Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Ја сам за унификацију возног парка. Да се лепо набаве и дизел ФЛИРТови, 711 да се сконцентришу у један депо, а швеђанке и макосе да иду у музеј заједно са сачуваним шинобусима.

Neće 710 niđe.
Odrađena je modernizacija upravo da bi im se produžio životni vek za barem još 10 godina trčanja, svi će raditi u timočkom regionu, doneto još odavno.
Šveđani su trenutno najekonomičniji, a i najpouzdaniji dizel motorni vozovi u voznom parku i pored starosti od 40 godina.
Odricanje njih u trenutnoj situaciji pa i u nekoj budućoj bi bila ogromna greška.
 
Poslednja izmena:
U Relax-u imate temu za železnice van Srbije koja je iovako polumrtva, pa tamo kačite, ne svađajte se oko gluppsti.🙂

Problem rešen.
 
Sažetak nove verzije:
1) Ubacena opcija označavanja određene relacije kao omiljene, kad se kkuca stanica ta relacija izlasi ispod. Isto tako izlaze prethnodne relacije (izgleda da je u pitanju samo smer, a ne i cela ruta što je okej)
2) Sekcija promocije u kojoj će biti neke vrste promocija
3) Push notifikacije o novim verzijama app, promo ponudama, obaveštenje o zastojima, novim linijama itd.
4) Pretraga gradova na osnovu dela reči (recimo kucaš Beograd izađe ti i Novi Beograd)
*trenutno je malo bagovano pa kad ukucaš Beograd prvo ti izbaci Barajevo (Beograd). To može da se reši lako ukoliko određene stanice imaju prioritet
5) Uvedena sekcija sa najčešćim pitanjima u aplikaciju, moguće je i pozvati kol centar iz aplikacije
6) Verovatno su rešeni neki raniji bagovi (null null greška npr.) ali treba sačekati malo

Nije uveden kalkulator/sekcija za pretplatne karte, nije uvedeno biranje sedišta sa rezervacijom i nije uvedena kupovina isključivo rezervacije. Verovatno te funkcije još nisu spremne
 
Sažetak nove verzije:
1) Ubacena opcija označavanja određene relacije kao omiljene, kad se kkuca stanica ta relacija izlasi ispod. Isto tako izlaze prethnodne relacije (izgleda da je u pitanju samo smer, a ne i cela ruta što je okej)
2) Sekcija promocije u kojoj će biti neke vrste promocija
3) Push notifikacije o novim verzijama app, promo ponudama, obaveštenje o zastojima, novim linijama itd.
4) Pretraga gradova na osnovu dela reči (recimo kucaš Beograd izađe ti i Novi Beograd)
*trenutno je malo bagovano pa kad ukucaš Beograd prvo ti izbaci Barajevo (Beograd). To može da se reši lako ukoliko određene stanice imaju prioritet
5) Uvedena sekcija sa najčešćim pitanjima u aplikaciju, moguće je i pozvati kol centar iz aplikacije
6) Verovatno su rešeni neki raniji bagovi (null null greška npr.) ali treba sačekati malo

Nije uveden kalkulator/sekcija za pretplatne karte, nije uvedeno biranje sedišta sa rezervacijom i nije uvedena kupovina isključivo rezervacije. Verovatno te funkcije još nisu spremne
Lepo, malo po malo i biće to ozbiljan sistem.
Bolje da izbace Stable build, nego da izbace Unstable sa svim ovim funkcijama i onda da izgubimo kupovinu karata zbog pucanja sistema.

Bilo bi dobro da dodaju kupovinu karata za firme, pošto da bi se troškovi pravdali na fiskalnom računu mora da bude PIB firme što je sada jedino moguće ukoliko se kupuje na šalteru. Tako mogu još da smanje gužve na šalterima.
 
Počelo je opet da trucka oko Inđije, kad se ide iz NS, između Beške i Inđije ima "stepenik" gde se lepo poskoči, a kad se ide od BGa za NS, pre i posle Inđije je osećaj u Flirtu kao u kolima koja idu po makadamu. Čini mi se da pre nedelju, dve nije bilo tako, ne znam da li se možda desi da nešto malo fali baš tom Flirtu i malo je lošija deonica, pa kad se spoji ispadne tako.
 
Počelo je opet da trucka oko Inđije, kad se ide iz NS, između Beške i Inđije ima "stepenik" gde se lepo poskoči, a kad se ide od BGa za NS, pre i posle Inđije je osećaj u Flirtu kao u kolima koja idu po makadamu. Čini mi se da pre nedelju, dve nije bilo tako, ne znam da li se možda desi da nešto malo fali baš tom Flirtu i malo je lošija deonica, pa kad se spoji ispadne tako.
To je stalno tako, i u KISS-u je isto. Ne znam zašto to ne poprave.
 
VD u stanici Požarevac, dođe mu ko diverzija..🤣

received_654104143240630.jpeg
 
Počelo je opet da trucka oko Inđije, kad se ide iz NS, između Beške i Inđije ima "stepenik" gde se lepo poskoči, a kad se ide od BGa za NS, pre i posle Inđije je osećaj u Flirtu kao u kolima koja idu po makadamu. Čini mi se da pre nedelju, dve nije bilo tako, ne znam da li se možda desi da nešto malo fali baš tom Flirtu i malo je lošija deonica, pa kad se spoji ispadne tako.
Ima jedan flirt koji verovatno ima neko oštećenje točka, i "trucka" pri manjim brzinama.
 
Vrh