Šta je novo?

Војводе Степе

Rekoše da će jutros da zatvore kružni tok, ja sam prošao pre sat vremena otp, još je sve otvoreno. Da nisu mozda promenili planove?
 
Neće da zatvore ceo kružni tok.
Ostaje pravac Bulevar oslobođenja, tako da, u teoriji, neće biti gužve na samom kružnim toku, ali u okolnim ulicama hoće.

Poslato sa telefona
 
Otvoren je Bulevar Oslobođenja i Kumodraška iz pravca ka gradu, ostalo je sve zatvoreno.
 
Videćemo sutra, prvi radni dan nakon zatvaranja autokomande. Očekujem pakao u Kumodraškoj, svim poprečnim ulicama i Bulevaru Oslobođenja/Banjici. Biće opterećen i Most na Adi zbog ovoga.
 
Na 18 i 39 ce biti najvece odstupanje. pogotovo u spicu jer iskljucenje na autoputu kod Ljubicke je pakao i kolone su cak i pre pocetka pijace.
 
O tome i pricam sve vreme, izgleda da nove vlasti bg ne dostavljaju projekte na javni uvid. Ako se setimo, za Bulevar smo imali ceo projekat . Eto iz novina , mi, od kojih novine uzimaju vesti, saznajemo da ce sine ici sredinom kruznog toka, sto je donekle i logicno da bi novi tramvaji lakse prolazili, ali fali nam projekat da to i vidimo. Takodje prica je da ce biti neki semafori. Videcemo kako ce da izgleda, mozda bude dobro odradjeno.
 
Izlaz kod ljubicke je promenjen. Tako da mozda nece biti guzvi. Naime od juce je zabranjeno skretanje levo ka dusanovackom mostu. Tako da svi koji se iskljucuju sa autoputa moraju da nastave pravo. Kako se guzva uvek stvarala zbog onih koji skrecu ka dusanovackom mostu mislim da sada nece biti tolikih guzvi.
 
marrecar":1yhbk0r2 je napisao(la):
- Važno je istaći da će, posle rekonstrukcije, tramvajske šine ići sredinom kolovoza, sve do restorana Franš, kao što će biti slučaj i u obnovljenoj Ulici vojvode Stepe - rekao je Vesić.
:?:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/529249 ... do-11-jula


Mene ne bi iznenadilo da jednog dana samo objave da se od sutra zatvara po jedna traka nadvožnjaka preko autoputa zbog postavljanja šina po sredini, jer je gradski menadžer rekao da će šine ići po sredini kolovoza do "Franša".
 
bojan87":3sufhuj6 je napisao(la):
Izlaz kod ljubicke je promenjen. Tako da mozda nece biti guzvi. Naime od juce je zabranjeno skretanje levo ka dusanovackom mostu. Tako da svi koji se iskljucuju sa autoputa moraju da nastave pravo. Kako se guzva uvek stvarala zbog onih koji skrecu ka dusanovackom mostu mislim da sada nece biti tolikih guzvi.

Šta će sprečiti ljude da skrenu levo? Da li su postavili neke prepreke?
 
Šta je tu neverovatno? Na samoj Autokomandi, tj u Bulevaru oslobođenja neće biti gužve jer je to sada jedna ulica bez poprečnih ulica.

Nema više čekanja na kružnom toku.

Pravo pitanje je šta se dešava u okolnim ulicama.
 
Tu kod Fransa i oko Autokomande nema guzve. Ali u Ustanickoj i kod Dusanovca je kolaps, pre sat i po sam prolazio, policajac usmerava na raskrsnici kod Poste, ovamo potpuni zastoj iz pravca grada, sigurno oko 10 31ca i 17ica u koloni i skoro svaka puna.
 
Ово што раде, полако постаје безобразлук! Трошкови погоршања услова живота и пословања на Вождовцу и шире, када би се рачунали, неколико пута би премашили трошкове саме реконструкције. За онако осетљиве захвате, као што је Аутокоманда, нормално је да се ради и ноћна смена, а да се највећа затварања врше за време продужених викенда (од 21:00 у петак до 5:00 у понедељак)!

Зашто бар не ураде оних пола дана посла, да се отвори од Љубе Вучковића до Пазинске? Макар да се смањи хаос са паркирањем, олакша прилаз зградама, кућама и локалима?
 
Ne mogu da se setim tacno gde sam procitao, ali pisalo je da ce uskoro da se otvori taj gornji deo za saobracaj, ali kao da nece biti asfaltirano, tek kasnije. :o
 
Kažu da je jutros bila kolona od AK do prvog semafora, što nije baš par minuta čekanja.
A za isključenje na Dušanovcu dobro da su se setili, inače je trebalo zabraniti skretanje levo, jer je svako popodne čep neviđeni u tom delu.
 
Juče oko 4 sam čekao u koloni od semafora kod Franša do semafora kod diplomatske benzinske pumpe. Mislim da je problem što ljudi skreću levo nakon što su ušli u Bulevar oslobođenja, a ta ulica nije baš najbolje predviđena za to. Kada jedan do dva auta pokušaju da skrenu, a ne mogu da prođu (od saobraćaja iz suprotnog smera) a autobuska stanica (kojih sad ima dosta više i poslavljene su u blizini poprečnih ulica) je u traci pored zauzeta autobusima svih mogućih linija koje sad tuda idu dolazi do potpunog zaustavljanja saobraćaja.
inače i juče i jutros oko 10-15 do 8 je bilo skoro prazno, nije moralo ni da se uspori za "kružni tok".
 
Svako jutro oko pola 11 prolazim AK, i nekako mi se cini da sa malo ljudstva se radi kruzni tok, i da to nekako ide sporo. Ne ide mi u glavu sto se ne zagrize i da se uradi rekonstrukcija za mesec dana( mislim na kruzni tok). U blizini nema stambenih objekata moglo bi komotno u tri smene da se radi.
 
dsci7869.jpg
 
Mogu slike sa trošarine, evo uslikaću sutra pa ću postaviti, al ništa nećeš videti tamo isto je ko pred novu godinu. Odradili su pola pomoćne okretnice i opet se pokupili i otisli. Završni radovi na trotoarima su očajno odrađeni, sa naglaskom na prelaz ka onome što nije raskopavano. Po asfaltiranom delu ulice se vozi ( ljudi digli ruke od čekanja) i vlada totalno rasulo, a ispred saobraćajnog stoje parkirane mašine još od pre nove godine i ne miču se. Mislim da je sa trošarinom problem što da bi završili deo oko raskrsnice treba da završe okretnicu, a da bi nju završili treba da polože šine, a mašine i radnici koji to rade su do sada dole ispod Vera, iteba ih vraćati nazad ...
 
Vrh