Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Jedno pitanje za poznavaoce, kako bi išla trasa prema NBgd? Vidim ovih dana da na mjestu gdje je bio auto plac koji su raščistili sada se gradi nešto od željezne konstrukcije pa pretpostavljam da bi trasa išla preko nehigijenskog naselja pa preko onih napuštenih baraka pa dijelom starom cestom u surduku do kružnog toka?
Постављам по ко зна који пут и на овој подтеми и осталим о саобраћајници Т6, Градска магистрална саобраћајница Сурчин-Нови Београд,...

саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg
 
@Гага Гаго, пошто користимо ову твоју мапу као лексикон већ годинама, узми па је доради, тј. исправи, тако да уважи одредбе новог ПГР-а шинских система, где је простор овде означен као "будућа привредна зона" намењен за метро депо... па поново објави :)
 
Хоћу @Бежанинац
Хвала што мапу користиш као лексион:sesir:, добро дође. Такође хвала на сугестији, то сам заборавио! Чини ми се, сад сам гледао план, да неће бити депо метроа, под целим простором планиране "будуће привредне зоне" ? Сутра ћу то мало детаљније прегледати, па ћу онда да дорадим.
 
Da im grad obezbedi neki nužni smeštaj na nekoj drugoj lokaciji, npr. stambene kontejnere sa tekućom vodom i nekim civilizovanim grejanjem da ne lože kojekakvo smeće, verujem da bi se svi oni preselili. Čak mislim da to ne bi bio ni neki veliki trošak za grad, jer bi grad mogao dobro da naplati te lokacije za izgradnju. Samo od lokacije kod eko pumpe bi bili milioni evra.
Drugo, da policija i inspekcija rade svoj posao, i da ne dozvoljavaju izgradnju nehigijenskih naselja na javnim površinama, ne bi ni bilo nehigijenskih naselja. Znači, kad bi postojećim stanovnicima nehigijenskih naselja ponudili civilizovanu i jeftinu alternativu, i kad bi bilo nulta tolerancija za izgradnju novih nehigijenskih naselja, vrlo brzo bi se Beograd oslobodio nehigijenskih naselja. Ali to zahteva ozbiljan rad gradskih službi i minimalno ulaganje iz gradskog budžeta za javni interes, za šta očigledno ne postoji interes kod trenutne gradske vlasti.
 
@Роланд, па Град је обезбедио станове у зградама у насељу Камендин у Земуну и шта се десило. Роми уништили све те станове, паркете ложе, електро инсталације да не причам, довлаче све и свашта, итд, итд. Слично је и у зградама у Блоку 72 у улици Милеве Марић Ајнштајн.
Локација где су цигани преко пута еко пумпе је Напредова локација у ту треба да с егради трећа зграда, слична као што су претходне две. Тако је за сад, а да ли ће бити баш тако, ко зна. Иначе на тој локацији нису само цигани, ту су и два староседеоца са имањима, додуше јако малим, али опет је њихово.
 
Mislim da ovo nije bila organizovana akcija rušenja naselja. Kao i par puta ranijih godina bager je došao da počisti smeće koje su Romi nakupili na gomile van gabarita njihovog naselja... E sad, pri tome su srušili i jednu novu baraku koja je podignuta na parking mestima. Verovatno je radnicima rečeno da čiste sve van linije trotoara.


 
Ma sve kao ne mogu zbog NVO, a sutra da pošalju inspekciju, mogli bi da pohapse pola njihovih direktora... Samo još jedna igra gde svima odgovara tako kako je. Sem narodu, ali ko pita narod.
 
@Гага Гаго, пошто користимо ову твоју мапу као лексикон већ годинама, узми па је доради, тј. исправи, тако да уважи одредбе новог ПГР-а шинских система, где је простор овде означен као "будућа привредна зона" намењен за метро депо... па поново објави :)
Хоћу @Бежанинац
Хвала што мапу користиш као лексион:sesir:, добро дође. Такође хвала на сугестији, то сам заборавио! Чини ми се, сад сам гледао план, да неће бити депо метроа, под целим простором планиране "будуће привредне зоне" ? Сутра ћу то мало детаљније прегледати, па ћу онда да дорадим.
@Бежанинац, ево коначно нове мапе, сад сам имао мало више времена, уцртао сам све што сам мислио да треба. Ако сам нешто прескочио, јављај. Надам се да ће мапа користити.

Бежанијска коса_будуће саобраћајнице, депо метроа, гробље2, привредна зона.jpg
 
Poslednja izmena:
@Бежанинац, ево коначно нове мапе, сад сам имао мало више времена, уцртао сам све што сам мислио да треба. Ако сам нешто прескочио, јављај. Надам се да ће мапа користити.

Pogledajte prilog 158574

Meni ne radi attachment
 
Занимљива ова саобраћајница 2а-2а.
 
@Роланд, па Град је обезбедио станове у зградама у насељу Камендин у Земуну и шта се десило. Роми уништили све те станове, паркете ложе, електро инсталације да не причам, довлаче све и свашта, итд, итд. Слично је и у зградама у Блоку 72 у улици Милеве Марић Ајнштајн.
Локација где су цигани преко пута еко пумпе је Напредова локација у ту треба да с егради трећа зграда, слична као што су претходне две. Тако је за сад, а да ли ће бити баш тако, ко зна. Иначе на тој локацији нису само цигани, ту су и два староседеоца са имањима, додуше јако малим, али опет је њихово.
Nisam ni mislio da im grade zgrade sa stanovima, dovoljno je da im obezbede stambene kontejnere na lokaciji gde postoji struja, tekuća voda i kanalizacija, i gde mogu da im naprave neku mini kotlarnicu, recimo na pelet, odakle bi im izveli etažno grejanje da ne bi palili đubre. To sve ne bi skupo koštalo grad, vazduh bi bio čistiji u gradu, a ti ljudi bi imali neke minimalne civilizovane uslove za život. Država daje milione stranim investitorima, a neće da uloži minimalno za najsiromašnije u ovoj državi kako bi imali koliko toliko normalan krov nad glavom.
 
Нешто овако као из нетфликс серије Сексуално васпитање.
screen-shot-2020-01-20-at-115402-1024x496.png
 
Добра је замисао, али не баш најбоље изведена, није довољно само поставити контејнере, битан је и амбијент. У Кијеву имамо ову асфалтирану површину која ружи амбијент и нема адекватно уређеног простора.
 
Склонише и онај киоск пред споредним улазом у гробље где су се продавали свеће&цвеће. Јесте био диваљ, ал` никоме није сметао и био је јако користан.

Иначе, око циганмале код ЕКО пумпе су нешто сређивали околину, учини ми се да су и клупе поставили (возио сам ноћу туда).
 
Ово проширење са спајањем Европске и Ђорђа Станојевића, Владимира Поповића и Николе Тесле, проширењем Тошиног бунара ка Земуну и изградњом пуне детелине на петљи Змај би морали да буду инфраструктурни пројекти бр. 1 на Новом Београду.
 
Да, једино, та пуна детелина никако без сервисних рампи, ако би се накалемила на аутопут добили бисмо зону преплитања горе (сад је нема, актуелно решење заправо штити аутопут науштрб сечења праваца на Т6), што би била катастрофа.

Треба Тошин да се шири и ка Бежанији. А и Сучинска треба да се шири. Само се ништа не шири годинама...
 
Vrh