Šta je novo?

Војводе Степе

Први део:


img5110.jpg


img5111.jpg


img5112.jpg


img5113.jpg


img5114.jpg


img5115.jpg


img5116.jpg


img5117.jpg


img5118.jpg


img5119.jpg


img5120.jpg


img5121.jpg


img5122.jpg


img5123.jpg


img5124.jpg


img5125.jpg


img5126.jpg


img5127.jpg


img5128.jpg


img5129.jpg


img5130.jpg


img5131.jpg


img5132.jpg


img5135.jpg


img5138.jpg


img5139.jpg
 
Хорусе укњижени плусићћћи, лепа и обимна фоторепортажа. Нажалост, биће бахатих, али се надам да ће им доћи из дупета у главу. Видећемо како ће бити кад прораде трамваји.
Улица лепо изгледа у односу како је била.
 
Гага":3q59bm1q je napisao(la):
Хорусе укњижени плусићћћи, лепа и обимна фоторепортажа. Нажалост, биће бахатих, али се надам да ће им доћи из дупета у главу. Видећемо како ће бити кад прораде трамваји.
Улица лепо изгледа у односу како је била.
'Oce djavola. Koliko puta su do sada kaznjavali i nosili kola, pa je problem i dalje bio tu.
Zaista lepse izgleda, ali koliko ce to biti funkcionalno, videcemo. Ipak je dobro sto sine nisu izdignute kao u Bulevaru jer bi zaista bilo malo prostora, a opet ni ovako ne valja. Moglo je neko bolje resenje da se nadje umesto precrtavanja Bulevara.
 
Jedni lek za ovu ulicu je zabraniti dalju gradnju stambenih zgrada, što naravno nije realno i neće se dogoditi.
 
Au contraire, my dear Relja!

Када се уместо уџерица изграде све зграде које треба да буду изграђене, грађевинска линија ће се увући и јавне површине ће моћи да заузму већи простор. Можда ће моћи и улица да се прошири у горњем делу (што баш и нема превише смисла, али дотатне траке пред раскрсницама и сл, то може).

Град никада неће платити експропријацију тих уџерица.

Рушење уз градњу = решење за Војводе Степе.
 
Ja se nadam da se neće praviti kolone za skretanje u triše, zbog postaljenog semafora. A i tramvaj će tu da bude zaglavljen..
 
Pantografe (ja ću bez mešanja tri jezika :) ) , sada sam malo bolje pogledao Horusove fotografije, mislim da si ipak u pravu.

Ipak, u "donjem" delu ulice:
Horus":3aq608fy je napisao(la):
ostaje taj problem.
 
Па, да, доњем делу нема помоћи. Остаће све како је (а морам да признам да су ту неке од најружнијих послератних зграда у Београду - а ни новоградња није далеко одмакла - улица нема среће, па то је).
 
Semafor kod stepinog vajata i to poseban za skretanje u levo. Videcemo vec pocetkom septembra da li ce se stvarati kolone i zakrcivati kruzni tok.

Moj utisak je takodje tesno i sporo ali deluje mi da ce se kolko tolko ubrzati javni prevoz sto je pozitivno a ulica je bila spora pa je bila.
 
Pratim vas vec godinama, ali danas kada sam kod drugarice na fb profilu videla ove slike novog parkica u Vojvode Stepe nisam mogla da odolim, a da ih ne postavim ovde....pa uzivajte u tragediji:))) tuzno, pretuzno i porazavajuce..

1. obratite paznju na slova:
11824930_10207362685362196_6387690291292398006_n.jpg

2.
11825018_10207362686962236_4854197927661735957_n.jpg

3.
11817228_10207362687722255_2374430143750555875_n.jpg

4.
11825008_10207362688442273_2386729147892360794_n.jpg
 
Mene vise brine to sto je parkic toliko blizu ulice, a nema nikakve zastite.
A slova, neko radio print prvi put u zivotu pa su neka ispala naopacke.
 
Вожд":c7myjsxc je napisao(la):
"Уметничка" слобода. :lol: ....
može biti delo bolesnika ili je pre borba protiv raširene disleksije i disgrafije :grand:

......Sa disleksijom se često ispoljava i disgrafija (smetnje u pisanju) i diskalkulija(smetnje u računanju).
Deca sa disleksijom i disgrafijom mogu ispoljavati i smetnje u matematici:
ogledalsko pisanje brojeva
• remećenje oblika geometrijskih figura (figure često imaju "uži" u svakom uglu)
• ne dovršavanje crtanja figure (linija ostaje otvorena)
• smetnje u reprodukovanju zapamćenih figura i likova
• proceduralne greške u pismenim radovima
• zadatke na dnu stranice rešavaju mnogo lošije nego na početku/vrhu stranice
• zapisuju jedno a čitaju nešto sasvim drugo
• smetnje u zapisivanju brojeva i računanju
• smetnje u svim zadacima koji zahtevaju manipulisanje sitnim predmetima (greške u brojanju
u početnoj fazi učenja aritmetike)
• smetnje u razvrstavanju predmeta prema obliku, veličini, ....

izvror: http://www.disleksija.rs/index.html
 
jutros 7:45 skretanje u Trise K. Na semaforu 39, 18 (harmonika), ja, neki kombi i jos jedan automobil iza. Iza njega je kruzni tok be ijednog metra slobodnog za naredno vozilo. Ukoliko se ovom skretanju ne da prednost ovde ce biti kolaps i pri umerenom saobracaju.
 
Kokili":1v9xwy9u je napisao(la):
jutros 7:45 skretanje u Trise K. Na semaforu 39, 18 (harmonika), ja, neki kombi i jos jedan automobil iza. Iza njega je kruzni tok be ijednog metra slobodnog za naredno vozilo. Ukoliko se ovom skretanju ne da prednost ovde ce biti kolaps i pri umerenom saobracaju.

Taj semafor bi morao biti visoko sofisticiran, da ima "nagaznu" komandu koja vanredno otvara zeleno svetlo kad god tramvaj ide preko kružnog toka na Autokomandi. Pa čak i postojanje takve funkcije, kao što si primetio, ne sprečava rizik da u najgorem popodnevnom špicu kolona za skretanje u Triše kaclerovića prepreči kružni tok.

Ja bih taj semafor demontirao i umesto njega može da se zabode jedan najobičniji trougao tako da vozila koja silaze niz Vojvode Stepe celodenvno propuštaju ona koja uzbrdo skreću i Triše Kaclerovića. Tako ni tramvaj ni autobusi se ne bi zadržavali na ulazu u Vojvode Stepe.
Ali projektant je rešio da baci pare na semafor.
 
Изгледа да је та улица постала још ужа него што је била код излаза на кружни ток. Потпуно ми је несхватљива она ограда испред кафане са браон фасадом (слика прва) тј да будем искрен несхватљива ми је кафана. Одавно би је одаткле уклонио. Па ту се аутобус може тешком муком провући. Опет трамвајски саобраћај није одвојен па ће вожња кроз ту улицу опет бити спора као и раније ал ок бар ће у првих годину дана лепо изгледати овако свјеже асвалтирана. Битно је да уз улицу ничу зграде ко печурке послије кише само не знам како тај народ мисли да се одвезе/довезе до својих станова.
 
Samo čekam prvi kvar tramvaja, nestanak struje ili bilo kakav zastoj.

TT
 
Vrh