Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Buduce stajaliste na novoj deonici dvokolosecne pruge Gilje-Paracin
10608896_435202099955148_1149312547_n.jpg
 
Jos neke fotke sa iste deonice.
10592194_745468328830069_2095563986_n.jpg


Paracin-Cuprija

10602876_436923766449648_1210148294_n.jpg


10581397_436921873116504_1513444771_n.jpg
 
danas sam se vozio vozom koji ide iz praga u bg odusevljen sam njime ko avion je dal zna neko ciji su to vozovi dals u nasi ceski il ? posto ako su nasi svaka im cast kako su ih sredili....
 
Ako su plavo beli sa onim ekranom na vagonu onda su njihovi. Mada imamo i mi par vagona koji su bas extra :)
 
imali su ekrane i bas su bili sredjeni al pisalo je i na srpskom pa me zbunilo al ako je nas odlican je i voleo bi da imamo i za nasu zemlju takve a ne asmo za inostranstvo
 
Tesko kad vidis sta st*** sve radi po vagonima. A i oni ruski nisu losi za kratke relacije.
 
Laganica sa 30 km/h i pije se :kafa: Jul mesec u pitanju.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VZSXzoIaJFw[/youtube]
 
još jedna iz Rume:
pYwO9Ca.jpg

p.s. danas sam načuo da će biti nekih problema pri korišćenju ovih mašina, zbog njihove širine, tako su bar železničari danas nešto pričali
 
Vučić: Predstaviću projekte pruga Beograd-Sarajevo i Beograd-Bar i auto-puta Niš-Priština

Tanjug, Beta | 28. 08. 2014. - 14:05h izmena vesti 19:00h | Foto: FoNet Tv | Komentara: 243
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će učesnicima konferencije Zapadni Balkan u Berlinu predstaviti infrastrukturne projekte od značaja za ceo region i da se nada da će naići na podršku svih učesnika tog skupa.

508087_img20140828182054edit_f.jpg


Reč je o tri bitna infrastukturna projekta koja predlažemo i mi nismo tu da molimo za milost niti očekujem da će novac s neba da padne - rekao je Vučić novinarima u Berlinu.

Kao najvažniji projekat pomenuo je prugu Beograd-Sarajevo koja bi išla na Lajkovac, Valjevo i Loznicu, naglasivši da gotov projekat već postoji. Dalje bi, objasnio je, pruga išla ka Zvorniku i delu Republike Srpske, odakle bi se nastavljala ka Federaciji BiH, odnosno ka Sarajevu.

- To je veoma važno za nas i to bi spajalo ljude i u ekonomskom i političkom smislu - naglasio je srpski premijer.

Povezivanje s Kosovom

Drugi projekat je pruga Beograd-Bar sa kracima koji se odvajaju kod Bijelog Polja za Berane, Peć i Prištinu i sa drugim korakom koji se kod Podgorice odvaja za Skadar i Tiranu.

- To je veoma važno za nas jer bismo time, posle izgradnje brze pruge Beograd-Budimpešta, bukvalno pokupili sav saobraćaj koji vodi iz centralne Evrope u sve ove zemlje i ka jugu Balkana. Time bismo mi bili najveći dobitnici iako bi svi mnogo dobili izgradnjom tog značajnog infrastrukturnog projekta - rekao je Vučić
Važan je takođe i projekat izgradnje autoputa Niš-Priština, koji bi, prema Vučićevim rečima, bio izuzetno značajan i za Srbe i za Albance.

Srpska delegacija očekuje, kako je rekao, da vidi koji projekat EU smatra najboljim i želi da ga svojim novcem pomogne. Za koji projekat smatraju da bi politički bilo najbolje da se realizuje i koji bu najuspešnije spojio narode i "vodio nas u drugačiju i bolju budućnost".

Učesnicima skupa biće, dodao je, u pisanoj formi dostavljene političke i ekonomske ideje koje su od značaja za ceo region.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/49112 ... isPristina
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SIW2ZI6mWTQ[/youtube]
 
sta ce nam zeleznicka pruga bg sarajevo ? nit je sarajevo mocno nit tamo ima neka privreda nit nasi ljudi idu tako cesto za sarajevo bolje prema banja luci il prema rumuniji il po srbiji negde
 
Momak kad uradis prugu valjvo loznica pa onda do sareva ujedno si uradio i sredio prugu do banja luke i skratio put i zaobisao hrvacku pogledaj kartu zeljznicke mreze JZ
Meni nije jasno sto se pominje pruga bg bar zar ona nece da se radi iz 3 transe ruskog kreditia a projekat je vec uradjen tj uradili su ga italijani italfer donacija vlade italije od 1 milion eura plus ucesce cg i srb od 400 000 e
 
direktor":9gvfx4nm je napisao(la):
Meni nije jasno sto se pominje pruga bg bar zar ona nece da se radi iz 3 transe ruskog kreditia a projekat je vec uradjen tj uradili su ga italijani italfer donacija vlade italije od 1 milion eura plus ucesce cg i srb od 400 000 e

Да ли је по пројекту електрификација и изградња другог колосека и да ли је то исплативо уопште? Зна ли ко?
 
BEOGRAD - BAR

Propao plan modernizacije i rekonstrukcije pruge: Italijani odustali iako su dali milion

propao-plan-modernizacije-rekonstrukcije-pruge-italijani-odustali-iako-su-dali-milion-slika-780107.jpg


Iako su italijanska Vlada i željeznica potrošili milion eura za izradu studije izvodljivosti modernizacije i djelimične rekonstrukcije pruge Beograd - Bar i bili zainteresovani za finansiranje tog projekta, od toga najvjerovatnije neće biti ništa, saznaju “Vijesti” u crnogorskoj željeznici.

Italijani su bili zainteresovani za dobro željezničko povezivanje 4B (Barija - Bara - Beograda i Budimpešte) jer u Rumuniji imaju nekoliko hiljada malih i srednjih preduzeća. Poslali su svoje stručnjake koji su potrošili milion eura na “snimanje” pruge.


Na kraju je ocijenjeno da bi za modernizaciju i rekonstrukciju najkritičnijih dionica u Crnoj Gori i Srbiji u narednih deceniju, dvije trebalo potrošiti između 200 i 300 miliona eura.

Prema informaciji “Vijesti” iz crnogorske željeznice, Italijani su odustali od ove investicije jer im se nimalo nije dopalo stanje jedne od najtežih pruga u Evropi.

U Željezničkoj infrastrukturi Crne Gore (ŽICG), koja gazduje ovom i drugim prugama, kažu da su analize pokazale da se ulaganje u prugu isplati.

“Analize italijanske kompanije 'Italfer' pokazale su da je svrsishodno ulagati u rekonstrukciju, sanaciju željezničke mreže kao privredne grane koja je svakako afirmisana za masovne prevoze i intermodalne pošiljke, a i za prevoz putnika. SEETO ruta 4, kojoj pripada pruga Beograd - Bar je opredijeljena kao pruga od visokog značaja i ulaganja u istu i zbog činjenice njenog izlaska na morsku luku Bar”, piše u odgovoru ŽICG na pitanja “Vijesti”.

Izostala je zvanična informacija zašto Italijani nijesu ostali u projektu ako se ulaganje isplati. Srpski mediji objavili su da će premijeri Srbije i Crne Gore Aleksandar Vučić i Milo Đukanović na Berlinskom samitu, koji je održan juče, od njemačke kancelarke Angele Merkel tražiti podršku za ovaj projekat.

http://www.vijesti.me/vijesti/propao-pl ... nak-793332
 
direktor":18m0ijxr je napisao(la):
Momak kad uradis prugu valjvo loznica pa onda do sareva ujedno si uradio i sredio prugu do banja luke i skratio put i zaobisao hrvacku pogledaj kartu zeljznicke mreze JZ
Meni nije jasno sto se pominje pruga bg bar zar ona nece da se radi iz 3 transe ruskog kreditia a projekat je vec uradjen tj uradili su ga italijani italfer donacija vlade italije od 1 milion eura plus ucesce cg i srb od 400 000 e

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/49148 ... Merkelovoj

 
Matjuhin: Pruga Beograd-Pančevo biće završena pre roka

Tanjug | 31. 08. 2014. - 10:19h | Foto: J. Vučetić | Komentara: 0
Modernizacija pruge Beograd-Pančevo, koja se finansira iz ruskog kredita, biće završena pre roka, odnosno do jeseni 2016. godine, najavio je tehnički direktor "Ruskih železnica" za projekte u Srbiji Genadij Matjuhin.

Matjuhin je za "Novosti" rekao da je, prema ugovoru, ovaj projekat trebalo da bude završen do 2017, ali kako je već sada plan premašen za deset odsto, očekuje se da pančevačka dvokolosečna pruga bude kompletirana do jeseni 2016.

- Obnova postojećeg i izgradnja drugog koloseka na pruzi Beograd-Pančevo počela je 25. marta i od tada aktivno radimo. Izveden je veliki obim radova. Plan smo prebacili za više od deset odsto - rekao je Matjuhin.

Matjuhin je dodao da bi rezultat bio još bolji, ali da su obilne padavine usporile izgradnju drugog mosta preko Tamiša, iako sada i taj deo ide po planu.

"Novosti" prenose i da je, zahvaljujući donaciji "Ruskih železnica", obnovljena Osnovna škola "Prote Vase Živkovića" u Pančevu.

Na inicijativu predsednika "Ruskih železnica" Vladimira Jakunjina, posle tri decenije otkako nije u funkciji, konačno je obnovljen glavni ulaz u ovu najstariju pančevačku školu.

Rekonstruisana je i kuhinja, popravljen krov, urađena nivelacija školskog dvorišta i isporučena oprema za fiskulturnu salu, što su bili najhitniji radovi kako bi škola bila opremljena za početak školske godine, navode "Novosti".

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/491704 ... a-pre-roka
 
Vrh