Šta je novo?

Železnice Srbije........uticaj na razvoj Grada

Železničar":s2hlzk4k je napisao(la):
Ma ja bih svima njima po kramp, lopatu, ašov i ostali alat pa na remont i održavanje pruga! Koliko samo ima pruga da se remontuje i šiblja i trave da se poseče duž pruga, ne znam da li bi tih lopova bilo dosta. A kada bi prolili znoj za tu prugu, više im ne bi palo na pamet da ukrdu nešto sa nje.
Upravo to. Bukagije na noge,par naoružanih stražara i akcija čišćenja vegetacije pored pruge. I onako železnice kubure sa pružnim radnicima jer džabalebaroša po kancelarijama ima koliko hoćeš i zbog njih nema primanja ljudi na terenu. Ovako bi rešili taj problem. :kafa:
 
Слажем се позпуно за друштвено корисни рад. Обзиром да је врло мало места по затворима, све вандале и крадљивце јавне својине треба преусмерити управо на то! На поправку истих!!
 
23.11.2013
Pane meni na um da skoknem vozom do NS
Pogledam po netu red voznje ciljanj vozovi 6i45h 7i02h
Dotrcavam na zst glavnu ovaj u 6i45h vidim kako mi odlazi ispred nosa 2 minuta okasnio razlika izmedju mog i ZS sata ok ja kriv
Reko sad cu ovim u 7i02h
Na salteru dobar dan jeli moze karta za voz u 7i02h
NE neprodojemo karte dok voz nestigne [samo kod nasm moze i nemora da stigne voz ]
Moze karta ali kad stigne ima obicaj da kasni :?:
Odem na salter informacije pitam za voz u 7i02h Kaze nije stigo kasni
Kupijem novine i vodu izlzim na perone vidim kako voz odlazi Pitam otpravnika koji to voz pustio kaze barac za NS 7i02hpo redu voznje moja faca :twisted:
Pitam ja njega kako je mogao voz otici a da po ovima u stanici nije ni dosao i da nije javlljeno na razglasu
Kaze covjek dosao voz na vrijeme iz Bara i odlazi na vrijeme a sto ga nisu najavili i sto neznAJU idi se zali kontroli putnicek blagajne
Ja na salter za zalbe nema nikoga JAVASLUK NA SVE STRANE SA JOS 5 ZBUNJENIH LJUDI OTISAO SAMnom NA bas i kupili karte i otisli za ns
Vratio sam se vozom iz ns u 13i02h koji je stigao na vrijeme 2 prekrcata vagona tako da u karlovcima nisu ni probali da udju cak sam i sjeo
stigao je na vriejme :!: :!: :!:
 
Eee,moj direktore... Pa zar jos nisi shvatio da kod nas na zeleznici ima odredjenih sektora gde jos rade u vremenu pre onog rata?
Jednostavno odredjeni ljudi, dolaze na posao da bi se reklo kako dolaze da nesto rade. A ustvari su u svojim glavama ko zna gde.
Zato ti preporucujem da napises jedan "dobar" i "slatkoreciv" mail i posaljes tamo gde treba. Jer ako se samo zalis na nekom od saltera to njima udje na jedno a izadje na drugo uvo. :kafa:
 
A slatkorecivo cu ja se nadam skoro kod generalnog da ih malo pohvali cjelo osoblje stanice [sarkazam]
 
Direktore, sklopi taj mail da pošaljemo de treba ekspres putem.
 
Дана 2.12.2013. у понедељак, у 19:00 биће одражана трибина:

АУТОПУТ И ПРУГА БЕОГРАД - ОБРЕНОВАЦ

Место: Хотел Обреновац
 
Bas ti i nije mjesto odrzavanja provjeri jeli jos moguce zbog azilanata ,
 
Ја сам задужен за презентацију пруге. Тежићу да причу сведем у 15 слајдова, а хвала на напомени. На последњој страни презентације представљам поред свега и Беобилд. (поред интернет странице, ФБ групе итд.).

Oрганизатор: Наше удружење Умка, удружење у оснивању. Људи који су протествовали зато што су преварени, када је траса аутопута напрасно померена према Сурчину.
Учесници: Представници Института за путеве, који су пројектовали аутопут, и који су дошли до решења аутопута на обалоутврди Умка - Барич као оптималног решења. Удружење љубитеља железнице припрема причу о прузи и могућностима развоја Луке Обреновац.
Како доћи из Београда: Хотел Обреновац се налази на улазу у Обреновац, одмах чим се пређе Колубара из правца Београда, прва станица аутобуса. Аутобус за Обреновац стаје испред Сајма, Палате правде, код Аде стајалиште код великог паркинга. До Обреновца је потребно 45-60 минута, аутобус иде на сваких 10-20 минута. Линија 860 је у тарифном систему ИТС 2. Важе Бус-плус карте са допуном кредита, и у једном правцу се скида око 200 динара. Али маса људи се шверцује, и ретко има контроле.

Важна напомена од неких људи из Обреновца: Са обзиром на врло оштре полемике Обреновчана на интернету да ли аутопут преко Сурчина или Умке, није сигурно колико би прича око луке и пруге добила простора. Са обзиром на велико интересовање Обреновчана за пругу, као и на већ организовану петицију, постоји интересовање за засебну трибину, која би се бавила само пругом.
 
...кад оно ево ти Чучковића:

Kinezi na Koridoru pre kraja godine
Izvor: Tanjug

Beograd -- Predstavnici kineske Šandong haj-spid grupe najavili su u Obrenovcu da će se krajem godine uključiti u izgradnju Koridora 11.

Kineska kompanija je potpisala ugovor sa Vladom Srbije o izgradnji autoputa od Obrednovca do Uba i od Lajkovca do Ljiga.

"Po ugovoru rok za završetak radova je 37 meseci, a dobili smo uveravanja od predstavnika kompanije da će se sa radovima početi krajem godine. Mislim da je početak radova značajna stvar za Obrenovac, jer će biti angažovana i naša radna snaga", rekao je predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković.

Тakođe, tu je i mogućnost budućih razgovora o izgradnji železnice Obrenovac - Beograd,dodao je Čučković, saopštila je opština Obrenovac.

"Mislim da će mnogi skeptici biti razuvereni po izgradnji autoputa, jer smo se danas dogovorili da krenemo u ubrzano projektovanje gradske železnice u trasi autoputa. To je za Obrenvac nemerljiva dobit", rekao je Čučković.




Дакле, воз кроз пустињу уместо кроз насеља... :notok:
 
Izgleda da su zemljoposedničkom lobiju porasli apetiti

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Bravo za Gradsku zeleznicu ,a to znaci da trasa ide preko Surcina..ili se varam.. :kafa:
MARTA.jpg
 
Hi hi dao sam ti minus.. :D Sjajno je sto ce se iz Obrenovca moci pravo do tj,ispod aerodroma ,pa dalje prema Nbg i centru..a i obrnutojako pametan predlog trase,radujem se.. :vops:
 
2012":zzxj9zso je napisao(la):
Hi hi dao sam ti minus.. :D Sjajno je sto ce se iz Obrenovca moci pravo do tj,ispod aerodroma ,pa dalje prema Nbg i centru..a i obrnutojako pametan predlog trase,radujem se.. :vops:
A ja теби +, признајем, 2012 најбољи си 8)
 
Већ чујем најаву у возу:

Стајалиште: Њива 4
Следеће стајалиште: Њива 5
 
stf":1mmmjvua je napisao(la):
Већ чујем најаву у возу:

Стајалиште: Њива 4
Следеће стајалиште: Њива 5
Stajailšte:Obrenovac 1,
Most preko Save 2(analogno most na Adi),
Petlja na Obilaznici (analogno petlja Radnička)3,
AERODROM 4,
Zemun5,
Stanica NBG 6,
Stanica Prokop7,
Stanica Vuk8.
Fenomenalna linja Gradske železnice :vops:
Pored građana Obrenovca i putnika prema aerodromu,ovo će mnogo značiti za povezivanje prigradskih opština i zaposlenih sa aerodromom.
 
To je samo mali koji će biti ukopan..stanica i deo ispod piste..posle može na stubove pa preko auto puta..
 
Да, само толико, једна укопана станичица испод аеродромчића... и можда његове пистице и рулних стазица... А пруга Земун - Сурчин? Ситница. Па још - да би та пруга имала прави смисао, да би возови ишли довољно често а да се не упропасти такт на постојећој линији приградске железнице за Батајницу, ваљало би да се дуплирају колосеци од Земуна до Прокопа... уз још један Бежанијски тунел и Нови Нови железнички мост... Ситничица.

У супротном, добијеш воз за Обреновац, преко аеродрома на сваких пола сата у најбољем случају (чиме пруга и подземна станица, дабоме, постају крајње неоправдани), а аутобус за Обреновац иде на пет минута и - шта бирају путници? Лилихип?

Рачун без крчмара = политика развоја српске железнице.
 
Vrh