Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Mogu da budu oni soliteri čiju smo gradnju sprečili, zato i pitam.
Ne bi trebalo, jer vidim da je taj tzv. "Hyde Park City" nominovan i u kategoriji najbolji poslovni objekat, a oni soliteri su bili planirani kao stambeni.

Isto tako, kao kompenzacija za plac kod vas, Gruji je dato zemljište u Omladinskih brigada koje je u katastru upisano na "Railway City", firmu PSP-Farmana koja je namenski osnovana zbog projekta na Prokopu.
 
Poredenje gde je seceno Topcidersko brdo. Lokacija stanice je dodatno odsekla padinu na zapadnom predelu iza BIPa. samo delimicno jelokalizovana u prethodnom predelu krecnjackog rudnika gde je kamenolom vec bio davno
Luftbild_prokop.jpg
obustavljen.
prokop.jpg
 
Sad kad vidim ove dve slike, imam jedno pitanje. Jel su ove kuce ispod Prokopa legalne? Posto vidim da ih nije bilo na ovoj donjoj slici, pretpostavljam da cim je donet plan za Prokop nije bilo dole ispod dozvoljeno graditi kuce. na mestu gde je po planu bila stanica sa svim pristupnim saobracajnicama.
 
Реконструкција и доградња

Ценим да је већина садашњих објеката надоградња постојећих предпроковских објеката са слике.
 
Gradi se, a niko ne dobija informacije, ni Politici ne stizu sto se iz Railway City ne javlaju. Tako ce mo videti sta se desava cim konture zgrade budu zavrsene do kraja 2023. Mislim da ce biti iznanedenja, sto je izveden plan razlicitije od rendera. No glavni arhitekt ima nekoliko nagrada, pa se nadamo da ce se i dopasti i da ce putnici imati neophodne usluge.

Обриси станичне зграде на Прокопу
 
Razlika ce biti u glavnom holu. Kao što je i Steva ranije primetio i pisao ovde, čelični stubovi nece ici do poda, kao na renderu već ce se oslanjati na ove betonske ramove. Takođe, ceo hol će biti malo uži jer će oni šalteri i mini lokali biti više uvučeni unutar prostora, da bi se iza omogućilo kontrola pristupa peronima iza. Spolja će biti sve isto, bar bi trebalo.
 
Gradi se, a niko ne dobija informacije, ni Politici ne stizu sto se iz Railway City ne javlaju. Tako ce mo videti sta se desava cim konture zgrade budu zavrsene do kraja 2023. Mislim da ce biti iznanedenja, sto je izveden plan razlicitije od rendera. No glavni arhitekt ima nekoliko nagrada, pa se nadamo da ce se i dopasti i da ce putnici imati neophodne usluge.

Обриси станичне зграде на Прокопу

Iz članka: "Prokop, izgradnja zgrade železničke stanice, posve je najneobičnije gradilište u prestonici. Otvoreno je pre dva meseca neuobičajeno za prilike u novijoj istoriji Srbije, bez medijske pompe i obraćanja zvaničnika"

Pa pretpostavljam da je i njih malo sramota, prvorođeni je već "otvorio" stanicu, pa bi sada ipak bio blam da se kaže da stanica zapravo još uvek ne postoji...
 
Њих ништа није срамота. Имају технологију како да спинују било који догађај. Овде мислим да је ствар договора са газда Грујом, типа немам намеру да сваких седам дана пеглам градилиште за време тепихе а у току недеље да се браним од опозиционих папарацо.
 
Evo javi ce nam Goran Vesic kako ce da izgleda. Nekako mi je on strucniji od Momirovica za deljatnosti infrastrukture. Kadrovi su takvi da je covek sa najvecem entuzijasmom u oblasti. Neka bude sto nemoze biti, metro linija 1 na Prokopu. Slusace on gazdu u to sam uveren.
 
Poslednja izmena:
Па кад је идејно решење нетачно. Нико не први 3д а да је први набацио на папир идеју. Тачније само најјачи бирои који имају у свом тиму све инжењерске службе то себи могу да дозволе да то што је нацртано буде и изведено.
 
Trenutno se pravi samo parking na ploči, običan parking, levo i desno od zgrade koju sad prave, sa pomoćnim saobraćajnicama. U suštini ulica paralelna sa postojećom sa parking mestima. A o garaži ćemo znati tek kad do nje stignu, mada gledajući koliko znamo o staničnoj zgradi koju sad grade, o garaži ćemo znati tek kad je izgrade.
 
Vrh