Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Имам једно питање. У суботу ћу путовати возом до УЕ, поласком у из Раковице у 7:44. Интересује ме, јел ради тај полазак суботом јер пише да не ради недељом, а кад одаберем недељом да купим карту, стоји тај полазак, кад на компу видим стоји да ради и недељом. Успут, мали ОТ, колико су редовни аутобуси на линији УЕ - Мачкат - Златибор и да ли могу повећи кофер да унесем ако иде нпр Сетра 315НФ?
 
Putnički voz kod Zaječara ispao iz šina
 
Poslednja izmena:
Имам једно питање. У суботу ћу путовати возом до УЕ, поласком у из Раковице у 7:44. Интересује ме, јел ради тај полазак суботом јер пише да не ради недељом, а кад одаберем недељом да купим карту, стоји тај полазак, кад на компу видим стоји да ради и недељом. Успут, мали ОТ, колико су редовни аутобуси на линији УЕ - Мачкат - Златибор и да ли могу повећи кофер да унесем ако иде нпр Сетра 315НФ?
Taj polazak nedeljom saobraća produženo do Priboja ako se ne varam, drugi broj voza ali po istoj trasi. Deo Beograd-Užice saobraća svakodnevno.

Autobusi za Zlatibor su redovni, idu vrlo često. Za pouzdanost nisam siguran, ali su bili tačni kad sam ja išao. Ja sam ih koristio sa Tarom iz Beograda, dođem u 12 i bude u 12.30 autobus. Išao sam u društvo i svi smo nosili kofere, niko nam nije pravio problem. Autibuska je odma pored železničke i pitaj koji ti bus za Zlatibor prvi dolazi.
 
Putnički voz kod Zaječara ispao iz šina

Više ništa nije iznenađujuče.

Od ovog RV-a kroz stanicu Trnavac je bila smanjena brzina na 10 km/h i iščekivalo se da će se nešto dogoditi.

Tužno je sve to...
 
Kao i uvek "Zamedia" ima veoma profesionalne kadrove, u ovom slučaju od ne baš lepog događaja.

Screenshot_20230306_152803_Facebook.jpg


Screenshot_20230306_152741_Facebook.jpg


Screenshot_20230306_152642_Facebook.jpg


Screenshot_20230306_152702_Facebook.jpg


Screenshot_20230306_152718_Facebook.jpg


Po svemu sudeći, zadnje obrtno postolje je ispalo još kod propusta i posle se vukao jedno 30tak metara dok nije mv reagovao.

Pošto je ispao malo pre skretnice, stanica nije u blokadi i saobraćaj se odvija redovno, putnici su u redu, a i deluje i da nema ozbiljnije materijalne štete na DMV-u.

Rekonstrukcija ove pruge nije ni u najavi tako da nek nam je bog u pomoći.🫠
 
Kao i uvek "Zamedia" ima veoma profesionalne kadrove, u ovom slučaju od ne baš lepog događaja.

Pogledajte prilog 155561

Pogledajte prilog 155562

Pogledajte prilog 155563

Pogledajte prilog 155564

Pogledajte prilog 155565

Po svemu sudeći, zadnje obrtno postolje je ispalo još kod propusta i posle se vukao jedno 30tak metara dok nije mv reagovao.

Pošto je ispao malo pre skretnice, stanica nije u blokadi i saobraćaj se odvija redovno, putnici su u redu, a i deluje i da nema ozbiljnije materijalne štete na DMV-u.

Rekonstrukcija ove pruge nije ni u najavi tako da nek nam je bog u pomoći.🫠
I to je iskliznuo baš novoremontovani Šveđanin u bojama nacionalne zastave.

Nisam znao da ova garnitura saobraća i na negotinskoj pruzi. Jednom prilikom sam se njime vozio od Bora do Zaječara, stigao je u minut tačno uprkos lošem stanju infrastrukture, a unutrašnjost voza je uglancana i modernizovana skoro kao u Flirtovima. Nadam se da nije ozbiljnije oštećen.
 
I to je iskliznuo baš novoremontovani Šveđanin u bojama nacionalne zastave.

Nisam znao da ova garnitura saobraća i na negotinskoj pruzi. Jednom prilikom sam se njime vozio od Bora do Zaječara, stigao je u minut tačno uprkos lošem stanju infrastrukture, a unutrašnjost voza je uglancana i modernizovana skoro kao u Flirtovima. Nadam se da nije ozbiljnije oštećen.

U teoriji on bi trebao da saobraća svakodnevno ka Prahovu/Negotinu, ali u praksi često upada 002 koja je u blamirajućem stanju.
Ja sam "Šarenka" (tako ga zovu putnici ovde) video još Februara 2021. god na vozu za Prahovo, ali do ukidanja direktnih vozova Požarevac-Zaječar nije išao redovno za Prahovo.

Zanimljivo ili ne, pre gotovo godinu dana je ista garnitura (004) u blizini ovog istog sela Trnavac iskliznula sa šina, baš simbolično..:unsure:
 
Taj polazak nedeljom saobraća produženo do Priboja ako se ne varam, drugi broj voza ali po istoj trasi. Deo Beograd-Užice saobraća svakodnevno.

Autobusi za Zlatibor su redovni, idu vrlo često. Za pouzdanost nisam siguran, ali su bili tačni kad sam ja išao. Ja sam ih koristio sa Tarom iz Beograda, dođem u 12 i bude u 12.30 autobus. Išao sam u društvo i svi smo nosili kofere, niko nam nije pravio problem. Autibuska je odma pored železničke i pitaj koji ti bus za Zlatibor prvi dolazi.
Колико је Шуљага удаљен? Ићи ћу локалом у 11:40
 
Колико је Шуљага удаљен? Ићи ћу локалом у 11:40
Ja baš došao kad je bio godišnji odmor i ostao bez komplet lepinje :D
Što se Užica tiče, preporučujem obilazak stare pruge uskog koloseka koja je sad staza, ide baš daleko, ja mislim da je oko 13 km asfaltirano, posle ide makadam .Vozio sam bajs jedno >20km. Usput tuneli, hidroleketrane, reka, banje,... Stvarno neverovatno koliko ima sadržaja. Išao sam Tarom preko leta.
 
Хвала свима много на помоћи. Једини разлог зашто идем возом до Златибора са преседањем је јефтинији пут. 2680 је повратна аутобуска, воз+аутобус повратна карта износи 1570 динара. Са ког колосека креће воз из Раковице?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Vrh