Šta je novo?

Železnice Srbije........uticaj na razvoj Grada

Јбг,санкције могло им се...Тих 6 гарнитура нису ни видели границу Србије а ни ота једна не би ушла у Србију да није било македонских цариника.

Originally Posted by Stajs, railserbia.net
Evo ja cu ti reci sta je bilo.posto sam ja tu garnituru dopratio u Srbiju !!! 412-101/102 je dugo bila u Bugarskoj,gde je camila zbog sankcija.Posle je prebacena u Skopje,gde je MZT popravljao sve ono sto je propalo u Bugarskoj od dugog cekanja na isporuku.Zeleznice Srbije su uvele poseban voz 34903,sa EMG,koji je saobracao nekih dvadesetak dana a sve sa ciljem da se dovuce ta EMG u Srbiju.Doticnog dana po dolasku u Skopje,cekala nas je na peronu sveze ofarbana i sredjena nasa EMG ali sa natpisom na njoj kao da pripada ZTP Skopju i sa brojevima 412-054/55 ( nisam siguran da li je bio taj broj ili mozda neki drugi),te smo je prikopcali na ovu sa kojom smo dosli i krenuli ka Nisu.U Tabanovcima je doslo do komicnih situacija,kada smo rekli da EMG ide u Sinvoz na opravku, da bi koji minut kasnije u stanici uletela garnitura sa potpuno istim natpisima i brojem.Sva sreca pa su Spanci koji su kontrolisali granicni promet sa Srbijom ( vreme sankcija )otisli a sa granicnom policijom Makedonije smo brzo resili problem !!! Posle pola sata zadrzavanaja,konacno smo krenuli za Srbiju,a za srecan put,radnici MZT Skopja,koji su bili sa nama do granice, razbili su bocu piva o EMG,za srecan put i uspesan rad.Jos uvek se rado secam tog trenutka,kad smo ulazili u stanicu Presevo,svirao sam od predsignala sve dok nismo stali u samu stanicu !!! Ne mogu recima da opisem to odusevljenje svih nas zeleznicara,policajaca i carinika na granicnom prelazu Presevo,jer je 101/102 sada bila samo nasa !!!!
I posle izvesnog vremena,dok sam cekao voz za Nis,ugledah je na prvom peronu beogradske zeleznicke stanice !! Srce je htelo da mi prepukne od radosti sto je vidim na nasim prugama da sam morao da odem da je izbliza opet pogledam !!!
Eto,to je prava prica o EMG 412-101/102 !!
 
Delija":37l791gy je napisao(la):
jlaki":37l791gy je napisao(la):
'Ajde da nam pošalju te RVRove pa da dobijemo i CRVENU liniju do Resnika pored ove PLAVE što imamo sad :D

1zv7d76.jpg


2673549F.jpg


Те наше гарнитуре намерно нису одржавали како би им се семе затрло. :)

едит: На другој слици се чак и назире оригинална плава боја наше колор шеме. :D
Нису их намерно оставили да иструле него су се оне разликовале од оних које су они наручили. На "РаилСербиа" форуму имаш детаљније због чега.
 
Они их јесу експоатисали али су их слабо одржавали а и електроника им је била другачија јер су те гарнитуре биле намењене нама па је вероватно и то један од разлога.
 
Пантографи су били другачији,контролна трабла, наши имају врата на крајевима и средини вагона, а њихови само на крајевима и све остало је другачије :D
НАШ!
captureud.jpg

Њихов
2871307692_f67c06e448.jpg

32055_pult.jpg

За контролну таблу нисам сигуран, али мислим да је код нас другачија :)
3068322633_98a9a2bcd7.jpg

2985127720_0f6736ff1d.jpg
 
Nasa je ko svemirski brod za taj komandni pult inace imamo mi rasutih vagona 3 DMV otisla su u novsku 1990 HR na remont nikad se nisu vratili ima toga dosta nazalost
 
Off: Uh jbt, kakav kvalitet reportaže... A tek sagovornik iz Železnica...
Na stranu sve to, voz izgleda sasvim korektno, kamo sreće da ih je više...
 
Prokop,iz zadnje pruge!


Kada je reč o beogradskom železničkom čvoru, srpska strana formirala je Radnu grupu za realizaciju projekta stanice Beograd centar. Ova Radna grupa će do novembra ove godine pripremiti tri varijante daljeg razvoja stanice Beograd Centar i na dalje razmatranje ih do staviti Ministarstvu za infrastrukturu i energetiku, Ministarstvu životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja i Vladi Grada Beograda. Ruska delegacija sa zadovoljstvom je prihvatila informaciju o ovim aktivnostima.

„Železnice Srbije“ do 10. novembra treba da dostave Saobraćajnom institutu CIP projektni zadatak za izradu projekata vezanih za izgradnju Tehničko-putničke stanice Zemun.

„Železnice Srbije“ izrazile su i spremnost da takođe do 10.novembra CIP-u predaju projektni zadatak za izradu projekata za rekonstrukciju srpskog dela pruge Beograd – Bar.
 
imam ja za njih spreman projekat za Prokop da ga uvrste kao 4. varijantu:

-prazno
-nikad
-nista
-nikako
-nimalo
-ni juce
-sacuvaj boze
-bolje ne
-dodji juce
...

i tako jos dvadesetak strana sa sve velikim printovima sa postojecim stanjem a na projektovanom stanju iidenticno. Moze koje drvo da se docrta i malo travice okolo...
 
vucko":2s0ccs2n je napisao(la):
Prokop,iz zadnje pruge!


Kada je reč o beogradskom železničkom čvoru, srpska strana formirala je Radnu grupu za realizaciju projekta stanice Beograd centar. Ova Radna grupa će do novembra ove godine pripremiti tri varijante daljeg razvoja stanice Beograd Centar i na dalje razmatranje ih do staviti Ministarstvu za infrastrukturu i energetiku, Ministarstvu životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja i Vladi Grada Beograda. Ruska delegacija sa zadovoljstvom je prihvatila informaciju o ovim aktivnostima.

„Železnice Srbije“ do 10. novembra treba da dostave Saobraćajnom institutu CIP projektni zadatak za izradu projekata vezanih za izgradnju Tehničko-putničke stanice Zemun.

„Železnice Srbije“ izrazile su i spremnost da takođe do 10.novembra CIP-u predaju projektni zadatak za izradu projekata za rekonstrukciju srpskog dela pruge Beograd – Bar.
I mi smo sa zadovoljstvom prihvatili info.o aktivnostima..ali dosta bre više ,pa kad će bre već jednom da krenuti da rade.. :p Hoćemo i mi na Beobuildu da glasamo za jedno od ta tri rešenja :dil:
 
Kako mi se čini, dok se ne završi drumski koridor X ništa oziljnije se neće raditi na železničkom koridoru X.
 
Bela Crkva?! kako ja znam ne prolazu godinama vozovi kod nas :D...
 
Pre bih rekao da u displeju imaju upisane sve stanice u Srbiji, plus poneku iz okruženja..
 
mekbejn":7veqq4no je napisao(la):
Išao je do pre par godina šinobus Vršac - B. Crkva.
Možda hoće da naprave liniju BG - Vršac - B. Crkva?

bilo bi u fulu to ali ne verujem iskreno sto bi opet sada odrzali liniju :D
 
тек када се уради потпуна денивелизација пруга има смисла причати о брзини возова :kafa:
 
Vrh