Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Cena karte u železničkom saobraćaju je subvencionisana od strane države, te ne može ni SV ni AV samostalno određivati cenu karte. Cena se formira na osnovu cene po kilometru + eventualni dodatak za rang voza.
 
Ali opisivanje, najlepsi vozovi, dabldkeri, kao da je to neki novi izum... U Holandiji svaki IC voz je na sprat, jako brzo se covek navikne.
 
Ali pazi licemerja - mrtav 'ladan izjavi da će karta biti SAMO 1000 din...u zemlji gde masa radi za 30.000...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827054#p827054:13znxixf je napisao(la):
vucko » Sub Feb 27, 2021 12:48 pm[/url]":13znxixf]Rekao je i da će biti dabldeker voz kao i da će praviti pauzu u Čortanovcima.

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
 
Gledao sam na tv kada je pricao o pruzi i to za Cortanovce je laz. Rekao je samo da je tu najlepsi deo u smislu pogleda na Dunav.
Smesno je koliko razni portali lupetaju.
 
Pauza u Čortanovcima? Na pumpi? Da svi odu u WC i zapale cigaru?

Kakve su ovo izjave...

Edit: Evo razjašnjeno je dok sam ovo kucao da je do novinara. Od njih više ništa ne čudi.
 
Daaaa, a od Vučićevog bolesnog mozga bi te čudilo...
 
Čudilo bi me. Mislio o njemu šta god, čovek je obrazovan i zna sigurno da vozovi ne prave pauze.
 
Džabe mu je što je formalno obrazovan, kad je balvan.. kad se samo setim njegove izjave da u Americi svakih desetak sekundi pogine perač prozora... :lol: I posle 'ladno izjavi da su ga pogrešno informisali saradnici.. Kako takav pametnjaković da se ne zapita sam da li je takva glupost realna..

A što se tiče pauze u Čortanovcima, sasvim sam siguran da će u prvom, plavom vozu, koji bude prevozio Imperatora, voz da stane u tom naselju, da će se okretati prasići i biti služena lokalna vina.. da Prvi enolog Srbije da stručni komentar, dok sa čašom u ruci zamišljeno gleda u daleki vijadukt, a Goca Uzelac sva ustreptala doživljava vrhunac..
 
Овде се не зна ко је већи болид. А овај даблдекер од 1.000 динара ће зврјати празан, док ће путнички синглдекери бити крцати - осим ако их не буде било, а у том случају ће крцати бити аутобуси. Скидам капу и наклон до пода за генијалце.
 
Pa kao što su nama izgradili drugi kolosek Bg-Pančevo, svi očekivali vozove na 15 min, a dobili 3 voza dnevno, novi-privatni ATP i kartu za bus od 250 din. čini mi se.. nisam dugo ni išao busom.
 
Za nekog ko je koristio voz pre ovih radova i za nekog ko je planirao da ga koristi gotovo svakodnevno kada se završi pruga, ovakve vesti o cenama karata su zastrašujuće. Ne može voz biti skuplji od autobusa u osnovnoj ceni nikako. Kolike će nam onda biti mesečne. To može za neku ekspres varijantu kroz doplatu za rang da se digne, ali za putnički i regio ne dolazi u obzir. To bi bila katastrofa velikih razmera za sva naselja između BG i NS čiji stanovnici koriste voz svakodnevno.
 
Воз не сме да буде луксузни превоз, већ приступачан широким народним масама. Ја сам годинама излзио увече у град у НС захваљујући изузезно повољној цени повратне карте.
 
Ništa se u ovoj zemlji ne radi u korist naroda i lakšeg života, nego radi bogaćenja bratije na i oko vlasti, zarad marketinga i promocije u "regionu" i svetu.

Zato ćemo i imati dabldeker voz da bi išla pena na usta ovim kolonijama na Balkanu, a ne da bi se narod brže i jeftinije prevozio od tčke A do tačke B.

Zato ćemo npr. imati i gondolu od Kalemegdana do Ušća, da bi neki sns "koncesionar" njome upravljao i šišao ovce kartama od 1000 din, umesto da imamo pešački most preko koga bi raja išla besplatno.

Itd, itd..
 
Kroz to da vozovi velikih brzina budu skupi i prazni su prošle mnoge svetske zemlje, uključujući čak i neke najrazvijenije. I nikako ostale zemlje da se nauče na tuđim greškama...
 
Zašto se uopšte raspisivao tender? Sve se znalo unapred,mogli su odmah da kažu,kupujemo to i to,i gotovo. Kakvo zamlaćivanje sa zakonskim postupcima kad se zna da je prvorođeni iznad njih i da on odlučuje o svemu.
 
A dobro, kad jednog dana bude trebalo da se odgovara za sve - bar će se lako "utvrditi" ko je bio glavni i odgovorni urednik..dokazni postupak će biti brz, priznanja pred kamerama koliko hoćeš :E ja sam tražio; E na moju inicijativu; E ubite me ali ne dam da se ne radi nedeljom; E ja sam tražio da bude spomenik toliki; E ja sam naredio da se snimi film o Jasenovcu; E ja sam zvao Blera i Šredera; E ja sam rekao da se kupi dabldeker voz i da karta bude samo 1000 dindži; E ja sam izabrao Porfirija; E ja sam naredio da se taj i taj sahrani u Aleji zaslužnih građana; E jaaaaaaaaa, pa jaaaaa.. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826819#p826819:2qo145vt je napisao(la):
Boki123 » Пет Феб 26, 2021 3:22 pm[/url]":2qo145vt]Prokop će morati pod hitno da se povezuje sa gradom jer ljudi neće koristiti voz upravo iz razloga što će im biti potrebno dodatnih 30 minuta da dođu do centra (u idealnim uslovima). Šta je potrebno uraditi?
1) BG:voz vratiti na 15 minuta tokom špica-omogućuje se veza sa 3 stanice u užem centru grada, možda uvesti neku liniju i ka jugu da se povežu i ti delovi grada
2)Trolejbuse spustiti da idu dole
3)Završiti pristupne saobraćajnice i pustiti autobuse koji sad saobraćaju autobutem da staju i kod prokopa
4) Urbanizovati ceo deo oko prokopa novim poslovnim zgradama i tako stvoriti dodatne putnike i pešačke prilaze stanici
5)Najavljivana je mogućnost da se provuče tramvaj umesto metro dok se ne izgradi 3. linija, nisam siguran da li se od ovoga odustalo i koliko bi treablo vremena da se napravi

Молим те само ми објасни како од Прокопа до Центра треба 30 (тридесет) минута у идеалним условима? :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827063#p827063:2chdv7vn je napisao(la):
Max15 » Суб Феб 27, 2021 12:08 pm[/url]":2chdv7vn]Gledao sam na tv kada je pricao o pruzi i to za Cortanovce je laz. Rekao je samo da je tu najlepsi deo u smislu pogleda na Dunav.
Smesno je koliko razni portali lupetaju.
А WLABmz једва дочекао... :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827164#p827164:6y5h6711 je napisao(la):
MaRtInsrbija1993 » Sub Feb 27, 2021 7:00 pm[/url]":6y5h6711]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827063#p827063:6y5h6711 je napisao(la):
Max15 » Суб Феб 27, 2021 12:08 pm[/url]":6y5h6711]Gledao sam na tv kada je pricao o pruzi i to za Cortanovce je laz. Rekao je samo da je tu najlepsi deo u smislu pogleda na Dunav.
Smesno je koliko razni portali lupetaju.
А WLABmz једва дочекао... :laugh:

Novinaru koji je to preneo sam se i smejao. Ne može AV biti toliki AV koliko novinar može biti glup...
 
Cena od 1000 dinara za voznu kartu u jednom pravcu je van pameti. Toliko otprilike povratna autobuska košta,ti vozovi će zvrjati prazni ako karta ne bude jeftinija. Da je to lebdeći voz Maglev koji juri 500 km/h,pitanje da li bi i onda tolika cena bila opravdana,kakav je životni standard u ovoj zemlji,bez obzira na "zlatno doba" za koje nas mediji ubeđuju da u njemu živimo. Ako tolika cena ostane,ja ću se jednom provozati do NS čisto da vidim kako je,ali ubuduće ću uvek birati stari dobri EMV 413,više odgovara mom džepu. Doduše,u tekstu nisu uopšte precizirali da li će 1000 dinara biti cena karte u jednom pravcu,ili povratna?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827163#p827163:3ogg1onw je napisao(la):
MaRtInsrbija1993 » Суб Феб 27, 2021 5:54 pm[/url]":3ogg1onw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826819#p826819:3ogg1onw je napisao(la):
Boki123 » Пет Феб 26, 2021 3:22 pm[/url]":3ogg1onw]Prokop će morati pod hitno da se povezuje sa gradom jer ljudi neće koristiti voz upravo iz razloga što će im biti potrebno dodatnih 30 minuta da dođu do centra (u idealnim uslovima). Šta je potrebno uraditi?
1) BG:voz vratiti na 15 minuta tokom špica-omogućuje se veza sa 3 stanice u užem centru grada, možda uvesti neku liniju i ka jugu da se povežu i ti delovi grada
2)Trolejbuse spustiti da idu dole
3)Završiti pristupne saobraćajnice i pustiti autobuse koji sad saobraćaju autobutem da staju i kod prokopa
4) Urbanizovati ceo deo oko prokopa novim poslovnim zgradama i tako stvoriti dodatne putnike i pešačke prilaze stanici
5)Najavljivana je mogućnost da se provuče tramvaj umesto metro dok se ne izgradi 3. linija, nisam siguran da li se od ovoga odustalo i koliko bi treablo vremena da se napravi

Молим те само ми објасни како од Прокопа до Центра треба 30 (тридесет) минута у идеалним условима? :notok:
Ако се чека 36 и преседа онда потраје толико.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827207#p827207:2p2j22ex je napisao(la):
Užice » Sat Feb 27, 2021 9:14 pm[/url]":2p2j22ex]Cena od 1000 dinara za voznu kartu u jednom pravcu je van pameti. Toliko otprilike povratna autobuska košta,ti vozovi će zvrjati prazni ako karta ne bude jeftinija. Da je to lebdeći voz Maglev koji juri 500 km/h,pitanje da li bi i onda tolika cena bila opravdana,kakav je životni standard u ovoj zemlji,bez obzira na "zlatno doba" za koje nas mediji ubeđuju da u njemu živimo. Ako tolika cena ostane,ja ću se jednom provozati do NS čisto da vidim kako je,ali ubuduće ću uvek birati stari dobri EMV 413,više odgovara mom džepu. Doduše,u tekstu nisu uopšte precizirali da li će 1000 dinara biti cena karte u jednom pravcu,ili povratna?
Voz koji ide 200 na sat nije nigde socijalna kategorija, osim u Nemačkoj i Francuskoj, ali tamo stvarno brzi vozovi idu 300 i više. Zapravo, ni tamo nije to socijalna kategorija, nego je niska cena proistekla iz tržišne utakmice. Ima dovoljno starih vagona i ima više nego dovoljno potražnje. Kad napuniš 600 ljudi u voz napravi se matematika za nižu cenu.
Drugo, poslednjih godina, mnogi prevoznici su prihvatili sistem prodaje karata iz avio saobraćaja, gde cena zavisi od meseca, dana u nedelji, doba dana i koliko ranije kupuješ kartu.

Za narod je putnički, RE i brzi, a ko hoće 200 mora da plati.
 
Putnički i RE će ići 160 sa Flirt-om, a "ekspresni" će ići 200 sa Kiss-om. I ta razlika je samo između Bataje i Karlovaca, na ostatku trase voze istom brzinom. Vremenska razlika će biti samo nekoliko minuta. Koliku cenovnu razliku je moguće opravdati između te dve opcije? Ne sme se ni previše podići cena putničkog, da ne odbije putnike kojima je cena bitna, ali ne sme biti ni mnogo jeftinije od ekspresnog, jer će svi onda ići putničkim. Nadam se da su dobro promislili šta rade.
 
Vrh