Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Da li se meni čini ili su mogli više parking mesta da isprojektuju i odrade?
ovo su očigledno samo parking mesta za NCR investitora, samo koliko je dužina zgrade, toliko se i parking završava. Ovaj parking ne može biti u funkciju za željezničku stanicu Novi Beograd, jer su liftovi i stepenište za perone suviše daleko udaljeni. Zašto nijesu produžili parkiralište celom dužinom ispod stanice nejasno je, zašto su samo prostor između 5 rasponskih stubova pretvorili u parkirališta, a prostor ispod ostalih 6 rasponskih stubova su nasuli industrijski šljunak nejasno je, dobili su 270 parking mesta, što je nedovoljno, siguran sam, za stanicu, a kamoli za NCR zaposlene i putnike, čini mi se nefunkcionalan parking prostor, nedovoljan i udaljen od liftova i stepenbišta za perone. Osim toga kolska saobraćanica za dovoz - odvoz putnika je prolazna, nema predviđenih parking mesta, samo za zaustavljanje, poput režima odlazaka na aerodromu, ali tamo ima parking, i to blizu dolaznog terminala. Skoro pa sam razočaran iako je naravno ovo jedan veliki iskorak, napredak, ali opt se zabrljalo, takav mi je utisak, na žalost, idem u nedelju da se provozam do NS i nazad, za 750 dinara, pa da vidim kako sve to deluje.
 
ovo su očigledno samo parking mesta za NCR investitora, samo koliko je dužina zgrade, toliko se i parking završava. Ovaj parking ne može biti u funkciju za željezničku stanicu Novi Beograd, jer su liftovi i stepenište za perone suviše daleko udaljeni. Zašto nijesu produžili parkiralište celom dužinom ispod stanice nejasno je, zašto su samo prostor između 5 rasponskih stubova pretvorili u parkirališta, a prostor ispod ostalih 6 rasponskih stubova su nasuli industrijski šljunak nejasno je, dobili su 270 parking mesta, što je nedovoljno, siguran sam, za stanicu, a kamoli za NCR zaposlene i putnike, čini mi se nefunkcionalan parking prostor, nedovoljan i udaljen od liftova i stepenbišta za perone. Osim toga kolska saobraćanica za dovoz - odvoz putnika je prolazna, nema predviđenih parking mesta, samo za zaustavljanje, poput režima odlazaka na aerodromu, ali tamo ima parking, i to blizu dolaznog terminala. Skoro pa sam razočaran iako je naravno ovo jedan veliki iskorak, napredak, ali opt se zabrljalo, takav mi je utisak, na žalost, idem u nedelju da se provozam do NS i nazad, za 750 dinara, pa da vidim kako sve to deluje.
Kakav parking za NCR? Nije to za njih.
 
idem u nedelju da se provozam do NS i nazad, za 750 dinara, pa da vidim kako sve to deluje

По свему судећи за грађанство воз неђе кренути пре понедељка, тако да тешко ћеш се провозати у недељу.
 
Novo stepenište prema novoj autobuskoj stanici je izliveno, drugo stepenište prema bulevaru M. Milankovića deluje takođe izliveno.

Postavili su smerokaze za biletarnicu, toalete i slično.

Stanje liftova isto kao i pre dva-tri dana, skoro su gotovi prvi i poslednji, u sredini nisu.

Poslednja fotografija je dokaz koliko se sve ovo zbrda-zdola radi, nisu se udostojili da skinu staru tablu, a farbaju betonsku konstrukciju.

Sve u svemu, biće trunku bolje nego pre jer će sada biti elementarnih usluga, ali će putnik od toaleta preko kupovine karata do kupovine grickalica npr morati da bude izložen vremenskim uslovima, umesto da sve to ima u jednom objektu. Makar i montažom. A bilo je mesta.
received_541548313907687.jpeg
received_359616809390349.jpeg
received_291719009756357.jpeg
received_1019656098928671.jpeg
received_739593853868351.jpeg
 
Kakav parking za NCR? Nije to za njih.
parking je nekih dvadesetak metara od ulaza u NCR zgradu, njima pod nosom, a do stepeništa za perone je najmanje 150 metara, ako putnik ide s par kufera, nije baš sve jedno, ali u redu, u funkciji je za putnike, ostavljen je prostor za "drugu fazu", pa da vidimo kako će ta "druga faza"uređenja prostora biti osmišljena i realizovana
 
Да ли ће на том паркингу функционисати систем паркирај и вози се?
 
Aуу па ово су буквално контејнери, а ја сам мислио да ће направити некакву монтажну конструкцију попут анекса БАС-а да делује мало озбиљније. Бедно.
Боље старе црвене СФРЈ киоске да су поставили.
 
Danas je napokon izašao red vožnje do NS uz napomenu da voz "privremeno nestaje" na stanici NBG.. U prostor-vremenu, kao bermudski trougao, nije objašnjeno gde se kasnije pojavljuje ali je jasno gde nestaje..

Inače cene me raduju. Neće me više autobus videti do NS nikad.

Screenshot_2022-03-19-09-36-35.png
 
Aуу па ово су буквално контејнери, а ја сам мислио да ће направити некакву монтажну конструкцију попут анекса БАС-а да делује мало озбиљније. Бедно.
Боље старе црвене СФРЈ киоске да су поставили.

Apsolutno. Ovo sada je jadno. Kada sam saznao da će da stave neke privremene objekte čekao sam sa sudom, itekako se mogu napraviti relativno dobri privremeni objekti kao npr. Savanova. Sa nekim normalnim priv. objektima ovo bi izgledalo relativno pristojno.

Međutim ovo je dno i uopšte nisam očekivao da će ići sa najjeftinijim mogucim rešenjem, ovo je na nivou baraka ili kampova. Direktno iz fabrike kontejnera na teren.

Još jednu stvar sam primetio na video snimcima, stepenici izgledaju jako loše i bez finiša. I dalje ne verujem sa su ostavili goli beton na stanici koja treba da bude kao reprezentativna.
 
Znači Intercity će ići direktno Beograd centar - Novi Sad bez stajanja na Novom Beogradu (privremeno).
 
Па ова позиција нове билетарнице је беспотребна компликација кретања. Уместо да су све монтажне објекте груписали око степеништа, сада ћемо имати сударања кретања људи који иду од аутобуског и трамвајског стајалишта ка билетарници са путницима који су купили карте и иду ка степеништу да се попну на пероне.
Целокупни утисак је нашминкана беда горе, нашминкана беда доле. Што каже Стева, могли су да направе објекат попут Саванове или попут анекса БАС испод УМП. Ово је најјефтинија и најаљкавија варијанта. Буквално су могли да озидају зидове у равни са ивицом моста на ком су перони, или да поставе панеле на носачима и направе нормалне просторије испод плоче. Крајње бедно. На крају нам је најуређенија станица у земљи Новосадска из 60их.
 
Danas je napokon izašao red vožnje do NS uz napomenu da voz "privremeno nestaje" na stanici NBG.. U prostor-vremenu, kao bermudski trougao, nije objašnjeno gde se kasnije pojavljuje ali je jasno gde nestaje..

Inače cene me raduju. Neće me više autobus videti do NS nikad.

Pogledajte prilog 130782
Ovo je cena samo za promo period.
 
I kako je to onda promo cena, kada je skuplja od redovne cene za drugu klasu?
 
Не, цена за промо период је 285 динара у свим класама и категоријама. Данас су отворили онлајн продају. Ово што пише у реду вожње је цена по важећем ценовнику Србија воза.
I kako je to onda promo cena, kada je skuplja od redovne cene za drugu klasu?

Cena od 285 dinara je snižena cena od 5% kupovinom karte preko aplikacije na promotivnu cenu karte od 300 dinara.
 
Vrh