Šta je novo?

Војводе Степе

2015-04-16-204140.jpg

2015-04-16-204134.jpg
 
Da li neko zna kakva je danas situacija oko Vera i AP Sporta?
 
Da li ima neko ko uopšte nešto razmišlja i planira oko ovog uređenja Vojvode Stepe?!?!?!

Danas je sve zatvoreno, i prolaz kod Vera i prelaz kod Ljube Vučkovića (AP Sport) tako da je jedina mogućnost za prelazak preko Vojvode Stepe i to samo u jednom pravcu iz ulice Jove Ilića u Triše Kaclerovića. Ujedno je i Autokomanda skoro neprolazna sa suženjem na po jednu traku u svakom smeru!!!! kako sam morao danas na posao kolima putovao sam više od 55 min od Kostolačke do Bulevara Oslobođenja (rastojanje koje je 800m sam išao skoro 10km i skoro sat vremena)!

Da li je baš tako moralo da bude, pa mogli su barem jedan prolaz da ostave!!!!

A i peške je skoro nemoguće proći (vidite na gornjim slikama). Sada i nekako jer je suvo a kada počne kiša sve to se pretvori u blato i prolaza nema!!! Sve sporedne ulice su razrovane sa rupama (koje bi bile manje da su od granata i topova i niko nema nameru da ih popravlja) i toliko krcate automobilima da je to zastrašujuće!

Ovo rade kompletni id***, imam i druge izraze ali bolje da ih zadržim za sebe!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Београд
Станари Улице војводе Степе „кључају” због битумена
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... na.sr.html

Проблема не би било да су се извођачи радова сетили да на сваких педесетак метара поставе бар по две даске за прелаз, каже Будимир Ранђеловић
vojvode-stepe-1-krop.jpg

Житеље Улице војводе Степе, на потесу од Никшићке до Трошарине, у четвртак ујутру дочекало је још једно непријатно изненађење – будућа саобраћајница била је прекривена слојем битумена. Да би дошли до прве аутобуске станице у Булевару ослобођења, Вождовчани су морали да пешаче до Никшићке или до Трошарине уколико нису желели да загазе у свеж битумен.

– Проблема не би било, само да су се извођачи радова сетили да на сваких педесетак метара поставе бар по две даске за прелаз. Ја сам покушао да решим тај проблем са кесама на ципелама, али чим сам закорачио залепиле су се за битумен – жали се житељ Будимир Ранђеловић.

Његове речи потврдила је слика из ове улице. Како би прешли битуменску препреку и колико-толико сачували обућу, у деловима Војводе Степе који се укрштају с улицама Мите Ценића, Капетана Завишића, Новакове, Генерала Рашића... житељи су непланирано морали да се присете детињства и одиграју „школице”.
vojvode-stepe-2-nova.jpg

Код Високе школе електротехнике и рачунарства проблем су покушали да реше постављањем картона по битумену, а неколико бројева више и комадима летви. Али, ни то није било од велике помоћи.

– Шахтови већ сада не могу да се отворе јер им је ивице прекрио асфалт који је лоше урађен. Он је виши неколико центиметара него што би требало, па кад почну кише вода неће моћи лепо да се слива – пожалила се групица грађана окупљених испред једне од аутомеханичарских радњи.

„Главни шоу”, већи и од оног са битуменом, како кажу, ствара прашина.

– Већ неколико дана радници уклањају прашину компресором и тако стварају „облаке”. Постоје и мокра и сува технологија, али воду су почели да користе тек после бројних наших жалби – наводи Ранђеловић.

Чују се притужбе и на нови тротоар који се већ „показао” – тек постављене бехатон плоче почеле су да искачу.
Д. Алексић објављено: 17.04.2015.
 
Ja sam i juče i danas išao od Mini Maxija u Kumodraškoj do Kovača preko Kumodraža, samo danas nisam ni hteo da pokušam preko Vera i AP Sporta.
 
Zatvorena Autokomanda ka Slaviji, svi moraju na autoput.

Kom pacijentu ovakve ideje padaju na pamet u petak poslepodne...
 
Pre neki vikend prolazim pre kruznog toga iz pravca Vracara ,biila je nedelja mozda 6-7 radnika ukupno od cega 1 radi....Ostali predpostavljam kao ''pauziraju''
 
To je bruka i sramota za firmu koja izvodi radove. Bio sam na banjici onaj deo kod okretnice stoji ni r od radnika kod okretnice.
 
Pre dva dana su se radnici sakrili iza zgrada. Navodno je bila inspekcija rada. Sedeli su u šteku dobrih sat i po.
 
U delu kroz koji cesto prolazim, radovi su prilicno usporeni, radnici deluju izgubljeno, i imam neki opsti utisak dezorganizacije.
 
Kažu da je bilo moguće preko parkinga od Vera preseći nekako V. Stepe.
 
Jutrošnja šetnja do prodavnice, deluje da bi mogli da završe brzo kad bi hteli ...

20150419092606.jpg


20150419092615.jpg


20150419092642.jpg


20150419092656.jpg


Trošarina je puštena, tako da sada bar tuda može da se prođe. Deluje mi da je asfalt preko šina opet neko privremeno rešenje, što znači da će opet da zatvaraju...

20150419092715.jpg
 
Jedni jedinu sahtu nisu iznivelisali kako treba strasno zar je to toliko komplikovano
 
Memphis_Raines":2rr0zhba je napisao(la):
Jutrošnja šetnja do prodavnice, deluje da bi mogli da završe brzo kad bi hteli ...

20150419092656.jpg


Trošarina je puštena, tako da sada bar tuda može da se prođe. Deluje mi da je asfalt preko šina opet neko privremeno rešenje, što znači da će opet da zatvaraju...

20150419092715.jpg

Мемфис Рејнс, укњижн плусићћћ.
Једно питање, да ли то значи да се сад може проћи правцем од Црнотравске, па у Саве Машковића, пресече се Војводе Степе, па на кружни пут и онда лево у Булевар Пека Дапчевића (бивша Кумодршка) ? Колико сад видим на твојим сликама да може, али боље да питам, ти си ту на лицу места.
Замолио бих те за одговор јер би у уторак туда требало да прођемо колега и ја са пословним партнером из Немачке, па да се не "срамотимо" да не знамо куда се иде. :D А и колега је из унутрашњости :p
 
Ih do utorka moze i snjeg da pane ko zna sta ce im dunuti da urade
 
Па Директоре какво је време кренуло, можда и "пане" снег :D . Ето на Новом Београду укључили и грејање
 
@ Gaga, da, može da se prođe.
I da, kao što sam rekao, sve mogu da završe brzo samo ako žele. Juče u toku dana (nedelja) su izasfaltirali sve dokle se vidi sa moje terase (možda i dalje) a to znači verovatno do Vera. ali je deo oko tamvajskih šina ostao nezavršen i ulica je još zatvorena. Jutros sam prošao baš kao što je Gaga pitao da li može i video sam onu mašinu iz koje sipaju asfalt kad krpe trotoare izgleda da će i to završiti.
 
Standardno palamudjenje sa dosta pausakno interpreturanih cinjenica
 
Ovo je neka bas bas stara fotografija u delu kod male okretnice na trosarini.
 
Vrh