Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Pazi da ne dobiju atest za ono ljuljanje i treskanje i skoro pa iskakanje iz koloseka na skretnicama 😆
 
А да можда није зато што пруга не ме да буде отворена кад је обећао па сад каже и маже?
 
Dorćolska "dijaspora" ima dorćolske korene još od 1945 u toj istoj zgradi a od 1925 ako računamo i druge zgrade po Dorćolu gde su moji živeli.
Komentar jako malicijozan i totalno van teme...
 
Poslednja izmena:
I onda se i dalje nastave testiranja sa 200km/h i namerno guraju ljudi u smrt.
Kako ti ne dosadi?

Ко je то рекао? Ја нисам...😉

Неће нико терати људе у смрт (искрено се надам), али може да се деси да се одложи пуштање пруге после избора ако Немци кажу да пруга није у параметрима и да недостатке треба исправити. Вучић својим спиновањем да Немци неће да дају зелено светло, јер нису они радили пругу, него Кинези и Руси је припремање алибија за случај да пруга не буде могла да се пусти пред изборе. Уосталом, сами су изабрали Немце да им тестирају пругу, није им их нико наметнуо...

Уосталом, тестирања су требала да се обаве у јануару брзинама до 220 км/ч, што је сам @drumstep најавио, али то се није десило. Зашто, рекао је да је адреса којој се треба обратити инфраструктура.
 
Kako sam čuo, EU je dala kinezima da grade pelješki most, kako ih ne bi provalili da neće da puste parče pruge od Bgd-Ns, sve šatro nisu dobri rez ispitivanja.
 
Kao prvo, Vučič uopšte nije rekao da DB ne da dozvolu za prugu, nego je prilikom nabrajanja problema koje imaju rekao da možda DB neće dati dozvolu jer su radili Kinezi i Rusi (dakle u budućnosti), isto je nabrojao da nema dovoljno mašinovođa, da su imali problema sa stanicama da su hteli nešto da ruše (nisam baš shvatio). Ali je kao poslednju rečeni u rekao da se sve to sređuje i da će se 15. marta pruga otvoriti
 
A da možda DB neće da izda dozvolu zatu što pruga nije u dozvoljenim parametrima, to niste pomislili? Ne nego zli Nemci neće da daju dozvolu jer su prugu radili Kinezi i Rusi. Kakav još jedan tipičan Vučićev spin na koji ste pali...

A da možda DB neće da izda dozvolu zatu što pruga nije u dozvoljenim parametrima, to niste pomislili? Ne nego zli Nemci neće da daju dozvolu jer su prugu radili Kinezi i Rusi. Kakav još jedan tipičan Vučićev spin na koji ste pali...
Na osnovu čega ti tvrdiš suprotno? Probna vožnja je izvršena na brzini preko 200km/h i sve je bilo ok, isto kao i sa ETCS sistemom na pruzi. Inače, švabovi se ponašaju kao neke kabadahije koji se pitaju za sve i sva na ovom svetu. Neće da može...
 
nego je prilikom nabrajanja problema koje imaju rekao da možda DB neće dati dozvolu jer su radili Kinezi i Rusi (dakle u budućnosti)
Дакле, класично спиновање. Та прича не пије воду. Истина је да ће DB дати позитивне резултате испитивања ако пруга буде у параметрима, а неће ако не буде у параметрима или док не буде у параметрима. Инфра је сама унајмила DB да врше испитивања, људи раде свој посао.

Probna vožnja je izvršena na brzini preko 200km/h i sve je bilo ok, isto kao i sa ETCS sistemom na pruzi. Inače, švabovi se ponašaju kao neke kabadahije koji se pitaju za sve i sva na ovom svetu. Neće da može...
Објасни. Ако је све са системом на прузи ок, шта су замерке Немаца? Сигурно нису дошли и рекли нећемо вам дати дозволу јер су Кинези и Руси градили пругу. То може бити прича за малу децу и СНС гласаче.
 
Дакле, класично спиновање. Та прича не пије воду. Истина је да ће DB дати позитивне резултате испитивања ако пруга буде у параметрима, а неће ако не буде у параметрима или док не буде у параметрима. Инфра је сама унајмила DB да врше испитивања, људи раде свој посао.


Објасни. Ако је све са системом на прузи ок, шта су замерке Немаца? Сигурно нису дошли и рекли нећемо вам дати дозволу јер су Кинези и Руси градили пругу. То може бити прича за малу децу и СНС гласаче.

Дакле, класично спиновање. Та прича не пије воду. Истина је да ће DB дати позитивне резултате испитивања ако пруга буде у параметрима, а неће ако не буде у параметрима или док не буде у параметрима. Инфра је сама унајмила DB да врше испитивања, људи раде свој посао.


Објасни. Ако је све са системом на прузи ок, шта су замерке Немаца? Сигурно нису дошли и рекли нећемо вам дати дозволу јер су Кинези и Руси градили пругу. То може бити прича за малу децу и СНС гласаче.
Kako znaš i na osnovu čega tvrdiš da nisu? Ja ti tvrdim na osnovu probnih vožnji da je pruga sposobna i za veće brzine od 200. Ostalo je još stvari da se reše u smislu signala radio mreže, putnih prelaza, liftova na peronima i sl ali to je sve u okviru radova i nije nerešivo. Ovde pojedinci nisu nikad ni seli u voz a znaju da komentarišu da trese pri 200 na sat. Idi begaj bre.
 
@Rile
Ја нисам нигде коментарисао трешњаву. Само питам отворено шта су Немци замерили, зашто АВ тврди да Немци неће да дају зелено светло јер су Кинези и Руси радили пругу (што је свакој разумној особи јасно да је спин), а ти тврдиш да су кабадахије. Пошто сви редом бацају хејт на Немце, а нико неће да да одговор шта су то Немци конкретно урадили, или рекли, делује као да се нешто крије, зар не?
 
@Rile
Ја нисам нигде коментарисао трешњаву. Само питам отворено шта су Немци замерили, зашто АВ тврди да Немци неће да дају зелено светло јер су Кинези и Руси радили пругу (што је свакој разумној особи јасно да је спин), а ти тврдиш да су кабадахије. Пошто сви редом бацају хејт на Немце, а нико неће да да одговор шта су то Немци конкретно урадили, или рекли, делује као да се нешто крије, зар не?
Evidentno je da EL PRESIDENTE sebi pravi alibi u slučaju da ne bude sve gotovo do onog dana kada mu je neko rekao da će biti gotovo.
Ali odakle tebi ideja da DB ili bilo koja druga železnička uprava može nešto odobriti ili zabraniti na našoj mreži?
Mogu Nemci samo dati izveštaj na osnovu dobijenih podataka tokom probnih vožnji(koje još nisu ni završene) i ništa drugo.
Pored el presidente-a, jedini koji ovde spinuje si ti.
On iz svima poznatih razloga a ti... J B M li ga zbog čega.
 
Ali odakle tebi ideja da DB ili bilo koja druga železnička uprava može nešto odobriti ili zabraniti na našoj mreži?
Mogu Nemci samo dati izveštaj na osnovu dobijenih podataka tokom probnih vožnji(koje još nisu ni završene) i ništa drugo.

По милијардити пут ми стављаш речи у уста које нисам рекао. Наравно да не може DB да одобри или неодобри нешто у Србији. Нигде нисам то написао. Међутим, Инфра је ангажовала DB за контролу обављених радова и технички пријем, је л' тако? Пошто јесте, онда ваљда резултате са тестова треба узети у обзир, исправити уколико имају неке замерке, а не дурити се као дете. Уосталом, можда су те замерке управо на то што пруга није у потпуности завршена и они неће да дају позитиван извештај док не буде у потпуности завршена (завршетак до станице Нови Сад, неелектрифицирани споредни колосеци, преостали путни прелази, неуграђени лифтови итд.), јер је технички пријем пруге као целокупног објекта, а не само пролазних колосека. Можда је нама нормално да се незавршени објекат прогласи завршеним, али Немцима није. Зато су они ту где јесу, а ми ту где јесмо. Али одговор на проблем је изгледа да су "Немци зли", а кад питаш оне који су их тако назвали што су зли и кабадахије, нема одговора. Чим је ел президенте први почео да прича о "злим Немцима", а затим и Риле овде поменуо да су "швабе кабадахије", очигледно се нешто ваља иза брда. Еј, председник једне државе прича о техничком пријему пруге. Надреално...
 
Ајд поново. Говорио је о проблемима короз које се прошло. О “хиљадама дозвола”, недостатку стручних људи на изградњи, недостатку машиновођа за 200km/h, па и питање ДБ пре слања мерних кола и тестирања. Нема то везе са резултатима тестирања иначе би било прекинуто.
 
Js sam čuo od ljudi sa železnica da je testiranje proteklo odlično i da su svi parametri zadovoljan i i da pruga to jest konfiguracija pruge može da izdrži mnogo veće brzinu 200 km na sat
 
Vrh