Šta je novo?

Војводе Степе

Danas sam malo obisao V Stepe reko da preduhitrim gospodina Malog koji sutra planira da obidje radove, ocekivah guzvu i sredjivanje za gradonacelnika ali kao sto smo ustanovii rad nedejom se isto vise placa pa na gradilistu nije bio nikog.

Ocajna podloga izmedju sina vec je unistena i ishabana da li je to zavrsni sloj...?
image1.jpg


Umetnost
image2.jpg


Cuvena nadogradjena lepotica
image3.jpg


image4.jpg


image5.jpg


image6.jpg


Jedini radnik na gradilistu
image7.jpg


image8.jpg


image9.jpg


image10.jpg


image11.jpg


image12.jpg


image13.jpg


I kad sam krenuo da se vracam u Bul. Oslobodjenja bio sam sokiran zbog ovog ruskog totema na sred trotoara...jedini nacin da se prodje je izaci na ulicu.
image14.jpg


Generalno kvalitet radova je malo ispod Bulevara A.K. cini se na prvi pogled da je dosta gore sve odradjeno ali to je samo utisak okoline jer je V Stepe rumunska kasaba za Bulevar, cak i ul. Dimitrija Tucovica dobija bolji oblik od nje..
Ono sto se primecuje da je asfalt dosta losijeg kvaliteta, razdelne linije i pesacki prelazi su vec svi izbledeli na deonicama koje su otvorene...valjda ce ih opet iscrtavati. Ostavjeni je prostor i za kontejnere nadam se da ne dolaze podzemni na to mesto jer ce morati opet da kopaju vec uradjeno...mada ko zna :grand: . I sto se tice krajnjeg roka mislim da nema sanse da ga ispostuju i da sve bude zavrseno...samo im za ciscenje svega treba barem 10 dana...
 
И једна и друга и трећа су ближе "румунској касаби" него модерном европском граду, уосталом као и добар део Београда, али шта ћеш.. Ваљда живимо преблизу тој Румунији а предалеко од те Европе.



KRENUO TRAMVAJ: Evo kako su stanari u Vojvode Stepe izrazili nezadovoljstvo zbog probijanja rokova
S. Antonić | 12. 07. 2015. - 19:44h | Foto: V. Lalić | Komentara: 0

Članovi Udruženja “Ćirilica” I stanovnici Ulice Vojvode Stepe organizovali su danas neobičan performans. Oni su, revoltirani zbog produžetka radova u ovoj ulici, napravili tramvaj od platna i drvene konstrukcije i postavili ga na šine.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/574790 ... nja-rokova
 
Ipak je napravljeno neko rešenje povodom pešačkog prelaza preko Vojvode Stepe na Autokomandi. Prelaz će biti dovoljno uvučen od raskrsnice tako da 3-4 vozila mogu da stanu pred pešački bez da zatvore raskrsnicu na Autokomandi, što je od velike pomoći za smanjivanje čepova. Tramvajska stanica je toliko povučena na gore koliko treba da se pešački prelaz pravilno postavi.
 
Tребао си усликати и што су оставили неколико метара старих црвених коцки у правцу ка ауто путу.
 
Кренуо трамвајски саобраћај на линији 9Ћ кроз Војводе Степе :)

Лепа замисао и надам се да ће и кад крене саобраћај у Војводе Степе, један од трамваја на линији 9 бити овако или слично осликан.
Такав коментар сам и оставио на чланак у Новостима.


Чувајмо ћирилицу
Ј. Н. | 13. јул 2015. 13:40 | Коментара: 4
Импровизовани трамвај на линији "9Ћ" постављен у Улици Војводе Степе. Насликано возило скреће пажњу на угроженост писма


КРОЗ Војводе Степе јуче је "протутњао" први трамвај на линији "Ћ". Осликан на платну, са ознаком "9ћ", на коловозу испред броја 94, не води никуда, али словом у називу симболично позива људе да скрену, поред њега у кафић "Одисеја" и да ту направе кутак српског писма.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%86%D1%83
 
tangero":1ecjicuk je napisao(la):
oko 300 metara pešačkog dela sa desne strane ka Voždovačkoj crkvi će ostaviti ne završeno, navodno je to zemljište koje pripada Gradskom zelenilu, ja ne mogu da verujem da rekonstruišeš ulicu od 5km i ostaviš jednu stranu bez trotoara. Pritom su zatrpali dva hidranta, razrovali ionako oronulu pešačku stazu, nema staze za slepe, a u blizini je Studentski dom za studente sa invaliditetom, gradjani su pisali peticiju, videcemo sta ce biti. Evo slika
rw3nkh.jpg


Раде нови тротоар овде.
 
Зеленило је почело са уређењем зелених површина у горњој половини улице..

dsci8972.jpg


dsci8975.jpg


dsci8977.jpg


dsci8979.jpg


dsci8981.jpg


dsci8984.jpg


dsci8986.jpg


dsci8991.jpg


Уређују се и зарасле и запуштене приватне парцеле дуж улице, које су биле опасност за пролазнике.

dsci8970.jpg


dsci8973.jpg


Такође и неких државних фирми.

dsci8989.jpg


Ваљда неће позобати семе траве.

dsci8985.jpg



мало је чудно да фирма која поставља трамвајске жице не поседује камион са краном, већ се служи оваквим импровизацијама..

dsci8988.jpg


Интересантно постављен димњак Мартинијеве пекаре

dsci8990.jpg
 
Вожд":8bwgzh3y je napisao(la):
Зеленило је почело са уређењем зелених површина у горњој половини улице..

Интересантно постављен димњак Мартинијеве пекаре

dsci8990.jpg



Шта?! Ахахаххахахах, ово као кућа из цртаног филма, овај димњак плус климе, па хииит :laugh: :lool: :oops:
 
dsci8988.jpg


Ово је за неверовати...степен заштите на раду - Индија/Пакистан! :shock:


Да бар имају шлемове као у Индији...
74106,xcitefun-safetyhelmet.jpg
 
Čuo sam da su polagali optički kabl, da li neko zna da li će biti moguće priključenje stanara ili je to samo neki glavni point to point vod?
 
"Vojvode Stepe .
ovo mesto {nekadašnja okretnica} godinama je bilo zaraslo u travu sa mini smetlistem..."
105110677037975797494346.jpg

izvor:fotografije sa ulica Beograda
 
JohnnyLee":2qkdinel je napisao(la):
пар данашњих сликано код Степиног вајата


Na lijevoj strani slike duz ivicnjaka je postavljena ograda.
Mislim da je to dobro i da ce spreciti parkiranja na trotoar i omoguciti kretanje pjesaka ali mi nije jasno zasto to nije uradjeno i na drugoj strani ulice.
 
RioBL":3joyfm16 je napisao(la):
Na lijevoj strani slike duz ivicnjaka je postavljena ograda.
Mislim da je to dobro i da ce spreciti parkiranja na trotoar i omoguciti kretanje pjesaka ali mi nije jasno zasto to nije uradjeno i na drugoj strani ulice.

To je zato sto je trotoar veoma uzak na toj strani gde je postavljena ograda. To se ne vidi bas najbolje na slici. Uglavnom, tu je trotoar uzi od 1m. To je cini mi se jedino mesto gde je postavljena takva ograda na trotoaru. Sa druge strane ulice, trotoar je recimo neke podnosljive sirine.

Znaci, to nema veze sa obliznjim restoranom brze hrane, itd.

Koncepcija rekonstrukcije je bila vajda takva da se ne rusi nista oko ulice. Mislim da je ipak imalo smisla da se naprave neka rusenja na kriticnim mestima.
 
Pa koliko sam mogao vidjeti u ranijim postovima, na mnogo mjesta je trotoar vrlo uzak a samo je tu ograda. Steta je sto nekakva ograda ili stubici nisu postavljeni na mnogo vise mjesta, jer koliko vidim, automobilima ce biti lako dostupno parkiranje na trotoar (a cini mi se da je to bilo i prije rekonstrukcije) tako da ce pjesaci na kolovoz. Steta.
 
Propustene prilike ove rekonstrukcije:

- Siri trotoari: moglu se ici recimo na "default" sirinu od 3m, gde ne moze uze
- Granjanje tramvajske mreze:
* Trosarina - Stepa, Banjica - Pere Velimirovica, Trosarina - Jerkovic
* Okretnica kod Vitanovacke ili Elektrotehnicke skole imala bi vise smisla nego na Trosarini, za neke buduce lokalne linije
* Krak ka Prokopu, od Kruznog toka
 
Степа готов и на 40 степени!
Н. В. | 18. јул 2015. 22:48 | Коментара: 0

У "Ратку Митровићу" тврде да ће, упркос врућинама, сви радови бити завршени 31. јула. Радници на улици и током дана, али и ноћу

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 40-stepeni
 
Vrh