Šta je novo?

Војводе Степе

Slazem se za boju, ranije bih rekao da je ona braon u Bulevaru nekako staromodna, ali uporedjujuci sa ovom sivom, ona izgleda daleko lepse.
 
Par slika od mene, slike su od petka i subote:

20150424134323.jpg


20150425183436.jpg


20150425183442.jpg


Kao što se vidi deluje sve konačno gotovo čak su i kockom popunili prostor između dva ivičnjaka na razdelnom delu kolovoza, deluje da danas završavaju asfaltiranje (da rade u nedelju, od 9 doduše) do trošarine gore i onda bi sve od trošarine do Novakove bilo konačno gotovo, međutim:

20150424134338.jpg


Kao što se vidi na ovoj slici celom dužinom ulice gde se pravi asfalt naslanja na šine isekli su ovu štraftu i imam neverovatan osećaj da će to sad da raskopavaju da bi zapunili nečim drugim... dakle taman kad se ponadaš da je gotovo ..
 
garant ce tu da naliju `liveni` asfalt...
Su jos i ima smisla, mada ima mnogo boljih resenja, ali ovo sto su izmedju sina i ka sredisnjem ivicnjaku nalili ce do jeseni biti unisteno!
 
Ту иде она гума која треба да упија и смањује вибрације да асфалт не би пукао. Свуда где се раде шине је тако.
 
Nerazumijem potrebu za livenim asvaltom zabranio bi ugradnju istog
 
direktor":1khe4kxv je napisao(la):
Nerazumijem potrebu za livenim asvaltom zabranio bi ugradnju istog
Liveni su stavljali između šina i od šina do središnjeg razdelnog ivičnjaka, tamo gde je bio go beton do skoro.
 
Znam gdje je postavljen ali ce i odatle kola da ga istisnu neznam sto mudruju zivi bili pa vidjeli
 
Verujem da im je jeftinije ovako, ulažu tman onoliko truda i para da sve otaljaju u zadnjem trenutku ...
 
Ne može više kod Vajata da se preseče na drugu stranu, tek kod Kovača.

TT
 
Dakle, isekli su asfalt sa obe strane šina, dakle ipak će postavljati gumu i gde je liveni asfalt. Samo što trenutno jedan lik sa krampom vadi asfalt tako da će proces trajati beskonačno.

20150502121618.jpg


20150502121609.jpg


Takođe, oko skretnica kod trošarine još nije naliven asfalt svuda. I da, još jedna slika finalnih radova :

20150426180316.jpg


Mislim da je signalizaciju BG put postavljao...

EDIT 02.05. : Dodao sam dve slike nalivanja elastičnog sloja, za sad su uradili oko 20m
 
Аутокоманда пре неки дан:

image3350.jpg

image3351.jpg

image3352.jpg


..................

Као лаик не видим сврху у тако плиткој гуми уз шине, нити како ће се она (о)држати на том месту.
 
Guma je tu da vibracija sa sina neide na asfalt i da on nepuca to je svrha mase koja se naljeva izmedju sine i asfalta
 
Јасна ми је њена функција, али нисам знао да се гума налива у истопљеном стању. То звучи знатно боље.

Ипак, нисам сигуран колико ће се одржати на местима где аутомобили (и аутобуси, камиони ...) прелазе преко ње, ако је тако предвиђено.
 
Guma se postavlja u konacnom obliku, ne naliva se.

Postavljanje guma je novijeg datuma i dobro se pokazalo na primeru Bulevara. Sto se tice prelaska automobila i kamiona, tu ce biti zuta traka, tako da ce samo gsp imati pravo da tuda ide. Naravno da ce se neko parkirati nekada i da ce se ta traka koristiti za zaobilazenje ukoliko ne ide tramvaj, ali dobice to svoj tok i oblik kad se zavrsi. Nece kola smeti ici tuda, a kamionima je ruta ako se ne varam preko Bulevara JNA.
 
Pogledacu koliko u petak guma se do sad nalijevala iz kante vidjecu kako rade u stepi postoje i fotke po forumu
 
Prilikom poslednje rekonstrukcije šina na Novom Beogradu i u Bulevaru kralja Aleksandra, guma je postavljana uz šine pre asfaltiranja. Takav je slučaj i u ulici Vojvode Stepe. Ova guma nije u potpunosti u visini šina, pa se ostatak zaliva. E sada, sa čime se tačno zaliva, ostaje pitanje.

Ulica dr Ivana Ribara:

1369641_Radovi_u_Dr_Ivana_Ribara.jpg



Bulevar kralja Aleksandra:

100612-BLVKA-17.jpg


100612-BLVKA-37.jpg



Ulica Vojvode Stepe:

141022-VSTEPE-24.jpg


img20141216071706.jpg
 
Danas sam video coveka kako skuplja(krade?) kamene kocke iz rupe na donjem delu gradilista.
 
Heh, to su sitnice, u sred bela dana ces videti da kradu izvadjene bandere.
 
Skontao sam konacno da ce tramvaji kroz komandu ici po sredini, ali i da ce okretnica ostati. To znacinda ce se pri proilazu umesto 2 puta preko sina prelaziti 4 puta. A znajuci kako izgledaju sva uktrstanja sa sinama u beogradu vec vidim da ce komanda za dve godine da lici na popriste artiljerijske bitke... Krater do kratera!
 
Memphis_Raines":2whi9sv7 je napisao(la):
A znajuci kako izgledaju sva uktrstanja sa sinama u beogradu vec vidim da ce komanda za dve godine da lici na popriste artiljerijske bitke... Krater do kratera!
Jedini izolovan slucaj je raskrsnica Nemanjine i Kneza Milosa. :)

Inace kad sam kod Nemanjine zasto se taj model nije koristio i za ostale rekonstrukcije? Mislim na onaj materijal kojom su presvucene tramvajske bastice. Ono je po meni sjajno.
 
To je stampani beton odustalo se iz vise razloga nemanjina se drzi jer je uradjena po propisu bila kontrola
 
Vrh