Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Išao sam za vikend do buvljaka i bio sam spreman da platim taj parking, ali nije bilo oznaka za parking. Napravio sam krug oko nove BUS stanice i shvatio da mi je sigurnije, a možda i bliže da parkiram za džabe kod Vera.
Па ако си ишао до бувљака, што ниси паркирао на паркингу који је унутар самог бувљака, имаш места колико хоћеш. Сат времена је 100,- динара.
 
Који је ово ЕМВ на претходној слици? Јел има пендолино?

ЕДИТ: Нађох изгледа да је овај

Кажу 140км/ч.
Ovo je jedan medju mojim omiljenim vozovima. U Beču je išao kao S Bahn (ne znam da li i danas ide), uglavnom, veoma udoban i moderan voz, bez obzira što dizajn ima skoro 30 godina.
 
Da se ne lažemo - prava imena za stanicu Novi Beograd je Buvljak, kao što je za Beograd Centar - Prokop.

Kad smo već kod loših imena i putokaza - kada sa Bulevara heroja sa Košara skrećete ka Belvilu piše - Univerzitetsko naselje (narandžasto na slici). Nisam siguran da su dodali tu putokaz za ž. stanicu.

A kad smo već kod tog skretanja, tu dolazimo do vrv najdosadnije raskrsnice na NBG gde se skoro uvek čeka (crveno), a često nema nikoga. Po mom mišljenju idealno za kružni tok jer je tu jedan od glavnih prilaza i ž. i bus stanici. Plavo P je ulaz na parking za ž. stanicu.
buvljak z stanica parking.jpg
 
Da se ne lažemo - prava imena za stanicu Novi Beograd je Buvljak, kao što je za Beograd Centar - Prokop.

Kad smo već kod loših imena i putokaza - kada sa Bulevara heroja sa Košara skrećete ka Belvilu piše - Univerzitetsko naselje (narandžasto na slici). Nisam siguran da su dodali tu putokaz za ž. stanicu.

A kad smo već kod tog skretanja, tu dolazimo do vrv najdosadnije raskrsnice na NBG gde se skoro uvek čeka (crveno), a često nema nikoga. Po mom mišljenju idealno za kružni tok jer je tu jedan od glavnih prilaza i ž. i bus stanici. Plavo P je ulaz na parking za ž. stanicu.Pogledajte prilog 134046
Uvek za kružni tok, s' tim što bi bilo realno izmestiti par stotina metara tramvajskih šina da ne bi išle kroz isti bez potrebe.
 
A kad smo već kod tog skretanja, tu dolazimo do vrv najdosadnije raskrsnice na NBG gde se skoro uvek čeka (crveno), a često nema nikoga. Po mom mišljenju idealno za kružni tok jer je tu jedan od glavnih prilaza i ž. i bus stanici. Plavo P je ulaz na parking za ž. stanicu.

ту ће бити хаос када се пусти нови БАС, тако да да, треба ставити кружни ток ту. мада, ја бих ставио кружни ток и на раскрсници са Јурија Гагарина и на улазу у нови БАС. иначе, та улица се зове Марка Христића (ако некога занима :))
 
Da se ne lažemo - prava imena za stanicu Novi Beograd je Buvljak, kao što je za Beograd Centar - Prokop.

Kad smo već kod loših imena i putokaza - kada sa Bulevara heroja sa Košara skrećete ka Belvilu piše - Univerzitetsko naselje (narandžasto na slici). Nisam siguran da su dodali tu putokaz za ž. stanicu.

A kad smo već kod tog skretanja, tu dolazimo do vrv najdosadnije raskrsnice na NBG gde se skoro uvek čeka (crveno), a često nema nikoga. Po mom mišljenju idealno za kružni tok jer je tu jedan od glavnih prilaza i ž. i bus stanici. Plavo P je ulaz na parking za ž. stanicu.Pogledajte prilog 134046
ne mora uvek kruzni tok ako vec idu tramvaji
vec postoji jedno resenje a to je pametan semafor ima ga kod kovi dbolnice u Batajnici
ali ako se ovi intelektualci koji rade u gradskoj infraksturi sete toga mozda urade ( u Cirihu rade brutalno dobro mogli bi mal oda ukrademo organizaciju od njih)
 
Изваљени су и ивичњаци на уздужној асфалтној стази за пешаке која води до трамвајског стајалишта Ђорђа Станојевића.
 
Da ne bude samo da pišem evo slika o pravom izgledu, a izgleda kao smandrljano od strane dunđer polu završeno.

Bukvalno našminkano za slikanje i sada je opet sve kao gradilište sve se raskopava itd.
i sa strane gde je NRC pešačka staza je talasasta
a nisam jutros slikao oluke dalje od ulaza u stanicu koji nisu sprovedeni nigde nego eto tako bleje bez nade da će ikada biti negde sporvedeni.

generalno od pre bez nastrešnica i sada je bolje ali hvaliti se sa ovim je isto kao hvaliti se sa mutnom slikom da je remek delo
IMG_20220419_182326.jpg
IMG_20220419_182423.jpg
IMG_20220419_182431.jpg
 
Po projektu bi ispod stepeništa trebalo da bude blagajna, mada meni deluje prenisko.

Fleke koje se vide na tek ofarbanoj konstrukciji su naknadno popunjavanje rupa na betonu. Super je što to rade, ali mi nije jasno što su čekali farbanje.

I za kraj, nadstrešnice i dalje prokušnajvaju, ali mi se čini manje. Takođe iz koloseka i dalje curi ispod, ali opet, čini mi se manje, naročito ispod koloseka najbližeg NCRu.
 
Пошто нема посебне подтеме за железничку станицу Тошин бунар, да поставим на овој подтеми. Ево шта се данас десило на овој станици, умало није погинула жена, својом кривицом.

ŽENA PRETRČAVALA PRUGU KADA JE NAIŠAO VOZ KOJI JURI 200 NA SAT Tragedija na Tošinom bunaru izbegnuta u trenu (VIDEO)
Alo.rs VESTI 29.04.2022 18:08 0

Današnji snimak sa železničke stanice Tošin bunar je zaprepastio javnost.
Umalo tragedija u Beogradu! Pukom srećom i zahvaljujući pribranom čoveku na stanici Tošin bunar u Beogradu izbegnuta je strašna tragedija, jer je jedan neoprezni putnik prelazio preko šina u trenutku kad je nailazio brzi voz Soko koji ide 200 km/h.

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/62...video/vest?utm_source=b92&utm_medium=exchange

претрчавање пруге.JPG
 
Vrh