Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

Prosto mi je neverovatno koliko je enterijer i njegovi materijali otporan na zub vremena i loše održavanje. Možda i najkvalitetnije odrađen posao na železnici od raspada SFRJ a onda i JŽ.
Savršen dokaz zašto je bolje investirati u materijalno skuplje rešenje umesto da se žuri sa jeftinim i brzim rešenjima.
 
Svaki put kada vidim slike ove stanice
Prosto mi je neverovatno koliko je enterijer i njegovi materijali otporan na zub vremena i loše održavanje. Možda i najkvalitetnije odrađen posao na železnici od raspada SFRJ a onda i JŽ.
Svaki put mi ovo padne na pamet kada prodjem tuda. Ne znam da li je od tada ijedan javni objekat uradjen tako kvalitetno.
 
Screenshot_20230315-215447_Gallery.jpg
 
Gužva na pokretnim stepenicama i navodno pokvareni pisoari i par zatvorenih kabina tj ostavljena je samo jedna u funkciji, rekao bih da ne žele da se bave održavanjem pa im je lakše da ograniče upotrebu.
1679714717349.jpg
1679714717365.jpg
 
Je л постоји неки добар разлог зашто се не користе средње покретне степенице ?
Раније је на овој теми неко написао да их је видео да се користе, па вљд значи да су сигурне, а јако би ми ваљало да ујутро и око 5 да раде јер се створи толика гужва при дну да ни ови који силазе не могу лепо да оду до перона, а то посебно када долази воз са Карађорђевог парка.

Под добар разлог мислим на нешто боље од, "ма брате, де ћу сад да устајем и да окренем онај прекидач".
 
Ono što mogu da kažem na osnovu korišćenja voza, dok je bio siguran i moglo je da se računa na isti, radile su sve tri stepenice, ali naizmenično. Jedno vreme krajnje trake, pa onda srednja i jedna krajnja, pa opet nakon nekog vremena treća kombinacija... Bio je jednom prilikom i slučaj da su jedne stepenice bile zatvorene duži vremenski period jer je bila pukla guma koja služi kao rukohvat.​
 
Ni sam ne volim "rekla-kazala" priče, ali ovo je iz prve ruke od ljudi koji prate projekat iznutra (evo, mala ekskluziva):
Problem sa rekonstrukcijom eskalatora i svega što nije urađeno je geopolitičke prirode (sami nagađajte koje).
Trenutno je u proceduri javna nabavka i iz fondova EU će se bukvalno raditi sve što nije urađeno, što će reći:
-Veliki eskalatori,
-Svi (preostali) ulazno-izlazni portali i eskalatori. Citiram izvor: "Sve se skida".

Nemam informacije za liftove i semafore za dolaske/polaske, niti kada će ovo tačno doći na realizaciju, ali rekao bih da su u pitanju meseci.
 
Ja nisam za to da se ruski eskalatori skidaju, jer su izdržljivi, ali aktuelno stanje je jednostavno neprihvatljivo, verujem da oko toga možemo da se složimo.
E, sad, ponavljaću se kao Katon sa Ceterum censeo Carthaginem esse delendam:
Svakako treba lokale dati u zakup, tako će se i prostor učiniti atraktivnijim i deo para će se vratiti.
 
Ni sam ne volim "rekla-kazala" priče, ali ovo je iz prve ruke od ljudi koji prate projekat iznutra (evo, mala ekskluziva):
Problem sa rekonstrukcijom eskalatora i svega što nije urađeno je geopolitičke prirode (sami nagađajte koje).
Trenutno je u proceduri javna nabavka i iz fondova EU će se bukvalno raditi sve što nije urađeno, što će reći:
-Veliki eskalatori,
-Svi (preostali) ulazno-izlazni portali i eskalatori. Citiram izvor: "Sve se skida".

Nemam informacije za liftove i semafore za dolaske/polaske, niti kada će ovo tačno doći na realizaciju, ali rekao bih da su u pitanju meseci.

ne znam odakle ti to ali proslo mi je kroz glavu isto to, ne samo za stanicu nego kompletnu opstrukciju sistema jer rusi su dobili projekat rekonstrukcije i studiju izvodljivosti. Jer nemoguce je da sistem toliko lose funkcionise a bukvlno je od kljucne vaznosti za prevoz u gradu koji je katastrofalan.
 
Ja imam sličnu informaciju od ranije. Priča je da će na leto krenuti sve (što je i logično jer tad nema toliko putnika). Ono što mi je zanimljivo jeste da je Srbija voz izrazio želju da nakon spuštanja perona puste flirt od NS do Pančeva
 
Eskalatori su koliko znam ruske proizvodnje veliki sigurno uvezeni ispod spoljnjeg zida sankcija radjen je privi i jedini remont neke 2008/9 tako nesto
REKLAME da vrate umjesto crnila dolje kod sina
I da zaustave prokisnjavanje ozbiljno
20230405_172256.jpg
 
Vrh