Šta je novo?

Војводе Степе

Fotka je sa FCB stranice - Град Београд (update sa fotkama im je kao i dinamika radova) :roll:
"Градски менаџер Горан Весић изјавио је данас да ће Скупштина града покренути процедуре како би натерала извођача да поштује рокове за спровођење радова у Улици војводе Степе. Он је у ненајављеном обиласку ових радова рекао да је, према уговору, требало да извођач до 19. априла заврши читав део улице од Трошарине до раскрснице са Улицом Босе Милићевић.

– Констатовали смо да тај посао није урађен, није урађен комплетан завршни асфалт и то нас као Скупштину града веома забрињава – рекао је Весић."
 
Gradski menadžer Goran Vesić nenajavljeno u Ulici vojvode Stepe zbog nepoštovanja rokova
Beoinfo | 20. 04. 2015. - 14:17h | Foto: Đ.Kojadinović | Komentara: 7

Gradski menadžer Goran Vesić izjavio je danas da će Skupština grada pokrenuti procedure kako bi naterala izvođača da poštuje rokove za sprovođenje radova u Ulici vojvode Stepe.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/552232 ... nja-rokova
 
Memphis_Raines":1ouu3yes je napisao(la):
@ Gaga, da, može da se prođe.
I da, kao što sam rekao, sve mogu da završe brzo samo ako žele. Juče u toku dana (nedelja) su izasfaltirali sve dokle se vidi sa moje terase (možda i dalje) a to znači verovatno do Vera. ali je deo oko tamvajskih šina ostao nezavršen i ulica je još zatvorena. Jutros sam prošao baš kao što je Gaga pitao da li može i video sam onu mašinu iz koje sipaju asfalt kad krpe trotoare izgleda da će i to završiti.
Мемфис Рејнс, хвала на одговору, укњижен плусићћћ.
Ако будем могао гледаћу сутра да сликам, кад будем пролазио туда.
 
@ Heinz jotros su još bile betonske ploče na šinama između saobraćajnih traka, možda može da se provuče, ali ja nisam pokušavao.
 
Вожд":hmx4s7dk je napisao(la):
Gradski menadžer Goran Vesić nenajavljeno u Ulici vojvode Stepe zbog nepoštovanja rokova
Beoinfo | 20. 04. 2015. - 14:17h | Foto: Đ.Kojadinović | Komentara: 7

Gradski menadžer Goran Vesić izjavio je danas da će Skupština grada pokrenuti procedure kako bi naterala izvođača da poštuje rokove za sprovođenje radova u Ulici vojvode Stepe.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/552232 ... nja-rokova
Vecernje novosti napravile slicnu reportazu, uz jedan vrlo vazan dodatak. Napravili su retrospektivu pre pocetka radova, gde je jasno istaknuto da je tender raspisan tokom prethodne vlasti, ali da je ugovor sa izvodjacem potpisan sa privremenom vlascu, medju kojima su i danasnja vlast. Isto tako je pronadjena izjava Vesica da ce se izvrsiti revizija ugovora i uslova pre nego sto se zvanicno potpise i zapocnu radovi. Nadam se da ce do veceras biti postavljen clanak na sajtu Novosti.
 
Ako rok nije propisan o kakvom prekoračenju rokova se govori. U tom slučaju postoji samo krajnji rok posle koga se obračunavaju penali ili šta već.

Ako je istina ovo što piše u postu iznad, onda je na delu ona stara "okrivi prethodnu vlast za sve".
 
Evo tog clanka:
Odgovornost za plan radova, ali i izbor izvođača, gradski menadžer prebacuje na prethodnu gradsku vlast.

- Ova vlast nije učestvovala u sklapanju posla i raspisivanju tendera - kategoričan je Vesić. - Nije izabrala izvođače, niti način na koji će se ulica rekonstruisati. Nikada ne bismo dozvolili da se zatvori ulica od 4,5 kilometara na godinu dana, već bi se to radilo po deonicama. Takođe, ugovorili bismo i neke međurokove u okviru kojih bi izvođač imao obavezu da, ukoliko ih ne završi, plaća penale.

Međutim, gradski menadžer je samo delimično u pravu: tender za izbor izvođača jeste raspisan za vreme mandata prethodne vlasti, ali su za izbor izvođača, kao i reviziju projekta odgovorne službe koje su radile pod upravom Privremenog organa Beograda. U kojem su se nalazili sadašnji čelnici prestonice.

Upravo je Goran Vesić marta 2014. izjavio da će se raditi revizija projekta uređenja Vojvode Stepe.

- Gradska vlast želi da zna gde će da potroši 18 miliona evra. Tender je raspisan pre našeg dolaska u grad i završen po našem dolasku. Čim bude završena revizija, donećemo odluku da li će se raditi novi projekat ili će se nastaviti radovi sa sadašnjim izvođačem. Suština je da ne želimo da se Beogradu dogodi novi Bulevar i da sutra neko kaže da je potrošeno više para nego što treba - rekao je tada Vesić.

Vesic sada ne moze da krivi prethodnu vlast, imali su prilike da isprave gresku. Sada im jedino preostaje da pritisnu izvodjace da pozure.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... tepa-kasni
 
Koji je ovo po redu 4 naravno da projekton nisu predvidjeli mjenjanje cijevi
 
Гага":trffv0ee je napisao(la):
Memphis_Raines":trffv0ee je napisao(la):
@ Gaga, da, može da se prođe.
I da, kao što sam rekao, sve mogu da završe brzo samo ako žele. Juče u toku dana (nedelja) su izasfaltirali sve dokle se vidi sa moje terase (možda i dalje) a to znači verovatno do Vera. ali je deo oko tamvajskih šina ostao nezavršen i ulica je još zatvorena. Jutros sam prošao baš kao što je Gaga pitao da li može i video sam onu mašinu iz koje sipaju asfalt kad krpe trotoare izgleda da će i to završiti.
Мемфис Рејнс, хвала на одговору, укњижен плусићћћ.
Ако будем могао гледаћу сутра да сликам, кад будем пролазио туда.

Само пар сличица на брзину, а ишли смо из супротног правца. Иначе је била велика гужва од Булевара Пека Дапчевића, Кружни пут Вождовачки + Саве Машковића + Црнотравска, негде око 12:35 часова.





 
Kao što rekoh, zzmeđu šina nalivaju asfalt kao kad krpe trotoar, pa posipaju sitnim kamenčićima (kolotrazi u najavi)

20150422073214.jpg


A evo i jedna na temu završnih radova:

20150422073237.jpg


inače jutros me je mrzelo da idem na trošarinu pa sam probao da presečem kod AP sporta, međutim nisam uspeo tu nego tek kod vera i to zato što su građani sklonili barikade.

I još jedna napomena sad su postavili table da je Bilećka jednosmerna u smeru od trošarine ka gradu (tj od Otokara keršovanija ka Bose Milićević), a i Generala Rašića je ponovo jednosmerna od V.Stepe ka Bilećkoj. Novakova je dvosmerna i na kraju je semafor sa V.Stepe (koji je jutros radio :shock: ).
 
Liveni asfalt koja glupost i jos bg put sadestvu jednako katastrofa .Nevidim zasto nisu stavili klasican safalt sa obsjecanjem djela uz sinu i nalijevanjem spec gum mase
 
Kod Vera je haos, rade stranu ka Trošarini a nisu zabranili prilaz vozilima koja dolaze od Kovača.

TT
 

Ovo kosa isprekidana linija kao da pokazuje da će se moći voziti po šinama. E sad gledajuci znakove preko puta vidim da je dozvoljeno kretanje samo vozilima JGP. Ide li neki bus ovom ulicom? Bude li išao bus preko šina džaba su sve radili.
 
Ta traka je levo skretanje, zašto bi se vozilo po šinama?
 
Ta traka je skretanje levo, verovatno ce imati poseban semafor kako ne bi smetalo tramvajima. Traka desno ce biti sa skretanje desno i pravo, kao sto je to bio slucaj do sada da se improvizuje bastica sa sinama koja se koristila za pravo i desno.
 
Heinz":3jha9me5 je napisao(la):
Ta traka je levo skretanje, zašto bi se vozilo po šinama?

Uf problem u najavi kad stanovnici naselja Stepa S. krenu da se vraćaju sa posle preko Vojvode Stepe.
 
Гага":23j4cy1v je napisao(la):
Иначе је била велика гужва од Булевара Пека Дапчевића

Off: od kog broja tačno? :)
Bez potrebe su menjali naziv ulice, i to na taj način da je ulica u svom delu koji nema veze sa Kumodražom zadržala svoj naziv Kumodraška, a deo koji ulazi u Kumodraž, i po kome je nekada cela nosila naziv, više nema veze sa Kumodražom već sa Pekom Dapčevićem.
Na stranu što prave problem firmama koje su u industrijskoj zoni (+ SingiDingi fax, koji ne znam šta traži u ind. zoni) jer se osim naziva ulice menjaju i brojevi zgrada, što će biti sprovedeno ko zna kada.
 
Jedna opširna foto reportaža :D

Okretnica tramvaja na Banjici
f23g94.jpg

2lvh16e.jpg

Dalje ka trošarini
25rywpl.jpg

2llc3uv.jpg

Postavili su ogradu na tramvajskoj stanici kod Više elektrotehničke škole
2exsbpv.jpg

308fc5d.jpg

3522cg1.jpg

Semaforska raskrnica kod Vera (nije postojala ranije)
v3q1j5.jpg

Sa druge strane
2wevw45.jpg

Kod Doma zdravlja Voždovac
6pazco.jpg

w228fo.jpg

1087k3k.jpg

Asfaltiraju desnu traku u dužini oko 200m
f448yg.jpg

2u6h5wm.jpg

Asfaltiraju i trotoare valjda kao podlogu zajedno sa tucanikom, preko ide kocka
2iikbpx.jpg

116owp0.jpg

t6qzwl.jpg

Dalje ka Autokomandi tj. Vitanovačkoj, stanica kod Kraljice
2643tpy.jpg

2i2bhvd.jpg

Dosta mehanizacije
2lj3nnl.jpg

255mgbp.jpg

nr0xlw.jpg

24ljuox.jpg

Toliko od mene. :grand:
 
Ogradice na stajalistu djeluju kvalitetnije i vise nego u bulevaru ka . Iako je model slican boja rekao bih vezvezna ali mozda tamno plava kao u savskoj bi bolje legla
 
Vrh