude. Nema nikakvih prepreka da se spoje Surčinska, Grčka i Vojvođanska, nema objekata na trasi, nije potrebna eksproprijacija, dalekovod može bez problema da se zaobiđe... Ali ne, oni kaobajagi čekaju da se izmeste dalekovodi, da se proširi groblje...

Pa najbolje onda da kola sama krenu da idu tim makadomom pa kad se digne prasina mozda neko asvaltira...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817877#p817877:46p1gcyk je napisao(la):
johnny_s » Wed Jan 27, 2021 10:59 pm[/url]":46p1gcyk]Pa mislim da nije problem naći domaćinstvo na selu za pet hiljada evra, ali jeste problem oterati ove da žive tamo. Nisu oni tu što moraju, nego što hoće, a raseljavanje Karton city-ja je kako se te stvari rešavaju. Humano, ali bez razbacivanje našim novcem.
Što se tiče Grčke, mislim da je to sjajan primer kako vlast (svaku do sada) apsolutno zabole za ljude. Nema nikakvih prepreka da se spoje Surčinska, Grčka i Vojvođanska, nema objekata na trasi, nije potrebna eksproprijacija, dalekovod može bez problema da se zaobiđe... Ali ne, oni kaobajagi čekaju da se izmeste dalekovodi, da se proširi groblje...

Ne treba na selo, jer većina tih ljudi živi od skupljanja sekundarnih sirovina po gradu pa im je egzistencija vezana za grad (šta bi on radio na selu, poljoprivredom se nikada nije bavio). Znam više dobrih primera iz Srbije gde je uspešno rešeno to pitanje bez ikakvih problema, u Beogradu se sete da reaguju tek kad im se nađu na putu nekog projekta u izgradnji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817877#p817877:1vnkm1dy je napisao(la):
johnny_s » 27 Јан 2021 10:59 pm[/url]":1vnkm1dy]
Što se tiče Grčke, mislim da je to sjajan primer kako vlast (svaku do sada) apsolutno zabole za ljude. Nema nikakvih prepreka da se spoje Surčinska, Grčka i Vojvođanska, nema objekata na trasi, nije potrebna eksproprijacija, dalekovod može bez problema da se zaobiđe... Ali ne, oni kaobajagi čekaju da se izmeste dalekovodi, da se proširi groblje...
@Џони_с, молим те немој да причаш/пишеш напамет, да не кажем неку ружнију реч. Наравно да има препрека, а препрека је баш експропријација 10-12.000 квадрата пољопривредног земљишта. Испод сам поставио мој одговор @Гунбу за саобраћајницу Т6, и ту има одговор и за Грчку улицу, сад сам зацрнио тај део одговора, па прочитај.

Иначе цигани са те локације где треба да се гради улица Срђана Алексића, лете следеће године.
Кажеш спајање и са Војвођанском, па тек ту, садашња Сурчинска улица, део код кружног тока, има јако пуно експропријације, сви они ауто сервиси, продавнице, складишта, се откупљују (мислим да део већ јесте) и туда ће проћи улица Срђана Алексића, имаш на ортофото снимку где сам све уцртао.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816600#p816600:1vnkm1dy je napisao(la):
Гага » 25 Јан 2021 05:13 am[/url]":1vnkm1dy]Ево овако @Гунбо, да још једном поновимо.

Од незавршене раскрснице, а садашња лакат кривина, Т6-Марка Челебоновића, један крак тј. Т6 наставља даље до спајања са Грчком улицом и ту ће бити раскрсница, а можда и кружни ток :) , и ту би се завршавала саобраћајница Т6 (профила 3+3). Наставак те саобраћајнице ће бити даље улица Срђана Алексића и та улица ће ићи скроз доле до кружног тока у Војвођанској улици. Улица Срђана Алексића ће се градити кроз онај земљани усек и кроз оно садашње циганско насеље, а Сурчинска улица неће више постојати од кружног тока до оног првог семафора. Садашњи кружни ток ће се рушити и градиће се нови већи. Писао сам о томе и постављао цртеж на теми "Градска магистрална саобраћајница Нови Београд-Сурчин".

Други крак од незавршене раскрснице, а садашња лакат кривина, Т6-Марка Челебоновића, ће бити будућа градска саобраћајница 2а-2а (профила 1+1) и она ће ићи до насеља Радиофар, а не до аеродрома Никола Тесла. О томе сам писао и постављао цртеже на теми о насељу "Радиофар, Сурчин" и то није прастаро обавештење viewtopic.php?f=13&t=2534&start=25#p795264 Од насеља Радиофар ће се градити посебна саобраћајница до аеродрома.

На ортофото снимка сам уцртао (не могу боље :( ) будуће саобраћајнице и како ће отприлике да изгледа тај део о коме причамо, са будућом пословном зоном, будућин Новим Бежанијским гробљем 2,.... Иначе је све ово јако велики градски пројекат/пројекти, доста скуп/и и због саме обимне експропријације.

Иначе има у свему овоме и помака :) , завршена је експропријација земљишта где ће се градити Ново Бежанијско гробље 2, сви намирени, и то је један велики корак ка даљој реализацији пројеката. Да би се почело градити гробље 2, наравно мора се прво изградити саобраћајница Т6, па подземни пролаз испод Т6,.... Све је повезано једно са другим.

Што се тиче наставка градње Грчке улице (оних 450 метара) иза Атлантик дистрибутивног центра, Гранд кафе и оне ергеле (сад је ту неки Рено сервис), још ништа, ту још није завршена експропријација, уцењују власници, али мислим да неће дуго.


file.php
 
Иначе цигани са те локације где треба да се гради улица Срђана Алексића, лете следеће године.

Na osnovu čega će to biti definitivno sledeće godine?
 
Sjajno objasnjeno. Za Gagu pitanje ako zna. Da li je gledajuci tvoju sliku, na donjem levom spoju kvadrata gde pise buduce novo groblje2 planirana da se izmesti okretnica autobusa 71, 603 odnosno da se ta ulica kako god sad da se zove prosiri do spajanja za surcinskom tj do sadasnje odkrenice?
 
@Молдере, стварно не знам где је планирано да се измести окретница аутобуса 71, 603. Да будем искрен нисам ни најбоље разумео питање, тј. део "на доњем левом споју квадрата где пише...."

Знам за садашњу привремену окретницу 70,74 и 75 да је требало да буде на једном делу где су сада цигани, али се одустало од тога. Биће ту негде! Било је и предлога да се "споје" две окретнице 71,603 и 70,74,75 у једну, али се одустало и од тога, бука, загађење, близина кућа,...
 
Evo ako sam konfuzno objasnio, obelezio sam na mapi.

 
Izvor su ljudi koji zive u tom naseljui i koji su pre nekih par godina isli u opštinu da predaju zahtev za trotoar pa im je rečeno da je tu planirana nova ulica koja treba da vodi do okretnice i da je to privremeno resenje. Doduše za par godina moglo je svašta da se promeni, zato i pitam ako neko zna , ne tvrdim ništa. Jedino što je opipljivo da su dva objekata na trasi te ulice srušena, tokom poslednjih par godina.
 
S obzirom na to da ce tu biti groblje, sasvim je logicno da neke od linija GSP idu do tamo. Samo je pitanje kada ce se to i ostvariti... :(
 
Moldere,

Na javnom uvidu u skupštini Grada je nacrt PDR-a baš za taj prostor koji si uokvirio - severno od Surčniske ulice.

Idi vidi, ili skini dokumentaciju sa sajta grada - nema nikakve nove okretnice planirane.

Jedino ako uspeju ga uglave neku okretnicu u okviru jednog od mislim, 4 parkinga koliko će ih biti u obuhvatu groblja Bežanija 2.
 
Hvala. Pogledah na sajtu, autobus prolazi, ali nema okretnice, barem ne na tom delu.
Osim toga vidim da će tu da nakrcaju bas dosta kvadrata stanova.
 
Sobzirom da su krenuli autoput nbg-surcin, ima li nade da barem Grcku ulicu spoje sa Surcinskom, a i idu izbori u gradu, ako to ne pogura nece nista. Vec postaje dramaticno ono kod grand kafe, ljudi svaki dan sve vise i vise.
 
Da, nekad je zastoj bio po 100-200 metara, sad često sve do znaka za ulazak u Surčin. Sa druge strane sve do kružnog toka na koji je nekad teško uopšte i uključiti se u špicu. Pitah Vesaru na FB, jer navodno odgovara na pitanja, ali ne odgovara :D
 
Vrh