Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Ovo je prava slika zeleznice, rešenje iz 19 veka.
Pa sistem podizanja obe rampe na dugme je za 7 razred osnovne škole, opštetehicko obrazovanje. Ne mora automatski, samo na dugme....
Koja je brzina na ovo deonici, ja kad vidim voz imam osećaj da ide 5kmh


Inače Vučić je obećao Svilajnčanima novi drumski most pored. Obećao....
 
I mislim da je ovo odradila neka privatna firma koju je unajmila infra.

Moguće da si i u pravu, valjda "Ingrap Omni" (neki beli dvoputni bager) ima ugovor sa Infrastrukturom za održavanje rastinja na celoj teritoriji Srbije.
No, ja videh IŽS bager i drezinu kako se vrtila ovde po pruzi pa povezah da oni rade na tom poslu, danas sam u vozu pa ću baš da se raspitam kod nekog.🙂

@Jelancha

Ако је ово очишћен пружни појас, како ли је кад није очишћен? :oops:

Sodoma i gomora, na nekoliko 710 je bilo pucanja prozora od granja...
Ovo je sada super, mada brzo će da se vrati stanje na staro..
 
Ovo je prava slika zeleznice, rešenje iz 19 veka.
Pa sistem podizanja obe rampe na dugme je za 7 razred osnovne škole, opštetehicko obrazovanje. Ne mora automatski, samo na dugme....
Koja je brzina na ovo deonici, ja kad vidim voz imam osećaj da ide 5kmh


Inače Vučić je obećao Svilajnčanima novi drumski most pored. Obećao....
Ево доброг кандидата где да се пребаци стари Савски мост.
 
Šta je sa vozom 2121? Danas ga vidim u redu vožnje, za sutra ga nema?

Ide li on ikako ili?
 
Gledajući RV, zaključujem da voz 2121 saobraća samo nedeljom i poslednjim danima praznika.
 


Izgleda opet krađa na brzoj

Није само СНС неспособан, труо и крив, већ и Лауре које не процесуирају лопове који краду делове електричне мреже.
 
Bogte, gledam taj RV za Barsku i čudim se koliko je mršav, do Valjeva je i OK, ali iza baš slabo..

Par neobaveznih fotki od danas:

Moja stalna drugarica u stanici Brusnik, jednom ju je voz udario, ali drži se..
20230409_172436.jpg


U vozu negde kod Kobišnice.
20230409_183006.jpg


20230409_183031.jpg


U stanici Negotin.
30 putnika je izašlo, nije loše ipak je nedelja uveče, iz pravca Zaječara to je vrlo neaktivno vreme za stanovnike sela, pogotovo sada uoči praznika..
20230409_184146.jpg


I ode...
Inače ova garnitura 710-008 je učestvovala u VD-u pre 5 dana u stanici Zaječar.
20230409_184313 (1).jpg
 
Da se ne zagubi, fotke od prošle nedelje, prvi put sam bio na ŽS Novi Sad, stanica me je oduševila. Baš ima taj (dobrostojeći) retro šmek, da kažemo ostarila stanica ko dobro vino.

IMG_2583.jpeg
IMG_2586.jpeg
IMG_2587.jpeg
IMG_2588.jpeg
IMG_2589.jpeg


Čuvena mreža za golube, vrhunac konstrukcijskog inžinjeringa:

IMG_2590.jpeg
IMG_2594.jpeg
 
I danas i sutra kašnjenja na novosadskoj zbog popravke na kontaktnoj mreži, javljaju na vestima.

Regio za Prijepolje u 12:25 pun na početnoj stanici. Predpostavljam da se oseća izostajanje voza u 7:30.
U redu vožnje nema više stanice Vrbnica, svi vozovi su do Prijepolje Teretna. Stanica više nije aktivna ?
 
Voz 2103 za Prijepolje udario auto, ima poginulih. Još stoje zbog uvidjaja
 
Bože uveliko 21. vek a nama ljudi i dalje ginu jer nema branika ili polubranika.

Гину јер не поштују саобраћајне прописе, исто као што гину и у саобраћајним незгодама у којима нису укључена железничка возила. Не постоји земља на свету која има железницу, а у којој су апсолутно сви друмски прелази преко пруге у нивоу опремљени браником или полубраником.
 
Vrh