Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Skola je superiska,svidja mi se sve,posebno klimatizacija i puno dnevnog svetla.

Uputio bih zamerku na tarabu,trebali su da je oboje u plavu ili zelenu boju da bi razbili monotoniju sivila od asfalta.
 
Gago, dobio si + za reportažu. Škola izgleda super, samo jedna ogrooomna zamerka, sala za fizičko je premala. Kao i u većini škola, sala je malo šira od terena za odbojku koji je širok 9 m, malo. Sala mora da bude veličine barem košarkaškog terena, ako ne može rukometnog.
 
И од мене +
Шта ти је техника и савремена комуникација ! Живим на 100 метара од школе
и најпре на интернету видим да су завршили ул. Марка Ристића :) Чини ми се
да је прошле недеље била пуна песка.
 
direktor":ofpxzesa je napisao(la):
Jedina zamjerka sto nisu stavili bjele table da se pise markerima umjesto kredom ;)
Скупље су за коришћење, деца би се дрогирала маркерима, а шкрипање је многима неподношљиво.
 
@Гага
+1 :)
Hej, pa ima i cesmu u dvoristu sto je retkost danas :kk:
 
times12":3sleg58u je napisao(la):
И од мене +
Шта ти је техника и савремена комуникација ! Живим на 100 метара од школе
и најпре на интернету видим да су завршили ул. Марка Ристића Чини ми се
да је прошле недеље била пуна песка.
Комшија Тајмс, хвала за плусићћћ. Ја сам на 200 метара од школе и сад ето док ово куцкам са прозора од дегажмана кроз терасу видим један мали део школе !

Да, у праву си, прошле недеље је пробијена улица Марка Ристића била под песком, али као што си видео експресно су је урадили. Као што знаш радили су и ноћом !

kokos":3sleg58u je napisao(la):
Gago, dobio si + za reportažu. Škola izgleda super, samo jedna ogrooomna zamerka, sala za fizičko je premala. Kao i u većini škola, sala je malo šira od terena za odbojku koji je širok 9 m, malo. Sala mora da bude veličine barem košarkaškog terena, ako ne može rukometnog.
Кокос, хвала за плусићћћ. И мени се учинило да је сала за физичко некако премалена, док сам је гледао са спољње стране (од напољу !). Међутим кад сам ушао унутра и видео уживо, сасвим је другачији осећај, а осећај скучености "вара" на слици. Некако има се осећај простора кад сте у сали за физичко, а вероватно томе доприноси и облик крова. Барем ја тако то доживљавам.

boca-ica":3sleg58u je napisao(la):
@Гага
+1 :)
Hej, pa ima i cesmu u dvoristu sto je retkost danas :kk:

А што је још ређе има чак две чесме ! Постављене су у истој равни и удаљености у односу на зидове школе :kk:

adult image hosting

adult image hosting
 
e ... tolike price o produzetku Grcke do ledina, a ono jedno veliko nista!!!
 
Dobro, makar drvored stize:

11. 11. 2011
НОВИ ДРВОРЕД НА БЕЖАНИЈСКОЈ КОСИ

Jедну од значајних садњи представља формирање новог дровреда у Грчкој улици на потезу дуж Бежанијског гробља.

image.jpg
image.jpg


Јесењи период у коме се налазимо, када је у питању зелени свет, пре свега карактерише садња. Скоро свакога дана нека од зелених градских површина постаје богатија садним материјалом.

Тако, једну од значајних садњи свакако представља формирање новог дровреда у Грчкој улици на потезу дуж Бежанијског гробља. Како би грађанима стамбеног насеља, које се налази преко пута, изашли у сусрет и заклонили поглед на гробље, Секретаријат за заштиту животне средине преузео је обавезу финансирања, а ЈКП „Зеленило Београд“, извођења ових радова.

У дрвореду у Веспучијевој улици, где је до сада посађено 60 јавора биће засађено још 14. У Грчкој улици и на паркинзима дуж ње до средине наредне недеље биће засађено још 188 липа и 68 платана. У питању су школоване саднице пречнике 4-6цм, висине 3м са формираном крошњом. Све саднице ће добити вертикалну заштиту- анкеровањем.

Ова садња представља наставак озелењевања стамбеног насеља, у коме од његове изградње, пре 15 година, ништа није урађено. Ова врста радова започета је тек прошле године садњом у улици Недељка Гвозденовића.

Вредност радова је око 2,6 милиона динара.

Izvor Zelenilo Beograd
 
Да, урадили су ово и стварно лепо изгледа. Требало би још да са друге стране Грчке улице (значи она страна до зграда) посеку и изчупају из корена сва она дивља стабла и растиња. Нека од њих "расту" на тротоару, а и буквално на ивици улице !
 
Pozdrav svima na forumu,teme su sjajne i drago mi je da postoji ovako nesto!

Hvala veliko gradonacelniku i gradu Beogradu za skolu i vrtic, izgledaju fantasticno ALI mi smo to cekali 20 godina, ogroman vremenski period, ZNACI jos 20 godina pa dom zdravlja.

Bio sam u Grckoj ulici i mislim da je resenje skroz pogresno. Steta gradska vlast razmislja u fazonu "Ko ima pare nek zivi kod Arene ili starog Merkatora a vi na B. Kosi ima da gledate groblje i dalekovode ceo zivot". Da su borove ili nesto zimzeleno posadili problem bi bio resen, ovo listopadno drvece bas ne pomaze ni malo!
 
Dirk":weabypia je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu,teme su sjajne i drago mi je da postoji ovako nesto!

Hvala veliko gradonacelniku i gradu Beogradu za skolu i vrtic, izgledaju fantasticno ALI mi smo to cekali 20 godina, ogroman vremenski period, ZNACI jos 20 godina pa dom zdravlja.

Bio sam u Grckoj ulici i mislim da je resenje skroz pogresno. Steta gradska vlast razmislja u fazonu "Ko ima pare nek zivi kod Arene ili starog Merkatora a vi na B. Kosi ima da gledate groblje i dalekovode ceo zivot". Da su borove ili nesto zimzeleno posadili problem bi bio resen, ovo listopadno drvece bas ne pomaze ni malo!
Дирк, ни Грчка ни Норвешка улица нису погрешно решење. Те две улице су планиране као транзитне улице да "одвуку" сав тај саобраћај (транзитни) који се креће по Б. коси, а сад иде кроз Недељка Гвозденовића и осталим околним улицама.
Већи део одговора сам ти дао и на истој овој теми, а на топику "Саобраћајница Т6". И Грчка и Норвешка улица као и саобраћајница Т6 су практично једна целина и тако их треба и посматрати.

Што се гробља тиче, шта мислиш како је оним људима који станују око Новог гробља у Баје Секулића, Северном Булевару или код Централног гробља у Заплањској или Игњата Јоба, они су још ближи тим гробљима, буквално на 20 метара ! У Игњата Јоба улици је и онај вртић који исто са 20-30 метара удаљености "гледа" у Централно !!!

Човек је таква животиња да се навикне на све, јер мора !
 
Гага":37428577 je napisao(la):
Што се гробља тиче, шта мислиш како је оним људима који станују око Новог гробља у Баје Секулића, Северном Булевару или код Централног гробља у Заплањској или Игњата Јоба, они су још ближи тим гробљима, буквално на 20 метара ! У Игњата Јоба улици је и онај вртић који исто са 20-30 метара удаљености "гледа" у Централно !!!

Човек је таква животиња да се навикне на све, јер мора !
Zaboga, kakav je to odnos prema grobljima???

Pa tu se nalaze naši preminuli članovi porodica, rodbina, prijatelji, komšije, kumovi, ... naše babe i dede, roditelji nas matorijih, i svi ćemo tu jednoga dana završiti...
Od nekoga ko leži na nekom groblju, zaboga, svi potičemo....

Na groblja se, pre ili kasnije, presele naši bliski i dragi... i svi ćemo tamo završiti...
 
Nisam mislio na ulice da su pogresne nego da je sadjenje listopadnog drveca pogresno.
Mislim da su borovi pravo resenje
 
igorko":1mqmeeov je napisao(la):
Гага":1mqmeeov je napisao(la):
Што се гробља тиче, шта мислиш како је оним људима који станују око Новог гробља у Баје Секулића, Северном Булевару или код Централног гробља у Заплањској или Игњата Јоба, они су још ближи тим гробљима, буквално на 20 метара ! У Игњата Јоба улици је и онај вртић који исто са 20-30 метара удаљености "гледа" у Централно !!!

Човек је таква животиња да се навикне на све, јер мора !
Zaboga, kakav je to odnos prema grobljima???

Pa tu se nalaze naši preminuli članovi porodica, rodbina, prijatelji, komšije, kumovi, ... naše babe i dede, roditelji nas matorijih, i svi ćemo tu jednoga dana završiti...
Od nekoga ko leži na nekom groblju, zaboga, svi potičemo....

Na groblja se, pre ili kasnije, presele naši bliski i dragi... i svi ćemo tamo završiti...

Игорко, не знам у чему је проблем у овој реченици што сма написао. То није однос према гробљима, него однос према животу, а гробља су исто део наших живота. Људи хтели или не, морају да трпе и да станују ту где и станују или раде. Шта мислиш како је оним људима који раде на гробљима, и то је посао, па морају да трпе и раде. А да на људе, на њихову психу, који станују баш близу гробаља има утицаја та близина, има, то је барем доказала радиестезија !

Да је човек највећа животиња је тачно и те како. Знаш зашто, зато што све мора да трпи, хтео он то или не мора да трпи сва искушења овог света, сва злодела овог света, све лепоте овог света, све неправде овог света, све смрти својих ближих и даљих рођака, пријатеља, комшија, кумова,...баба, деда, и ја сам оца сахранио на Новом Бежанијском гробљу. Човек једноставно после свега што му се деси мора да настави даље да живи, е зато је човек највећа животиња на свету.

Уосталом и хороскопски знаци човека пореде са животињама, зар не ! Ја сам рецимо једна рогата животиња, јарац.
 
Да тема не замре !
У марту прошле године на садашњем крају Грчке улице практично није било никаквог ђубрета, односно била је минимална количина. А ево сад има га прилично, слике од недеље 14. октобра о.г., депонија само расте !!!! :rant:
Овако ће бити сигурно док не буду почели радови на коначном продужетку Грчке улице и спајању са Сурчинским путем. Ипак то пре свега зависи од експропријације оних 10.000 квадрата земљишта и након тога почетак градње преосталих 450 метара дужине улице.

 
Тачно пре годину дана сам снимио и поставио ове две горње слике са садашњег "краја" Грчке улице, а које показују депонију која се ту полако стварала.

Ево сад после годину дана, ситуација је много боља. Депонија која је ту била (прилична) је очишћена, постављени су бетонски шахтови да не може (!) да се прође и истовара смеђе, шут,... Барем неки помак, ако нема помака у наставку градње ове улице.

Ето недостаје још тих "тричавих" 450 метара да се улица заврши и споји са Сурчинском улицом (извињавам се што сам у прошлогодишњем посту написао Сурчински пут, а то је сасвим друга улица !). Још никако да се заврши та експропријација тих 10.000 квадрата земљишта иза Циганског насеља, Гранд кафе и оне ергеле и наставе радови. А можда то Ђики и Гангула ураде пред изборе, па да имају изборни адут !!! :p

Белка друже, да ли имаш неких новости око експропријације ?






 
Bravo Gago, uvek prave teme podizes iz mrtvih!

Meni ovo mirise na neko predizborno sminkanje, prolazio sam prosli vikend tuda i deponija je jos bila tu.
Mada, mozda se uskoro pojave i gradjevinske masine, ko zna?

Zeljno iscekujemo da se belka javi :)
 
Па надајмо се да се неће више у опште бацати ђубре.
И мени је , као што сам и написао у посту, пало на памет да је предизборно шминкање, кад сам видео, као и ти Бежанинац, пре десетак дана да депонија још увек ту, а сад је за викенд није више било !

Да, чекамо Белкино јављање, а сигурно сад истражује и копа податке по надлежним институцијама, за ову улицу :)
 
+ Gago
Mogli bi i da postave tablu "Zabranjen istovar šuta i otpada, prostor je pod video nadzorom" pa makar samo postavili neku pokvarenu kameru na banderu.
 
Nije predizborno šminkanje, nego Gago ne znam kako nisi primetio sva zemlja sa predmetne lokacije se nasipa po groblju i to tu odmah na lokaciji uz Grčku ulicu. Nasipa se sve više i više radi formiranja novih grobnih mesta. S obzirom da su grobna mesta već popunjena na samom ćošku Grčke, već se locirala i prodavačica cevća, stvarno je nepristojno da ljudi koji dolaze tu direktno da obidju grob svojih najbližih ili na sahranu, gledaju u deponiju smeća. To je uzgredni razlog raščišćavanja. Inače, onu gomilu je prevashodno činila zemlja i to ilovača - žuta zemlja, a tek po njenoj površini ogromne količine smeća.

Što se tiče eksproprijacije, ništa zasada, Direkcija je u velikoj defanzivi po ovom pitanju, jer se oko T6 grčevito bore da izbegnu naknadu, ali će morati da plate izgleda za nekih 15.000 kvm ili hektar i po. Po tome kako se panično bore da izbegnu plaćanje naknade, stiče se utisak da ih jako dugo neće zanimati ova lokacija, medjutim... U martu su izbori i kako sada stvari stoje, doći će do promena. Mada, ne bih sad da opserviram da može i da ne dođe do promena, i da je i to deo neke taktike. Ali hajde da posmatramo najiyvesniju vaijantu da će do promena ipak doći.

Šta će se dogoditi? Uzmimo da se u martu održe izbori i da SNS preuzma vlast u Beogradu. U aprilu da konstituišu vlast izaberu gradonačelnika, gradsko veće i počnu da postavljaju nove sekretare. To će potrajati ceo maj. Kada će krnuti sa direktorima javnih preduzeća, možda u junu, a možda i kasnije, možda i prodje raspust i dodjemo do septembra. Tek od septembra možemo očekivati da se novi direktor i menadžment Direkcije upoznaju sa poslovima i počnu da prave neke planove u sadejstvu sa gradonačelnikom.

Da li im se ovo može naći u fokusu? To je toliko hipotetičko pitanje, pre nego što vidimo rasplet ko će osvojiti vlast, da je stvarno nemoguće na to odgovoriti. Pogotovo pre nego što čujemo i vidimo te ljude na funkcijama.
 
Да будем искрен нисам приметио, само знам да кад одем на гробље да обиђем очев гроб, да довозе земљу са разноразних страна.

Значи да од наставка Грчке улице нема ништа до 2015. или чак 2016. године, а то ће се поклопити са неким размишљањима око почетка градње саобраћајнице Т6, а то опет има везе са попуњеношћу Новог Бежанијског гробља и почетка градње НБГ 2. Значи да би обе саобраћајнице могле да се раде у једном цугу !!!!
 
Скоро па ето две године нисмо ништа писали на овој подтеми.

Можда ништа не значи, а можда и да, али полако се „покреће“ наставак градње Грчке улице !!!

Наиме Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда објавила је позив за подношење понуда за „Формирање грађевинске парцеле за саобраћајнице Војвођанску и Сурчинску од саобраћајнице Т6 до аутопутске обилазнице“.
http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 185-15.pdf

То је у ствари услуга формирања грађевинске парцеле што по конкурсној документацији подазумева геодетска обележавања и снимања, израда елабората, израда скица ограда, итд. http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 185-15.pdf

У конкурсној документацији се нигде не спомиње Грчка улица, али по датој мапи и обележавању са жутим испрекиданим линијама, која је дата у прилогу „Конкурсне документације“, управо ће се формирати одатле (где је сад завршетак Грчке улице) те грађевинске парцеле.
По овоме значи да ће се проширити и Сурчинска улица и Војвођанска улица све до Београдске обилазнице. На мапи је за сад нацртано, формирање тих грађевинских парцела, до оног десног скретања за аеродром „Никола Тесла“.

На приложеној мапи из конкурсне документације сам обележио неке тачке како би било јасније.

А када ће се стварно наставити градња Грчке улице, неких 450 метара дужине, то вероватно још увек зависи од експропријације 10.000 квадратних метара земљишта, онај део иза Гранд кафе и бивше ергеле (сад је то неки ауто сервис).

Да ли ће се и тај део наставка, после будуће раскрснице са саобраћајницом Т6, звати исто Грчка улица, то ће мо видети, али по објављеним документима вероватно ће то бити тј. ући „под“ Сурчинску улицу.
 
Vrh